Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Paź 2017 18:27 

Rejestracja: 10 Maj 2015
Posty: 34
Loty: 161
Kilometry: 293 404
Czy ktoś zwiedzał Machu Picchu po wprowadzonych zmianach od lipca tego roku i mógłby się podzielić informacją jak to teraz wygląda? Ponieważ, nie można zwiedzać Machu Picchu na własną rękę, to należy zakupić wycieczkę już w Cusco? Czy w ogóle nie jest to przestrzegane? Bo z tego co czytałam, to bilet wejściowy i tak trzeba kupić oddzielnie?

Jeżeli macie jakieś rekomendacje chętnie posłucham :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 14 Paź 2017 18:49 

Rejestracja: 20 Sie 2010
Posty: 70
Na teren samego Machu Picchu wykupujesz tylko bilet i nie potrzebujesz przewodnika.
Przewodnik jest wymagany jeśli wybierasz się na trekking Szlakiem Inków do Machu Picchu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Paź 2017 19:00 

Rejestracja: 10 Maj 2015
Posty: 34
Loty: 161
Kilometry: 293 404
czy jesteś tego pewny, bo wszędzie piszą, że nawet na terenie Machu Picchu nie można przebywać bez przewodnika?

http://magdagaskar.pl/machu-picchu-zmia ... 17-r-peru/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Paź 2017 19:37 

Rejestracja: 20 Sie 2010
Posty: 70
Miesiąc temu tam byłem ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Paź 2017 20:04 

Rejestracja: 10 Maj 2015
Posty: 34
Loty: 161
Kilometry: 293 404
dzięki wielkie :) takiej odpowiedzi oczekiwałam :)

masz może jakieś rekomendacje co do Machu Picchu i okolic Cusco, lub samego Cusco?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Paź 2017 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
Jeśli dobrze się orientuję, to miała być wprowadzona konieczność zwiedzania ruin z przewodnikiem. Ale jeżeli nawet już tak jest/będzie, to funkcjonalnie w dojeździe etc. nic się nie zmieni. Po protu nie będzie można chodzić na własną rękę, tylko trzeba będzie dołączyć do grupy na bramie wejściowej. Poprawcie mnie, jeżeli się mylę.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Paź 2017 22:05 

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 14
Tak jak pisał Marco, na ten moment ( byłem końcem września) taki obowiązek nie istnieje.

Co do rekomendacji.
W Cusco warto zobaczyć Katedrę i Mercado San Pedro.
W okolicy wszelkie ruiny zawarte w boleto turistico. Zdecydowanie najbardziej imponujące są Olantaytambo i Sacsaywoman.
Warta polecenia po dobrej aklimatyzacji jest wycieczka na Montana de Colores.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Paź 2017 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Ląduję w Cusco około 7:30 rano, tego dnia bardzo chciałbym dostać się do AC. Czy jest to wykonalne niskobudżetowo?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Paź 2017 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
Myślę, że da radę. Umów się z którąś z firm jadących do Hidroeléctrici, żeby na Ciebie poczekali, wiele busów startuje koło 8. Lotnisko jest b. blisko centrum, a taksówki tanie.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off
przemos74 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 01 Lis 2017 22:46 

Rejestracja: 24 Lip 2014
Posty: 10
A jak wyglada powrót? Wchodząc pierwszą tura o 6 rano kończymy zwiedzanie o 12. Czy da sie wrócić do Cuzco tego samego dnia? Wszędzie znajduje nie zakutualizowane godziny i tak np. Bus z hydroelektrowni znalazłam o 13 lub o 14 ale chyba niemożliwe jest dostanie sie tam tak szybko wybierając opcje pieszą ( 1,5 h z machu do aguas calientes i 3 h wzdłuż torów do hydroelektrowni)

Zastanawiam sie tez czy przy tak ograniczonym czasie warto wdrapywać sie na któraś z gór - podobno zajmuje to Ok 4h a na zwiedzanie jest 6 :/

Ktoś był po zmianach i moze coś doradzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Lis 2017 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Byłem przed zmianami więc spędziłem tam cały dzień i wyruszałem rano (tak to przeze mnie teraz te ograniczenia) ale zakładam, że po zmianach dużo ludzi może chcieć opuścić Aqua Caliente około południa i spodziewałbym się, że przewoźnicy dostosują się do ruchu turystycznego.
Mały hint: Może zamiast zakładać dotarcie do Cusco tego samego dnia ograniczyć się do dotarcia gdzieś bliżej (Ollantaytambo?), przenocować tam, rano zwiedzanie ruin, wypad do Maras, może coś jeszcze (Pisac?) i dopiero powrót do Cusco?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Lis 2017 00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Byłem kilka dni temu. Cała trasa z AC zrobiona pieszo ok. 6 rano, na miejscu byłem ok. 5 godzin. Kupiłem bilet dzień wcześniej od ręki za 152 Sole. Żaden przewodnik nie był potrzebny.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 02 Lis 2017 23:55 

Rejestracja: 24 Lip 2014
Posty: 10
Przemos74 priv :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group