Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 26 Lis 2014 16:33 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
mikolaj99 napisał(a):
Myślicie, że to jest plan do wykonania? z KLCC do KL Sentral taxi nie powinno jechać dłużej 20-30min ok. godz. 16.30?

Lepsze metro, z KLCC do KL Sentral bezpośrednio 5 stacji.

Czasowo to IMO trochę za mały zapas wziąłeś, jeśli samolot jest 18:50 (chociaż w 1 poście piszesz z kolei 19:50). Restauracje weź na 15:00, a i tak na styk będzie. Odprawa paszportowa potrafi trochę potrwać.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
#22 PostWysłany: 26 Lis 2014 16:47 

Rejestracja: 31 Paź 2011
Posty: 90
mój błąd - 19.50,
dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 26 Lis 2014 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1694
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Tylko metro. Miasto jest zakorkowane non stop.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
Artur Pe lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 04 Gru 2014 13:50 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 20
mikolaj99 napisał(a):
Zgodnie z Waszymi poradami, lonely planet i tripadvisorem ułożyłem wstępny plan:

1) 8.00 przylot do KL
2) 8.10; 8.25, 8:40, 8:55 KLIA express to KL Sentral (28min)
3) Masjid Negara (kolejka KMUTER w kierunku Batu Caves, 1 przystanek- KA02)
4) Sri Mahamariamman Temple
5) Petaling Street
6) Sze Ya Temple
7) Central Market
8) Kuala Lumpur City Gallery
9) Merdeka Square
10) Masjid Jamek
11) Jalan Masjid India Street
12) Petronas Towers + Marini’s (rezerwacja na 15:45)
13) taxi do KL Sentral i KLIA express na lotnisko (samolot o 18:50)

Myślicie, że to jest plan do wykonania? z KLCC do KL Sentral taxi nie powinno jechać dłużej 20-30min ok. godz. 16.30?


ok. 10 powinniście być w KL Sentral.

Moja propozycja:

1) Masjid Negara
Podczas pieszego zwiedzania KL czasami nie ma opcji, żeby przejść na drugą stronę ulicy, uniemożliwia to sieć dróg/autostrad i trzeba nadrobić kilka kilometrów... Dlatego proponuję wziąć taksówkę na Merdeka Square.

2) Merdeka Square
3) Kuala Lumpur City Gallery - zaopatrzcie się w darmową mapkę!
4) Masjid Jamek
5) Jalan Masjid India Street

Chinatown:
6) Petaling Street
7) Sri Mahamariamman Temple
8) Sze Ya Temple
9) Central Market (pamiątki, jest tam mały sklepik ARCH), ze stacji metra (LRT) Pasar Seni dojedziecie do KLCC (wieże Petronas)

10) Petronas Towers + Marini’s (rezerwacja na 15:45) po 16:30 możecie się powoli zbierać, żeby na lotnisku być o 18 i na spokojnie przejść wszystkie kontrole. Nie ryzykowałabym o tej godzinie taxi do KL Sentral (mega korki), w podziemiach centrum handlowego Suria (pod Petronas) znajduje się przejście do stacji metra - KLCC (zlokalizowana w podziemiach centrum handlowego Avenue K), skąd bezpośrednio dojedziecie do KL Sentral, dalej KLIA express na lotnisko (samolot o 19:50).
_________________
Zapraszam na blog o Malezji: http://azjatyckisloik.wordpress.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Artur Pe lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 05 Gru 2014 18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
W sumie to poniższe pytanie pasowałoby też do forum o Singapurze ;)
Mając 4 dni na zwiedzanie Singapuru warto "poświęcić" dzień (ew półtora) na Kuala Lumpur?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 05 Gru 2014 18:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22480
WaldekK napisał(a):
W sumie to poniższe pytanie pasowałoby też do forum o Singapurze ;)
Mając 4 dni na zwiedzanie Singapuru warto "poświęcić" dzień (ew półtora) na Kuala Lumpur?


Ja miałem podobnie. Leciałem z Krabi do Singapuru przez Kuala Lumpur, i miałem pełny dzień do zwiedzania, i potem 3 pełne dni na SIN, i było sam raz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
WaldekK lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 05 Gru 2014 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Ja mam ten problem, że przylatuję i wylatuję z SIN, a myśl o KL zrodziła się tak przypadkiem - skoro już będę w pobliżu, a nie wiadomo, czy kiedyś mi się taka okazja jeszcze trafi, to może by tam skoczyć? Planowo ląduję na SIN o 0650 i tak się zastanawiam, czy nie kupić biletu dajmy na to na Air Asia o 1000 (nie za wcześnie?) i odwiedzić także Malezję. A do Singapuru wrócić na drugi dzień przed południem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 05 Gru 2014 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
A może zostaw sobie coś na kolejny raz, usiądź gdzieś na godzinkę, napełnij brzuch wspaniałym jedzeniem i piwkiem.
Podróże samolotem męczą, daj sobie te 2-3 h na wypoczynek ;-)
To tylko taka luźna refleksja, bo przypomniałem sobie moje zwiedzanie KL.
Upał, zmęczenie, najlepiej wspominam dużego Tigera i płonące ognie na naszych potrawach w Chinatown...

Batu Caves to nie tylko wdrapywanko po schodach i kilka wieeelkich jaskiń.
Po drodze jest inna atrakcja - kompleks niskich jaskiń a w nich posążki bóstw.
Jest ich masa, przeważnie w formie większych formacji a la ołtarze.
Coś jak droga krzyżowa, ale bożkowie z trąbami i masą rąk.
Mi się podobało.

Zaraz dalej jest ogród zoologiczny, częściowo w jaskiniach - tu tylko dzieci coś użyją.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 05 Gru 2014 23:56 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
WaldekK napisał(a):
W sumie to poniższe pytanie pasowałoby też do forum o Singapurze ;)
Mając 4 dni na zwiedzanie Singapuru warto "poświęcić" dzień (ew półtora) na Kuala Lumpur?

IMVHO nie warto. Lepiej Singapur+Sentosa.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off
WaldekK lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 06 Gru 2014 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
To jest tak 1,5:1,5 ;) Mam jeszcze trochę czasu na planowanie, więc na razie nie będę decydował co i jak. Dzięki za opinie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 24 Gru 2014 12:40 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 20
Iluzja napisał(a):
Moja propozycja:

1) Masjid Negara
Podczas pieszego zwiedzania KL czasami nie ma opcji, żeby przejść na drugą stronę ulicy, uniemożliwia to sieć dróg/autostrad i trzeba nadrobić kilka kilometrów... Dlatego proponuję wziąć taksówkę na Merdeka Square.


Powinniście dać jednak radę przedostać się z Masjid Negara do Placu Merdeka bez taxi. Jeżeli z dworca jest przejście do meczetu, to wystarczy wrócić tą samą drogą na dworzec, skąd przejściem nadziemnym można dostać się do stacji LRT Pasar Seni czy poczty głównej, a stamtąd już kilka kroków do Chinatown czy Placu Merdeka. Udanego wyjazdu!
_________________
Zapraszam na blog o Malezji: http://azjatyckisloik.wordpress.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Artur Pe lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 27 Lut 2015 11:59 

Rejestracja: 26 Gru 2010
Posty: 157
Ze swojej strony polecam w KUL park ptaków. Generalnie sa na ten temat rozne opinie ale jeśli ktoś chce zobaczyć coś innego zamiast kolejnej świątyni, China Town czy wiezowca to warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 14 Sty 2016 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 212
Kilometry: 392 921
niebieski
Ja by ktoś był zainteresowany to aktualnie jest 15% zniżki na wieżę TV w Kuala Lumpur. https://www.menarakl.com.my/promo.php kupon do wydruku, można też przy zakupie online podać kod LOVEKLTOWER.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 17 Mar 2016 23:36 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 51
Loty: 168
Kilometry: 420 802
Może niektórym się przyda informacja do planowania zwiedzania Kuala Lumpur: Sky Bridge (kładka między wieżami Petronas Towers) jest zamknięta (ponoć konserwacja) od 1 marca do początku maja 2016r. Jako "rekompensata" wjazd na taras obserwacyjny w jednej z wież jest o 15% czy 20% tańszy.

Przejazdy KLIA Express (z lotniska do KL Sentral) dla płacących kartą MasterCard tańsze o 20% (80 MYR RT)

Michalax
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 19 Mar 2016 09:13 

Rejestracja: 15 Lis 2011
Posty: 56
Przejazd KL transit z wysiadka po drodze kosztuje w sumie 23.20. Do tego byla dodatkowa znizka przy kupnie biletu w automacie 10%. Z automatami niestety czesto byl problem i obsluga musiala pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 30 Sty 2018 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2017
Posty: 3
Cześć,

1 dzień to troszkę za mało, ale na przyspieszonych obrotach można sporo zobaczyć. :) Podsyłamy mapkę i kilka ciekawych adresów w Kuala Lumpur. Może komuś się przyda. Więcej aktualnych informacji tutaj. Jeśli macie jakieś pytanie, piszcie. Chętnie odpowiemy! -> http://pozdro600.pl/2018/01/kuala-lumpur-co-gdzie-jak/

Załącznik:
Komentarz do pliku: Na pewno warto odwiedzić Batu Caves. Świątynia nie leży w centrum, ale można bez problemu dojechać do niej kolejką.
Zrzut ekranu 2018-01-30 o 17.05.56.png
Zrzut ekranu 2018-01-30 o 17.05.56.png [ 984.35 KiB | Obejrzany 890 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 30 Sty 2018 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
pozdro600.pl napisał(a):
Więcej aktualnych informacji tutaj. Jeśli macie jakieś pytanie, piszcie.

to "więcej" brzmi jak żart
praktycznie napisaliście tylko o dwóch atrakcjach, uwierz mi jest ich wiecej
co do jedzenia to jak komuś pasuje zapchanie się czymkolwiek to ok, ale KL oferuje kulinarnie znacznie więcej
@pozdro600.pl trochę pokory, czytając nasze forum skorzystasz i dowiesz się znacznie więcej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 01 Lut 2018 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
@pozdro600.pl i w sumie inni co byli w KL:D da się zrobić Batu Caves + FRIM Conopy Walk + Petronas (bez wjazdu) w jeden dzień ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 01 Lut 2018 22:35 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
autem byc moze.

komunikacja miejska to raczej bez frim, tam dojazd byl skladany, typu pociag - taxi, jesli dobrze pamietam. bez sensu jechac na 2h, wracac i biec do jaskin. petronasy mozna w dzien i wieczorem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 02 Lut 2018 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
A orientuje sie ktos czy ten Conopy Walk jest w ogole otwarty? Bo w necie znalazle info ze go zamkneli w czerwcu 2017

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group