Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Lis 2014 10:17 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Ma ktos doswiadczenie z lotami SV?
Czy na lotnisku RUH samolot czeka na przesiadkowiczow?
Chyba nie zostawia mnie na 25h :shock: :?

Dzis na 24h przed lotem zmieniono mi godzine lotu MNL-RUH. Wczesniej mialem 2,5h na trasfer na lot RUH-MXP,teraz 35minut i obawiam sie,ze jesli sie opozni,to bedzie bieda, a w dolot z MXP do Polski mam tego samego dnia,wiec zalezy mi na terminowym przelocie. Szczegolnie,ze pod nic sie nie kwalifikuje!
O zmianie na pozniejszy dowiedzialem sie dzieki CheckMyTrip,
SV nie raczylo poinformowac.

Jakies rozsadne rady?

Edit: jednak nie ma wczesniejszych lotow z Manili jutro.


Ostatnio edytowany przez jacek96 29 Lis 2014 14:21, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast
#2 PostWysłany: 29 Lis 2014 14:03 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6254
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Wszystko na 1 rezerwacji ?
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Lis 2014 14:20 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Nie.
Tylko do MXP.
Gdyby bylo na jednej,to bym sie nie przejmowal i glowy nie zawracal ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Lis 2014 14:50 

Rejestracja: 05 Lis 2014
Posty: 102
Loty: 19
Kilometry: 23 746
No niestety, jeżeli nie będzie później niż 3 godziny przed zmianą to może się zakończyć nie przyjemnie i bez rekompensaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Lis 2014 15:03 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Koociaczeek napisał(a):
No niestety, jeżeli nie będzie później niż 3 godziny przed zmianą to może się zakończyć nie przyjemnie i bez rekompensaty.

Na rekompensate nie licze, choc opoznienie jak bedzie to dobowe, bo liczy sie port docelowy.

Tak konkretnie, ktos cos wie, doradzi? Problem w tym, ze nie lataja ani do Pl,ani Berlina, wiec nawet zmiana celu nie wchodzi w gre.

chociaz dajcie znac,jak opoznienia wygladaly w ostatnim czasie ma SV871.
Nie.mam dobrego przesylu.
Dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Lis 2014 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
w ostatnich dniach lądował średnio 20-30 min przed czasem rozkładowym
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Lis 2014 15:25 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
maciass napisał(a):
w ostatnich dniach lądował średnio 20-30 min przed czasem rozkładowym

Dzieki za dobre wiadomosci :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Gru 2014 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
i jak sie sytuacja rozwinęła? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Gru 2014 17:54 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Bylo wiele zwrotow akcji w drodze do szczesliwego finalu.
po pojawieniu sie na lotnisku w Manilii od razu zmieniono mi bilet na MNL-HKG i HKG-MXP, gdyz czas na trasfer byl 45minut,czyli wystarczajacy wg nich.
natomiast w Riyadzie jest wymagane 2h. Jak sie okazalo samolot do Riyadu wystartowal z min. 45minutowym opoznieniem, wiec nie bylo szans na transfer.
Niestety moj lot tez mial godzinne opoznienie i jeszcze przy gacie zmieniono mi bilet na MNL-HKG i HKG-DXB i DXB-MXP, ale nie zabrano karty pokladowej HKG-MXP, co mialo dalsze konsekwencje :)
po wyladowaniu w HK juz czekano na transerowcow do DXB, ale ja pokazalem karte HKG-MXP i zanim sie zorientowano w czym rzecz samolot do Dubaju odlecial.
zaproponowalem wiec,ze moga mi zmienic port docelowy na PL lub BER, ale sie nie zgodzono,gdyz nie byli wystawca biletu.
Zaproponowano mi, na co liczylem pokazujac stara karte pokladowa, ze zakwateruja mnie hotelu w HK i polece za 24h.
Przystalem z radoscia na te propozycje, gdyz gonienie dolotu do Polski z Bergamo nie mialo juz sensu, a mialem dosc lotow, majac na widoku zwiedzanie HK na koszt SV.
Teraz wlasnie oczekuje na lot bezposredni do Mediolanu, po rewelacyjnie spedzonym dniu.
Koszt 50 euro za nowy dolot do Polski, ktory mozliwe, ze pokryja linie, a jak nie to i tak niewielka cena za taki stopover w wypasnym hotelu w HK :)
Dzis troche zamieszania bylo, bo lece juz trzecia linia i oni w systemie mieli bilet, jaki dostalem przy gacie w MNL i sie dziwili, ze do DBX nie dolecialem, ale na szczescie mialem tez bilet z nowa trasa uwzgledniajacy dzisiejszy lot, ktory dostalem po wyladowaniu w HK i po 30 minutach udalo mi sie odebrac boarding pass i teraz czekam na samolot.

na marginesie: ta sytuacja, moglaby miec niemile konsekwencje,gdyby bilet byl obarczony bledem.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 01 Gru 2014 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
hehe, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :) rozumiem że myk ze starą kartą polegał na tym, że gdybyś pokazał nową to przebukowaliby Cię na następny lot do DXB tego samego dnia, a do MXP już tego dnia innego lotu nie było?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Gru 2014 08:07 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Dokladnie, albo na jeszcze inne loty by mnie probowano wsadzic. Bezposrednio pewnie jeszcze AZ lata,choc nie jestem pewien, zreszta juz nie pamietam czy nalezy do Skyteam.
Wyladowalem, Cathay Pacific godny polecenia, a Saudia jest kochana przeze mnie od dzis :)


Ostatnio edytowany przez Zeus, 02 Gru 2014 10:10, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group