Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Wrz 2019 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
czy jest sens lecieć 'gdzieś w UK' (cokolwiek z wyłączeniem Londynu & Newcastle) na 1 dzień? mam tanie loty z Dublina sob albo niedz rano/wieczór do... wielu miejsc, czytam z azAira:
* Bournemouth
* Leeds
* Manchester
* LiverPool
* Glasgow (parokrotnie już słyszałem że raczej paskudne, więc pewnie odpada)
* Edinburgh
* East Middlands
* Birmingham
* Bristol

.... ale czy do któregokolwiek z nich warto w ogóle lecieć?
nie jestem wielkim fanem zwiedzania miast - ale też w 1 dzień trudno bym się od nich znacznie oddalił, fanem pubów też nie, poza tym mieszkam w Dublinie więc mam ich pod dostatkiem. Ale może czegoś nie wiem? Czy lepiej posiedzieć na kanapie, poczytac dobrą książkę i nasmarować rower?

dajcie znać co sądzicie

P.S. fanem piłki nożnej też nie jestem, tzn lubię sport ogólnie i piłkę też ale nie na tyle żeby wizyta na przystadionowym muzem i / lub na stadionie (Liverpool / Manchester) były dla mnie szczególną atrakcją
P.P.S. temat pokrewny: czy-warto-leciec-na-gran-canarie,1480,101339
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#2 PostWysłany: 20 Wrz 2019 17:55 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Byłem na 1 dzień w Liverpool...co prawda dojeżdżałem z Manchesteru trainem :lol: ale naprawdę warto. Fajne miasto , sweet foto z The Beatles sobie zrobisz , poogladasz doki i ewentualnie shopping jak potrzebujesz. Z chęcią tam wróce i to na dłużej niż 24h :P
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 20 Wrz 2019 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
To ja może z własnego doświadczenia powiem że jeśli piłka Cię nie interesuje to do Manchesteru nie warto.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 20 Wrz 2019 18:22 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2080
Loty: 150
Kilometry: 136 180
srebrny
Bournemouth ma fajną plażę.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 20 Wrz 2019 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1734
platynowy
wszystko zalezy od tego co lubisz,
ja tez fanem miast nie jestem, a najlepsza czescia wg mnie w UK sa wlasnie wieczorne puby, zwiedzanie roznych kulturowo dzielnic, probowanie jedzenia w nich - roznorakie kuchnie afrykanskie, karaibskie, azjatyckie, ogladanie ludnosci na codzien niespotykanej w Polsce, czy tez starodawne zabytki - koscioly, zamki, budowle - ale pod tymi wzgledami to chyba Dublin bardzo nie odbiega?
Pierwszym miastem w jakim mieszkalem w UK byl Bristol i mi sie zawsze podobal, aczkolwiek pod wzgledem etnicznym raczej slabo zroznicowany, sporo osób z Europy srodkowo-wschodniej i Hiszpanii - wiec na chwile obecna to mozesz zobaczyc polski sklep :P Tak poza tym okolice mostu w Clifton sa fajne - lasy, jelenie, most wiszacy chyba ze 100m nad rzeką dajacy ladny widok na panorame miasta,
takze nieopodal jest miasto Bath (chyba 20 minut pociagiem) ktore cale wyglada historycznie - stare budynki z piaskowca, nawet nowe robione sa w ten sam sposób, tak - że cale miasto wyglada interesujaco, ponadto masz tam roznego rodzaju laznie itp. ale wg mnie one sa drogie i dla podróznika co lata w wiele miejsc moga wygladac co najwyzej srednio :)

wiec podsumowujac, ja bym polecil Bristol na jeden dzien - rano pochodzil w okolicach mostu, potem w drodze na pociag skosztowal kilka cydrów w The Apple (tylko cydry tam sprzedaja), potem skoczyl do Bath, pozwiedzal i tyle powrót na samolot :-)

z twojej kolekcji rozwazylbym równiez Edinburgh, z zamkiem w centrum, nie bylem ale wielu znajomym co tam studiowali i nie tylko bardzo sie podobalo
Glasgow jest ciekawe pod wzgledem jezykowym, o ile Edinburgh jest bardzo rozwinietym miastem z ludnoscia z calego swiata o tyle Glasgow jest ciagle takim miastem gdzie ciezko kogos zrozumiec gdyz wszyscy mowia w bardzo mocnym akcencie ;)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 20 Wrz 2019 19:09, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 20 Wrz 2019 20:47 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@LonDynia - fajnie napisal. Od siebie dodam jeszcze, ze Bournemouth jest ok na spacer nadmorski, mozna tez zaglebic sie w Dorset jak czasu zostanie. Liverpool wlasciwie bardzo milo mnie zaskoczyl, ale to bardziej na pol dnia. I procz Edynburga i juz wspomnianego Bristolu to tyle z Twojej listy co by sie nadalo moim zdaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 20 Wrz 2019 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1523
Loty: 180
Kilometry: 330 043
platynowy
birmingham nie nie i jeszcze raz nie

liverpool warto na jeden dzien, a jesli na 2 dni to warto wybrac sie tez pociagiem do chester, fajna i klimatyczna miescina

z powyzszej listy oprocz liverpoolu rozwazalbym tylko edinburgh i bournemouth
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 20 Wrz 2019 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
dziekuje za odpowiedzi ( i proszę o więcej).

by uściślić / odnieść się do niektórych waszych sugestii (powinienem napisać w pierwszym poście, no ale lepiej późno niż wcale):
* shopping mnie nie interesuje
* plaże mnie nie interesują.....tzn interesują mnie bardzo, spędzam na nich masę czasu bo pływam na kajcie, uczę się surfować i gram w siatkę plażową - w zależności od pogody :) - średnio 3.5 weekenda w miesiącu, więc na tej jednodniówce bym w plażing (UK style) nie celował

acz w sumie to, z tego co już wcześniej słyszałem od znajomych którzy byli tu i tam, i co Wy potwierdzacie: że z podanej przeze mnie listy to Edynburg albo nic.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Wrz 2019 21:05 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3521
srebrny
jw. Liverpool + Chester z noclegiem i angielskim sniadaniem rano to dobra propozycja na weekend (poza tym krotki lot z DUB i lotnisko w miare blisko centrum)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 20 Wrz 2019 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3052
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
EDI
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 20 Wrz 2019 21:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2593
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Z wyżej wymienionych najciekawszy jest moim zdaniem Edynburg. Sporą zaletą jest po przejściu centrum miasta wejście na Górę Artura w Parku Holyrood. Nie przekreślałbym również lotów do Londynu, można ominąć to miasto i pojechać np. na klify Seven Sisters.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 20 Wrz 2019 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@rw30

Mieszkamy od 12 lat pomiędzy Liverpoolem a Manchesterem, poleciłbym Ci Edynburg, gdzie byliśmy tylko dwa razy, a na pewno jeszcze wrócimy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 21 Wrz 2019 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2204
złoty
Poza Bournemouth byłem we wszystkich miastach z listy, na pierwszym miejscu postawiłbym Edynburg, na ostatnim Birmingham.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 21 Wrz 2019 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Byłam kiedyś na konferencji na Uniwersytecie w Nottingham (lot do East Middlands) i w ramach atrakcji okołokonferencyjnych mieliśmy wycieczkę po okolicy - rejs po rzece Trent/rozlewiskach, potem rezerwat przyrody Attenborough Nature Centre. Wydaje mi się, że przy wypożyczeniu na miejscu np. roweru czy kajaka spokojnie dałoby się zrobić dłuższą trasę w jeden dzień. Ofert dłuższych i krótszych rejsów widziałam na miejscu całą masę. Tyle że to raczej zabawa na cieplejsze miesiące :) Samo lotnisko w East Middlands jest beznadziejne, ale za to dobrze skomunikowane z większością miast w okolicy (do Nottingham autobus był co 10-15 minut).
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 21 Wrz 2019 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Bristol jest calkiem przyjemny. Rano na moscie prawie nie ma ludzi, ale jakbys lecial z Dublina, to juz pewnie nie byloby takie rano na miejscu. Ja tam zwykle bywam okolo 8.00-8.30. W Bath bylam wielokrotnie na wypadach samochodem z Londynu. Z Bristolu mozna tez skoczyc do Cheddar, ale nie wiem jak z transportem publicznym.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 21 Wrz 2019 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1133
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Cytuj:
* Leeds
* Manchester

Z tych lotnisk blisko jest do Yorku Megabusem/National Expressem/pociagiem. Polecam, kawał historii, klimatyczne miasto.

Bristol i Bath to również kawał historii i miasta z przyjemną atmosferą. Edynburg wiadomo, warto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 21 Wrz 2019 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 796
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Lot do Stansted i pociągiem z lotniska do Cambridge - ok 30 min.
Sam mam taki trip w planach

Ściągę o Cambridge zapodała koleżanka @migot - cambridge,1318,130835&p=1103705&hilit=cambridge#p1103705
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group