Fly4free.pl

Air France i KLM chcą już w maju wznowić loty z i do Polski! Znamy ich plany

Foto: Air France-KLM

Holenderska linia KLM chce od 3 maja wznowić regularne połączenia z Warszawy do Amsterdamu, z kolei Air France od 10 maja chciałaby ponownie połączyć Lotnisko Chopina z paryskim lotniskiem Charles de Gaulle – poinformowali obaj przewoźnicy w komunikacie prasowym. Oczywiście, ostateczna decyzja będzie jednak zależała od decyzji władz państwowych.

Pandemia koronawirusa trwa już kilka tygodni, jednak z każdym dniem widzimy, że linie lotnicze w Europie nieśmiało zaczynają przebąkiwać o powolnym zwiększaniu liczby połączeń i wznawianiu wcześniej zawieszonych tras. W środę zwiększenie liczby połączeń od maja zapowiedział prezes Wizz Aira, Jozsef Varadi. W czwartek o swoich planach przywrócenia lotów z i do Polski poinformowały linie Air France i KLM. Z komunikatu prasowego wynika, że holenderska linia chciałaby wznowić loty z Warszawy do Amsterdamu od 3 maja, a tydzień później loty na trasie Warszawa-Paryż miałaby uruchomić linia Air France.

Szczegóły dotyczące rozkładu i częstotliwości lotów w tygodniu będą podane w późniejszym terminie. Na razie też obaj przewoźnicy poinformowali jedynie o wznowieniu lotów do Warszawy – daty odwieszenia połączeń Air France oraz KLM z i do Krakowa, Gdańska i Wrocławia nie są na razie znane.

“To, czy wznowienie operacji będzie możliwe, zależy jednak od decyzji władz państwowych, w zależności od bieżącego poziomu epidemii. Jednocześnie obie linie wprowadzają szereg środków ostrożności i higieny, aby zapewnić podróżnym i załogom lepszą ochronę. Klienci, których loty odwołano lub sami decydują się na odroczenie lub rezygnację z podróży, mogą nadal korzystać z elastycznych zasad” – czytamy w komunikacie prasowym.

Przypomnijmy, że obecnie zakaz lotów pasażerskich z i do Polski obowiązuje do 26 kwietnia, a granice naszego kraju są zamknięte w okresie do 3 maja.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »