Fly4free.pl

Duże zmiany w siatce LOT. 3 trasy wracają, na kilku będzie więcej lotów, ale są też cięcia

Foto: Konwicki Marcin / Shutterstock
Od 18 lutego LOT wznowi połączenia z Warszawy do Tel Awiwu. To naważniejsza, ale nie jedyna zmiana w siatce narodowego przewoźnika, który m.in. zmieni godziny lotów na trasach do Astany i Taszkentu. W sezonie letnim LOT zwiększy też m.in. liczbę lotów do Berlina oraz Billund, a zredukuje częstotliwości na trasach do Stuttgartu, Luksemburga i Brukseli.

Narodowy przewoźnik przygotowuje się do letniego rozkładu lotów, choć zmiany w siatce narodowego przewoźnika odczujemy już za kilka dni. Jak informuje nas biuro prasowe, już 18 lutego LOT wznowi loty na trasie z Warszawy do Tel Awiwu, zawieszone w październiku ubiegłego roku. Rejs LO151 z Warszawy do Izraela będzie realizowany o godzinie 23.00, a rejs powrotny LO152 będzie startował z Izraela o godzinie 5.20. Dodatkowo w okresie 28 lutego – 2 maja zostaną dodane pojedyncze dodatkowe rejsy do Tel Awiwu w godzinach dziennych. Jakie jeszcze zmiany nas czekają?

Zmiany godzin rejsów do Taszkentu i Astany

Ze względu na tymczasowe ograniczenia godzin wykonywania operacji w Astanie spowodowane remontem pasa startowego, wyloty z Warszawy do Astany zostały przeniesione z popołudnia na wieczór, a przyloty z Astany do Warszawy – z popołudnia na godziny poranne. Z powodów operacyjnych zmiany obejmą również godziny połączeń do Taszkentu. Dwa spośród czterech wylotów tygodniowo (w środy i w piątki) zostaną przesunięte z godzin wieczornych na popołudniowe.

Będzie więcej połączeń na wybranych trasach, ale… niektóre zostaną też zredukowane

W komunikacie LOT czytamy też o dodatkowych lotach na wybranych trasach w sezonie letnim. I tak – LOT planuje uruchomić 5 dodatkowych rotacji tygodniowo na trasie z Warszawy do Berlina oraz 3 dodatkowe częstotliwości na trasie do Billund. Potwierdzają się też informacje, o których pisaliśmy w zeszłym tygodniu – w okresie od 3 czerwca do 14 września LOT wznowi sezonowe połączenie z Rzeszowa do Gdańska.

„W okresie letnim uruchomione zostaną również dodatkowe częstotliwości połączeń do Aten, Tirany, Podgoricy, Dubrownika, Skopje, Nicei, Madrytu, Barcelony, Tbilisi, natomiast w miesiącach wakacyjnych nieznacznie zredukowane zostaną częstotliwości połączeń w kierunkach typowo biznesowych (np. do Stuttgartu, Luksemburga i Brukseli)” – czytamy w komunikacie LOT.
Przypomnijmy też, że od 31 marca wróci zawieszone zimą połączenie z Warszawy do Los Angeles. LOT zwiększy też liczbę lotów na trasie z Warszawy do Seulu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Ubolewam tylko nad tym, że bilety do Billund nadal w oderwanych od rzeczywistości cenach otwierających się od 900 zł round trip. 
Łukasz Bajsarowicz, 14 lutego 2024, 8:42 | odpowiedz
Podobnie jak pozostałe tradycyjne linie LOT odrabia sobie pandemię. Ceny poszybowały do góry i mocno tam się trzymają. Fajnie. 
Łukasz Bajsarowicz Ubolewam tylko nad tym, że bilety do Billund nadal w oderwanych od rzeczywistości cenach otwierających się od 900 zł round trip. 
RosaVonJungingen, 14 lutego 2024, 19:13 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »