Fly4free.pl

13 godzin non-stop w Boeingu 737! Nasi sąsiedzi walczą o tytuł najgorszej trasy świata

Foto: Dmitry Birin / Shutterstock

Linie Ukraine International Airlines planują wznowić od 9 grudnia loty na trasie z Kijowa do Nowego Jorku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że połączenie będzie obsługiwane Boeingiem 737!

Podróże transatlantyckie wciąż są mocno ograniczone, ale linie lotnicze powoli planują wznowienie lotów do USA. Jednym z takich przewoźników jest ukraiński przewoźnik UIA, który zaplanował wznowienie połączenia do Nowego Jorku na lotnisko JFK. Trasa wystartuje 9 grudnia, a loty będą realizowane 2 razy w tygodniu. Problem w tym, że prawdopodobnie będzie to lot z piekła rodem, bo loty mają być realizowane Boeingiem 737!

Spójrzmy na zatrważający plan lotu. Samolot będzie startował z Kijowa o 10.00 lokalnego czasu i wykona trwający 5 godzin i 15 minut rejs… na lotnisko Keflavik, gdzie będzie miał międzylądowanie i czas na zatankowanie maszyny. Samolot spędzi tam tylko godzinę i ruszy dalej do Nowego Jorku: w tym przypadku czas lotu 6 godzin i 20 minut. W sumie więc pasażerowie spędzą na pokładzie 12 godzin i 35 minut, a trzeba jeszcze do tego doliczyć czas spędzony w maszynie po boardingu i przed opuszczeniem maszyny. W sumie wychodzi więc spokojnie ponad 13 godzin non-stop!

To marna pociecha, ale w drugą stronę czas lotu trwa nieco krócej – według rozkładu to ok. 11 godzi i 20 minut. Samolot to oczywiście dość standardowa wersja 737 ze 189 miejscami na pokładzie. Serwis One Mile At A Time informuje, że w samolocie będzie klasa biznes, jednak tak na dobrą sprawę oznacza to tylko miejsce z przodu z blokadą środkowego fotela.

Dlaczego UIA decyduje się na tak dziwny krok? Trudno powiedzieć, bo przewoźnik dysponuje kilkoma starymi Boeingami 767, a całkiem niedawno przejął Boeingi 777. Z drugiej strony – ukraińska linia była w dość trudnej sytuacji finansowej już przed pandemią, więc nic dziwnego, że szuka oszczędności.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
BA  lata(ł) z LHR do JFK A319
Robert Cybulski, 23 września 2020, 14:10 | odpowiedz
Avatar użytkownika
32 miejsca na pokładzie biznesowe :) 
Robert Cybulski BA  lata(ł) z LHR do JFK A319
oskiboski, 23 września 2020, 14:50 | odpowiedz
Avatar użytkownika
"będzie to lot z piekła rodem" co za róznica czym sie leci i tak 13h sie siedzi zamkniętym. Więźniowie siedzą po 30lat w celi i żyją. Jeśli lot ma byc tańszy np o 200zl w jedną stronę to dlaczego nie. Lot do Dubaju ~6h to OK ale lot do Dubaju i z powrotem 12h to już "lot z piekła rodem"      idiota to pisał - skoro da sie wytrzyma 6h to dlaczego miało by sie nie wytrzymać 12h
Paweł Palik, 23 września 2020, 15:01 | odpowiedz
Avatar użytkownika
I to chyba nie z LHR a z LCY, godzina na tankowanie podczas której przechodziło się odprawę US, przez co na miejscu od razu wychodziłeś. 
oskiboski 32 miejsca na pokładzie biznesowe :) 
Robert Cybulski BA  lata(ł) z LHR do JFK A319
devPie, 23 września 2020, 19:38 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Potwierdzam głupoty. 
Paweł Palik "będzie to lot z piekła rodem" co za róznica czym sie leci i tak 13h sie siedzi zamkniętym. Więźniowie siedzą po 30lat w celi i żyją. Jeśli lot ma byc tańszy np o 200zl w jedną stronę to dlaczego nie. Lot do Dubaju ~6h to OK ale lot do Dubaju i z powrotem 12h to już "lot z piekła rodem"      idiota to pisał - skoro da sie wytrzyma 6h to dlaczego miało by sie nie wytrzymać 12h
Łukasz R., 24 września 2020, 2:09 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »