Fly4free.pl

Europa jest passe! Wizz Air chce wejść do kilku nowych krajów – na liście pełna egzotyka

Foto: brb / Unsplash

Węgierski przewoźnik intensywnie rozgląda się za nowymi państwami, do których mógłby uruchomić loty – na liście do potencjalnej ekspansji przez “landrynkę” znajduje się zarówno Azja, Afryka jak i Bliski Wschód.

Kilkanaście dni temu pisaliśmy na naszych łamach o planie Wizz Aira, który planuje uruchomić połączenie do Pekinu z międzylądowaniem w Nur-Sułtan, czyli stolicy Kazachstanu. Wizz Air to jeden z największych innowatorów w branży lotniczej, cały czas szukający nowych rynków: jeszcze przed pandemią pisaliśmy m.in. o tym, że przewoźnik jest zainteresowany np. lotami na Białoruś czy do Mongolii.

W ostatnich dniach pojawiły się kolejne informacje o nowych i planowanych przez Wizz Aira trasach, które wyglądają… niezwykle ciekawie! Choć jest to przede wszystkim związane z działalnością Wizz Air Abu Zabi, czyli nowej linii Wizza znad Zatoki Perskiej. Dokąd więc planuje polecieć Wizz Air?

Zostańmy na Kaukazie: kilka dni temu węgierskie media poinformowały o tym, że Wizz Air przy wsparciu węgierskiego rządu rozmawia w sprawie uruchomienia bezpośrednich lotów do Biszkeku, czyli stolicy Kirgistanu. Według agencji prasowej MTI, Wizz Air miałby stąd uruchomić 2 trasy: do Budapesztu oraz do Abu Zabi. “Landrynka” jest też wstępnie zainteresowana lotami do większej liczby lotnisk w Kazachstanie: obecnie przewoźnik obsługuje jedynie połączenia z Budapesztu i Abu Zabi do Nur-Sułtan oraz z Abu Zabi do Ałmaty (planowany start w drugiej połowie maja).

Foto: Mountains Hunter / Shutterstock

Egipt rośnie w siłę. I jeszcze jeden potencjalny hit

Efekty rozmów widać zresztą już teraz – w poniedziałek Wizz Air ogłosił uruchomienie 3 nowych tras do Abu Zabi. Będą to połączenia do Belgradu (start 19 maja, loty 2 razy dziennie), a także 2 kolejne trasy do Egiptu: Wizz Air poleci do Abu Zabi z Sohag i Luksoru, czyli jednego z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast tego kraju. To już kolejne egipskie miasta w siatce połączeń Wizz Aira, bo przewoźnik realizuje już loty z Aleksandrii do Abu Zabi (a od czerwca także do Mediolanu), a od listopada uruchomi połączenie z Cardiff do znanego i lubianego kurortu Szarm el-Szejk.

W tym kontekście musimy też ze smutkiem przypomnieć o kolejnym przełożeniu daty startu połączenia z Katowic do Abu Zabi. Obecnie z systemu rezerwacyjnego wynika, że rozpoczęcie tej trasy planowane jest dopiero na 17 września.

Jakie są inne plany Wizz Aira? Nieoficjalnie można usłyszeć, że Wizz Air intensywnie negocjuje w sprawie uruchomienia lotów z Arabii Saudyjskiej, co z pewnością byłoby wielkim wydarzeniem dla przewoźnika.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
"Zostańmy na Kaukazie: kilka dni temu węgierskie media poinformowały o tym, że Wizz Air przy wsparciu węgierskiego rządu rozmawia w sprawie uruchomienia bezpośrednich lotów do Biszkeku, czyli stolicy Kirgistanu. "Wspaniale! Kirgistan bliżej! Przeniósł się już na Kaukaz!Wspaniale, Kirgistan  bliżej! Przeniósł się na Kaukaz.
Alborz1, 13 kwietnia 2021, 15:17 | odpowiedz
Norwegian tez stwierdził, ze Europa jest passé i otworzyl połączenia w Argentynie oraz do USA. Efekt - plajta
BENNYAND, 13 kwietnia 2021, 17:27 | odpowiedz
Avatar użytkownika
To już nie pierwszy raz gdy autorzy tego portalu mylą podstawowe pojęcia geograficzne - Kazachstan i Kirgistan na Kaukazie? A wydawałoby się że powinni to pisać ludzie, którzy geografię mają w jednym paluszku! Przykre... 
Alborz1 "Zostańmy na Kaukazie: kilka dni temu węgierskie media poinformowały o tym, że Wizz Air przy wsparciu węgierskiego rządu rozmawia w sprawie uruchomienia bezpośrednich lotów do Biszkeku, czyli stolicy Kirgistanu. "Wspaniale! Kirgistan bliżej! Przeniósł się już na Kaukaz!Wspaniale, Kirgistan  bliżej! Przeniósł się na Kaukaz.
mars72, 14 kwietnia 2021, 7:41 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »