Fly4free.pl

Były prezes linii skazany na więzienie za… 260 kilo nadbagażu, za który nie zapłacił!

Foto: T.W. van der Wolf / Shutterstock

Sąd w Bangkoku skazał Wallopa Bhukkanasuta za to, że w 2009 roku wykorzystał swoją pozycję w firmie i wymusił na pracowniku linii zabranie na pokład ogromnego nadbagażu do samolotu bez konieczności zapłacenia za niego.

Historia prezesa Thai Airways pokazuje, że cebulactwo jest wszędzie, niezależnie od statusu, jakim dysponuje dana osoba. Bhukkanasut jest zresztą bardzo ciekawą osobą, bo stanowisko prezesa Thai Airways piastował bardzo krótko: od kwietnia do grudnia 2009 roku, gdy zarzucono mu nielegalne wykorzystywanie swojego stanowiska do różnych celów. Teraz, po ponad 10 latach, za jedną z takich spraw otrzymał wyrok 2 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Jak do tego doszło?

Pan Wallot podróżował razem z żoną 14 listopada na pokładzie samolotu Thai Airways z Tokio. Jak przystało na prezesa, podróżował pierwszą klasą, co oznacza, że mógł zabrać ze sobą do 120 kilogramów bagażu nadawanego. Jednak przed startem okazało się, że całkowita waga bagażu to… przynajmniej 380 kilogramów, czyli o 260 za dużo. Prezes musiałby więc zapłacić przynajmniej kilka tysięcy USD opłaty za przewienie swoich sprawunków, jednak jak informuje “Bangkok Post”, nie zrobił tego. Zamiast tego nakazał pracownikowi linii, by wpisał znacznie niższą wagę jego bagażu i jak gdyby nigdy nic, wsiadł do samolotu. Oprócz tego, że było to oszustwo, stanowiło to też potencjalne zagrożenie dla wszystkich pasażerów z powodu ewentualności złego wyważenia samolotu.

Gdy sprawa wyszła na jaw, dymisji prezesa domagały się związki zawodowe, do czego zresztą doszło. Sprawa prezesa trafiła też do sądu, jednak jak widać, ciągnęła się ona latami. W wyroku uwzględniono jeszcze jeden zarzut wobec prezesa, czyli korupcję: podczas wyprawy do Japonii miał przyjmować drogie prezenty od firm, z którymi Thai Airways współpracowało, co jest niedozwolone w tajskim prawie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »