Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Mar 2014 18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Czy zdarza się wam prosić w hotelu o możliwość zostawienia bagażu na kilka godzin już po czasie opłaconego pobytu, np. jeśli śpicie jedną noc (albo i kilka), wymeldowanie jest do 10-12, a chcecie zostawić bagaż do godzin wieczornych, bo będziecie zwiedzać miasto i jechać dalej np. pociągiem/na lotnisko? Taka opcja jest wygodna gdy lecimy daleko i mamy nawet tylko ciężki bagaż podręczny, zwiedzamy tylko z aparatem i nie musimy szukać przechowalni.

- czy spotkaliście się z przypadkiem nieumożliwienia takiego zostawienia bagażu? Z jakich przyczyn?
- czy spotkała was odpłatność za takie usługi? W jakiej wysokości?

Mnie interesują szczególnie kraje arabskie i Azji płd-wsch, choć chętnie dowiem się i przypadkach z samej Europy.
Przykładowo w Maroku bardzo miło przyjmowali wszędzie moje walizki rozmiaru podręcznego i nigdzie nie chcieli za to dodatkowych środków (nie twierdzono, że oferują jedynie sejf/depozyt ale trzeba za niego zapłacić - nigdy mnie to nie spotkało, ale podobno tak się zdarza?). Co mnie tylko parę razy niepokoiło, że zostawiano bagaże np. we wspólnym pokoju gdzie każdemu zainteresowanemu dawano klucze (ktoś mógł wynieść moją walizkę zamiast swojej - o mało nie miałem takiej akcji kiedyś na Ibizie). Innym razem - właśnie w Maroku - miałem taką sytuację, że recepcjonista chętnie przyjął walizkę do przechowania ale... okazało się, że "chowa" je pod schody przy recepcji w takim miejscu, że nawet ktoś z ulicy wykorzystując nieuwagę recepcji mógł je sobie wziąć, nie mówiąć o gościach hotelu. Co najlepsze zostawiłem tak bagaże z pewnym dobytkiem, uspokajając się, że w takim kraju to na pewno ucinaja ręce za kradzież i skoro hotel tak trzyma bagaże to znaczy, że w tym kraju nie kradną. Akurat wtedy nikt nie ukradł mi bagażu :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 24 Mar 2014 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
w madrycie, sewilli i w rzymie korzystałem i tylko w rzymie za symboliczne 1 euro. bagaż był w bezpiecznym, nie ogólnodostępnym miejscu ale cenny rzeczy bałbym się tak zostawiać.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Mar 2014 18:11 

Bardzo często to praktykuję gdyż staram się wycisnąć z wyjazdu najwięcej jak się da i zazwyczaj staram się wrócić najpóźniejszym samolotem/pociągiem/busem. Z tym, że u mnie to tylko Europa. Nigdy nie odmówiono mi możliwości zostawienia bagażu, nigdy też za to nie płaciłam. Warunki - różne. Czasem właśnie dawano klucz do jakiegoś kantorka gdzie rzeczywiście każdy mógł z bagażami zrobić co chciał, czasem zabierano do jakiejś przechowalni dając potwierdzenie (niezbędne do odbioru bagażu), czasem po prostu gdzieś na recepcji mi to przechowywali. Zazwyczaj podróżuję tylko z bagażem podręcznym który w dniu wyjazdu jest wyładowany do granic możliwości więc zwiedzać z nim byłoby mi niewygodnie.
Nic cennego raczej w takim bagażu nigdy nie mam - ciuchy, kosmetyki, pamiątki. Rzeczy takie jak pieniądze, dokumenty, jakąś drobną elektronikę zawsze zabieram ze sobą.


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 24 Mar 2014 18:13, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Mar 2014 18:12 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
W Azji Południowo-Wschodniej nigdy nie chcieli za to pieniędzy, a korzystałem wiele razy. W Syrii zdarzyło mi się nawet przechowywać rzeczy w hotelu, w którym nie nocowałem i obsługa nie chciała pieniędzy, mimo że oferowaliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Mar 2014 18:22 

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 132
też zawsze zostawiam, zawsze bez większych problemów, przeważnie bezpłatnie, choć ostatnio w Barcelonie w hostelu, typowej przechowalni nie było, tylko szafki na euro (w stylu dworcowych), no i tu koszt też był stosunkowo duży bo 5 euro za 12 h/natomiast z najgorszą przechowalnią bagażu spotkałem się na Majorce w hotelu BelleVue Club, przechowalnia była w otwartym pomieszczeniu, wchodził do niej kto chciał dosłownie z "ulicy" i mógł wyjść z czym tylko chciał, całe szczęście nic nie zginęło
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Mar 2014 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Co do zostawiania dokumentów typu dowód/paszport czy pieniędzy to chyba wszyscy się zgadzamy - nie zostawiamy tego.
Natomiast osobiście w takich miejscach zdarza mi się często zostawiać wydrukowane karty pokładowe (zabieram w kieszonkę USB na wypadek konieczności re-wydruku :) ), zostawiam często tableta (choć celowo na podróże kupiłem chiński tablet za 600 zł), poza tym w walizce są już tylko ciuchy, niedroga maszynka do golenia, kosmetyki itp., ze sobią zawsze noszę pieniądze, karty, dokumenty tożsamości i aparat. Zwykle nie mam i nie potrzebuję plecaka, jeżdżę z typową, mającą niewyglądać na nic zdrożnego walizką z marketu 55x40x20. Jak idę na miasto i wiem, że będę potrzebował czegoś na zakupy lub do noszenia jedzenia/wody to zawsze jadę z siatkami z marketu, w które pakuję np. zakupy ze spożywczaka gdy jadę w jakieś odludzie a walizka leży w hotelu. Nie wygląda to może za "bogato", ale tak właśnie ma wyglądać.
Gdy nie lecę low costem (czyli prawie zawsze tylko poza Europę) to poza rejestrowanym biorę plecak do podręcznego. Wówczas po mieście chodzę z plecakiem i tam trzymam tableta, jedzenie, aparat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Mar 2014 18:41 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Często korzystam, w hostelach/guesthousach zawsze darmo, na dworcach czasami jednak też się zdarzało (gdy nie nocowałem w danej miejscowości), na szczęście w Azji są one bardzo tanie. Te "hotelowe" różnie - zazwyczaj tuż obok recepcji gdzieś w kącie, tak że każdy mógłby mieć dostęp - ale tego się nie obawiam, nie mam tam nic cennego nigdy, chodzi o to by wszystkie ciuchy nie zniknęły raz z całym plecakiem a nie że ktoś będzie czegoś szukał - bo i tak nie znajdzie. A dworcowe bezpieczne, nawet w niektórych krajach (jak w Indiach np na kolejowych dworcach) formalności większe niż przy braniu kredytu w banku :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Mar 2014 18:53 

Ja karty pokładowe traktuję jak dokumenty i zawsze noszę przy sobie.
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Mar 2014 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
Przyznam się, że mnie było trochę głupio zostawiać rzeczy w hostelu w Rzymie, więc wszystko nosiłam ze sobą :)
Całe szczęście plecak był niewielki i stosunkowo lekki, więc nie było to strasznie przeszkadzające.
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Mar 2014 11:20 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Czesto korzystam z hotelowych/hostelowych przechowalni, nikt nigdy nie odmowil ani nie chcial pieniedzy. Jedynie w hostelu w Luksemburgu byly szafki na monety (nie pamietam ile trzeba bylo wrzucic), ale wcisnalem plecak w jedna z nich i zostwilem otwarta. Nie byly tam cennych rzeczy, tylko jakies ciuchy, wiec nawet jakby ktos szukal, to nic by nie znalazl ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Mar 2014 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Wielokrotnie korzystałem.
Jedyne miejsce gdzie chcieli za to pieniądze to tani hotel w Madrycie (bodajże 2E od sztuki).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Mar 2014 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Korzystałam parokrotnie. W hostelach. Plecaki zostawiane przy recepcji lub w ogólnodostępnym pomieszczeniu.
Nic tak nie potrafi zepsuć eksploracji miasta jak ciężki plecak na grzbiecie.
Jednakże spotkałam się chyba na Booking.com, iż w opisie hotelu była informacja, że nie ma możliwości przechowania bagaży po wymeldowaniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Kwi 2014 23:29 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
Zostawianie bagażu w hostelu po wymeldowaniu to standard, dość często zdarzało mi się również przywozić bagaż do hostelu przed zameldowaniem i również nie spotkałam się z problemami.

A z ciekawszych miejsc, gdzie zdarzyło się zostawić plecaki, to było okienko na dworcu autobusowym w La Linea pod Gibraltarem. Nigdzie tam nie ma przechowalni, ani szafek, noszenie plecaków po całym Gibraltarze nie było w naszych planach, więc trzeba było znaleźć rozwiązanie. Sprzedawca biletów bez najmniejszego problemu wziął plecaki do siebie do kantorka i przez cały dzień przechował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Kwi 2014 00:00 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Zawsze za darmo w przechowalni walizek

Jedyna odpłatne opcja to zamykana indywidualna szafka płatna w hostelu w Dublinie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Kwi 2014 00:05 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
elwirka napisał(a):
Jednakże spotkałam się chyba na Booking.com, iż w opisie hotelu była informacja, że nie ma możliwości przechowania bagaży po wymeldowaniu.


Pie.... mają pod tym względem w Izraelu, miałem z tym pewien problem. Warto poczytać opinie, bo może się okazać iż mimo że przechowalnia jest, to tak jakby jej nie było. Przykład? Wspomniany Izrael, apartamenty Classic Inn w Elacie. Same apartamenty baaaardzo spoko, ale samo biuro-recepcja czynne jest od 9 do 17 (na późne checkiny się umawia wcześniej). Efekt był taki że po wymeldowaniu bagaże mogły zostać w biurze do 17 i wtedy trzeba je było odebrać. Warto więc poczytać czy recepcja jest całodobowa - jeśli nie, to może być problem z przechowaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Kwi 2014 02:16 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
W lepszych hotelach nigdy nie było problemu (kiedyś nawet na dwa dni). Niektóre obiekty są jednak niechętne:
brak możliwości lokalowych, zagrożenie terrorystyczne, chęć skasowania dodatkowych pieniędzy za późny check-out.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Kwi 2014 07:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 165
Loty: 7
Kilometry: 27 489
Osobiście często śpię w namiocie i czasem zostawiam plecak w rozmaitych miejscach (kiedyś nawet w krzakach przy wylotowce na cały dzień).
Nigdy nic mi nie ukradli - ale zwykle najcenniejszy jest sam plecak i śpiwór.

Gdzie zostawiać
- W hotelu w którym nocujesz bez problemu bez opłat
- W hotelu w którym nie nocujesz często chcieli opłaty
- szawki na dworcach - płatne
- informacja turystyczna też często przechowuje a jeśli nie to wie gdzie przechowują - przeważnie opłata

Jednak najlepiej i bez opłat zostawiać tam gdzie się turysty nie spodziewają
- biura lokalnych firm, sklepy, kasy biletowe itp. - często jeśli tylko mają miejsce to zgadzają się bez opłat

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Cze 2014 17:13 

Rejestracja: 07 Paź 2011
Posty: 182
Loty: 46
Kilometry: 97 019
Nam raz odmówiono możliwości zostawienia bagaży w hostelu w Penangu w Malezji (hostel Cocoa Mews w Malezji - nie polecam ;) http://www.cocoamews.com/home.html)
Spaliśmy tam trzy noce, w opisie hostelu było napisane, że jest możliwość przechowania bagażu, ale w dzień wyjazdu dowiedzieliśmy się, ze nie ma takiej możliwości, bo po prostu nie. Szkoda, bo miejsca było dużo...
A poza tym jednym hostelem mam dobre doświadczenia - gdzieś było jakieś pomieszczenie na wrzucenie plecaków i - jak na razie - zawsze za darmo :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Sty 2015 21:46 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 131
Loty: 26
Kilometry: 92 529
Hej,
Czy ktoś z was był i orientuje się jak wygląda zostawianie bagaży na przechowanie w guesthousach na Sri Lance? Czy jest to problem czy symboliczny dolar powinien załatwić sprawę? Chcielibyśmy rano wybrać się na safari ale nie wiem czy zdążymy wrócić do czasu wymeldowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Sty 2015 22:05 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 369
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Myślę ,że na Sri Lance i w dodatku w guesthousach to żaden problem .Praktykowane w Negombo , Trincomalee i Galle ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group