Praca marzeń czeka. 21000 PLN miesięcznie za podróżowanie… i picie piwa!
Wygląda to na żart – ale nim nie jest! Największy na świecie zespół muzeów i ośrodków badawczo-edukacyjnych, czyli amerykański Smithsonian Institution, poszukuje pracownika. Zadania, które przed nim stoją? Praca w Waszyngtonie, podróże po Stanach Zjednoczonych, poznawanie nowych ludzi z pasją do chmielowego trunku oraz picie piwa. Pensja? Przeliczając z waluty USA – 21000 PLN miesięcznie!
Jak to możliwe? Otóż, Departament Historii Żywności uznał, że posiada za mało wiadomości na temat bogatej historii amerykańskiego browarnictwa. A ponieważ jest to część kultury kraju – oferuje pracę dla badacza, który podejmie się zgłębienia historii piwa w USA i lokalnych tradycji piwowarskich. Umowa ma być zawarta na okres 3 lat. Do obowiązków nowego pracownika, oprócz jeżdżenia po Stanach Zjednoczonych i picia lokalnych piw, będzie należeć także dokumentowanie swojej pracy w postaci artykułów i wystaw muzealnych. Głównym miejscem pracy będzie stolica USA. Dodatkowo: wszystkie wydatki poniesione na podróże i piwo będą mu zwrócone.

Fot. Carsten Reisinger, Shutterstock
Śpieszcie się, oferty kandydatów są przyjmowane tylko do 10 sierpnia na stronie Smithsonian Institution. Gdybyście potrzebowali tanich biletów do Stanów Zjednoczonych, to wciąż są do kupienia loty do USA od 1054 PLN, o których pisaliśmy na naszych łamach wczoraj.
Zaraz, zaraz… to gdzie jest mój plecak i paszport z wizą do USA?! 🙂





