Fly4free.pl

Anglia znosi kwarantannę dla zaszczepionych podróżnych z Polski! Ale testować się trzeba

londyn palac buckingham
Foto: David Steele / Shutterstock

Przyjeżdżający do Anglii, w pełni zaszczepieni podróżni z krajów UE oraz Stanów Zjednoczonych, będą zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny – informuje brytyjski rząd. Zmiany wejdą w życie od 2 sierpnia. Niestety, osoby planujące podróż do Anglii wciąż będą musiały wykonać 2 testy na koronawirusa.

To dobre wieści przede wszystkim dla Polaków, którzy chcą polecieć do Anglii i odwiedzić np. swoje rodziny lub znajomych. Do tej pory bowiem Anglia zwalniała bowiem z kwarantanny osoby podróżujące tutaj z krajów z „bursztynowej listy” (jest na niej większość krajów UE), w tym z Polski, ale dotyczyło to tylko osób, które mieszkają w Anglii i zostały zaszczepione w Wielkiej Brytanii przeciw COVID-19. Teraz przepisy te mają być zmienione.

Jak podaje BBC, decyzję tę podjął w środę rządowy zespół ds. COVID-19. W myśl nowych przepisów osoby w pełni zaszczepione (a więc po upływie 14 dni od zakończenia cyklu szczepień) z USA i krajów Unii Europejskiej będą zwolnione z obowiązkowej 10-dniowej kwarantanny. Niestety, z naszego punktu widzenia przepisy nie są idealne, bo choć zaszczepieni będą zwolnieni z kwarantanny, to wciąż będą musieli wykonać 2 testy na koronawirusa. Pierwszy jeszcze przed podróżą (na lotnisku trzeba będzie przedstawić negatywny wynik) i drugi – drugiego dnia po przylocie do Anglii.

Wiadomo też na pewno, że obowiązującym dokumentem dla podróżnych z UE będzie Unijny Certyfikat COVID, potwierdzający zaszczepienie.

Zmiany potwierdził już brytyjski sekretarz ds. transportu Grant Shapps, umieszczono je też na oficjalnych stronach rządowych. Mają one wejść w życie 2 sierpnia. Na wprowadzenie zmian mocno naciskała branża turystyczna i lotnicza, która liczy na duże ożywienie w związku ze zniesieniem kwarantanny. Trudno jednak spodziewać się wielkiego skoku zainteresowania lotami w sytuacji, gdy w dalszym ciągu utrzymany został obowiązek przeprowadzania testów.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Rozumiem że tranzytowców te wymogi dot. testów nie obowiązują.
DMWpl, 28 lipca 2021, 18:54 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »