Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Lip 2012 19:45 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 2
Witam! Pod koniec sierpnia wybieram sie z siostra i kolezankami na weekend panienski na Cypr, konkretnie Paphos. Zarezerowalam juz hotel Anemi Hotel Apartments a teraz chce zajac sie planowaniem wyjazdu. Chce zorganizowac jakies zwiedzanie i nawet troche juz o tym czytalam, ale chcialabym wiedziec co jest godne zobaczenia. Nie wynajmuje auta wiec musi byc to w zasiegu autobusow. W planie mam rowniez nocny wypad do klubu gdzie mozna potanczyc i sie dobrze napic, ale nie znalazlam zbyt wielu opini na temat klubow w Paphos. Czy ktos byl, imprezowal i moze sie wypowiedziec na ten temat? Jakie sa ceny alkoholu w klubach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#2 PostWysłany: 30 Lip 2012 16:23 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 19
Cześć

Wybór hotelu trafny, jesli przesadzicie z alko są duże szanse ze dojdziecie do hotelu... skręcacie w pierwszą w prawo Ayiou Antoniou ... i juz zaczyna sie zycie barowo- dyskotekowe cała ulica aż do "Bar street" to ... bar street ;) Byłem zszokowany ilością singli - będziecie miały w czym wybierać :D Muzycznie rządzi Nikos Vertis

8-). Zycie imprezowe zaczyna sie dopiero przed połnocą, poza tym w porcie wzdłuż deptaku co 20 metrów stoją promotorzy- naganiacze z klubów ,dyskotek ,etc - gdzie możecie trafić na promocyjne kupony :geek:, shoty po okolo 2,5 E, drinki od 5E. Najbardziej popularne kluby to Flairs, Boogies, Rainbow. Plaża znajduje się zaraz po przejściu na drugą stronę ulicy 7-10 minut spacerkiem w kierunku wschodnim ( w lewo ;) ) po minięciu hoteli Annabelle, Almyry i Alexander


Image




jest taka oto plaza

Image


Ceny 2,5 Euro za leżak 2,5 parasol

Mozna rowniez opalac sie wcześniej ale wersja plaży bez piaskowej w pobliżu hoteli jest taka

Image


wzdłuż wspomnianych już hoteli prowadzi deptak nadmorski


Image


Image


Jesli chodzi o zwiedzanie :

- bilet komunikacji autobusowej ( czyste, klimatyzowane, zadbane) - jednorazowy przejazd - 1E ...... 1-dniowy - 3 E..... komunikacja nocna - 2,5E
- zwiedzanie wg uznania ( jedni szaleją za aquaparkiem inni za ruinami są też zawodowi-amatorzy plaży i słońca jak kto woli ) w samym Paphos wg mnie na uwagę zasługuje romantyczny spacer wzdłuż morza za zamkiem w porcie.


W porcie znajduje się duży hipermarket Papantoniou ceny znośne: polecam ogromne, słodkie arbuzy ... oraz parasol przeciwsłoneczny 7,5 Euro zwraca się po 4 sesjach plażowych ;p

PS Nie zapomnijcie wziąć przejściówki z gniazdka angielskiego na europejskie.

Należy się czypiecdziesiat Pozdrawiam Łukasz :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
alecrim uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Sty 2015 15:08 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Czy teraz w zimie są warunki do zwiedzania oraz plażowania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Sty 2015 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Według prognoz w necie jest tam teraz średnio 17-18 stopni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Sty 2015 18:08 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Byłem na Cyprze w II połowie lutego i warunki do zwiedzania jak najbardziej są. Potwierdzam, temperatura to przyjemne 18-20°, choć nierzadko w tym okresie zdarzają się deszczowe dni - bardziej sucho zaczyna się robić gdzieś z początkiem marca.

Plażowanie od biedy też, ale przede wszystkim nie ma tam zbyt wielu pięknych plaż (przynajmniej w południowym Cyprze), a po drugie jak słońce zajdzie za chmury, to robi się chłodnawo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Lut 2015 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
wulkan napisał(a):
Czy teraz w zimie są warunki do zwiedzania oraz plażowania?


Właśnie jestem w Pafos.

Jak jest słoneczko (byłem dziś w Coral Bay na skałkach) to wręcz gorąco.
Jak zajdzie to bluza.
W nocy tak na oko około 15 stopni.

Woda na tyle co mi nogi podpowiadały - tyle co w Bałtyku w lipcu czyli ok. 19-20 stopni.

Cisza i spokój - większość to angielscy emeryci...
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 08 Lut 2015 22:10 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Dzięki Tomo14. Jak tam doleciałeś - jakaś składanka czy z Itaką? Czy byłeś, czy będziesz po tureckiej stronie? Czy polecasz jakiś hotel? czy autobusami można dojechać do najciekawszych miejsc, w tym tureckich ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Lut 2015 22:29 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Autobusem dojedziesz w większość miejsc. W razie szczegółów służę pomocą, mam też komplet rozkładów jazdy. Po stronie tureckiej jeżdżą busiki, ale tam raczej dziki zachód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Lut 2015 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
wulkan napisał(a):
Dzięki Tomo14. Jak tam doleciałeś - jakaś składanka czy z Itaką? Czy byłeś, czy będziesz po tureckiej stronie? Czy polecasz jakiś hotel? czy autobusami można dojechać do najciekawszych miejsc, w tym tureckich ?


Ja to leciałem kombinacją KRK-CIA-SKG-PFO :D

Jutro wybieram się do Nikozji i w planach mam przejście piechotą na turecką stronę...

Tak jak teraz to hotele są mega tanie - ja za 3 doby w 4* z wypasionym śniadaniem zapłaciłem ok.250 PLN.

Autobusami lokalnymi (niebieskie) jeździłem tylko 2 razy (1,5 EUR single, 5 EUR day) jutro jadę zielonym do Nikozji.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 09 Lut 2015 22:46 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Tak, to jest najlepsze, że tam poza sezonem luksusowe hotele bywają za symboliczną cenę, a u nich zimą to jak u nas lato.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Lut 2015 20:33 

Rejestracja: 07 Wrz 2014
Posty: 10
@Tomo, @Obibok wybieram się niedługo na Pafos, moglibyśmy porozmawiać gdzieś, np mailowo? Mam pare pytan, a szczegolnie ze bede wracal 1.04 o 7:15 mam lot i jak tu sie dostac na lotnisko. Znalazlem samochod na 1 dzien okolo 60zł, ale az mi sie wierzyc nie chce na stronie: http://www.holidaycars.com/
Rozkminialem zeby 31 marca wynajac go popoludniu w Pafos i oddac rano 1 przed wylotem na lotnisku, to tez opcja, tylko czy ta cena jest realna? nie dojda jakies oplaty? Bo juz nie mam pomyslu jak wrocic na lotnisko tak wczesnie rano. A z hotelu na nogach to 10km..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Lut 2015 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
Ja korzystałem z http://ryanair.plusairportline.com/. Wszystko gładko i bez problemu. 9 eur jest rozsądną ceną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Lut 2015 20:43 

Rejestracja: 07 Wrz 2014
Posty: 10
Ło ładnie, powiedz mi tylko, podjezdzaja mi pod hotel czy w wybranych miejscach? Godzina 6 to gdzies sie przy rezerwacji zaznacza i to nie problem tak wczesnie rano zgadza sie?
EDIT: rozumiem ze bez paszoortu sie obejdzie w Pafos jako ze to poludniowy cypr.. tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Lut 2015 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
Ja korzystałem z odbioru z lotniska, ale z tego co piszą na stronie to odbierają tylko z wybranych hoteli: http://ryanair.plusairportline.com/uplo ... 20list.pdf.
Jeszcze masz dużo czasu, zrób rezerwację i czekaj na reakcję. Nie sądzę, że to będzie jakiś problem. Mój przejazd obywał się zwykłą taksówką.
E: Tak, bez paszportu, ale jest kontrola dokumentów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Lut 2015 20:57 

Rejestracja: 07 Wrz 2014
Posty: 10
Hmm..
Na liście jest napisane: "PAPHOS TOWN: SOFIANNA HOTEL APTS"
Akurat w Sofiannie zatrzymuje się. Tylko ciekawe jak to wygląda, bo np. widze w formularzu jest do podania numer lotu, godzine odlotu dokąd lot, oraz wpisać miejsce odbioru. Ciekawi mnie jak to wyglada w praktyce, ze np przyjezdzaja tak zeby zdazyc ledwo na odlot czy jak, bo opcji ustalenia godziny nie widze. Dzieki wielkie za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Lut 2015 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
Napisz w komentarzu do rezerwacji, że chcesz żeby kierowca podjechał o godzinie x i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Lut 2015 21:09 

Rejestracja: 26 Lip 2012
Posty: 116
I ja wrocilem tydzien temu z Pafos i pogoda byla super.
Goraco polecam Cypr po sezonie bo nigdzie nie ma tlumow, ceny zdecydowanie nizsze....a i do angielskich emerytow i rosyjskich obywateli tez mozna sie przyzwyczaic ;-)
Naprawde oplaca sie w tym okresie wynajac auto. Jest sie niezaleznym a i ceny za sam wynajem jak i paliwo b. atrakcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Lut 2015 21:17 

Rejestracja: 07 Wrz 2014
Posty: 10
Ok zarezerwowane zapłacone. Teraz czekac mam na jakis bilet do wydrukowania jak potwierdza adres tak? Ciekawe jak kierowca sie ze mna skontaktuje rano skoro nawet numeru tel nie potrzebuja..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Lut 2015 21:21 

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 21
Ceny wypożyczenia auta bardzo atrakcyjne - to prawda, tylko trzeba pamiętać, że kierownica znajduje się po drugiej stronie :-) Nie dla każdego to takie proste, ale na pewno teraz dużo łatwiej niż w sezonie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Lut 2015 21:27 

Rejestracja: 26 Lip 2012
Posty: 116
kto nie sprobuje, ten nie bedzie wiedzial :-)
dlatego w pierwszej kolejnosci trzeba potrenowac na szerokiej drodze, a dopiero pozniej jechac w gory Troodos ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group