Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Lip 2015 15:25 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
Proponuję nowy temat, gdzie będzie się wpisywać o aktualnych promocjach bonusowych przy zamianie punktów z różnych sieci hotelowych na mile/punkty/aviosy w liniach lotniczych.

Z założenia nie jest to dobry sposób spalania punktów, ale czasami się przydaje.
Przykładowo dla podtrzymania aktywności konta, dla nagłego uzupełnienia brakujących mil/pkt./aviosów do biletu-nagrody.
Czy też gdy nie wiemy co zrobić z punktami za jakiś jednorazowy pobyt w sieci hotelowej, a wiemy, że raczej tam się w przyszłości nie zatrzymamy (tu oczywiście trzeba było zawczasu pomyśleć, żeby zamiast punktów naliczono nam mile czy pkt.).

Sieci hotelowe mają też wprowadzane mimimum punktowe (tu jest różnie, czasami minimum zależy od status, czasami jak w Accor można ustawić autokonwersję, co pozwoli obejść ten wymóg minimum).

Najlepsze przeliczniki zamiany są w SPG, dla większości linii 1:1.
Warto podkreślić, że tu jest stały bonus przy zamianie 20.000 Starpointsów.
Wtedy dostaje się ekstra 5.000 jednostek.

Z aktualnych promocji jest właśnie SPG do AA oraz do Aeroplana z różnych sieci.
1. SPG --> AA - dodatkowy 20% bonus, promocja do 07.08.2015
https://www.aa.com/viewPromotionDetails ... -offer.xml
Za 20.000 Starpoints dostaje się 30.000 AAdvantage mil
2. różni partnerzy --> - bonus do 27% (do 40.000 mil), promocja do 24.08.2015
http://www4.aeroplan.com/promotions/pro ... Conversion

Jak coś wiecie w temacie, to piszcie.

Dodatkowo dodam jedną uwagę w temacie wymiany w drugą stronę (z linii lotniczych do sieci hotelowych).
Ciekawa jest wymiana z Virgin do IHG, bo wymienione punkty wchodzą do statusu (przynajmniej na chwilę obecną).
Jak komuś brakuje niewielu pkt. do Spire to może taki myk wykonać (przy osiągnięciu poziomu Spire dostaje się 25.000 bonusowych punktów, stąd jest to do ewentualnego rozważenia).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 30 Lip 2015 15:46 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Niestety przez obowiązujące w większości programów minima zamiana punktów z przygodnego noclegu w danej sieci / programie na mile jest często tylko teoretyczna. Wtedy bardziej opłaca się wybrać opcję mile + punkty albo same mile , żeby coś wpadło za taki jednorazowy pobyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Lip 2015 16:15 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
Oczywiście. Tyle, że nie wszyscy o tym pamiętają, a potem nie wiedzą co z tymi punktami zrobić.
W sumie to nie jest najważniejszy wątek tematu, bo głównie mi chodzi o bonusy, czyli z założenia jak trochę punktów już się nazbierało.
A wracając do Twojego posta - w Accor jak wspomniałem jest myk pozwalający obejść minimum.
http://loyaltylobby.com/2013/03/30/conv ... r-minimum/
http://loyaltylobby.com/2013/11/15/conv ... r-minimum/
Możliwe, że i inne sieci też mają dziurawe systemy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Lip 2015 22:57 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
Na LL info o promocyjnym bonusie przy zamianie punktów na mile United Airlines.
Z konkluzją o tym, że to się jednak nie opłaca ...
http://loyaltylobby.com/2015/07/31/unit ... t-31-2015/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Sie 2015 11:28 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
Można zamienić Golden Circle Award Points (Shangri-La) na mile KrisFlyer.
Pewnie są ludzie na forum mający promocyjne 1.000 pkt.-1.200 pkt. GC, ważne do końca roku, więc mogą to rozważyć:
From now until 31 August 2015, convert your GC Award Points into KrisFlyer miles using as little as 1,000 points to enjoy 25% bonus miles.
Not a KrisFlyer member yet? Enrol now and you can enjoy a welcome gift of 500 KrisFlyer miles. Simply enter the promotion code “KFGC” during enrolment and convert your points into miles on or before 31 August 2015.
T@C:
http://www.shangri-la.com/en/t/p/gcsq15 ... _slim=#tnc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Sie 2020 15:11 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Z racji, że się zarejestrowałem na Aeroplanie i mile zdobywane w programie M&M nie można transferować do Aero (pewnie tylko te, które już poszły), postanowiłem zamienić punkty Rewards Accora z którego już nie jestem zadowolony na mile. Mam jednak problem , bo nie przyjmuje nr karty Aero (ten nr wydrukowałem z systemu Aero; fizycznej brak). W Aero jestem dopiero od miesiąca. Ktoś wie o co chodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group