Fly4free.pl

Bilety do 59 PLN, komfortowe autokary z tabletami. Na rynek wchodzi Lux Express, konkurent dla Polskiego Busa i Pendolino

Ogłoszeniem ekspresowych połączeń między Warszawą a Krakowem zainaugurował działalność w Polsce Lux Express, nowy międzynarodowy przewoźnik. Autobusy klasy biznes od 5 marca połączą oba miasta siedem razy dziennie. Maksymalna cena biletu to 59 PLN.

Nowy konkurent dla pociągów Pendolino oraz Polskiego Busa zapowiedział na odbywającej się w Warszawie konferencji prasowej nowy standard autokarowych podróży.

Pojazdy pod marką Lux Express to Scanie Irizar i6. Są wyposażone w udogodnienia m.in. wygodne, odchylane fotele, komfortową przestrzeń na nogi czy personalne systemy multimedialne (system rozrywki pokładowej) z wbudowanymi ekranami w poprzedzające fotele. W cenie biletu pasażerowie skorzystają z darmowego wi-fi czy bezpłatnej kawy i herbaty. Będą też mogli naładować telefon dzięki gniazdkom dostępnym przy każdej parze siedzeń.

Miejsca będą numerowane, a pasażer sam wybierze odpowiednie dla siebie podczas zakupu biletu.

Przystankiem, z którego w Warszawie odjeżdżać będą autokary Lux Express będzie Metro Wilanowska, w Krakowie Miejski Dworzec Autobusowy. To te same miejsca, z którego odjeżdża Polski Bus. Czas przejazdu (Lux Express nie będzie się zatrzymywał w Kielcach) to 4:25 min. Z kolei podróż Polskim Busem z przystankiem w Kielcach zajmuje 5 godzin. Natomiast czas przejazdu pociągu Pendolino to 2:25 min.

LUX rozkład jazdy

Bilety można będzie kupować przez internet (od 17 lutego) na stronie www.luxexpress.eu/pl oraz w biurach sprzedaży. Warto podkreślić, że kupimy je również u kierowców tuż przed odjazdem. Maksymalna cena za przejazd w jedną stronę wyniesie 59 PLN. Będą zniżki

Zniżki od ceny maksymalnej:

  • 80% dla dzieci do 7. roku życia,
  • 40% do 16. roku życia,
  • 10% do 26. roku życia oraz
  • 40% dla podróżnych powyżej 60. roku życia.

Dla stałych klientów, Lux Express zaproponuje program lojalnościowy PINS, który nagradza często podróżujących klientów kolejnymi poziomami zniżek:

  • poziom 1 (11-25 podróży) – zniżka 15%,
  • poziom 2 (26-40 podróży) – zniżka 30%,
  • poziomie VIP (ponad 40 podróży) – zniżka 40%.

W pierwszych miesiącach działalności, Lux Express zaoferuje pasażerom liczne promocje. Bilety będą kosztowały od 15 PLN.

Lux Express poinformował, że planuje poszerzyć swoją ofertę przewozową o kolejne kluczowe miasta Polski. Nie jest wykluczone, że luksusowe autokary w przyszłości pojawią się m.in. na takich trasach jak: Warszawa – Olsztyn, Warszawa – Białystok, Warszawa – Wrocław, Warszawa – Toruń, Warsaw – Łódź, Warszawa – Kielce, Warszawa – Gdańsk oraz Wrocław – Poznań.

Kim jest nowy międzynarodowy przewoźnik? Grupa Lux Express obecna jest na polskim rynku od 2012 r. z niskobudżetową marką autokarów Simple Express, które kursują z Wilna przez Warszawę i Poznań do Berlina oraz przez Warszawę i Wrocław do Pragi.

„Jesteśmy przekonani, że Polscy pasażerowie docenią luksusową siostrę znanych im już autobusów Simple Express. Naszym celem jest wprowadzenie nowego standardu na rynku przewoźników autobusowych, udowadniając, że podróż autobusem może być zarówno komfortowa jak i dostępna cenowo” – powiedział Hannes Saarpuu prezes grupy Lux Express.

Simple Express i Lux Express to marki reprezentowane przez Lux Express Estonia AS i jej filie, które zajmują się regularnym międzynarodowym przewozem osób. Firma Lux Express Estonia AS została założona w 1993 roku pod nazwą MootorReisi AS. Od tego czasu rozwinęła się do jednego z najważniejszych międzynarodowych przewoźników w krajach nadbałtyckich. Nasze główne biura, składające się zarówno z sieci sprzedaży, jak i biur operacyjnych, znajdują się w Tallinnie, Rydze, Wilnie i Petersburgu. W 2014 r. grupa Lux Express przewiozła łącznie ponad 1.6 mln pasażerów, to dwa razy więcej niż w roku wcześniejszym.

Lux Express prowadzi kampanię „Kraków czy Warszawa” z atrakcyjnymi nagrodami m.in. samochodem osobowym. Jest ona promocją nowego połączenia. Uczestnicy zabawy, który zagłosują na miasto, które wygra w rywalizacji otrzymają zniżkę i będą przez rok płacić stałą cenę 25 PLN za przejazd!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Czy ktoś kiedyś uruchomi nocne połączenia z Warszawy do Krakowa? :D
Wolny, 10 lutego 2015, 11:28 | odpowiedz
Polonus ma nocne połączenia z wa-wy do Krakowa
Fugi, 10 lutego 2015, 11:44 | odpowiedz
Avatar użytkownika
"Warsaw – Łódź" :D
namteH, 10 lutego 2015, 11:51 | odpowiedz
Warszawa - Toruń? Dlaczego nie Warszawa - Bydgoszcz przez Toruń?
biedronka, 10 lutego 2015, 11:58 | odpowiedz
A Katowice? :(
MRRUBY, 10 lutego 2015, 12:02 | odpowiedz
Doczekaliśmy się! :) Mam nadzieję, że utrzymają dobry standard podróży i mocno rozbudują swoją ofertę. Za komfortową jazdę jestem w stanie zapłacić więcej niż "od 1zł+1zł za rezerwację"
JuJu, 10 lutego 2015, 12:08 | odpowiedz
Avatar użytkownika
FugiPolonus ma nocne połączenia z wa-wy do Krakowa
Miałem na myśli takie o 2-3 w nocy, bo później niż Polonus to jeszcze jedzie PolskiBus i PKP...
Wolny, 10 lutego 2015, 12:14 | odpowiedz
Połączenia z Trójmiasta na południe!
ti, 10 lutego 2015, 12:29 | odpowiedz
tiPołączenia z Trójmiasta na południe!
Podróż autokarem na północ mogłaby być nieco kłopotliwa ;)
gienuu, 10 lutego 2015, 12:50 | odpowiedz
I love lux express!
skoczek, 10 lutego 2015, 12:54 | odpowiedz
WolnyCzy ktoś kiedyś uruchomi nocne połączenia z Warszawy do Krakowa?
wystarczy wejść na stronę LE, aby sprawdzić godziny - również nocne - kursowania
drak, 10 lutego 2015, 12:56 | odpowiedz
biedronkaWarszawa – Toruń? Dlaczego nie Warszawa – Bydgoszcz przez Toruń?
@biedronka nieładnie tak brzydko pisać o sąsiadach :)
żabka, 10 lutego 2015, 13:10 | odpowiedz
Jak znam naszych operatorów/kombinatorów to dostawią 3 rzędy siedzeń i będzie luks wersja polska.
a3lpg, 10 lutego 2015, 13:46 | odpowiedz
WolnyCzy ktoś kiedyś uruchomi nocne połączenia z Warszawy do Krakowa?
widzę, ze mamy podobne zdanie. Ja właśnie liczyłam że Lux Ekspres będzie odjeżdżał później niż ostatni PB. ale z tego co widzę godziny się praktycznie pokrywają. Chyba mądre głowy zarządzające firmami transportowymi nie widzą potrzeby takich połączeń a jest to po prostu kpina
kaś, 10 lutego 2015, 13:47 | odpowiedz
FugiPolonus ma nocne połączenia z wa-wy do Krakowa
Gdzie? Najpóźniejsze połączenie to PB o 23.45, co przy np. meczach Legii w LE o 21.05 jest "na styk" do osiągnięcia przy dobrych wiatrach. Przydałoby się jakieś połączenie po północy.
kmlody84, 10 lutego 2015, 13:54 | odpowiedz
Dobre słodycze w ramach promocji rozdawali dziś w Krakowsie
Krakus, 10 lutego 2015, 14:25 | odpowiedz
żabka
biedronkaWarszawa – Toruń? Dlaczego nie Warszawa – Bydgoszcz przez Toruń?
@biedronkanieładnie tak brzydko pisać o sąsiadach
Z tego powodu (co było wielokrotnie poruszane na tym forum), że przystanki autobusu ekspresowego mogą być tylko w miastach wojewódzkich, z wyjątkiem przystanku początkowego i końcowego. Jako takie miasto traktowana jest Bydgoszcz (siedziba wojewody), a nie Toruń, więc nie może on być "w środku" trasy.
Daro, 10 lutego 2015, 15:26 | odpowiedz
"wygodne, odchylane fotele" - czy te fotele są równie wygodne dla osoby siedzącej ZA odchylonym fotelem?
pytamsie, 10 lutego 2015, 15:37 | odpowiedz
WolnyCzy ktoś kiedyś uruchomi nocne połączenia z Warszawy do Krakowa?
Przecież sa - Polski Bus i Polonus.
Bas, 10 lutego 2015, 16:13 | odpowiedz
Avatar użytkownika
pytamsie„wygodne, odchylane fotele” – czy te fotele są równie wygodne dla osoby siedzącej ZA odchylonym fotelem?
Tak, było sprawdzone:) Osoba siedząca za odchylonym fotelem, będzie podrożowała w tak samo komortowych warunkach jak przed jego rozłożeniem. Rozłożenie fotela nie zmniejsza komfortu jazdy.
Lela, 10 lutego 2015, 16:21 | odpowiedz
MRRUBYA Katowice?
dokładniej Warszawa - Katowice - Ostrawa (skomunikowane z którymś z przewoźników kolejowych do Pragi a może i Wiednia)
Kjak, 10 lutego 2015, 17:24 | odpowiedz
A Rzeszów???!!! Mam nadzieję, że w przyszłości siatka połączeń się powiększy, bo autokary są naprawdę LUX
Megg, 10 lutego 2015, 17:30 | odpowiedz
Daro
żabka
biedronkaWarszawa – Toruń? Dlaczego nie Warszawa – Bydgoszcz przez Toruń?
@biedronkanieładnie tak brzydko pisać o sąsiadach
Z tego powodu (co było wielokrotnie poruszane na tym forum), że przystanki autobusu ekspresowego mogą być tylko w miastach wojewódzkich, z wyjątkiem przystanku początkowego i końcowego. Jako takie miasto traktowana jest Bydgoszcz (siedziba wojewody), a nie Toruń, więc nie może on być „w środku” trasy.
akurat w tym przypadku oba miasta są chyba na tych samych prawach: województwo kujawsko-pomorskie (w jednym siedzibę ma wojewoda, w drugim sejmik wojewódzki, czy jakoś tak).
małpka, 10 lutego 2015, 20:07 | odpowiedz
małpka
Daro
żabka
biedronkaWarszawa – Toruń? Dlaczego nie Warszawa – Bydgoszcz przez Toruń?
@biedronkanieładnie tak brzydko pisać o sąsiadach
Z tego powodu (co było wielokrotnie poruszane na tym forum), że przystanki autobusu ekspresowego mogą być tylko w miastach wojewódzkich, z wyjątkiem przystanku początkowego i końcowego. Jako takie miasto traktowana jest Bydgoszcz (siedziba wojewody), a nie Toruń, więc nie może on być „w środku” trasy.
akurat w tym przypadku oba miasta są chyba na tych samych prawach: województwo kujawsko-pomorskie (w jednym siedzibę ma wojewoda, w drugim sejmik wojewódzki, czy jakoś tak).
poza tym, może być Warszawa - Bydgoszcz z pominięciem Torunia. nie zależy mi na piernikach :)
małpka, 10 lutego 2015, 20:15 | odpowiedz
pytamsie„wygodne, odchylane fotele” – czy te fotele są równie wygodne dla osoby siedzącej ZA odchylonym fotelem?
w Neobus za odchylenie fotela grozi dyscyplinarne opuszczanie pojazdu. Odchylasz, kierowca na ciebie wrzeszczy przy wszystkich i grozi ze cię wysadzi, Przeżucam sie na LE
trelelemorele, 11 lutego 2015, 15:18 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »