Fly4free.pl

Dziecko zwiało z domu na… wakacje. 10-latka wzięła psa i ruszyła w podróż pociągiem

dziewczynka z psem
Foto: R_Tee / Shutterstock
Pewna 10-latka z Warszawy najwyraźniej miała już dość spędzania lata w mieście. Postanowiła więc wyruszyć do znajomych do Tczewa. Spakowała kilka rzeczy, zabrała psa i wsiadła do pociągu. Niestety… zapomniała komukolwiek powiedzieć o swoich planach.

Któż z nas nie marzył w życiu, żeby po prostu wstać, wyjść z domu i wsiąść do pociągu (mniej lub bardziej byle jakiego). Mało kto jednak wciela ten plan w życie. Zupełnie inaczej do tematu podeszła jednak pewna 10-latka, której ułańskiej fantazji i determinacji nie można odmówić.

Dziewczynka zwróciła uwagę obsługi pociągu, którym podróżowała. Wydało się im co najmniej dziwne, że 10-letnie dziecko zostało wysłane w taką długą podróż samodzielnie. Mała podróżniczka jechała bowiem z Warszawy do Tczewa.

Jak się okazało dziewczynka chciała odwiedzić znajomych, którzy w wakacje nie muszą siedzieć w Warszawie. Spakowała więc kilka potrzebnych rzeczy, zabrała swojego psa i ruszyła na podbój wakacyjnej Polski. Przez nikogo nie zaczepiona dotarła najpierw na dworzec, a później wsiadła do pociągu. Dopiero na stacji w Iławie odebrali ją policjanci, wezwani przez obsługę pociągu.

Wtedy mała podróżniczka wyznała, że faktycznie nie powiedziała nikomu o swoim planie. Na szczęście bez problemu powiedziała ile ma lat i jak się nazywa, więc funkcjonariusze mogli szybko skontaktować się z mamą 10-latki. Okazało się, że ta – niczego nieświadoma – była po prostu w pracy.

– 10-latka wspólnie ze swoim czworonożnym przyjacielem cała i zdrowa został przetransportowana do babci – informuje Komenda Powiatowa Policji w Iławie. – Dziewczynka wyglądała na bardzo podekscytowaną zamieszaniem wokół własnej osoby i przejażdżką radiowozem.

Na szczęście całe zamieszanie skończyło się szczęśliwie (choć 10-latka może być innego zdania, bo do Tczewa nie dotarła). Dziewczynka cała i zdrowa dotarła z powrotem do domu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »