Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Sie 2014 16:32 

Rejestracja: 23 Maj 2013
Posty: 160
Relacja naprawdę świetna,nic tylko podróżować na wschód :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 14 Sie 2014 02:25 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 244
Kilometry: 477 931
niebieski
I ja jestem pod wrażeniem. Jak to dobrze mieć hobby, dzięki któremu możemy nie tylko poznać fantastycznych ludzi, ale też objechać kawałek świata. Sam przyznam szczerze, że na Ukrainie byłem tylko raz, w dodatku jedynie we Lwowie, choć mieszkam tak niedaleko od granicy... Nigdy nie byłem miłośnikiem kultury wschodnioeuropejskiej, jednak od czasu tej rewolucji coraz częściej myślę o powrocie w tamte strony. Twoja relacja jeszcze bardziej mnie przekonała, że warto będzie. Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 13 Gru 2014 12:50 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 4
Fajnie sie czyta, zwlaszcza jak sie zna te miejsca. Cale szczescie ze zdazylem zobaczyc Krym Ukrainski. Od rewolucji nie bylem glebiej a po tej relacji nabralem chęci. ....
_________________
Using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 13 Gru 2014 14:46 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 17
Bardzo fajna relacja, byłem kilka (pewnie pod 10, głównie Lwów, ale również Kijów, Krym ) razy na Ukrainie więc dorzucę coś od siebie.

Ukraińcy naprawdę w porządku, nigdy nie mieliśmy najmniejszych problemów z nimi, jak coś to z policją, która przyczepiała się do wszystkiego. Zawsze kończyło się podobnie. Mówią, że to co zrobiliśmy to wykroczenie, idziemy na komendę. W tym czasie negocjowaliśmy mandat/łapówkę i kierowaliśmy się w jakąś ustronną uliczkę gdzie bez świadków mogli wziąć od nas pieniądze.
We Lwowie na rynku rzucają się w oczy bardzo ładne i zgrabne dziewczyny, koniecznie na bardzo wysokim obcasie. Do tego dochodzi bardzo krzywa kostka brukowa. Za każdym razem jestem pod wrażeniem, że są w stanie z gracją i bez upadków paradować po rynku i okolicach:)

Niestety nie miałeś okazji przekroczyć granicy na nogach w godzinach gdy jest spory ruch pieszych przez granicę (głównie Ukraińców w średnim wieku). Jest to ciekawe doświadczenie. Wszyscy napierają na siłę do przodu, chociaż to w żaden sposób nie sprawia, że przekroczy się granicę szybciej (co najwyżej jest się bliżej, bo ludzie mocno ściśnięci). Jak człowiek wypoczęty to jeszcze to znosi, ale jak zmęczony to można się zirytować. Po jednym z takich przejść, stoimy z plecakami już po przekroczeniu granicy i dyskutujemy o tym jak to niekulturalnie się wszyscy zachowują i na siłę rozpychają, podchodzą do nas dwie Ukrainki w wieku koło 50l i mówią, że gdyby nie one, to my byśmy jeszcze stali na granicy, ale dzięki nim już przeszliśmy. Jakoś nie potrafiliśmy docenić zasług tych pań i nie skomentowaliśmy tego:)

Wszystkim polecam Lwów na wypad 3-4 dniowy. Bardzo ładne miasto, chociaż czas się tam zatrzymał. Na dodatek jest bardzo tanio (a my jeździliśmy jak hrywa kosztowała w okolicach 40gr, teraz 22gr). Turysta ze stosunkowo niskim budżetem będzie zachwycony. Masz ochotę coś zjeść - siadasz w knajpce, napić się - kupujesz w knajpie piwo. Podobnie z przejazdami tramwajami, marszutkami czy też noclegami w hostelach. Roisz to na co masz ochoty, bez większej obawy, że zrujnuje to Twój budżet. Może stawki uległy zmianie, ale kiedyś stojąc w tramwaju przy drzwiach czytał regulamin, wynikało z niego że mandat za przejazd bez ważnego biletu wynosi 25 lub 30 hrywien (pamiętam, że wychodziło 9zł). Więc jeśli nic się nie zmieniło to na teraz będzie 5 zł:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group