Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Lip 2012 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 137
Loty: 44
Kilometry: 113 359
Witam,

We wrześniu lecę na Bali przez Bangkok. Przylatuję do Bangkoku o 12, a pierwszy lot Air Asi na Bali udało mi się dostać następnego dnia o 6.

Mam więc 18 godzin na lotnisku - i tu pojawia się kilka pytań:
- czy warto ruszać się z lotniska? Czy jest co zobaczyć/zrobić zakupy w niewielkiej odległości od lotniska?
- Czy znajdziemy niedrogi (<25USD/2os.) nocleg w okolicy lotniska?
- O której powinienem się pojawić przed lotem Air Asią, jeżeli wcześniej zrobię odprawę online - 1h? 2?

Będę wdzięczny za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 06 Lip 2012 11:36 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 20
Hej, niestety nie pomogę zbytnio w odpowiedzi na pytanie ale mam mały "off topic", ponieważ jeszcze nie mogę wysyłać prywatnych wiadomości.
Wybieram się na Bali wrzesień lub październik szukam połączeń od tygodnia i niestety lipa puki co z warszawy poniżej 3,5 tyś niema szans. Czy możesz mi coś podpowiedzieć jak można taniej kupić bilet tak poniżej 3 tyś?
Mam obecnie zaklepane połączenie do Bagkoku z Aerosvit do jutra za jakieś 2400zł ale już z tamtąd na bali air asia życzy sobie kolejny 1tyś złotych i robi się dużo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Lip 2012 11:39 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8912
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
Ostatnio była jakaś wzmianka o zmianie lotniska w BKK przez Air Asia, ale nie pamiętam od kiedy. Być może jeszcze się załapiesz na stary układ, ale może będziesz musiał zmienić lotniska - sprawdź to.

Przez tyle czasu to warto pojechać choć na trochę do miasta - oczywiście wszystko zależy od korków, ale mi dojazd zarówno z/na lotnisko zajął taksówką jakieś 40-45 minut. Koszt to jakieś 450 - 500 THB w jedną stronę. Oczywiście można kombinować pociągiem i komunikacją miejską - będzie taniej, ale też dłużej. Z jakiegoś powodu nie kursują autobusy Airport Express - nie wiem, czy tylko chwilowo, czy na stałe zlikwidowali.

Hotel w tej cenie nie powinien być jakimś problemem. Ja pierwotnie miałem przylecieć późno do BKK i z tego względu zarezerwowałem (na booking.com) hotel w odległości 10 min. taryfą od lotniska za 680 THB. Ale potem godziny mi się zmieniły i nocowałem w mieście. Nie mogę zatem podać konkretów, ale spokojnie sprawdzisz na tym czy innym serwisie.

Air Asia nie leciałem, ale musisz wziąć pod uwagę, że lotnisko w Bangkoku jest olbrzymie, więc samo przemieszczenie się do bramki może zająć sporo czasu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Lip 2012 11:43 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 334
niebieski
Witam,
nie ma problemu ze znalezieniem hotelu poniżej 25$ w okolicach lotniska:
http://www.hotelscombined.com/PL/
wpisz "Port lotniczy Suvarnabhumi, Tajlandia" i posortuj wg. ceny

Jeżeli nigdy nie byłeś w Bangkoku to warto się ruszyć na kilka godzin.. nie koniecznie, żeby zwiedzać a bardziej żeby poczuć klimat tego miasta.

"Oczywiście można kombinować pociągiem i komunikacją miejską - będzie taniej, ale też dłużej. "
Nie zgodzę się z tym.
W ciągu dnia szybciej będzie podjechać taxi do suvarnabhumi airport link i tym pociągiem/metrem dostać się do miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Lip 2012 11:45 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 343
niebieski
Pawe napisał(a):
Witam,

We wrześniu lecę na Bali przez Bangkok. Przylatuję do Bangkoku o 12, a pierwszy lot Air Asi na Bali udało mi się dostać następnego dnia o 6.

Mam więc 18 godzin na lotnisku - i tu pojawia się kilka pytań:
- czy warto ruszać się z lotniska? Czy jest co zobaczyć/zrobić zakupy w niewielkiej odległości od lotniska?
- Czy znajdziemy niedrogi (<25USD/2os.) nocleg w okolicy lotniska?
- O której powinienem się pojawić przed lotem Air Asią, jeżeli wcześniej zrobię odprawę online - 1h? 2?

Będę wdzięczny za pomoc!


Musisz wziac pod uwage dlugi lot i zmeczenie + aklimatyzacja(b.wazne).
Jesli czujesz, ze po tak dlugiej podrozy bedziesz chcial cos zwiedzac to jak najbardziej warto.
Z lotniska mozesz pojechac skytrainem(day pass to okolo 14zl) albo nawet wziac taxe do centrum(30-33km, ok 40zl juz z oplata za autostrade).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Lip 2012 11:58 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Witam,

We wrześniu lecę na Bali przez Bangkok. Przylatuję do Bangkoku o 12, a pierwszy lot Air Asi na Bali udało mi się dostać następnego dnia o 6.

Mam więc 18 godzin na lotnisku - i tu pojawia się kilka pytań:
- czy warto ruszać się z lotniska?


TAK

Czy jest co zobaczyć/zrobić zakupy w niewielkiej odległości od lotniska?

NIE

- Czy znajdziemy niedrogi (<25USD/2os.) nocleg w okolicy lotniska?

TAK

- O której powinienem się pojawić przed lotem Air Asią, jeżeli wcześniej zrobię odprawę online - 1h? 2?

Boarding jest 15 minut przed lotem.

Będę wdzięczny za pomoc!


PS. Olej Bali zostań w Tajlandii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Lip 2012 12:59 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3062
złoty
Hej,

przyłączę się do propozycji Kamila. Jeśli lot na Bali jest taki drogi - olej je. Moim skromnym zdaniem samo Bali jest najbardziej sztuczną wyspą Indonezji. Z tego co pamiętam z Bangkoku można leciec też do Medan na Sumatrze. Samo miasto jest słabe (syf), ale wyspa jest zdecydowanie ciekawsza (właściwie dla mnie nr1 jeśli chodzi o Indonezję) od Bali (choć imprezowo nie ma się co równać). Możesz też polecieć do Surabayi zamiast Denpasar i przejechać się tanio autobusem (prom tez jest atrakcją)...

Pozdr
J.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Lip 2012 13:10 

Rejestracja: 06 Lip 2012
Posty: 2
Jesli nie byłeś wcześniej w Bangkoku, to jedź koniecznie!!!
Bez sensu koczować na lotnisku. Jesli masz ochotę pozwiedzać, to chyba na pierwszy ogień Wielki Pałac. Jeżeli natomiast chcesz poczuć atmosferę to koniecznie wieczorem pochodź po Khao San i okolicach (m.in. Soi Rambuttri). Jest tam zresztą sporo hotelików i na pewno znajdziesz jakiś nocleg, o ile w ogóle opłaca się kłasć spać ;)))
Ja tam bym zostawił bagaż na lotnisku (upewnij się tylko, w jakich godzinach działa left luggage, bo nie jestem pewien, czy jest całodobowy) i wyskoczył na cały dzień i wieczór do miasta, a w nocy wrócił na lotnisko.
Bangkok jest naprawdę extra!!!
Have fun!
P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Lip 2012 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 137
Loty: 44
Kilometry: 113 359
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Chyba rzeczywiście nie wypada zostać na lotnisku. Spodziewałem się tylko, że "żeby poczuć klimat miasta" nie będę musiał jechać do samego centrum..

zember napisał(a):
Wybieram się na Bali wrzesień lub październik szukam połączeń od tygodnia i niestety lipa puki co z warszawy poniżej 3,5 tyś niema szans. Czy możesz mi coś podpowiedzieć jak można taniej kupić bilet tak poniżej 3 tyś?
Mam obecnie zaklepane połączenie do Bagkoku z Aerosvit do jutra za jakieś 2400zł ale już z tamtąd na bali air asia życzy sobie kolejny 1tyś złotych i robi się dużo.

No tutaj niestety nie pomogę - ja bilety kupowałem w marcu/kwietniu i udało mi się złożyć lot Warszawa->Budapeszt->Bangkok->Bali i Bali->Bangkok->Wiedeń->Warszawa za około 5000 dla dwóch osób :)
Dzisiaj z ciekawości sprawdziłem taką samą trasę i to już jest ponad 12000 :]
Na Twoim miejscu, jeżeli wybierasz się na Bali, to teraz szukałbym chyba w ofertach last minute raczej z przelotem i hotelem.

Sudoku napisał(a):
Ostatnio była jakaś wzmianka o zmianie lotniska w BKK przez Air Asia, ale nie pamiętam od kiedy. Być może jeszcze się załapiesz na stary układ, ale może będziesz musiał zmienić lotniska - sprawdź to.

Widziałem już tę informację, ale Air Asia zmienia lotnisko od 1 października, więc jeszcze zdążyłem :)

guest napisał(a):
PS. Olej Bali zostań w Tajlandii.

:) Tyle już słyszałem podobnych opinii, że następna w tym regionie na pewno będzie Tajlandia :)
A lot na Bali z Bangkoku udało się kupić za około 400zł/os. więc też nie przepłacamy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Lip 2012 17:14 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 20
Dzięki za odpowiedź tak właśnie myślałem, dlatego nie wiele myśląc wybrałem połączenie w tej chwili najtańsze tj Berlin - Dubaj - Phuket (Air Berlin) Phuket - Denpasar (Air Asia) powrót tą samą drogą. całość wyszła w granicach 3tyś. :) Bilety właśnie kupiłem.
Niestety last minute niezbyt mi pasuje bo ciężko na 4 tyg :) na bali będę od 27.08 do 26.09 ;)

Pozdr,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group