Kilkaset filmów podróżniczych za darmo

4 marca 2010, 17:39||komentarze 4
Kilkaset filmów podróżniczych za darmo

Gdy tylko wracam z jednej podróży zaczynam planować nastepną. To nałóg. Myśl o kolejnych wyjazdach daje mi energię do codziennej pracy. Niestety wiekszość czasu w roku spędzam za biurkiem, a nie w egoztycznych miejscach. Mam jednak swój sposób, by i w tym okresie roku, kiedy jestem w Polsce, nie tracić kontaktu z pięknem innych miejsc na świecie – to filmy podróżnicze, mój nałóg numer dwa. Dziś podzielę się z wami adresami stron internetowych dzięki którym nie wstając od komputera możemy na chwilę uciec od otaczającej nas rzeczywistości. Oczywiście za darmo.

Pewnie tak jak i u wielu z was moją ciekawość świata pierwszy rozbudził Tony Halik (i Elżbieta Dzikowska) i jego programy emitowane w TVP. Dla wszystkich fanów Tony’ego mam dobrą wiadomość, możemy znowu oglądać jego „Pieprz i wanilię” dzięki ITVP.

Oto link do strony, na której znajduje się ponad 60 odcinków serialu:

http://www.tvp.pl/styl-zycia/podroze/pieprz-i-wanilia

Na ITVP znajdziemy też programy Cejrowskiego, który również ma swoje grono fanów (acz autor do nich nie należy). Tu mamy ponad 80 programów do oglądania.

http://www.tvp.pl/styl-zycia/podroze/boso-przez-swiat/

TVP wprowadziła do internetu też inne swoje programy podróżnicze od ciekawych acz nieco drętwych, na przykład „Podróżnik„, aż po mocno żenujące typu „Podróże z żartem”. Wszystkie (poza wymienionymi to: „Planeta według Kreta”, „Niezła Jazda”, „Mazury na każdą kieszeń”, „Zaproszenie”, „Ziemia nieznana”, „Tańcząca z Gruzją”, „Skarby nieodkryte”) dostępne są pod adresem:

http://www.tvp.pl/styl-zycia/podroze

Z ciekawą ofertą dla osób lubiących telewizję podróżniczą wyszedł od niedawna mocno promowany IPLEX. Na ich stronie znajdziemy 40 filmów z dwóch naprawdę dobrych serii „Odkrywaj świat” i „Szokująca ziemia„.

http://www.iplex.pl/vod/tv6-gatunek_tv,0.html

Jeśli nie przeszkadza wam to, że filmy są w języku angielskim, gorąco polecam internetową telewizję VBS. Tu można oglądać filmy naprwadę wyjątkowe, m.in. „The Mecca Diaries„, „The Vice Guide to Liberia”, „VC North Korea”, „VC Gorillas in the Midst” i wiele innych.

http://www.vbs.tv/ (zakładka channels/travel)

Teraz największa skarbnica (jednak w przeciwieństwie do poprzednich zdaje się nie działać do końca zgodnie z prawami autorskimi). Tu również znajdziemy filmy w języku angielskim i to całe ich mnóstwo. To co interesuje nas najbardziej to produkcje „Lonely Planet” i „Discovery„.

http://www.mytvblog.org/ (zakładka categories)

Pobieranie tych filmów jest trochę bardziej skomplikowane. Najpierw wskazane w linkach pliki trzeba pobrać z RapidShare (polecam program RapidShare Auto Downloader) a następnie scalić je w jeden film. Jak to zrobić dowiecie się z FAQ na stronie mytvblog.org.

Na pewno w sieci jest więcej miejsc oferujących możliwość obejżenia filmów podróżniczych. Jakie wy znacie? Podzielcie się swoją wiedzą w komentarzach. Miłego oglądania.

Szukasz inspiracji na kolejną podróż?

Dodaj komentarz

Komentarze 4 komentarze

 1. -2 Dobre Słabe Odpowiedz
  Krf23 7 marca 2010, 22:09

  Super! O wielu z nich nie wiedziałem – więc chętnie się z nimi zapoznam! Co do Cejrowskiego – podzielam zdanie autora bloga.

 2. +1 Dobre Słabe Odpowiedz
  chudyseusz 12 lutego 2013, 20:50
 3. -7 Dobre Słabe Odpowiedz
  piea66 10 kwietnia 2013, 12:30

  Komentarz ukryty. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

 4. +3 Dobre Słabe Odpowiedz
  koradrzewa 11 stycznia 2014, 14:17

  Pożal się boże komentarze, jad i krytyka powiadasz? hmm… A teraz przeczytaj proszę swój komentarz jeszcze raz 😉

Zobacz także

Loty do Uzbekistanu (Samarkanda) z Warszawy za 1569 PLN

27 marca 2017, 10:27||Dodaj komentarz

Loty do Uzbekistanu (Samarkanda) z Warszawy za 1569 PLN

Tanie loty na Sardynię z Warszawy za 197 PLN

27 marca 2017, 9:12||Dodaj komentarz

Tanie loty na Sardynię z Warszawy za 197 PLN

Bilety w Wizz Air tańsze o 20%. Dla wszystkich

27 marca 2017, 7:00||komentarze 3

Bilety w Wizz Air tańsze o 20%. Dla wszystkich

Tanie loty nad Morze Czerwone. Ovda (Ejlat) z Warszawy za 168 PLN

26 marca 2017, 21:00||komentarzy 6

Tanie loty nad Morze Czerwone. Ovda (Ejlat) z Warszawy za 168 PLN

Myślisz, że Emiraty są nudne? Zobacz ten film!

26 marca 2017, 20:00||komentarzy 8

Myślisz, że Emiraty są nudne? Zobacz ten film!