Fly4free.pl

Ameryka Południowa 2w1. Z wizytą w kraju tanga i yerba mate: Argentyna i Urugwaj z Warszawy za 2384 PLN

2384 PLN
Foto: BonnieBC, RPBaiao/Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Chciałbym was zabrać w podróż do miejsc, gdzie rządzi tango i piłka nożna, w otoczeniu unikatowych krajobrazów. Odkryjcie tętniące życiem Buenos, spróbujcie najlepszego steku na świecie i wypocznijcie na urugwajskich plażach. Zapowiada się niezapomniana przygoda!

W podróż udacie się w okresie przypadającej w tym roku majówki (30 kwietnia-11 maja). Do stolicy Argentyny, Buenos Aires, polecicie na pokładzie samolotów linii lotniczej British Airways z przesiadkami (gwarantowanymi przez przewoźnika) w Londynie. Bez dodatkowych kosztów będziecie mogli zabrać ze sobą bagaż podręczny oraz przedmiot osobisty (mały plecak lub damską torebkę). Na lotach międzykontynentalnych zapewniony jest catering.

Pogoda w trakcie pobytu was nie zawiedzie. Kwiecień i maj to koniec upalnego okresu w Argentynie i Urugwaju, ale wciąż potrafi nieźle przygrzać. Możecie się spodziewać temperatur do 25 stopni Celsjusza i sporadycznych opadów.

Pobyt w Buenos Aires nie jest jedyną atrakcją, jaką dla was przygotowałem. W dalszej części tego artykułu podpowiem wam, jak szybko i tanio dostać się do Urugwaju, a wycieczka do niego świetnie urozmaici wasz pobyt w Ameryce Południowej.

Termin podróży: kwiecień/maj
Wylot z: Warszawy
Linia lotnicza: British Airways
Bagaż: podręczny

Hotelod 143 PLN/2 osoby/pokój

W Argentynie rekomenduję wam pobyt w 4* hotelu Babel Suites. Obiekt zlokalizowany jest blisko centrum miasta.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W stolicy Urugwaju, Montevideo również proponuję wam wybór 4* hotelu – Days Inn Montevideo.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Jak dostać się z Argentyny do Urugwaju?

Opcji jest kilka, proponuję wam najszybszą formę przeprawy. Z Buenos Aires do Montevideo dostaniecie się promem firmy Buquebus, kursującym kilka razy dziennie. Za bilety zapłacicie już od 184 PLN za rejs w dwie strony. Zaznaczę, że to nie jedyna trasa, na której operuje ten przewoźnik. Rozważcie również wycieczkę w nieco bardziej turystycznym kierunku Urugwaju – do Punta del Este. To niewielkie miasto nad Atlantykiem, słynące przede wszystkim z pięknych plaż.

Jakie atrakcje czekają w trakcie podróży?

Buenos Aires jest zróżnicowane architektonicznie i swoim wyglądem przypomina nieco hiszpańskie i włoskie miasta. Większość atrakcji skupiona jest wokół Plaza de Mayo, gdzie znajduje się większość zabytków, a także dzielnicy La Boca, z jej słynnymi kolorowymi domkami. Stolica tanga zachwyca przyjezdnych swoim temperamentem i gwarnym życiem. Na miejscu spróbujcie słynnej na cały świat wołowiny oraz wyśmienitego wina – w tym celu rekomenduję wizytę w restauracji Gran Parrilla del Plata.

Ukryty klejnot Ameryki Południowej, tak można w prostych słowach określić Urugwaj. Porównując go do sąsiadującej Argentyny czy Brazylii, to niewielkich rozmiarów kraj, oferujący jednak sporo atrakcji. Na początek stolica – Montevideo. Zajrzyjcie tu do historycznej części Ciudad Vieja – to miejsce, gdzie znajdziecie zabytki i miejsca związane ze sztuką, w otoczeniu licznych kawiarni i restauracji. Z kolei w pobliżu portu i okolicach Mercado del Puerto odkryjecie centrum turystyczne i muzeum Karnawału. Na zachód od Montevideo leży urocze, XVII-wieczne portugalskie miasteczko – Colonia del Sacramento. W jego historycznej części, która w 1995 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, da się poczuć atmosferę dawnego kolonializmu.

Marzy się wam błogi wypoczynek? Udajcie się do pobliskiego Punta del Este, które przyciąga turystów z całego świata. Malowniczy port, sielankowy klimat tego miejsca i plaża La Barra, tworzą idealne warunki do relaksu. Innym ciekawym miejscem w okolicy jest Jose Ignacio, położone około 30 minut od Punta del Este, które słynie z przepięknych widoków na ocean.

Jeśli preferujecie aktywnie spędzać czas, koniecznie wybierzcie się do Parku Narodowego Santa Teresa, położonego pomiędzy Oceanem Atlantyckim i jeziorem Laguna Negra.

Foto: Diego Zalduondo/Shutterstock
Foto: Daniel Zappe/Shutterstock
Foto: Milosz Maslanka/Shutterstock
Przydatne informacje
  • „Argentyna w 3 odsłonach czyli stolica, wodospady i Patagonia” – przeczytajcie relację z podróży naszego czytelnika.

  • W przypadku, gdy nie zdecydujecie się na wykupienie dodatkowego bagażu, przeczytajcie nasz poradnik. Dowiecie się z niego jak dobrze zagospodarować miejsce w bagażu podręcznym.

  • Revolut to bardzo przydatna rzecz w podróży! W trakcie wycieczki warto płacić wielowalutową kartą, aby nie stracić na przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »