Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 25 Lis 2015 02:10 

Rejestracja: 23 Lis 2012
Posty: 1447
Loty: 8
Kilometry: 7 105
niebieski
Może @sevenfiftyseven zapomniał, że jest jeden słuszny światopogląd hiehie.
Jak czytam niektóre komentarze to dopiero czuję prowincję...

A co do spania w jaskini, to będą mieli co wspominać za parę lat.
Góra
 Profil Relacje PM off
sevenfiftyseven lubi ten post.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#42 PostWysłany: 25 Lis 2015 02:16 

Rejestracja: 09 Lut 2012
Posty: 167
Wyjechałem a Polski ponad 15 temu i czytając komentarzu tutaj wiem ze jeszcze nie czas wracać .
Jeszcze jedno pokolenie i mam nadzieje ze będzie nirmalnie
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 25 Lis 2015 10:41 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Wracając do tematu, dopiero teraz miałem chwilę żeby przeczytać relację :) autora muszę pochwalić za wytrwałość, mnie by się aż tak nie chciało (chociaż pewnie 2 lata temu zrobiłbym identycznie jakbym miał możliwość) takiego tempa narzucać :) może z ciętością języka to popieram moderatora wycinające niektóre frazy (zwłaszcza w momencie, gdy inni - w tym przypadku o tych, o których opinia jest wystawiania - nie mają możliwości się obronić nawet :P), nie uprawiajmy już tutaj polityki (przed czym forum się bardzo mocno broni) :)

ale gratuluję wyprawy :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Kara lubi ten post.
Kara uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 25 Lis 2015 11:26 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3062
złoty
Ja również dopiero teraz przeczytałem tą relację (dzięki przypadkowej reklamie, która pojawiła się w innej relacji, którą śledzę ;) ). Podoba mi się wasza trasa, sam jeździłem i nocowałem podobnie w czasach studenckich (tyle, że nie było jeszcze Ryanaira, nad czym obecnie bardzo ubolewam ). Włożyłeś ogromy wkład pracy w relację, która dzięki własnym opiniom nie jest sucha i bezbarwna. Nie ze wszystkim się zgadzam, ale na tym polega wolność opinii.

Natomiast bardzo nie podoba mi się ingerowanie moderatora w relację (powiedzmy, że z wyjątkiem wykropkowania słów wulgarnych). Uważam, że autor jest odpowiedzialny za swoje słowa. Moderacja może napisać PW z prośbą o zmianę, ew. usunąć relację jako niezgodną z prawem/regulaminem, ale nie zmieniać sens wypowiedzi. Bardzo słaby jest dla mnie fakt, że musiałem wchodzić na bloga by przeczytać co autor napisał. Naprawdę chcecie wprowadzać cenzurę???? Poważnie uważacie, że w imię "jakiejś poprawności" należy zabierać wolność wypowiedzi? I co złego jest w np. użyciu określenia "baba" zamiast kobieta? Przecież takie sformułowanie miało oddać stan emocjonalny autora.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 25 Lis 2015 11:47 

@jasiub, no to się doigrałeś. Post zostanie usunięty, tak jak i mój, bo złe miejsce do krytyki sobie wybrałeś. Moderator, co do którego mam podejrzenia, że aplikuje na Work&Travel w Departamencie Cenzury Korei Płn., zamiast uwzględnić szeroką krytykę forumowej społeczności (albo chociaż się odnieść), ma perwersyjne uwielbienie do jej ignorowania.
Góra
 PM off
jasiub lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 25 Lis 2015 11:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Relacja fajna, mnóstwo ciekawych miejsc i fura fajnych doznań dla Was. Z częścią poglądów w niej zawartych się nie zgadzam, ale to już każdy je wyraża wg własnego sumienia i nie odczuwam potrzeby polemiki z autorem na ich temat, szanując jego pogląd.

Natomiast zastanawia mnie zawsze, dlaczego słowo "student" jest tak często podkreślane w takich różnych relacjach? To jakiś inny gatunek człowieka?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 25 Lis 2015 12:08 

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 103
Tylko trzeba się zastanowić czy działania moderatora podejmowane są w imię "jakiejś poprawności" czy kultury.
Mnie się wydaje że chodzi o to drugie.

Tak czy inaczej gratuluję wyprawy choć jest totalnie nie w moim stylu. Raz przespałem noc na lotnisku Mediolan Linate i powiedziałem że to ostatni raz :lol:
A co do opinii o Polakach, czy autor coś ukradł, awanturował się pijany albo coś w tym stylu. Wydaje mi się że pierwsze co się rzuca w oczy to otwartość na świat i chęć jego poznania. A to ludzie powinni cenić.

Powodzenia w kolejnych przedsięwzięciach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 25 Lis 2015 12:12 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Btw, żeby nie było, wycinanie w moim poście odnosiło się do sytuacji, gdy jest opisana wyraźna, zdecydowana... powiedzmy niechęć do pewnej kultury czy nacji czy grupy ludzi (co jest sprzeczne z Ustawą Zasadniczą). Nie chcę, żeby były wycinane emocje, ale czasem emocje mogą polecieć daleko. Nie wiem jak daleko poleciał autor relacji, bo nie widziałem postów przed moderacją.

To tak żeby uszczegółowić moją wypowiedź :)


Ostatnio edytowany przez michzak, 25 Lis 2015 12:13, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kara uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 25 Lis 2015 12:13 

Ciekawa trasa, piękne zdjęcia ale z plusów to by było tylko tyle.
Szkoda.

Sugerowałabym posiłkowanie się słownikiem w przypadku wątpliwości, skoro forumowa autokorekta nie wystarcza.
A na chamskie teksty ( źle świadczące o autorze, który chyba chciał pokazać jaki to jest wyluzowany i w ogóle cool) , które moderacja (słusznie) wycięła spuszczę zasłonę milczenia.

Po edycji:
Nie mam nic przeciwko odmiennej opinii czy też wyrażaniu swojej dezaprobaty lub irytacji z powodu np.głośnych dzieci itd. ale to wszystko można napisać nawet dosadnie ale jednak z kulturą i na jakimś przyzwoitym poziomie.


Ostatnio edytowany przez singielka_1976, 25 Lis 2015 12:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
4 ludzi lubi ten post.
Kara uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 25 Lis 2015 12:17 

michzak napisał(a):
[...] powiedzmy niechęć do pewnej kultury czy nacji czy grupy ludzi (co jest sprzeczne z Ustawą Zasadniczą).

Nie tak:) Niechęć jest dozwolona. Dyskryminacja jest zabroniona.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 25 Lis 2015 12:19 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Nie chciałem tego ubierać w mocne słowa, ale o to mi właśnie chodziło, tak samo jak o teksty z widoczną nienawiścią do tych pewnych grup.

Po prostu nie lubię takich używać mocnych słów :P (zresztą już z wypaczonym sensem i nadużywanymi w dzisiejszym świecie)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kara uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 25 Lis 2015 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Bardzo ladne zdjecia, tekstu nie czytalam. To czy ktos podrozuje z namiotem, czy zatrzymuje sie w drogich hotelach, to juz indywidualna sprawa. Wazne, zeby byl zadowolony z wlasnych wyborow.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
sevenfiftyseven lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 25 Lis 2015 12:57 

Rejestracja: 23 Maj 2015
Posty: 81
Loty: 166
Kilometry: 250 975
niebieski
Anonymous napisał(a):
michzak napisał(a):
[...] powiedzmy niechęć do pewnej kultury czy nacji czy grupy ludzi (co jest sprzeczne z Ustawą Zasadniczą).

Nie tak:) Niechęć jest dozwolona. Dyskryminacja jest zabroniona.

Święte słowa. Wolność wypowiedzi i poglądów są najważniejsze, pod warunkiem że przez to sie nie odbiera tych wolności drugiemu człowiekowi. W swoich wypowiedziach nikogo nie "zdyskryminowałem", ani celowo nie obraziłem. Na studiach (które są po angielsku) na codzień się zadaję i koleguję z Murzynami, Arabami, Hindusami, Rosjaninami, Niemcami, Amerykanami, Wietnamczykami, Kazachami, Japończykami, z parę innych by się znalazło. Nikogo nigdy nie oplułem ani nie pogryzłem ;)

singielka_1976 napisał(a):
Nie mam nic przeciwko odmiennej opinii czy też wyrażaniu swojej dezaprobaty lub irytacji z powodu np.głośnych dzieci itd. ale to wszystko można napisać nawet dosadnie ale jednak z kulturą i na jakimś przyzwoitym poziomie.

Każdy twórca tekstu z biegiem wypracowuje sobie jakiś tam styl. Jak wszystko, można go kochać lub nienawidzić. Pisarzem nie jestem i nigdy nie będę (studiuję Mechanikę i Budowę Maszyn a nie Filologię Polską) jednak staram się aby w tekście nie było za dużo ekstremizmów, zarówno negatywnych jak i pozytywnych. Jednak sytuacja z nocy w Madrycie była specyficzna, w tamtym miejscu to było klasyczne "przelanie uczuć na papier" ;)

dmirstek napisał(a):
Natomiast zastanawia mnie zawsze, dlaczego słowo "student" jest tak często podkreślane w takich różnych relacjach? To jakiś inny gatunek człowieka?

Byłeś kiedyś studentem? ;)

A i na temat tej "cenzury"- ta strona jest witryną prywatną, i moderacja ma święte prawo ukrywać treść niezgodną z regulaminem forum. Nie mam wyczucia pod tym względem, bardzo dobrze zatem że Roku trzyma wszystko w ryzach zabezpieczając f4f przed kompletną anarchią. Rejestrując się tutaj zaakceptowałem ten fakt, ale jednak dla zachowania "100% siebie" równolegle jest prowadzony zewnętrzny blog.

Dzięki za wszystkie komentarze!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 25 Lis 2015 14:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
@sevenfiftyseven byłem studentem, jest to jeden z okresów mojego życia. Przyjemny czas, ale nie wiem, co w tym takiego wyjątkowego, by to na każdym kroku podkreślać...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 25 Lis 2015 21:05 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 113
klapio napisał(a):
sevenfiftyseven napisał(a):
Łącznie 370 euro od osoby + 1200 złotych za bilety. 19 dni. Da się?
Wychodzi jakieś 109 zł OW za odcinek w LCC. Chwalisz się więc tą ceną czy żalisz?
Do tego atrakcje w stylu spania na ulicy i w ruinach hotelu. Zastanowiłeś się jaką opinię wystawiacie innym Polakom za granicą takim zachowaniem?


Wydaje mi się że co do opinii o Polakach, to znacznie bardziej można się wstydzić za np nawalonych gości w kwiecistych gaciach tańczących na lotnisku po zamachu w Tunezji, wstyd ogarnia na widok Marianów rozbijających się w autach z wypożyczalni i pokazujących miejscowym jak wg nich "się jeździ" (bo przecież każdy Polak to najlepszy kierowca). Wstydzić się można za buraków chlejących w samolotach i robiących "żarty" w stylu obwieszczania współpasażerom że na pokładzie jest bomba. Nie za ciekawie wypadają tez bachory defekujące do basenów hotelowych i ich mamusie oświadczające że "przecież Brajanek nic nie zrobił, tyle płacimy to posprzątają"
Zapraszam Pana i pochwalających ten post na dowolne spotkania podróżników, można tam spotkać ludzi śpiących w jaskiniach czy na ulicach, nawet takich co śpią na dworcach czy lotniskach, kurde, sam tak czasami sypiam, i proszę mi wierzyć, zarówno autorzy relacji jak i ci podróżnicy wstydu Polsce nie przynoszą. Powiedziałbym że wręcz przeciwnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 25 Lis 2015 21:18 

Oj tak, trzeba się wstydzić za Polaków. Przecież niejeden Anglik pomiędzy trzecim a czwartym pawikiem puszczanym w sobotni wieczór na Krakowskim Przedmieściu, wspominając takie zachowania, pokiwał z dezaprobatą głową...
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 25 Lis 2015 21:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
A mi się wydaje, że nie ma co generalizować - każdy jest osobną jednostką i pracuje na własną opinię...
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 25 Lis 2015 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
@Don_Bartoss Dokładnie to samo można powiedzieć o naszych rodakach w londyńskich parkach czy pod klubami, w których są "polskie imprezki". I ciężko jest potem odpowiadać x-set razy "Tak, jestem Polką. Nie, nie piję wódki na śniadanie. Nie, nie jem łabędzi z Hyde Parku (to akurat byli "w oryginale" rumuńscy Romowie, ale poszło w świat, że Polacy, bo nasi rodacy zjedli wcześniej parę ozdobnych bażantów w innym parku). Nie, nie mieszkam na dworcu Victoria. Nie, nie sikam na ulicy. (...)" w żartach udanych bądź nie.

Podobnie niemiła była konfrontacja z pytaniem "dlaczego Polacy nie płacą za spanie na campingach DOC?" w Nowej Zelandii. Chodziło o parę/naście NZD. Relatywnie nowy kierunek, a już jesteśmy "sławni inaczej".

Każdy niech, oczywiście, sypia, gdzie może (sobie pozwolić), ale nie róbmy z 'kombinowania" naszego najlepszego produktu eksportowego. I pomyślmy czasem o niedokładaniu problemów Polonii, bo to im wypominane są nasze wakacyjne "chwile słabości" przy okazji dyskusji np. nt świadczeń socjalnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 25 Lis 2015 22:20 

@Kara, rozumiem, że to co napisałaś było formą zwrócenia się do mnie po pomoc. Dobrze trafiłaś!

Porada 1. Etykieta: gdy Anglik pyta, uświadom go, że gdy Anglik* pyta o coś Polaka, powinien skłonić się oraz zacząć od słowa "przepraszam" i to nie excuse me ale my apologies.
Porada 2. Selekcja: staranniej dobieraj sobie znajomych. Zwroty, które przytoczyłaś odpowiadają zachowaniu w stylu: podejść do Araba na ulicy i wskazując podbródkiem na budę z kebabem zapytać jak się czuje poza swoim naturalnym środowiskiem. Marne to maniery, szczególnie że uczciwie pracujący i pracowicie zawijający mięsko w chlebek Arab zmaga się z tą samą biurokratyczną maszyną co my, Polacy.
Porada 3. Samorozwój: noś głowę wysoko. Dostałaś od rodziców białą skórę** i polskie geny. Myśl po polsku. A co do opinii innych - bądź jak gołąb. s....j na wszystko.

* - dotyczy też rozmów z Niemcami i francuzami (celowo z małej litery)
** - nie napisałem niczego wulgarnego, nie złamałem prawa, w tym Konstytucji ani regulaminu Forum, więc proszę tego argumentu nie używać ;) Więcej wiary w ludzi.
Góra
 PM off  
      
#60 PostWysłany: 25 Lis 2015 22:25 

Rejestracja: 23 Maj 2015
Posty: 81
Loty: 166
Kilometry: 250 975
niebieski
Oj zły przykład podałaś @Kara, bo ja bardzo chętnie bym utrudnił życie rodakom żyjącym za socjal za granicą, zwłaszcza tam gdzie nic nie robiąc dostaną więcej niż ludzie co przepracowali tutaj okrągły miesiąc. Właśnie takie osobniki najbardziej psują tę opinię ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group