Fly4free.pl

10 kolejnych krajów w Europie z zakazem lotów dla Rosji! Następne już się szykują

Foto: pio3 / Shutterstock
Niemcy zamkną swoją przestrzeń powietrzną dla samolotów z Rosji od godziny 15, a do zamknięcia szykuje się mnóstwo kolejnych krajów. Najpewniej dziś większość krajów UE wprowadzi dziś analogiczne sankcje na Rosję.

Nieoficjalne informacje o tym, że cała UE zakazuje lotów w swojej przestrzeni powietrznej dla samolotów z Rosji pojawiła się w sobotę wieczorem. Wtedy też Niemcy oficjalnie ogłosiły wprowadzenie zakazu lotów dla samolotów z Rosji, który wejdzie w życie w niedzielę o godzinie 15.

W niedzielę w ślad za naszymi zachodnimi sąsiadami poszły kolejne kraje, a kilka innych zapowiedziało wprowadzenie analogicznych sankcji. Zamknięcie swojej przestrzeni powietrznej zapowiedziały już Holandia (od popołudnia) i Belgia (premier tego kraju Alexander de Croo powiedział, że „niebojtego kraju jest otwarte dla tych, którzy łączą ludzi, a nie dla brutalnych agresorów”). Zamknięcie przestrzeni powietrznej zapowiedziały też Włochy, Austria i Dania, która opowiada się za wprowadzeniem zakazu w całej UE.

Także inne kraje z północnej Europy przygotowują się do zakazania lotów: zamknięcie swojej przestrzeni powietrznej zapowiedziała Finlandia, Szwecja oraz… Islandia. Swoją przestrzeń powietrzną zamyka też dla Rosji Irlandia, która zachęca do tego pozostałe kraje UE.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Popieram, zamknąć całkowicie !! mają pociągi, busiki ;-)
Art77fly, 27 lutego 2022, 13:22 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Marszrutki, tratwy, drezyny, karoce. Chcą ruscy żyć jak w 19 wieku, to będą.   
Art77fly Popieram, zamknąć całkowicie !! mają pociągi, busiki ;-)
Alvaro_morales, 27 lutego 2022, 13:34 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »