REKLAMA

Otwarte granice. Do tych krajów wyjedziemy z Polski bez problemów

ludzie na lotnisku
Foto: Paparacy / Shutterstock

W których krajach czeka na nas obowiązkowa kwarantanna? Które kraje wymagają testu na koronawirusa przed przyjazdem? Czy można jechać na wakacje do Włoch, Hiszpanii, Bułgarii czy Grecji? Które kraje wpuszczają Polaków? Specjalnie dla was stworzyliśmy więc listę obostrzeń w najpopularniejszych państwach i sprawdziliśmy zasady, na jakich możecie je odwiedzić.

Obowiązkowa kwarantanna po przyjeździe do Polski przestała obowiązywać, od środy międzynarodowy ruch lotniczy nad Polską zostanie odblokowany, a kolejne linie lotnicze podają daty przywrócenia połączeń z i do naszego kraju. W tej sytuacji wielu z Was zaczyna planować pierwsze zagraniczne wyjazdy i szuka krajów, do których można pojechać bez szeregu obostrzeń i ponoszenia gigantycznych kosztów. Sprawdziliśmy, jak obecnie wygląda sytuacja w kilkunastu państwach i zebraliśmy to w jednym miejscu.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że w tej chwili panuje ogromny chaos informacyjny, a decyzje zmieniają się jak w kalejdoskopie. Mimo tego, postaramy się, żebyście znaleźli tutaj wszystkie potrzebne informacje na temat wjazdu do popularnych wśród Polaków (i naszych czytelników) krajów.

Tekst będzie na bieżąco aktualizowany – gdy tylko pojawią się jakieś nowe zasady lub choć część obostrzeń zostanie zniesiona. Jednak z racji tego, że sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie, a przepisy, które wczoraj były aktualne dziś mogą nie mieć już pokrycia w rzeczywistości, zalecamy przed zaplanowaniem każdego wyjazdu dodatkowe sprawdzenie informacji. Będziemy też regularnie dokładać do listy kolejne kraje.

Wchodźcie na stronę polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, ale sprawdzajcie także strony Ministerstwa Turystyki lub Ministerstwa Spraw Zagranicznych w kraju, do którego się wybieracie. To właśnie tam zawsze znajdziecie najnowsze i potwierdzone informacje, bo warto wziąć pod uwagę, że nasze MSZ czasami wydaje komunikatu z opóźnieniem. Dobrym, choć nieidealnym źródłem informacji jest także specjalna mapa stworzona przez IATA. 

Dodatkowo na stronach Unii Europejskiej powstała specjalna podstrona dotycząca ponownego otwierania się krajów wspólnoty i ma być na bieżąco aktualizowana. Co istotne znajdziecie tam nie tylko informacje na temat tego, czy możecie wjechać do danego kraju, ale także, czy możecie przez niego przejechać oraz czy obowiązuje tam kwarantanna. Przyda się więc szczególnie przy planowaniu dłuższych podróży samochodowych.

WŁOCHY

Od 3 czerwca osoby przyjeżdżające z krajów UE, strefy Schengen i Wielkiej Brytanii mogą swobodnie przekroczyć granicę z Włochami.

Obowiązkowa kwarantanna przestała obowiązywać. Wyjątek stanowią osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały poza wymienionymi wyżej krajami.

– Należy liczyć się z możliwością wprowadzenia dodatkowych obostrzeń przez władze poszczególnych regionów Włoch. Należy spodziewać się wzmożonych kontroli i pomiarów temperatury ciała na lotniskach, dworcach kolejowych i autobusowych i innych miejscach w których powstają skupiska ludzkie – informuje MSZ.

Dodatkowo, jeśli wybieracie się na Sardynię, musicie obowiązkowo zarejestrować się w aplikacji „Sardegna Sicura”, czyli bezpieczna Sardynia.

Warto pamiętać, że w poszczególnych regionach Włoch mogą być wprowadzane dodatkowe obostrzenia, np. dotyczące zasłaniania ust i nosa, otwarcia restauracji itd.

HISZPANIA

AKTUALIZACJA, 12 listopada

– Od 23 listopada 2020 roku, wszyscy pasażerowie, którzy podróżują do Hiszpanii z państw ujętych na liście regionów ryzyka (w tym z Polski), zobowiązani będą do posiadania negatywnego wyniku testu na obecność SARS-CoV-2 – informuje MSZ. – Uznawany będzie jedynie wynik testu typu PCR (RT-PCR), zrealizowanego 72 godziny przed terminem przyjazdu.

AKTUALIZACJA, 3 listopada

Od 14 listopada warunkiem zakwaterowania w hotelu na Wyspach Kanaryjskich będzie przedstawienie negatywnego wyniku testu PCR na koronawirusa, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem. Test muszą wykonać wszyscy turyści powyżej szóstego roku życia.

——

Polacy mogą bez problemu podróżować do Hiszpanii, zakaz lotów do Polski został zniesiony. Należy jedynie pamiętać, że wszystkie osoby wyjeżdżające do Hiszpanii od 1 lipca 2020 roku, muszą wcześniej wypełnić specjalny formularz FCS. Po wypełnieniu zostanie wygenerowany QR kod, który musimy okazać po przyjeździe do kraju (lub w wielu przypadkach jeszcze przed wejściem do samolotu). Formularz znajdziecie na stronie: https://www.spth.gob.es/create

CHORWACJA

Chorwacja jest jednym z tych krajów, które w pełni zniosły obostrzenia wobec polskich obywateli. Polacy mogą więc przekroczyć granicę i nie muszą ani odbywać kwarantanny ani przedstawiać żadnych zaświadczeń lekarskich. Należy jednak pamiętać, że każda osoba przekraczająca granice musi posiadać ważny paszport lub dowód osobisty i dotyczy to także najmłodszych.

– Podróżujący mogą skorzystać z aplikacji https://entercroatia.mup.hr/ w celu dokonania rejestracji przyjazdu, co przyspieszy procedury podczas odprawy granicznej. Na adres e-mail podany podczas rejestracji zostaną przesłane zalecenia epidemiologiczne – podpowiada MSZ.

GRECJA

AKTUALIZACJA, 24 października

W Atenach i Salonikach obowiązują dodatkowe obostrzenia, m.in. zakaz poruszania się w godzinach od 00:30 do 5 rano. Wszędzie należy zakrywać usta i nos – także w przestrzeni publicznej.

Obecnie osoby przylatujące do Grecji z Polski muszą posiadać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na koronawirusa.

– Dla podróżujących liniami lotniczymi z Polski wjazd na terytorium Grecji dozwolony jest pod warunkiem przedstawienia negatywnego wyniku testu diagnostycznego na koronawirusa – informuje MSZ. – Test powinien zostać przeprowadzony w ciągu ostatnich 72 godzin przed wjazdem do Grecji.

Osoby wybierające się do Grecji muszą również wcześniej wypełnić formularz Passenger Locator Form i zdobyć specjalny kod QR, który pozwoli im wjechać do kraju. Turyści muszą wypełnić wniosek najpóźniej 48 godzin przed wyjazdem do Grecji. Formularz jest dostępny na stronie https://travel.gov.gr/#/

 

 

BUŁGARIA

Jeśli chodzi o wjazd do Bułgarii, Polska znalazła się na liście kilkunastu krajów, z których obywatele mogą bez przeszkód przekraczać granicę państwa. Przed wjazdem trzeba wypełnić kartę lokalizacyjną i deklarację, w której potwierdzamy, że nie jesteśmy zakażeni koronawirusem.

– Polacy nie podlegają także kwarantannie, chyba, że przylatują z następujących krajów: Belgia, Irlandia, Wielka Brytania, Włochy, Malta, Portugalia, Hiszpania i Szwecja (oraz z poza UE za wyjątkiem Serbii) – informuje MSZ.

SŁOWENIA

Obecnie możemy wjechać na teren Słowenii bez żadnych obostrzeń.

– Polska znalazła się ponownie na słoweńskiej zielonej liście krajów bezpiecznych epidemiologicznie. Oznacza to, że od 29 września 2020 wjazd obywateli RP do Słowenii odbywa się bez żadnych ograniczeń. Nie ma obowiązku kwarantanny i nie są wymagane testy na COVID-19 – informuje MSZ.

 

WIELKA BRYTANIA

 

Brytyjski rząd zdecydował o wprowadzeniu kwarantanny dla osób przyjeżdżających z Polski.

– W dniu 1 października brytyjski rząd ogłosił, że ze względu na wzrastającą liczbę zachorowań na koronawirusa, Polska zostaje usunięta z listy tzw. „korytarzy podróży” od soboty, 3 października od godz. 4:00 rano – informuje MSZ.

Polacy znów muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie. Obowiązek ten nie dotyczy pasażerów tranzytowych. Zwolnieni są również m.in. zarejestrowani pracownicy służby zdrowia, część pracowników sezonowych, kierowcy zawodowi itd. Na stronie brytyjskiego rządu znajdziecie pełną listę wyjątków. 

 

AUSTRIA

Od 16 czerwca możemy wjechać do Austrii zarówno w celach pobytowych jak i tranzytowych. Zniesiony został obowiązek kwarantanny, nie musimy również już starać się o tzw. „świadectwo zdrowia”.

– Każdy, kto pochodzi z dowolnego kraju UE z wyjątkiem Wielkiej Brytanii, Szwecji, Hiszpanii i Portugalii, będzie mógł to zrobić bez zaświadczenia lekarskiego i kwarantanny – czytamy w komunikacie Unii Europejskiej.

WĘGRY

Od 1 września Węgry zamknęły swoje granice dla cudzoziemców. Wyjątek ma stanowić ruch tranzytowy, który będzie odbywał się wytyczonymi wcześniej drogami i tylko w uzasadnionych przypadkach (np. przewóz towarów czy powrót obcokrajowców do domu). Lista dróg dostępna jest na stronie węgierskiej policji.

 

NIEMCY

Obecnie Polacy przyjeżdżający do Niemiec muszą odbyć obowiązkową kwarantannę. Musimy również poddać się testom na koronawirusa.

– Od 24.10.2020 r. cała Polska jest uznana za obszar podwyższonego ryzyka. Dlatego przy podróży do Niemiec należy liczyć się z obowiązkiem wykonania testu na obecność koronawirusa oraz przebywania w kwarantannie.

Tranzyt wciąż jest dozwolony bez kwarantanny.

SŁOWACJA

AKTUALIZACJA, 2 listopada

Słowacji rząd zdecydował o zaostrzeniu przepisów wjazdowych. Nowe zasady obejmują także Polaków. W związku z tym od 2 listopada, wszystkie osoby przekraczające granice ze Słowacją (także w celach tranzytowych) muszą przedstawić zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na koronawirusa. Sam wjazd na Słowację oraz tranzyt przez jej terytorium odbywa się bez kontroli granicznych, ale jeśli trafimy na kontrolę rutynową, a nie będziemy mieć odpowiednich dokumentów czeka na nas bardzo wysoki mandat – nawet do 1659 EUR (7,6 tys. PLN).

AKTUALIZACJA, 26 października

24 października Słowacja wprowadziła ograniczenia swobody przemieszczania się, które dotyczą również turystów. Nie ma jednak problemu z wjazdem na Słowację, a przejścia graniczne są czynne. Polacy nadal nie muszą wykonywać testów na koronawirusa ani poddawać się kwarantannie.

——

Zgodnie z zapowiedzią słowackiego premiera i informacjami polskiej ambasady w Bratysławie, już od 20 czerwca od godziny 6 rano, granice Słowacji zostaną otwarte dla Polaków. Nasz kraj został wpisany na listę krajów bezpiecznych epidemiologicznie i nie będzie nas obowiązywać ani kwarantanna ani tzw. świadectwo zdrowia.

 

CZECHY

Czeski rząd podjął decyzję o kolejnym zaostrzeniu przepisów wjazdowych wobec Polaków.

– Od 9.11. podróżni z Polski co do zasady nie będą mogli wjechać na terytorium Czech. System oznakowania państw europejskich pod kątem bezpieczeństwa podróżowania tzw. „Semafor” umieścił Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka zachorowania (czerwone) na koronawirusa – informuje MSZ.

Zakaz wjazdu nie dotyczy kilku wyjątków, m.in. osób mających wizę długoterminową albo zezwolenie na pobyt stały lub czasowy w Czechach, członków rodzin obywateli Czech, pracowników transportu międzynarodowego, a także uczniów, studentów, pracowników transgranicznych, partnerów biznesowych i dyplomatów, o ile potwierdzą oni konieczność wjazdu odpowiednim dokumentem. Te osoby muszą jednak posiadać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na koronawirusa.

Trzeba też pamiętać, że w kraju został wprowadzony stan nadzwyczajny, a wraz z nim liczne obostrzenia.

– Od 22. października na terytorium całego kraju swobodę przemieszczania się ograniczono do miejsc niezbędnych tj. praca, dom, lekarz, zakupy pierwszej potrzeby, wprowadzono powszechny obowiązek noszenia maseczek i zakaz zgromadzeń (powyżej 2 osób). Pozostałe obiekty (np. szkoły, restauracje, sklepy inne niż spożywcze i drogerie, miejsca rekreacji) pozostają zamknięte do odwołania – wymienia MSZ.

 

ROSJA

Władze Federacji Rosyjskiej podjęły decyzję, zgodnie z którą do odwołania obywatele RP nie mogą wjechać na terytorium Rosji.

– Dotyczy on również osób posiadających zezwolenie na pobyt stały w Rosji, które w okresie pandemii opuściły terytorium FR – podkreśla MSZ.

Wyjątek stanowią kierowcy międzynarodowi, członkowie załóg statków morskich, sportowcy i trenerzy pracujący w Rosji, obcokrajowcy w celu leczenia i członkowie rodziny obywatela Rosji. Co istotne, wszystkie osoby, które wjadą do Rosji z krajów, w którym występują przypadki zakażeń koronawirusem (a więc i z Polski) będą poddane 14-dniowej kwarantannie.

NORWEGIA

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wszyscy Polacy wjeżdżający do Norwegii są zobowiązani do odbycia kwarantanny – niezależnie od powodu wjazdu do kraju. Decyzja obowiązuje od 31 października.

– Pracownicy przyjeżdżający z krajów uznanych przez UE za tzw. czerwone (jest w tej grupie Polska) będą musieli tak, jak turyści, odbyć 10-dniową kwarantannę. Dotychczas osoby przyjeżdżające do pracy były z tego obowiązku zwolnione.

 

USA

Stany Zjednoczone zdecydowały, że do odwołania nie wpuszczają osób, które przyjeżdżają z lub przebywały w Chinach, Iranie, Wielkiej Brytanii, Irlandii i strefie Schengen – w tym także w Polsce. Wyjątek stanowią osoby uprawnione do wjazdu, w tym obywatele USA, a także ich małżonkowie, dzieci lub rodzeństwo i rodzice. Ci ostatni mogą być wpuszczeni do USA pod warunkiem, że obywatel nie skończył 21 roku życia.

Wszystkie osoby wjeżdżające do USA na tej zasadzie, będą poddawani kwarantannie i są wpuszczani wyłącznie przez jedno z 13 wyznaczonych na terenie całych Stanów lotnisk.

MALTA

AKTUALIZACJA, 22 października

Zmieniają się zasady wjazdu na Maltę dla osób przylatujących z Krakowa i Gdańska. Pozostałe osoby mogą podróżować bez przeszkód.

– Od 23.10. od północy podróżni przylatujący na Maltę z lotnisk w Gdańsku i Krakowie będą zobowiązani przedstawić negatywny wynik testu PCR na obecność COVID-19, który został wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem na Maltę – informuje MSZ.

 

Od 1 lipca Malta otworzy granice i wznowi pasażerski ruch lotniczy. Jednocześnie władze tej pięknej wyspy dopisały Polskę na listę “bezpiecznych” krajów, co oznacza, że będziemy tam mogli jechać na wakacje bez 14-dniowej kwarantanny.

PORTUGALIA

AKTUALIZACJA, 11 października

Zgodnie z rozporządzeniem, które opublikował polski rząd, zakaz bezpośrednich lotów z i do Portugalii został zniesiony.

—–

 

Wjazd do Portugalii dla Polaków nie jest jednak w żaden sposób ograniczony. Granicę mogą przekroczyć m.in. obywatele UE, strefy Schengen i ich rodziny. Warto jednak pamiętać, że do 1 lipca zamknięta jest granica lądowa pomiędzy Portugalią a Hiszpanią.

Trochę inaczej sytuacja wygląda na Maderze i Azorach. W obu miejscach musimy wykonać test na koronawirusa i mamy dwie opcje – albo zrobić go na własny koszt przed przyjazdem (nie wcześniej niż 72 godziny przed) lub poddać mu się na lotnisku – wtedy jest na koszt lokalnego rządu.

Co ważne cała procedura pobrania testu nie powinna trwać dłużej niż 1 h. Po wypełnieniu deklaracji, pasażer opuszcza lotnisko i udaje się na własną rękę do zaplanowanego przez siebie miejsca zakwaterowania i oczekuje tam na wynik testu, który zostanie przesłany na wskazany numer telefonu w czasie nie dłuższym niż 12 h od pobrania testu.

Przed przyjazdem na Maderę należy wypełnić ten formularz, a przed przyjazdem na Azory ten. 

TURCJA

Od 15 czerwca zmieniły się zasady wjazdu do Turcji. Obecnie obcokrajowcy mogą wjeżdżać do tego kraju bez większych przeszkód. Nie ma obowiązkowej kwarantanny, nie trzeba też dostarczać zaświadczeń od lekarza ani wykonywać testów na koronawirusa. Czeka nas tylko kontrola stanu zdrowia.

– Osoby przylatujące do Turcji poddawane są kontroli stanu zdrowia m.in. mierzona jest temperatura ciała, w przypadku podejrzenia choroby lub wystąpienia objawów osoba poddawana jest testowi na COVID-19 i w razie pozytywnego wyniku zostaje przetransportowana do szpitala – informuje MSZ.

Wyjątek od otwartych granic, stanowi lądowa granica z Iranem.

CZARNOGÓRA

AKTUALIZACJA, 28 lipca

Zgodnie z decyzją polskiego rządu, wszystkie loty bezpośrednie z i do Czarnogóry są zabronione. LOT organizuje specjalne loty powrotne dla osób, które przebywają w Czarnogórze.

—–

„Od 1 lipca granice Czarnogóry są otwarte dla wszystkich rezydentów UE, bez ograniczeń. Nie są wymagane testy ani odbycie kwarantanny” – informuje MSZ. Obywatele krajów z listy „bezpiecznych epidemiologicznie” mogą wjeżdżać do Czarnogóry bez ograniczeń. Lista jest aktualizowana co tydzień.

EGZOTYKA

Z krajów bardziej egzotycznych obecnie pasażerowie z Polski mogą bez testów wjechać m.in. do:

 • Meksyku
 • Brazylii
 • Kostaryki
 • Dominikany

Po zrobieniu testu na koronawirusa i uzyskaniu zaświadczenia z negatywnym wynikiem możemy też wybrać się do:

 • Kolumbii
 • Panamy
 • RPA
 • Kenii
 • Tanzanii
 • Portoryko
 • na Malediwy
 • na Bahamy 
 • na Antiguę i Barbudę.

Dostępne są też niektóre zamorskie terytoria Francji, a więc np. Reunion, Gwadelupa, Martynika. 

REKLAMA
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Czy wiadomo już coś na temat tego, czy wpuszczą nas do Czarnogóry i Albanii?
Teocis, 16 czerwca 2020, 19:37 | odpowiedz
Warto dodać, że w Hiszpanii należy nosić maseczki, podobnie jak u nas, aż do odwołania. Jedyna różnica, to dystans, tam wystarczy 1,5 m żeby zdjąć maseczkę.
wit123, 16 czerwca 2020, 19:50 | odpowiedz
Avatar użytkownika
A co z Karaibami ? Niby się otwierają już niektóre kraje, ale czy po powrocie trzeba odbyć kwarantannę ?Co x Mołdawia- dzwoniłam dziś nawet do ambasady Moldawii, ale nikt nie odbiera 
Eva Treszczotko, 16 czerwca 2020, 20:14 | odpowiedz
Na razie do Czarnogóry nas nie wpuszczają. Lista jest aktualizowana co tydzień - znajdziemy się na niej, jeśli "liczba aktywnych zachorowań na koronawirusa będzie mniejsza niż 25 na 100 000 mieszkańców". O Albanii na razie nic nie wiadomo. 
Teocis Czy wiadomo już coś na temat tego, czy wpuszczą nas do Czarnogóry i Albanii?
Aneta Zając, 16 czerwca 2020, 21:15 | odpowiedz
Avatar użytkownika
A co z Wyspami Kanaryjskimi, które podpadają pod Hiszpanię? Do tej pory czytałem, że otworzą się na zagranicznych turystów dopiero od października. Czy coś się zmieniło?
metaloman, 16 czerwca 2020, 21:16 | odpowiedz
Przed wyjazdem warto sprawdzić obostrzenia dotyczące maseczek, dystansu, zachowania w środkach komunikacji itd. Tutaj każdy kraj ma własne zasady i one też się zmieniają dynamicznie. We Włoszech też wciąż sporo nie wolno. 
wit123 Warto dodać, że w Hiszpanii należy nosić maseczki, podobnie jak u nas, aż do odwołania. Jedyna różnica, to dystans, tam wystarczy 1,5 m żeby zdjąć maseczkę.
Aneta Zając, 16 czerwca 2020, 21:18 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Islandia, interesuje mnie Islandia, jakie warunki należy spełnić lecąc na Islandię? 
Daniel Styczewski, 16 czerwca 2020, 21:34 | odpowiedz
Czy są informacji dot. Węgry, Słowenia i Chorwacja?
Dutchman, 17 czerwca 2020, 10:04 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Witam A z Gruzja jak?
Nell Kmita, 17 czerwca 2020, 10:05 | odpowiedz
Dopisaliśmy do listy wszystkie te trzy kraje.  
Dutchman Czy są informacji dot. Węgry, Słowenia i Chorwacja?
Aneta Zając, 17 czerwca 2020, 10:29 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Czy od 16.06 wylatując do Grecji i potem na powrocie przylatując do Austrii na lotnisko Wiedeń z Grecji będąc obywatelem Polski nie będzie wymagany test na koronawirusa ?  
luki1975, 17 czerwca 2020, 10:48 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Czy wiadomo jak z przejazdem busem do Grecji przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię, Macedonie 
Mateusz Urban, 17 czerwca 2020, 16:28 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Można dopisać jeszcze Litwę 
michzak, 17 czerwca 2020, 16:32 | odpowiedz
Warto dopisać także Gruzję, popularny kierunek wśród Polaków i wiele osób czeka
Pralinkakarolinka, 17 czerwca 2020, 16:39 | odpowiedz
Avatar użytkownika
a co z TURCJĄ ??? przelozono bilet LOT z marca na sierpień ale nadal nic nie wiadomo
DZIKERO, 17 czerwca 2020, 17:22 | odpowiedz
Długa lista a nie ma Islandii
Daniel Styczewski, 17 czerwca 2020, 17:26 | odpowiedz
Nie będzie, bo Grecja jest na tej samej liście co Polska. Można więc spokojnie przylatywać i wylatywać. 
luki1975 Czy od 16.06 wylatując do Grecji i potem na powrocie przylatując do Austrii na lotnisko Wiedeń z Grecji będąc obywatelem Polski nie będzie wymagany test na koronawirusa ?  
Aneta Zając, 17 czerwca 2020, 17:52 | odpowiedz
Dorzuciłam Turcję do listy. Można śmiało wjeżdżać, nie ma kwarantanny ani innych obostrzeń.  
DZIKERO a co z TURCJĄ ??? przelozono bilet LOT z marca na sierpień ale nadal nic nie wiadomo
Aneta Zając, 17 czerwca 2020, 17:57 | odpowiedz
 Co do Gruzji na razie nie ma żadnych pewnych informacji. Trzeba czekać. 
Nell Kmita Witam A z Gruzja jak?
 
Pralinkakarolinka Warto dopisać także Gruzję, popularny kierunek wśród Polaków i wiele osób czeka
Aneta Zając, 17 czerwca 2020, 17:58 | odpowiedz
Wjazd na Węgry jest w tej chwili niemożliwy.  
Mateusz Urban Czy wiadomo jak z przejazdem busem do Grecji przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię, Macedonie 
Aneta Zając, 17 czerwca 2020, 17:58 | odpowiedz
Problem jest taki, że nieważne czy Albania wpuści, czy Turcja wpuści, po powrocie - 14 dni kwarantanny. Zniesiona kwarantanna jest tylko przy wewnętrznej UE. Dopóki ten rząd coś z tym nie zrobi, to będzie bałagan, brak wakacji, upadek biur podróży i tak dalej. Bo kto będzie leciał do Turcji, żeby potem przymusowe 14 dni w domu?
Krzysztof1979, 18 czerwca 2020, 8:06 | odpowiedz
Do Albanii wpuszczają, bez kwarantanny. 
Teocis Czy wiadomo już coś na temat tego, czy wpuszczą nas do Czarnogóry i Albanii?
Krzysztof1979, 18 czerwca 2020, 8:07 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Prosiłbym o dopisanie do listy ZEA.Myślę, że może być sporo zainteresowanych ludzi przy ostatnich cenach do Abu Zhabi.
zielak666, 18 czerwca 2020, 11:01 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Widziałem, że Malediwy otwierają, a jak z innymi krajami dalekiej azji? Fajnie jakby update był na cały świat.
Al3x, 18 czerwca 2020, 11:15 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Zadzwoniłem do Austriackiej Ambasady (lecę z Tirany do Wiednia) i kazali mi przedzwonic na lotnisko i tam sie dowiedziec. Na infolini lotniska w Tiranie powiedzieli, ze kwarantanna nie obowiazuje osob wjezdzajacych i wyjezdzajacych do Wiednia z Tirany, ktorzy sa obywatelami UE. Gdybym był Albanczykiem to wtedy by obowiązywała 14 dniowa kwarantanna. 
Krzysztof1979 Problem jest taki, że nieważne czy Albania wpuści, czy Turcja wpuści, po powrocie - 14 dni kwarantanny. Zniesiona kwarantanna jest tylko przy wewnętrznej UE. Dopóki ten rząd coś z tym nie zrobi, to będzie bałagan, brak wakacji, upadek biur podróży i tak dalej. Bo kto będzie leciał do Turcji, żeby potem przymusowe 14 dni w domu?
Piotrek Kaczanowski, 18 czerwca 2020, 13:22 | odpowiedz
Cały czas dodajemy kolejne kraje, na razie ograniczyliśmy się głównie do krajów Europy - głównie ze względu na obowiązującą wciąż obowiązkową kwarantannę po powrocie i brak długodystansowych lotów z Polski.  Ale będą się tu pojawiać także te z "dalekiego świata" :)  
Al3x Widziałem, że Malediwy otwierają, a jak z innymi krajami dalekiej azji? Fajnie jakby update był na cały świat.
Aneta Zając, 19 czerwca 2020, 12:58 | odpowiedz
Kosowo?
tomczak, 19 czerwca 2020, 15:06 | odpowiedz
Witam,A co w sytacji gdy lecimy na Cypr (Pafos) z Berlina?Niemcy są w grupie A, Polska w grupie B.Potrzebne są testy, jeśli tak to robione w Pl?
KJ, 29 czerwca 2020, 18:14 | odpowiedz
Avatar użytkownika
ZEA powinno być dopisane do listy, ponieważ ostatnimi czasy były korzystne promocje lotów do Abu Dhabi, a sytuacja tam jest nie do końca przejrzysta. Na chwilę obecną port lotniczy Abu Dhabi jest zamknięty dla nas + obowiązkowe testy PCR za 370 AED po przylocie do Dubaju (o ile nie ma się swoich negatywnych ważnych 4 dni wstecz) i przy przekraczaniu emiratu Abu Dhabi drugi test (ważność do 2 dni przed).
Darek M, 4 lipca 2020, 13:05 | odpowiedz
Na razie wiadomo, że 7 lipca Dubaj otworzy się na turystów. Na razie nie wiadomo, czy to oznacza, że całe ZEA będzie otwarte. Jak pojawią się już nowe, jasne wytyczne, dorzucę ZEA do listy. 
Darek M ZEA powinno być dopisane do listy, ponieważ ostatnimi czasy były korzystne promocje lotów do Abu Dhabi, a sytuacja tam jest nie do końca przejrzysta. Na chwilę obecną port lotniczy Abu Dhabi jest zamknięty dla nas + obowiązkowe testy PCR za 370 AED po przylocie do Dubaju (o ile nie ma się swoich negatywnych ważnych 4 dni wstecz) i przy przekraczaniu emiratu Abu Dhabi drugi test (ważność do 2 dni przed).
Aneta Zając, 5 lipca 2020, 12:09 | odpowiedz
W dalszym ciągu przedłużeniu zakaz tym razem do 13 lipca przekraczania granicy Czarnogóry dla indywidualnych turystów z Polski bez konieczności poddania się testom  lub odbycia kwarantanny.
Wojtek62, 6 lipca 2020, 9:13 | odpowiedz
Avatar użytkownika
A co z Gruzja?
Robert Chechlacz, 6 lipca 2020, 11:37 | odpowiedz
Gruzja ma zamkniętą siatkę lotów póki co do 31 lipca (co było zapowiadane w sumie już od początku czerwca). Sytuacja w kraju generalnie podobno nie jest najgorsza. Sama czekam już na jakieś konkretne informacje by się tam wybrać. 
Robert Chechlacz A co z Gruzja?
blu by desing, 6 lipca 2020, 22:06 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Ktoś wie od kiedy będzie można latać do Indii i od kiedy będzie można składać wizy do tego kraju.
mathew77, 7 lipca 2020, 13:33 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Oraz Vietnamu i Bangladeszu.  
mathew77 Ktoś wie od kiedy będzie można latać do Indii i od kiedy będzie można składać wizy do tego kraju.
mathew77, 7 lipca 2020, 13:34 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Nie ma Nas na liście krajów bezpiecznych na Słowenii. Można aktualizować :( 
goll85, 21 sierpnia 2020, 17:11 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Fajnie, że obostrzenia są na bieżąco tu aktualizowane ale to tylko z 15 państw, gdzie pozostałe? Nie mówię że mają być wszystkie państwa świata ale cała Europa i najpopularniejsze kierunki z Polski na resztę świata było by dobrze. 
Nariel, 14 września 2020, 13:29 | odpowiedz
Czy jest szansa na aktualizację listy obostrzeń?
Piotr Orłowski, 1 października 2020, 15:50 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Szkoda, że już nie aktualizujecie tej strony. Bylaby bardzo pomocna.
S, 13 października 2020, 11:16 | odpowiedz
Ekhem,Przydałaby się aktualizacja. Obecnie w Niemczech trzeba zrobić test lub przejść kwarantannę jeśli przyjeżdżamy z Polski (w sobotę cała Polska została uznana za obszar podwyższonego ryzyka).https://www.gov.pl/web/niemcy/informacje-dot-rozprzestrzeniania-sie-koronawirusa-sars-cov-2-w-niemczech
Filsok, 26 października 2020, 13:27 | odpowiedz
Tekst zaktualizowany. 
Filsok Ekhem,Przydałaby się aktualizacja. Obecnie w Niemczech trzeba zrobić test lub przejść kwarantannę jeśli przyjeżdżamy z Polski (w sobotę cała Polska została uznana za obszar podwyższonego ryzyka).https://www.gov.pl/web/niemcy/informacje-dot-rozprzestrzeniania-sie-koronawirusa-sars-cov-2-w-niemczech
Aneta Zając, 26 października 2020, 15:00 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Do Tanzanii nie potrzebny jest test (chyba, że linia lotnicza tego wymaga)
kasiajjj, 13 listopada 2020, 18:10 | odpowiedz

photoshooter2015 / Shutterstock
Do których krajów pojedziemy bez problemu? Wszystkie obostrzenia w jednym miejscu! »
REKLAMA
porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »
Akceptuję Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Czytaj więcej ›Technologię tę w ramach Fly4free.pl wykorzystują również nasi partnerzy, których listę znajdziesz tutaj.

Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej lub zakończyć korzystanie z Fly4free.pl. Pozostawienie komunikatu, dalsze przeglądanie Fly4free.pl lub kliknięcie w przycisk „Akceptuję” oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.