Fly4free.pl

Co z lotami z Polski na Ukrainę? Ryanair zawiesza trasy i zamyka sprzedaż biletów na co najmniej 4 tygodnie!

ryanair
Foto: pio3 / Shutterstock
Zamknięcie ukraińskiej przestrzeni powietrznej w związku z inwazją Rosji na kraj naszych wschodnich sąsiadów sprawiło, że linie lotnicze odwołują loty na Ukrainę. Ryanair ogłosił właśnie, że zawiesza loty na okres przynajmniej 14 dni, a sprzedaż biletów przynajmniej na najbliższe 4 tygodnie.

Linie lotnicze zareagowały błyskawicznie na informację o zamknięciu ukraińskiej przestrzeni powietrznej i zaczęły odwoływać połączenia. Jak pisaliśmy na naszych łamach, LOT zdecydował się na zawieszenie wszystkich realizowanych przez siebie rejsów z i do Lwowa, Kijowa i Odessy. Jak poinformował rzecznik LOT Krzysztof Moczulski, loty będą zawieszone do odwołania.
Podobny komunikat wystosował Wizz Air – linia informuje o zawieszeniu wszystkich połączeń na Ukrainę i zachęca pasażerów o zasięganie dalszych informacji na swojej stronie internetowej lub infolinii przewoźnika. Węgierska linia informuje, że pasażerowie odwołanych lotów otrzymają jak najszybciej pełny zwrot pieniędzy za bilety.

Jedyną dużą linią, która nie zdecydowała się na bezterminowe zawieszenie lotów jest Ryanair. W komunikacie do mediów irlandzka linia informuje, że „w związku z zamknięciem ukraińskiej przestrzeni powietrznej i inwazją sił rosyjskich”, loty z i na Ukrainę zostały zawieszone przynajmniej na najbliższe 14 dni.
Z kolei sprzedaż biletów na trasy z i na Ukrainę została zablokowana przynajmniej na najbliższe 4 tygodnie. Irlandzka linia wyśle dzisiaj w ciągu wiadomości mailowe do wszystkich pasażerów odwołanych rejsów z informacjami na temat możliwych dalszych opcji. Można się spodziewać, że zawieszenie lotów zostanie przedłużone, choć Ryanair nie ukrywa, że liczy na jak najszybsze zakończenie konfliktu i powrót do normalnych operacji.

„Ryanair pozostaje w pełni zaangażowany w nasze operacji z i na Ukrainę i mamy nadzieję na wznowienie naszych lotów tak szybko, jak będzie to możliwe i gdy tylko stanie się to bezpieczne” – czytamy w komunikacie.

W świetle informacji o ostrzelaniu lotnisk m.in. w Kijowie czy Charkowie, wydaje się to jednak bardzo mało prawdopodobne.

Ryanair od dawna ma bardzo duże plany, jeśli chodzi o ukraiński rynek. W zeszłym roku Michael O’Leary mówił, że irlandzka linia chciałaby zbazować w tym kraju przynajmniej 20 samolotów w ciągu najbliższych 5 lat. Czas pokaże, jak mocno rosyjska agresja na Ukrainę zmodyfikuje te plany.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »