Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 252 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 17 Mar 2014 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Jeśli możesz sobie na to pozwolić, to spróbuj zagadać jeszcze po przylocie na lotnisku - może jeszcze będą osoby jadące na narty w tamten rejon (nie wiem kiedy lecisz) i zbierze się większa grupa. Z naszej marszrutki z lotniska połowa osób jechała dalej w stronę Kazbegi, a my wysiedliśmy w Tbilisi.
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#22 PostWysłany: 17 Mar 2014 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
virtus napisał(a):
Jeśli możesz sobie na to pozwolić, to spróbuj zagadać jeszcze po przylocie na lotnisku - może jeszcze będą osoby jadące na narty w tamten rejon (nie wiem kiedy lecisz) i zbierze się większa grupa. Z naszej marszrutki z lotniska połowa osób jechała dalej w stronę Kazbegi, a my wysiedliśmy w Tbilisi.



Przylatuję o 22:30 i w planach mam nocny pociąg do Tbilisi. Więc juz kombinować nie będę i zostanę przy swoim planie odnośnie tego miejsca ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 17 Mar 2014 18:44 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 85
Loty: 72
Kilometry: 108 698
23.03. Przylot do Kutaisi z Wawy o 21:25. Dojazd do Batumi (wiecie, czy bedzie jakas marszrutka/pociag?)
24.03. Batumi
25.03. Batumi, dojazd do Tbilisi (marszrutka/pociag?)
26.03. Tbilisi, powrot do Kutaisi.

Ktora opcja wg Was lepsza? Najpierw Batumi, potem Tbilisi - czy odwrotnie? Chodzi glownie o czas i dojazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 17 Mar 2014 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
@Nesut-biti
Dojazd do Batumi będzie - marszrutek na lotnisku czeka sporo.
Co do kolejności zwiedzania uzależniałbym ją bardziej od prognozy pogody.
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 17 Mar 2014 19:13 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 85
Loty: 72
Kilometry: 108 698
virtus napisał(a):
@Nesut-biti
Dojazd do Batumi będzie - marszrutek na lotnisku czeka sporo.
Co do kolejności zwiedzania uzależniałbym ją bardziej od prognozy pogody.

Dzieki za info! :)
Myslisz, ze nie bedzie problemu z dojazdami marszrutkami na trasie Kutaisi - Batumi - Tbilisi - Kutaisi?
Bo w necie widzialem tylko pociagi i Georgian Bus - niektore polaczenia nie pasowaly.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 17 Mar 2014 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Z lotniska nie powinno być problemu, bo wiele osób będzie tak jechać. Z samego Batumi to niestety nie powiem jak jeżdżą, bo tam nie byłem. Z pewnością jeśli zbierze się grupa to i znajdzie się osoba chętna do przewiezienia Was za odpowiednią kwotę. Na trasie Batumi - Tbilisi powinny jeździć dość często.
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 17 Mar 2014 19:34 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 85
Loty: 72
Kilometry: 108 698
Super, dzieki wielkie!

A orientuje sie ktos, czy warto pojsc do tamtejszego ogrodu botanicznego i delfinarium?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 17 Mar 2014 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Paź 2013
Posty: 288
Loty: 42
Kilometry: 53 654
Zdecydowanie tak!
Ogród botaniczny wielki i warto.
Delfinarium tak ale do czerwca tylko w soboty gdyż odbywają się tam spektakle.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 21 Sie 2014 22:17 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Planuję pod koniec maja lub na początku lipca przyszłego roku wybrać się na 3 pełne dni do Gruzji. Co oprócz Tbilisi i Batumi, które chcę zobaczyć polecilibyście? Czy uda się lekko zahaczyć o góry? Być może opłacałoby się najpierw gdzieś pojechać z Kutaisi, później Tbilisi, Batumi i powrót do Kutaisi. Jak wam się to widzi? Czy opcja zaproponowana w pierwszym poście jest wykonalna czy raczej ryzykowna w praktyce?

1. dzień: Kutaisi->Tbilisi
2. dzień: Tbilisi -> ???
3. dzień: ??? -> Batumi
4. dzień: Batumi -> Kutaisi
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Sie 2014 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Szczerze to z tego planu podróży wywaliłaby Batumi całkowicie. Zamiast tego Swanetia lub blisko Tbilisi Dawid Garedża i przejazd przez stepy. Batumi jest takie...sztuczne.
Gdybym miała taki czas jak Ty to z Kutaisi pojechałabym do Mestii i tam bym się kręciła po Swaneti właśnie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 23 Sie 2014 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Przy trzech dniach w Gruzji, przejazd i zwiedzanie Swanetii zajęłoby cały wyjazd. To już chyba lepsze kazbegi, w jeden dzień da się ogarnąć, a i widoki ładne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 23 Sie 2014 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
lukket napisał(a):
Przy trzech dniach w Gruzji, przejazd i zwiedzanie Swanetii zajęłoby cały wyjazd.

Tak właśnie napisałam:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 09 Mar 2015 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 217
niebieski
Witajcie,

Mam taki plan podróży póki co, proszę o pomoc i dodanie ciekawszych miejsc
Przylot 9.05 o 5 a.m. marszrutka do Tibilisi, zakwaterowanie (jeszcze nie wiem gdzie, ale chciałbym to ogarnąć z PL na 2 noce dla 4os., najlepiej 2+2) zwiedzanie okolic tibilisi - co najlepiej ?
10.05 Zwiedzanie Tibilisi i wieczorem na noc pociąg do Batumi (wyczytałem tu że ok. 50 zł przejazd, wzielibyśmy cały przedział 4 osobowy)
11.05 w Batumi plażowanie w miarę pogody
12.05 w Batumi plażowanie w miarę pogody
13.05 zwiedzanie okolic Batumi - co ?
14.05 Przejazd do Kutaisi, zwiedzanie okolic Kutaisi (przy 4os. chyba najlepiej taxi zjechać co się da ?) nocleg w Kutaisi
15.05 Zwiedzanie samego miasta Kutaisi,ewentualnie coś blisko by ok. 22-23 udać się na lotnisko
16.05 o 5 a.m. wylot do PL

Co byście dodali ? Ewentualnie można uciąć 1 dzień plażowania i zamienić to na zwiedzanie jeśli coś polecicie. Ogólnie czasu sporo, 6 noclegów na miejscu, 1 w pociągu, 1 powiedzmy na lotnisku ale jesteśmy dość rozrywkowi więc jeśli będzie tam jakiś sklep otwarty to sobie poradzimy :p Ile pieniędzy pójdzie na taki pobyt z noclegami i rozsądnym lokalnym jedzeniem i oczywiście winkiem
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 09 Mar 2015 21:04 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 24 852
3 dni w Batumi? Przynajmniej jeden z nich dodatkowo przeznaczyłbym na Tbilisi (jeden dzień tam to zdecydowanie za krótko), nie interesuje was Kazbegi / Davit Gareji?

Z tego co ostatnio oglądałem, to w nocnym była tylko 2 klasa, nie dało się wybrać sypialnego przy zakupie biletów. Może coś się zmieniło, muszę sprawdzić.

http://www.fly4free.pl/adzaria-czyli-gr ... e-relacja/ - tutaj do poczytania relacja o atrakcjach w okolicach Batumi.

Tak, najlepiej taxi.


Ostatnio edytowany przez No_Remorse_, 09 Mar 2015 21:06, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 09 Mar 2015 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
Odpuściłabym przynajmniej jeden dzień w Batumi (w maju woda będzie jeszcze za zimna do kąpieli, a plażowanie na kamykach to tak sobie).
Dodałabym dzień w Tbilisi, stamtąd można marszrutką jechać do Gori albo Mschety.

Jak już upieracie się przy Batumi to mini wycieczki do ogrodu botanicznego albo do Gonio do twierdzy.
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 09 Mar 2015 21:29 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 67
Zgadzam się z przedmówcami. 3 dni w Batumi to stanowczo za dużo. Gdy byliśmy w czerwcu, woda w morzu była jeszcze zimna, a na plaży były pustki, więc w połowie maja będzie jeszcze gorzej.
Z okolic Batumi polecam Ogród Botaniczny.
Osobiście, mając tyle dni, zrobiłbym tak:
1 dzień: Zwiedzanie okolic Kutaisi (Jaskinia Prometeusza / Monastyr Gelati), przejazd nocnym pociągiem do Mtschety.
2 dzień: Zwiedzanie Mtschety, przejazd do Tbilisi. Wieczorny spacer, nocleg.
3 dzień: Przejazd do Kazbegi. Przejście do klasztoru Cminda Sameba. Nocleg.
4 dzień: Przejazd do Tbilisi. Zwiedzanie miasta. Nocleg.
5 dzień: Upliscyche, Gori. Nocleg.
6 dzień: Przejazd do Batumi, zwiedzanie ogrodu Botanicznego i miasta - w sumie nie ma nic specjalnie ciekawego, można ewentualnie podjechać z ciekawości do granicy gruzińsko-tureckiej i, gdy pogoda dopisze, wykąpać się w Morzu Czarnym. Wieczorem/w nocy przejazd na lotnisko.
7 dzień: Powrót.

Taka sugestia, może się przyda ;)
_________________
Zapraszam na mojego podróżniczego bloga: http://pawellacheta.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 09 Mar 2015 21:43 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 24 852
Poczytaj relacje i dobierz miejsca, które chciałbyś zobaczyć. 8 dni spokojnie wystarczy na zobaczenie baaaaaardzo dużej części Gruzji i może być wiele ciekawsze, niż 1 dzień w stolicy i 3 w Batumi. Mogę wam polecić (pooglądajcie, powybierajcie i wtedy można jakiś plan ułożyć):
- Kazbegi (Mtskheta po drodze)
- Davit Gareji
- kanion Martvilli
- miasto Cziatura
- Wardzia (zdecydowanie lepsze, niż Gori)
- zapora Inguri
- jeziora w okolicy Tbilisi (np. Lisi)
- park Mtirala
- Mestia / Uszguli
- Telavi
- Tuszetia
- Achalciche

+ spokojnie można jeszcze kilka dopisać. Tego jest pełno :P

A noclegi poszukajcie na bookingu chociażby, za 35zł/os bez problemu dostaniecie coś w Tbilisi.
Góra
 Profil Relacje PM off
orodruin2 uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 10 Mar 2015 18:38 

Rejestracja: 10 Mar 2015
Posty: 2
Czy może ktoś wybiera się 3-11 .05 ? mam w plamie Wardzię , szukam towarzystwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 16 Mar 2015 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 137
Loty: 49
Kilometry: 99 772
No_Remorse_ napisał(a):
Poczytaj relacje i dobierz miejsca, które chciałbyś zobaczyć. 8 dni spokojnie wystarczy na zobaczenie baaaaaardzo dużej części Gruzji i może być wiele ciekawsze, niż 1 dzień w stolicy i 3 w Batumi. Mogę wam polecić (pooglądajcie, powybierajcie i wtedy można jakiś plan ułożyć):
- Kazbegi (Mtskheta po drodze)
- Davit Gareji
- kanion Martvilli
- miasto Cziatura
- Wardzia (zdecydowanie lepsze, niż Gori)
- zapora Inguri
- jeziora w okolicy Tbilisi (np. Lisi)
- park Mtirala
- Mestia / Uszguli
- Telavi
- Tuszetia
- Achalciche

+ spokojnie można jeszcze kilka dopisać. Tego jest pełno :P

A noclegi poszukajcie na bookingu chociażby, za 35zł/os bez problemu dostaniecie coś w Tbilisi.


Dzięki za te miejsca bo kilku nie znałem a chyba je odwiedzę po Twoim poście. Lecę 13-21 maj i zważywszy że bliżej mi do natury niż miast niektóre atrakcje uważam za godne odwiedzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 23 Mar 2015 12:09 

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 31
Loty: 14
Kilometry: 16 620
Cześć wszystkim!
Czy może ktoś wybiera się 13-21.04 do Gruzji (lot Wizz z Katowic o 23:25 do Kutaisi)? Lecę z mężem, szukamy towarzystwa. Będzie sporo zwiedzania, oczywiście z piciem winka i pysznym jedzeniem ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 252 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group