Rezerwacja telefoniczna: +48 32 728 30 63Reklama | Wyszukiwarka www.eSKY.pl

Gdzie siadać w samolocie? Rozkład najwygodniejszych miejsc

15 listopada 2010, 11:49||Komentarze: 5
Gdzie siadać w samolocie? Rozkład najwygodniejszych miejsc

Dziś przedstawiamy stronę SeatGuru.com, dzięki której można sprawdzić, które miejsca w samolocie warto zająć, np. aby mieć dużo miejsca na nogi. Strona prezentuje rozkład miejsc w poszczególnych typach samolotów. W serwisie można znaleźć również informacje dotyczące udogodnień wewnątrz samolotu, odprawy na lotnisku, bagażu, dzieci podróżujących bez opieki oraz pasażerów wybierających się w podróż z niemowlętami lub przewożących zwierzęta. Portal przedstawia układy siedzeń 708 typów samolotów dla prawie 100 linii lotniczych.

Użytkownik Seatguru może wyrazić swoje opinie o konkretnym miejscu w samolocie różnych linii lotniczych, jego położeniu oraz wygodzie. Baza danych SeatGuru oparta jest na doświadczeniach podróżnych, dzięki którym informacje dotyczące połączeń lotniczych są stale uaktualniane.

Strona ta nie jest idealna, nie zawiera opisu wszystkich linii lotniczych, chociażby brak w niej rozkładu miejsc linii Wizz Air. Jednak podobnie jak w przypadku Boeinga 737-800 Ryanaira najlepszym miejscem według autora są siedzenia przy wyjściu awaryjnym, gdyż jest tam więcej przestrzeni z uwagi na wymogi ewakuacyjne. Siedząc przy wyjściu awaryjnym można przyjemnie wyciągnąć nogi i być pierwszym przy wyjściu, w sytuacji, gdy będą tego wymagały okoliczności :)

Z kolei miejsca w pobliżu skrzydeł samolotu, nie są cenione przez amatorów podziwiania widoków z okna. Ci wolą siedzenia (oczywiście przy samym oknie) z przodu lub z tyłu samolotu, gdzie skrzydła i silniki nie zasłaniają widoków.

Rozkład miejsc w samolocie Ryanair Boeing 737-800 (738):
seat

Polecamy też nasz wcześniejszy wpis Które miejsce w samolocie jest najbezpieczniejsze?>>

Ciekawi jesteśmy także Waszych opinii, preferencji i strategii zdobywania najlepszych foteli na pokładzie samolotu. Gdzie Wy lubicie siedzieć w samolocie?

Dodaj komentarz

Komentarze (5)

 1. 0 Dobre Słabe Odpowiedz
  pomyslowa15 listopada 2010, 20:01

  Ja wlasnie z tej strony korzystam :) Kiedys dawno temu jesli dobrze pamietam nie bylo na niej nawet LOTu wiec jest postep.

  Tym razem przydala mi sie wlasnie do ustalenia miejsca w Embraier’ach LOTu. Leciałam sama wiec wiadomo ze chcialam miejsce przy oknie zeby z nudow na cos popatrzec.

  Moze tylko nie do konca z seatguru wiadomo z ktorego fotela ten widok z okna bedzie naprawde ok. Np jesli miejsca z przodu sa zajete to jak daleko z tylu trzeba usiasc zeby juz byl widok calkiem ok…

 2. +2 Dobre Słabe Odpowiedz
  jocer17 lutego 2014, 12:18

  pod tym linkiem dostepny jest rozklad miejsc i numeracja w ryanair
  http://upartyjnego.pl/images/rozklad_miejsc_ryanair.jpg

  Jeśli nie chcesz płacić 25zł za miejsce, które sam możesz sobie wybrać to system podczas odprawy online przydzieli Ci je automatcznie.
  Żeby siedzieć z kimś obok nie płacąc za wybór miejsca wystarczy się odprawiać jednocześnie wtedy z 99% prawdopodobieństwem system przydzieli Wam miejsca jedno po drugim (sprawdzone).

 3. +1 Dobre Słabe Odpowiedz
  Szkot17 września 2014, 8:52

  Macie nieaktualna rozpiskę. Wyjścia ewakuacyjne są w rzędach 16 i 17 a nie 17 i 18. Akurat 18 rząd to jest chyba najgorszy możliwy (zero widoków i tak samo mało miejsca) :)

 4. 0 Dobre Słabe Odpowiedz
  Ana5 maja 2015, 20:10

  Niestety system wcale nie gwarantuje przypisania miejsc kolo siebie przy wspólnej odprawie. Można wręcz powiedzieć, że przydziela miejsca jak chce. Dwukrotnie podczas odprawy 3-osobowej rodziny (2 dorosłych i dziecko, które jak wiadomo nie może podróżować samo liniami Ryanair) każdemu z nas przypisano osobne miejsca! Ba, każde z nas miało siedzieć w innej części samolotu- np. rzędy 3, 14 i 29. Jeśli doprawiamy dziecko, to system powinien automatycznie przypisać mu miejsce sąsiadujące z min 1 opiekunem!! Niestety, to tylko pobożne życzenie i trzeba prosić stewardessy o zamianę miejsc.

  przypisano

  jocerpod tym linkiem dostepny jest rozklad miejsc i numeracja w ryanairhttp://upartyjnego.pl/images/rozklad_miejsc_ryanair.jpgJeśli nie chcesz płacić 25zł za miejsce, które sam możesz sobie wybrać to system podczas odprawy online przydzieli Ci je automatcznie.Żeby siedzieć z kimś obok nie płacąc za wybór miejsca wystarczy się odprawiać jednocześnie wtedy z 99% prawdopodobieństwem system przydzieli Wam miejsca jedno po drugim (sprawdzone).

 5. 0 Dobre Słabe Odpowiedz
  Polka25 czerwca 2015, 10:07

  A ja mam akurat sytuację zupełnie odwrotną. Lecę sama z dwójką nieletnich dzieci i automatycznie przydzielone mam miejsca A, B, C czyli wszyscy razem, nawet nie rozdzieli nas przejście. Bardzo się cieszę, bo szkoda mi było kasy na rezerwację miejsc. Znajomi. którzy latają bardzo często, mówili, że na pewno nie będę rozdzielona z dziećmi.

Zobacz także

Tanie loty na Sycylię (Palermo) z Warszawy za 165 PLN

29 listopada 2015, 18:23||Dodaj komentarz

Tanie loty na Sycylię (Palermo) z Warszawy za 165 PLN

Jednodniówki w Londynie z Warszawy, Gdańska, Katowic i Poznania za 78 PLN

29 listopada 2015, 17:04||Komentarze: 3

Jednodniówki w Londynie z Warszawy, Gdańska, Katowic i Poznania za 78 PLN

Kreta na wiosnę z Wrocławia za 392 PLN (loty + noclegi)

29 listopada 2015, 16:09||Dodaj komentarz

Kreta na wiosnę z Wrocławia za 392 PLN (loty + noclegi)

Walentynki w stolicy Litwy. Wilno z Warszawy (przejazd + 4* hotel ze śniadaniem) od 177 PLN

29 listopada 2015, 14:44||Dodaj komentarz

Walentynki w stolicy Litwy. Wilno z Warszawy (przejazd + 4* hotel ze śniadaniem) od 177 PLN

Rekord! Najtańsze w historii loty z Warszawy na Maltę – za 108 PLN!

29 listopada 2015, 13:49||Komentarze: 3

Rekord! Najtańsze w historii loty z Warszawy na Maltę – za 108 PLN!