Fly4free.pl

Będą bezpośrednie loty z Polski do Omanu? Starają się o nie 2 największe lotniska w naszym kraju!

Oman
Foto: Emily Marie Wilson / ShutterStock
Wykonane zostały pierwsze kroki, które mogą zapewnić polskim podróżnym bezpośrednie połączenia do Omanu. Polskie Porty Lotnicze S.A. i Oman Airports Management Company podpisały list intencyjny, mogący stanowić wstęp do uruchomienia takiej trasy z Lotniska Chopina. Ale to nie koniec dobrych wieści, bo o uruchomienie połączenia do Omanu zabiega też lotnisko w Krakowie.

Podpisanie listu intencyjnego co do zasady oznacza wstęp do potencjalnego poszerzenia współpracy między oboma podmiotami. W komunikacie PPL czytamy, że „jest on wyrazem wspólnej woli do nawiązania ścisłej współpracy w celu rozwinięcia i udoskonalenia usług lotniczych zarówno na lotniskach w Polsce, jak i na Bliskim Wschodzie„. W praktyce nie daje to jeszcze żadnych konkretnych korzyści, poza deklaracją o „wspólnym poszukiwaniu nowych możliwości współpracy, wymiany doświadczeń w zakresie zarządzania portami oraz realizacji projektów mających na celu zachęcenie linii lotniczych do uruchomienia tras pomiędzy krajami„.

Sprawdź najlepsze oferty na wczasy
Reklama interaktywna, dane dostarczone 2024-03-02T22:57:00.185Z przez Wakacje.pl

Zgodnie z treścią komunikatu, na zacieśnieniu współpracy miałoby skorzystać Lotnisko Chopina. – To także krok w budowaniu silnych relacji międzynarodowych i rozwijaniu potencjału lotniska jako kluczowego węzła komunikacyjnego w Polsce – czytamy.

Lotnisko Chopina nie jest jedynym lotniskiem, z którego wkrótce zostaną uruchomione bezpośrednie loty do tego kraju. W niedzielę o spotkaniu z delegacją z Omanu poinformowało bowiem także lotnisko w Krakowie.

Może zatem się okazać, że w niedalekiej przyszłości Kraków będzie rywalizować z Lotniskiem Chopina o przyjęcie bezpośrednich lotów do Omanu. Oman Airports Management Company zarządza lotniskami w stolicy kraju – Maskacie, a także Salalah, Duqm oraz Sohar. Wcześniej do tego kraju kursowały jedynie czartery (m.in. linią Smartwings).

Oman, czyli wg Global Peace Index najbezpieczniejszy z krajów arabskich i z tego względu nazywany „oazą spokoju na Bliskim Wschodzie”, może być kolejnym arabskim kierunkiem, który pojawi się w ofercie krakowskiego lotniska. Kilkanaście dni temu ogłoszono nową trasę ze stolicy Małopolski do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Od 29 czerwca przewoźnik Air Arabia rozpocznie codzienne połączenia do Szardży. Rejsy na tej trasie będą realizowane do 1 września.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Do Omanu to się leci do ZEA a potem autobus albo wynajęty samochód i jest się w Omanie
jp1, 12 lutego 2024, 19:15 | odpowiedz
A samolot z AUH do MCT od 39 AED, natomiast samochód wypożyczyć w Maskacie. Wszystko wyjdzie taniej i sprawniej:)
Travelanka, 12 lutego 2024, 20:42 | odpowiedz
A po co mam lecieć przez ZEA? Chętnie skorzystałbym z bezpośredniego połączenia do Omanu jeśli takie powstanie, z pominięciem średnio ciekawych Emiratów.
jp1 Do Omanu to się leci do ZEA a potem autobus albo wynajęty samochód i jest się w Omanie
mars72, 12 lutego 2024, 21:06 | odpowiedz
Do Salalah to już nie jest takie proste. Nie rozumiem tego sceptycyzmu do bardzo ciekawej perspektywy bezpośrednich lotów do Omanu...
Travelanka A samolot z AUH do MCT od 39 AED, natomiast samochód wypożyczyć w Maskacie. Wszystko wyjdzie taniej i sprawniej:)
mars72, 12 lutego 2024, 21:08 | odpowiedz
Bo marudy i internetowi mądrale zawsze się znajdą i będą krytykować
mars72 Do Salalah to już nie jest takie proste. Nie rozumiem tego sceptycyzmu do bardzo ciekawej perspektywy bezpośrednich lotów do Omanu...
Travelanka A samolot z AUH do MCT od 39 AED, natomiast samochód wypożyczyć w Maskacie. Wszystko wyjdzie taniej i sprawniej:)
niebanderas!, 13 lutego 2024, 10:52 | odpowiedz
Obym się mylił ale ZEA to duże huby i połączenia tam będą raczej tanie i będzie duży wybór.  Oman taki tani już raczej nie będzie.
mars72 Do Salalah to już nie jest takie proste. Nie rozumiem tego sceptycyzmu do bardzo ciekawej perspektywy bezpośrednich lotów do Omanu...
Travelanka A samolot z AUH do MCT od 39 AED, natomiast samochód wypożyczyć w Maskacie. Wszystko wyjdzie taniej i sprawniej:)
jp1, 13 lutego 2024, 12:17 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »