Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Sty 2018 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Nie widze na polskiej wersji strony, na brytyjskiej - https://rooms.ryanair.com/gb/en baner:

Image

i pojawia sie przy wyszukaniu ze bedzie zwrot:

Image

Nie znalazlem informacji na forum, nie korzystalem jeszcze, wiec nie wiem jak to dokladnie dziala. Z warunkow https://www.ryanair.com/ie/en/useful-in ... redit-faqs wyglada podobnie jak ten zwrot w wizzair - pol roku na wydanie.

Inne punkty o ktorych warto wspomniec:
- Kwota zwrotu w euro
- Max 500 euro jednorazowo
- Nie mozna laczyc z voucherami
- Nie mozna zaplacic za bilet dla niemowlaka
- Nie mozna wykorzystac na loty krajowe

e: widze ze na glownej bylo, u nas cisza: https://www.fly4free.pl/ryanair-rooms-znizka-na-loty/
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tufli lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 26 Sty 2018 14:41 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Na niektórych innych wersjach (irlandzka, włoska, hiszpańska ... ) baner też się pokazuje. Niestety sprawdziłem swój najbliższy termin i słabiutko, ceny wyższe niż na Booking, wybór niewielki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Sty 2018 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Bo tu jest przez hotels.com, HRS i inne. Booking ma duzo wieksza baze hotelowa.

Zawsze to jakas alternatywa jak ktos ma za duzo punktow Wizz czy mieszka w jakims Krakowie z ktorego Wizzair nie lata ;)

Tak na marginesie dodam ze ostatnio widzialem druk mojej rezerwacji ktory dostal hotel i prowizja booking.com byla 15%. Pewnie pozostali posrednicy biora podobnie, wiec nie dziwia mnie te wszystkie promocje typu 10% zwrotu, jedenasta noc gratis, czy milion mil od rocketmiles czy miles and more.

Dziwi mnie ze dopiero od niedawna sie tym dziela.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Sty 2018 14:48 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Jest to jakaś opcja, ale warto pamiętać że w razie ewentualnych problemów z rezerwacją, połączenie telefoniczne z Ryanair to: 2.08 PLN/min incl VAT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Sty 2018 15:00 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
zbyhu napisał(a):
Bo tu jest przez hotels.com, HRS i inne. Booking ma duzo wieksza baze hotelowa.

Co nie zmienia faktu, że póki co ta oferta wygląda słabo. A sprawdzałem Europę. Im dalej w "dzicz" tym jest jeszcze gorzej. Jak Ryan chce powalczyć z Booking, to musi się trochę bardziej postarać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 26 Sty 2018 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Ciekawe, jak sie to RYRowi rozwinie. Jesli sie chocby zbliza cenowo do Cheaptickets lub Travelocity (Expedia), ktore - jesli chodzi o hotele - sa zazwyczaj wyraznie tansze niz Booking, to wtedy pogadamy.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Sty 2018 19:18 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 367
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
A porównujecie te same obiekty czy najtańsze oferowane w tej samej lokalizacji?

Ja rezerwowałem hotel na Węgrzech i na stronie Ryanaira dostałem go za 32,4 euro (i jeszcze 10% zwrotu), a na Bookingu ten sam był 36 euro. Były też tańsze noclegi do wyboru, ale gorszej jakości.
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Sty 2018 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
I kolejna kwestia, czy te 10% faktycznie naliczą, a potem czy im przypadkiem nie "wyparuje". Pamiętacie vouchery za ankiety :?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 29 Sty 2018 14:24 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 391
Loty: 100
Kilometry: 105 516
niebieski
-- 29 Sty 2018 13:15 --

Oferta póki co niekorzystna z jednego ważnego aspektu.
Dokonując rezerwacji przez Ryanrooms korzystamy najczęściej z bazy Hotels.com.
A jak widać po temacie https://www.fly4free.pl/forum/kody-znizkowe-na-hotele,81,52510 na Hotels.com jest prawie zawsze aktualny kod zniżkowy na 10%. (zniżka nie obejmuje podatków)
Wynika z tego, że na konto możemy uzyskać prawie tyle samo co uzyskamy na bieżąco korzystając z kodu.
Druga sprawa, jeśli zamiast kuponu ktoś zbiera 10 noclegów żeby dostać 1 gratis, to też Ryanrooms tego nie uwzględnia.
W przypadku Wizzair jest to rozwiązane lepiej, ponieważ mając konto Genius system uwzględni zniżkę, jeśli hotel oferuje taką dla Genius'a i dodatkowo da 10% zwrotu na konto.

-- 29 Sty 2018 13:24 --

@p.wl - hotels.com także należy do grupy Expedia więc ceny na Hotels.com raczej nie różnią się znacznie od cen na travelocity.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Sty 2018 14:53 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 367
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Ale Ryan nie pobiera noclegów tylko z Hotels.com
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 31 Sty 2018 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
z0mb3k napisał(a):
@p.wl - hotels.com także należy do grupy Expedia więc ceny na Hotels.com raczej nie różnią się znacznie od cen na travelocity.


Wg mych doswiadczen z ostatniego roku plus aktualne rezerwacje (hotele/wille/apartamenty - Europa Zach, Daleki Wschod, Australia) - Cheaptickets i Travelocity nie maja sobie rownych, jesli chodzi o ceny na te same hotele niesieciowe oraz czesto takze sieciowe. Moje hotele byly prawie zawsze wyraznie drozsze w ofercie Expedia czy Hotels.com (nawet bez wzgledu na ciagle promocje 15-18%).
Cheaptickets i Travelocity sa znacznie slabsze, jesli chodzi o apartamenty - tu gora jest Booking.
O Airbnb sie nie wypowiem, nigdy nie korzystalem.

Wracajac do tematu - konkurencja zawsze mile widziana, bo dziala na korzysc klienta.
Nawet jesli RYR bedzie korzystal z platformy Hotels.com, to moze oferowac nieco lepsze ceny (plus owe 10% zwrotu) - jak ma to miejsce z wynajmem samochodow (maja lepsze ceny niz Argus Car Hire, z ktorego platformy korzystaja).
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Lut 2018 22:23 

Rejestracja: 02 Paź 2017
Posty: 30
Czy ktoś rezerwował przez stronę Ryanaira noclegi w Dubaju? Na Bookingu w każdym hotelu jest informacja o dodatkowej opłacie 10% za obsługę, 10% opłaty miejskiej i 5%VAT a na stronie Ryanair jest informacje, że kwota zawiera wszystkie podatki przez co te same hotele są sporo tańsze. Ktoś się orientuje czy rezerwując przez stronę Ryanaira na pewno po przyjeździe nie będę musiał nic więcej płacić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Lut 2018 14:12 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 11
Witam,

Jako, że często jeżdzę służbowo i to ja sam muszę ogarniać sobie hotele, spróbowałem zarezerwować jednen pobyt przez Ryanair rooms i normalnie naliczyło mi ok 20euro. Robiłem to przez irlandzką stronę Ryanara (hotele) bo u nas faktycznie nie było nic pisane o naliczaniu i na swoim koncie mam tą kwotę. Teraz jak chcę zabookować loty nawet przez polską stronę to przelicza mi to na złotówki i mogę sobie odliczyć od biletu. Fakt, że ważne są tylko przez pół roku ale jeżeli ktoś śpi służbowo to może sobie po jakimś czasie zafundować darmowy przelot #cebuladeal :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Lut 2018 17:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Od dzisiaj (chyba) Ryanair rooms dostępne też przez polską wersję strony

Załączniki:
FRrooms.PNG
FRrooms.PNG [ 196.51 KiB | Obejrzany 8102 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Lut 2018 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
ale musze przyznac jest to sprytne - zaplacisz za hotel zalozmy 3000zl, dostaniesz 300zl na latanie, kupisz bilet zadowolony, wydasz za miejsce, priorytet, jakas kanapke, zaplacisz za kolejny hotel i kolo sie zamyka

zwachali ze na hotelach jest dobry biznes, niedlugo beda dawac loty gratis do noclegu
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 20 Lut 2018 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
działa już przez stronę PL, dziś dostałem nawet maila
jeszcze miesiąc temu musiałem rezerwować przez stronę GB aby dostać 10% zwrotu

dla mnie fajna opcja :) niestety muszą jeszcze popracować nad bazą...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Kwi 2018 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
czy już ktoś korzystał z ich portalu?
jak wrażenia?

jak z serwisem / z obsługą w momencie problemów na miejscu w obiekcie?
czy faktycznie wszystkie rezerwacje można odwoływać (tracąc tylko zaliczkę)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 29 Cze 2018 23:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
1. Czy rezerwując przez polską wersję strony płatność zawsze jest w zł?
2. Czy spotkaliście się z taką sytuacją, że na polskiej wersji strony jest więcej ofert danego hotelu niż na wersji językowej kraju, w którym znajduje się hotel? Mam akurat taki przypadek z hotelem w Niemczech - 4 stawki na wersji niemieckiej, 8 stawek na wersji polskiej, w tym najtańsza ponad 5 euro niższa na wersji niemieckiej :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Lip 2018 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
1. samo ci przelicza na walutę w zależności od wybranego języka / chyba
2. nie sprawdzałem nigdy tak.

sam ostatnio skorzystałem z RR i wszystko odbyło się sprawnie i szybko
zwrot 10% był na koncie po 3 dniach od powrotu
na zwrot z wizz muszę czekać najczęściej miesiąc...
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 23 Lip 2018 09:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@szeptana to nie tak, zwrotu jest 10% - te 20% to taka marketingowa zachęta, że tyle niby możemy zaoszczędzić rezerwując u nich.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
szeptana lubi ten post.
szeptana uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Gadekk, maxima oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group