Fly4free.pl

Dość czekania przy taśmie! Linie dostały nakaz, by pasażerowie szybciej dostawali swoje bagaże

Bagaże
Foto: BONDART PHOTOGRAPHY / ShutterStock
Siedem czołowych indyjskich linii lotniczych otrzymało nakaz wprowadzenia zmian, które sprawią, że pasażerowie będą otrzymywali swoje bagaże rejestrowane w ciągu maksymalnie 30 minut od wylądowania. Krok ten został podjęty w celu upłynnienia ruchu i uniknięcia notorycznych opóźnień.

Jak informuje „Times of India”, Biuro Ochrony Lotnictwa Cywilnego (BCAS) zwróciło się do siedmiu linii lotniczych (Air India, Indigo, Akasa, SpiceJet, Vistara, Air India Express Connect i Air India Express). Nakazano im wdrożenie niezbędnych środków, dzięki którym pasażerowie będą otrzymywać swoje bagaże znacznie szybciej niż obecnie. Ma to doprowadzić do sytuacji, w której pierwsza walizka pojawi się na taśmie w ciągu maksymalnie 10 minut od lądowania, a ostatnia w ciągu 30 minut.

Przewoźnicy mają na to mało czasu – BCAS wskazało, że do 26 lutego muszą potwierdzić dokonanie wymaganych zmian. Odliczanie wskazanych maksymalnie 10 minut ma się zacząć tuż po wyłączeniu silnika samolotu. W ten sposób organ chce wymusić na liniach sprawniejsze działania i w ten sposób zapobiec chaosowi na lotniskach.

„Times of India” informuje również, że BCAS już w ubiegłym miesiącu rozpoczęło skrupulatne monitorowanie czasu, w jakim pasażerowie otrzymują swoje bagaże rejestrowane na sześciu głównych lotniskach Indii (Nowe Delhi, Bombaj, Bengaluru, Hajdarabad, Ćennaj i Kalkuta). Po zaledwie kilku tygodniach i analizie 3600 lotów dostrzeżono, że linie wzięły sobie do serca sprawność obsługi, w efekcie czego czas wydawania bagaży skrócił się, ale wciąż jest powyżej przyjętych limitów.

Nałożenie takiego obowiązku na przewoźników jest kolejnym w ostatnim czasie krokiem podjętym przez Biuro Ochrony Lotnictwa Cywilnego w celu upłynnienia połączeń lotniczych w Indiach. Przed kilkoma dniami organ zwrócił się do władz lotniska w Bombaju z zaleceniem zmniejszenia liczby operacji lotniczych z 46 do 44 na godzinę w godzinach szczytu i z 44 do 42 poza godzinami szczytu. Decyzję tę podjęto ze względu na zatory komunikacyjne i niezadowalającą punktualność połączeń.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »