Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 349 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#241 PostWysłany: 23 Gru 2021 13:55 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@tropikey: generalnie dzwonić do skutku, wydaje mi się, że zgodnie z zasadami stop w IST powinien być dopuszczalny (przynajmniej w przypadku zestawienia dolot + long, nie wiem, jak z short+short).
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#242 PostWysłany: 23 Gru 2021 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Zgadza się, jest tak, jak piszesz - stopover jest dozwolony za free w jedną lub w drugą stronę.
Już chyba widzę, w czym u nich jest problem. Przed chwilą rozmawiałem ponownie i wygląda to tak, że lotów ze stopoverem agent szuka przez opcję multicity i to co mu wyskakuje to są w istocie dwa osobne bilety, a łączna stawka milowa jest sumą dwóch odrębnych stawek za te nagrody. To oczywiście mnie w ogóle nie urządza, bo zamiast 14000 mil za lot WAW-IST//IST-ADB + ADB-IST-WAW, wychodzi im 16700 (te 2700 różnicy to wartość lotu IST-ADB). Zobaczymy, może biuro w Warszawie da radę to ogarnąć.

EDIT: połączyłem się jeszcze raz i rozmawiałem z gościem, który (w przeciwieństwie do wcześniejszych) bardzo dobrze mówił po angielsku. Stwierdził, że nie ma szans na to, żeby lot ze stopoverem w IST > 24 h był w tej samej cenie milowej, co taki sam lot ale z przesiadką < 24 h. Trudno mi ocenić, czy to zgodne z zasadami, czy nie (próbowałem dyskutować, ale bez efektu), więc pewnie odpuszczę tą drogę. Ma na szczęście w zanadrzu loty, które są dostępne online ze stopoverem w IST nawet > 30 h (do miast innych, niż Izmir), więc mam alternatywę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#243 PostWysłany: 23 Gru 2021 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@tropikey
a te mile, które zostały przelane na Twoje konto, to jaką mają datę ważności? dalej 31.12.2021 czy jakąś wydłużoną?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#244 PostWysłany: 23 Gru 2021 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
31.12.2024 :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#245 PostWysłany: 23 Gru 2021 16:36 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@tropikey: az tak głęboko nie analizowałem tej kwestii, ale całkiem możliwe że dopuszczalny = nie równa się całkowicie za darmo. Jeśli się nie da , to pozostaje Ci zrobić samemu stopa w którąś stronę, krajówki w TR są na szczęście generalnie b. tanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#246 PostWysłany: 28 Gru 2021 22:31 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1565
niebieski
oni mają jakieś promocyjne oferty co do wydania mil w tym swoim programie ?
mam 20 tys. coś za to mogę mieć z sensem ?
z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#247 PostWysłany: 28 Gru 2021 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Do 31.12 jest -30% na nagrody w TK:
https://loyaltylobby.com/2021/12/09/tur ... cember-31/

Można też brać loty w Star Alliance, a sweet spoty są np. tu:

https://onemileatatime.com/guides/redee ... nes-miles/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tartal uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#248 PostWysłany: 28 Gru 2021 22:49 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Teraz choćby jest promocja -30% na wszystkie kierunki i klasy.
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
tartal uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#249 PostWysłany: 05 Mar 2022 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
czy anulował ktoś z Was kiedyś loty-nagrody TK, zwłaszcza on-line?

W związku z obecną sytuacją chcę wykonać taki krok (ewentualnie zmienić loty na inne daty) i zrobiłem sobie próbnie, bez ostatnich kroków, takie anulowanie. Zastanawia mnie, że w podsumowaniu nie ma nic o tym, że pobiorą ode mnie 25USD z tytułu anulowania. Zgodnie z ich T&C taka opłata powinna być. Oczywiście nie narzekałbym, gdyby faktycznie opłaty nie było, ale zastanawiam się, czy po prostu ją pobiorą, mimo, że nie jest uwidoczniona w podsumowaniu, czy też może - w co nie za bardzo chce mi się wierzyć - w moim wypadku jej nie ma, bo były zmiany rozkładowe, ale rzędu raptem kilku minut.
Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie?

EDIT: i jeszcze jedno pytanie - te loty były za mile, których okres ważności upłynął już po dokonaniu rezerwacji. Czy po ewentualnym anulowaniu znikną one od ręki, czy będzie może jakiś czas, żeby coś z nimi jeszcze zrobić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#250 PostWysłany: 05 Mar 2022 13:40 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Jeśli ważność mil przepadła, to raczej nie wrócą.

Opłata jest, jeśli była zmiana rozkładowa, to jest zniesiona i wtedy faktycznie jej nie widać.

W twojej sytuacji rozważyłbym zmianę. Tylko musisz trafić na taką samą stawkę milową.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#251 PostWysłany: 27 Cze 2022 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
-- 05 Mar 2022 13:49 --

Tjw1978 napisał(a):
W twojej sytuacji rozważyłbym zmianę. Tylko musisz trafić na taką samą stawkę milową.


Z tym będzie krucho, a wręcz nie da rady, bo rezerwacja była z użyciem promocji -30%. No chyba, że przed 18.03 (data 1. lotu) nastąpi jakaś nagła zmiana i pojawi się podobna promocja... Poczekam jeszcze chwilę.
Co najwyżej, mogę jeszcze pokombinować na infolinii, żeby mi zamienili obecne dwa osobne loty WAW-IST-GNY oraz ADB-IST-WAW, które łącznie kosztowały 14k mil (2 x po 7k) na jeden np. WAW-IST-XXX (w Turcji) za 10k, a z pozostałych 4k coś najwyżej przepadnie. Zadzwonię i podpytam, czy tak się da.

-- 27 Cze 2022 16:48 --

czy miał ktokolwiek ostatnio szczęście w znalezieniu jakiegokolwiek lotu-nagrody po USA? Już nawet nie wspomnę o US-Hawaje, ale cokolwiek?
Przy fatalnej wyszukiwarce lotów u partnerów ze *A, poszukiwanie ich na stronie TK to katorga (dzień po dniu, bez żadnej elastyczności, choćby +/- 3 dni), a na dodatek kompletnie żadna trasa nie daje mi choćby jednego pozytywnego wyniku. A nie szukam wcale w szczycie sezonu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#252 PostWysłany: 31 Lip 2022 15:35 

Rejestracja: 10 Sty 2011
Posty: 3
Z innej beczki. Czy zbierając mile "Miles and Smiles" można je wykorzytać na przeloty w innych liniach należących do Star Alliance?

Dotychczas zbierałem Miles and More w LOT. Chciałbym teraz zdobyć status GOLD, ale w LOT potrzeba na to 100000 mil. Wg. Turkish Airline wystarczy 40000. Zastanawiam się jedynie czy będę mógł wykorzystać mile premiowe - LOT ma często fajne promocje na bilety za punkty. Nie wiem jak Turkish i z jakiego lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#253 PostWysłany: 31 Lip 2022 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
To w zasadzie nie jest "z innej beczki", bo dotyczy tego zagadnienia jedna z dwóch części mojego posta, zaraz przed Twoim ;)

Tak, można. Wchodzisz na swoje konto w M&S, tam wybierasz "Miles transactions" i "Star Alliance award ticket", albo rezerwujesz na infolinii TK.

Teoretycznie, zarezerwować możesz dowolny lot w Star Alliance, ale w praktyce różnie bywa. Loty naszym LOTem znajdują się raczej bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#254 PostWysłany: 08 Wrz 2022 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1477
złoty
Planuję sobie powoli podróż(e) by osiągnąć Elite Plus i troszkę niezbyt idzie mi współpraca z wheretocredit. Zgodnie ze stroną TK, za klasę H w Swiss powinienem dostać 100% mil.
Załącznik:
1.png
1.png [ 68.62 KiB | Obejrzany 1736 razy ]

https://www.turkishairlines.com/en-us/miles-and-smiles/program-partners/airlines/swiss-international-airlines/

Ale wheretocredit mi pokazuje figę https://www.wheretocredit.com/swiss/h, a w kalkulatorze nawet nie ma 0.
Pytanie, czy jest jakaś alternatywa dla wheretocredit, która lepiej sobie radzi z Miles&Smiles? Bo teraz zaczynam zastanawiać się czy inne wyliczenia nie są błędne i może moje plany nie są warte 65k (bo tyle póki co mi wyszło)...
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#255 PostWysłany: 08 Wrz 2022 22:45 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Najbardziej miarodajne są te informacje które pokazuje sam program, czyli strona TK.
Dostaniesz 100% dystansu lub 800 mil, jeśli dystans będzie krótszy.
Góra
 Profil Relacje PM off
abelincoln uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#256 PostWysłany: 12 Wrz 2022 17:34 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 13
Loty: 83
Kilometry: 145 960
Świetna oferta od Miles and Smiles. Można znaleźć bilety o 40% tańsze, także z Warszawy, mimo iż stolica nie jest wymieniona wśród miast objętych promocją.

Ciekawe przykłady za lot w jedną stronę:
Warszawa-Baghdad/Maskat/Bejrut/Dżedda/Teheran itd. za 11900 mil + 60 euro.
Warszawa-Dhaka/Taszkient/Biszkek itd. za 13300 mil + podatki.
Warszawa-Chartum 15000 mil + podatki.
Wilno-Islamabad/Lahaur/Karaczi za 11400 mil + 60 euro.

https://www.turkishairlines.com/en-us/m ... tinations/
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#257 PostWysłany: 06 Paź 2022 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Mam lot do Tajlandii Turkish w klasie U. Dolot Lotem o ile to ma znaczenie.
Nie muszę już nic zbierać do M&M. Czy jak wrzucę mile do ich programu to będę mógł skorzystać z przywilejów statusowych M&M?
Mam senatora w M&M a w Smiles nowe konto.
Chodzi mi głównie o saloniki i Fast Track.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#258 PostWysłany: 06 Paź 2022 10:50 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Jak pokażesz kartę powinieneś wejść / przejść, przynajmniej teoretycznie.
W praktyce jeśli U daje 0% w M&M możesz dodać SEN a potem naliczyć wstecznie do TK; tyle że pierwszy segment przemapuje w LO na klasę za która dostaniesz jakieś mile M&M więc o tyle będziesz stratny w M&S.
Ja czasem praktykuje na odwrót - dodaje *G by TK w LH w klasach typu K (0 mil do TK) i potem nigdy nie było problemu żeby to wstecznie naliczyć do M&M albo UA.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
turczy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#259 PostWysłany: 11 Paź 2022 20:00 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Czy naliczają Wam się mile za noclegi przez Booking.com? Od kilku miesięcy w ten sposób rezerwuję i mile ani razu nie wpadły. A od ostatniego odbytego noclegu minęło już 3 miesiące. Klejmować czy cierpliwie czekać?
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#260 PostWysłany: 14 Lis 2022 16:28 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 773
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Czy ktos moze próbował ostatnio tego sposobu na status match w TK?
https://travel-dealz.eu/deal/miles-and- ... tus-match/
Mam Senatora w MM więc wyslalem swoją prosbe, zgodnie z tą instrukcją. Niestety dostałem odpowiedz z turkisha ze nie mogą tego zrobic. Bez zadnej dodatkowej argumentacji dlaczego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 349 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group