Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Paź 2018 23:23 

Hej,

Jeżeli temat wcześniej się już powtórzył - prosiłbym o wskazanie i bardzo przepraszam.
Obecnie posiadam *G z Eurobonus SASu, na przyszły rok chciałem się przesiąść na LOT. Robię rocznie około 45-50 odcinków krótkodystansowych w najtańszych taryfach na terenie EU, zależy mi na statusie *G. Ze względu na chęć zbierania odcinków, a nie mil kalkulator (where to credit my miles) jest średnio użyteczny jak i również poprzednie tematy na forum nie do końca pasują.
Czy wiecie który program pozwalałby mi na *G przy większości lotów LOTem zważając uwagę raczej na odcinki niż mile? Opcjonalnie mogę dodać kilka lotów SASem, KLM, Swissem albo Lufą.

Wielkie dzięki,
Wojtek.
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 30 Paź 2018 23:29 

srebrny
Odcinki to chyba tylko UA - ale tam jest chyba słabo z najtańszymi taryfami LO i LH.
Dodatkowo do statusu wymagają 4 segmentów UA.

Zdaje się że w Egyptair można przedłużać status odcinkami, ale nie pamiętam czy nie trzeba przypadkiem pierwszy raz zdobyć go za mile.
ulong lubi ten post.
ulong uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 30 Paź 2018 23:45 
Awatar użytkownika

niebieski
W ET przy wylataniu 40 odcinków można zdobyć *G. Kiedyś najniższe taryfy w LO nie dawały nic ale ponoć od jakiegoś roku się to zmieniło. Wprowadzili więcej taryf w LO które dają mile ale zabrali np. taryfę K z LH.
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#4 PostWysłany: 30 Paź 2018 23:57 

macq91 napisał(a):
W ET przy wylataniu 40 odcinków można zdobyć *G. Kiedyś najniższe taryfy w LO nie dawały nic ale ponoć od jakiegoś roku się to zmieniło. Wprowadzili więcej taryf w LO które dają mile ale zabrali np. taryfę K z LH.

ET to Ethiopian? ShebaMiles? Rzeczywiście na ich stronie wygląda, że 40 odcinków starczy, jeżeli jest potrzeba to jestem w stanie podbić minimalnie klasę podróży, do economy (nie economy promo).
Super, sprawdziłem, że najtańsze taryfy które rezerwuję lotem powinny się kwalifikować, swiss również. SAS niestety będę musiał odpuścić :)

Jeżeli będę chciał w przyszłym roku skorzystać z dodatkowego bagażu z *G EB ale zbierać mile do ET to można tak (przelot LOTem)?

Dzięki za odpowiedzi! :)

Ostatnio edytowany przez ulong, 31 Paź 2018 00:17, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 31 Paź 2018 00:16 

platynowy
w ET wszystkie zwykle taryfy LO coś zbierają począwszy od O, jest nawet minimum 500 mil
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#6 PostWysłany: 31 Paź 2018 09:25 
Awatar użytkownika

Loty: 272
Kilometry: 321 652
niebieski
Swego czasu Phoenix Miles (Air China) miał też coś takiego, że 40 segmentów wystarczyło do *G. Tyle tylko, że nie tych najtańszych (jakieś tam konkretne taryfy w przypadku LO). Pytałem nawet kiedyś, ale pozostało to bez odpowiedzi, sam w tym roku wylatałem ponad 50 segmentów z przedłużeniem jedynie FTL w LO.
 Relacje PM off
Siemion lubi ten post.

#7 PostWysłany: 31 Paź 2018 16:26 

Loty: 138
Kilometry: 293 761
Bardzo ciekawy i przydatny temat - w większości programów wylatanie *G za mile latając po EU w Eco graniczy z cudem, a to ET wygląda nawet sensownie (sam latam około 60-70 segmentów rocznie, i ledwo mam 35K mil statusowych w M&M).

Czy ktoś z ET korzysta? To co na pewno by mnie zastanawiało, to jak wyglądają możliwości wykorzystania Mil Rewards (czy w *A można mile np z M&M i ET wykorzystywać w takim sam sposób, czy np ET mają jakieś ograniczenia co do linii lub inne stawki?)

#8 PostWysłany: 31 Paź 2018 18:23 
Awatar użytkownika

niebieski
We wspomnianym SASie 45 segmentów do Golda, ale ograniczone do SASo-podobnych. Za LH np są tylko mile, cienkie.

[ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości