Fly4free.pl

Condor pozywa Polską Grupę Lotniczą! Chodzi o grube miliony i nieudane przejęcie

Foto: Andrey Zhorov / Shutterstock

Tego należało się spodziewać: niemiecka linia pozywa PGL za odstąpienie od umowy zakupu udziałów – informuje pasazer.com.

Na początku tego roku LOT był o krok od wejścia do lotniczej ekstraklasy: tak bowiem komentowano przejęcie przez Polską Grupę Lotniczą linii Condor, czyli znanego niemieckiego przewoźnika wakacyjnego. Wartość transakcji miała wynosić kilkaset mln euro, a oba podmioty w sumie miały przewozić ponad 20 mln pasażerów rocznie. Potem przyszła jednak pandemia koronawirusa, w efekcie której PGL zrezygnował z przejęcia Condora. I teraz mamy ciąg dalszy tej historii.

Jak wskazuje pasazer.com, informacja o pozwie znalazła się w sprawozdaniu z działalności PGL, jednak Grupa utrzymywała ten fakt w tajemnicy przez ponad 3 miesiące. Condor złożył pozew w sądzie już pod koniec lipca, a PGL miał go otrzymać 3 września. Wiemy tyle, że chodzi o odszkodowanie za odstąpienie od transakcji, jednak nie jest znana kwota, jakiej domagają się Niemcy.

Zarząd PGL uznaje, że nie ma podstaw do zmiany stanowiska odnośnie skuteczności odstąpienia od umowy inwestycyjnej, a pozew jest według niej nieuzasadnioną próbą uzyskania przez Condora nienależnego świadczenia.

Czekamy na dalsze informacje w tej sprawie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »