Fly4free.pl

Archipelag Małych Antyli na wymarzony urlop: loty do Trynidadu i Tobago z Warszawy w ferie za 2154 PLN

2154 PLN
trynidad plaza
Foto: Michael Bluschke / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Bajeczne krajobrazy i piękne karaibskie plaże – tak w największym skrócie można opisać Trynidad i Tobago. Rozpocznijcie przyszłoroczne wojaże od zaplanowania podróży właśnie tam! Zrelaksujcie się na plaży Maracas Bay, odwiedźcie parki narodowe Asa Wright Nature Centre i Caroni Bird Sanctuary oraz zanurzcie się pod powierzchnię krystalicznie czystych wód, aby podziwiać zjawiskowe rafy koralowe Bucco Reef.

Na Karaiby wybierzecie się w terminie 19(20)-27 stycznia. Na wstępie zaznaczę, że w proponowanym przeze mnie czasie trwać będą ferie m.in. w województwie mazowieckim.

Styczeń to dobry czas na zaplanowanie wypoczynku na wyspie – możecie się spodziewać około 30°C i mnóstwo słońca. Do Trynidadu i Tobago polecicie samolotami linii Air Canada i British Airways. Po drodze czekają was przesiadki w Londynie i Toronto (gwarantowane przez przewoźników).

Loty to nie wszystko. Wyszukałem również dla was propozycję zakwaterowania w Culture Crossroads Inn w mieście Port of Spain.

Termin podróży: 19(20)-27 stycznia 2021
Wylot z: Warszawy
Linia lotnicza: Air Canada/British Airways
Bagaż: podręczny

Hotel387 PLN/2 osoby/noc

Na wyspie rekomenduję wam zakwaterowanie w hotelu Culture Crossroads Inn.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Jak spędzić czas na wyspie?

Obowiązkowym punktem wycieczki po największej wyspie w kraju (Trynidad) jest Pitch Lake, czyli miejsce wypływu naturalnego asfaltu na powierzchnię ziemi oraz wulkany błotne, gdzie występuje ropa naftowa.

Szukacie plaż? Maracas Bay to jedna z tych najpiękniejszych i najbardziej fotografowanych przez turystów. Będąc tam, musicie spróbować słynnego na wyspach burgera z rekina! Wielbicielom natury proponuję wybrać się do parków narodowych Asa Wright Nature Centre i Caroni Bird Sanctuary, a także do Bagna Nariva, gdzie będziecie mogli obserwować małpy. Z kolei miłośnicy nurkowania będą zadowoleni z Bucco Reef, czyli słynnego ogrodu koralowego.

Polecam także wycieczkę na Tobago: to spokojna, zielona wyspa z wzgórzami i dżunglą, wolna od masowej turystyki. Bywa nazywana „ukrytą przed cywilizacją perłą Karaibów”. Jak się tam dostać? Na Tobago dopłyniecie z Port of Spain promem za 50 TTD (ok. 28 PLN).

trynidad wybrzeze
Foto: Przemyslaw Skibinski / Shutterstock
Foto: PHB.cz (Richard Semik)/Shutterstock
Przydatne informacje
  • Odwiedzając Trynidad i Tobago nie będziecie potrzebować wizy. Przed podróżą przez Kanadę pamiętajcie o wyrobieniu sobie Electronic Travel Authorization (eTA), której koszt to 7 CAD.

  • W najniższej cenie zabierzecie ze sobą tylko bagaż podręczny o wymiarach 55 x 40 x 23 cm i wadze do 12 kilogramów. Przeczytajcie nasz praktyczny poradnik – jak spakować się w małą walizkę.

  • Przylatując do Trynidadu i Tobago należy cofnąć wskazówki zegara o 6 godzin.

  • Wiza nie jest wymagana, jeśli podróżujecie w celach turystycznych i nie planujecie zostać na wyspie dłużej niż 90 dni.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »