Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 07 Lut 2015 18:14 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Cały czas piszę z uśmiechem na twarzy. Myślę, że osoby tutaj się wypowiadające także nie miały nic złego na myśli.

PS wrzuć całość do działu Ekwipunek, chyba tam jego miejsce
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze
Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN
#82 PostWysłany: 07 Lut 2015 18:23 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8912
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
@Koala22 - jeśli lecisz przez Belgrad, to podejrzewam, że kolejnym postojem będzie Abu Dhabi?

Nie wiem, ile tam będziesz mieć czasu i czy będziesz odbierać bagaż, ale z informacji na stronie lotniska wynika, iż mają tam przechowalnię, choć nie jest to zbyt tania impreza:

http://www.abudhabiairport.ae/english/a ... pping.aspx
http://www.abudhabiairport.ae/english/m ... 3-4159.pdf
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 07 Lut 2015 18:26 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@dusza86, mam wrażenie, że mashacra zauważył rozbieżność pomiędzy tytułem wątku a naszymi dyskusjami, np. jak upchnąć prawie "dziada z babą" w 7-8 kg czy jakie są warunki przewożenia płynów w podręcznym od niemal 10 lat. ;-) Bo gdzie nasze dywagacje można wrzucić, to wszyscy wiemy. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 07 Lut 2015 19:12 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Słowo się rzekło... (zgodnie z instrukcją) ;-)
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 07 Lut 2015 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Co nie zmienia mojej prośby o trzymanie się tematu i doradzanie jak sobie radzicie z zimową odzieżą w tropikach, a nie jaki namiot zapakować do plecaka i to bez szpilek ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 07 Lut 2015 19:45 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Noo, ookeej ;-)
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 08 Lut 2015 00:21 

Rejestracja: 29 Lip 2013
Posty: 121
Loty: 41
Kilometry: 134 425
To może ja wrócę do tematu i dopiszę swoje spostrzeżenia. Faktycznie nie ma sensu zabierać ze sobą wielkiej puchowej kurtki, ani tez wpadać w klapkach i szortach na lotnisko. Ja od kilka wyjazdów zabieram kurtkę 3w1. Bardzo łatwo można ściągnąć zewnętrzną warstwę, a polar na T-Shirt jest jak dla mnie bardzo wygodną kombinacją na lot. Jeśli ktoś się natomiast zastanawia, czy zewnetrzna kurtka goretex nada się w tropiki to niestety z moich testów wynkia, że nie. Szybciej się ugotujemy, niż ochronimy przed deszczem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 08 Lut 2015 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Mi się wydaje, że temat okazał się bardziej rozległy i uniwersalny, choć sprawa kurtki została wyczerpana na pierwszej stronie (lekka + cebulka).
Prawie każdy z nas staje przed problemem, co spakować w tropiki.
Wymiana doświadczeń jest bardzo cenna.
Mam nadzieję, że ten lub podobny wątek będzie nieco pojemniejszy i pozwoli oprócz rozważań o kurtkach na pewne rozszerzenie.
Owszem, są w necie porady ludzi, którym chciało się podzielić swoimi doświadczeniami, ale czemu nie zrobić tego tu i teraz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 08 Lut 2015 03:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
To piszcie w temacie, zimno - > tropiki, ale nie o wszystkim, przecież można założyć temat "jak spakować się w 8 kg do podręcznego na dowolnej trasie" ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 08 Lut 2015 05:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
przemorx napisał(a):
[...] Jeśli ktoś się natomiast zastanawia, czy zewnetrzna kurtka goretex nada się w tropiki to niestety z moich testów wynkia, że nie. Szybciej się ugotujemy, niż ochronimy przed deszczem

Faktycznie prędzej się ugotujemy, to fakt. No, chyba że planujemy poważniejsze i wyższe góry w tropiku jak np. północna Tajlandia czy północny Wietnam lub Bali czy Lombok (Gunung Rinjani ma przykładowo 3726 m)- mam na myśli trekking w górach wysoko, nie niżej w dżungli. W tych wyższych przypadkach jednak kurtka się przydaje i to bardzo.
Jestem teraz w północnej Tajlandii, tego posta piszę w długich portkach, bluzie, siedząc w butach i nie powiem by było mi za ciepło. A wieczorem czy w nocy na skuterze bez kurtki można niemalże "zamarznąć" ;) No, ale teraz jest tu "zima ;)"
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
TadekNow lubi ten post.
TadekNow uważa post za pomocny.
 
      
#91 PostWysłany: 10 Lut 2015 02:33 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
przemorx napisał(a):
(...) czy zewnetrzna kurtka goretex nada się w tropiki to niestety z moich testów wynika, że nie. Szybciej się ugotujemy, niż ochronimy przed deszczem

O kurtkach na Gore w necie można znaleźć bardzo obszerne wywody. Z mojego doświadczenia, bardziej niż super-hiper-jaba daba duu- materiał zewnętrzny (który przy takich temperaturach i tak nie ''oddycha''), ważna jest odpowiednia wentylacja, a taką zapewniają wywietrzniki (zamki) pod pachami. W tropikach na ogół nie jest problemem deszcz, a wiatr, ewentualnie czas ''Od zmierzchu do świtu'', oraz, jak wspomniał przedmówca, przebywanie w górach. We wszystkich tych przypadkach wywietrzniki (by się nie zagrzać) i odpowiednio skrojony kaptur (by chronić przed wychłodzeniem) załatwia sprawę jeśli chodzi o warstwę wierzchnią.
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off
TadekNow lubi ten post.
TadekNow uważa post za pomocny.
 
      
#92 PostWysłany: 02 Maj 2015 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Kwestia przetrwania zimy przed tropikami jest bardzo prosta, a kluczem do sukcesu jest to:

Image

Czyli ubrania puchowe ;) . Do tego dochodzi koszulka albo dwie, najzwyklejszy cienki polar, oraz kurtka przeciwdeszczowa zajmujaca podobną ilość miejsca. A to wszystko i tak zabieram zawsze w tropiki, więc wystarczy się tylko wyposażyć w dobry puch i problem z głowy. Jak ktoś jest zmarźlak to jeszcze czapka, rekawiczki i krótkie spodenki pod długie, ale to także nie zwiększa za mocno wielkości i wagi bagażu. Mi przy -10'c i umiarkowanym ruchu było komfortowo w takim zestawie.

Turndown napisał(a):
Ma, bo jakos nie widze Panow pioracych co drugi dzien swoje trzy T-shirty, zmieniajacych codziennie skarpetki czy bielizne na ich wypadach zagranicznych w tropikach.
To nie stereotyp, wiekszosc Polaków niestety wpisuje sie w niego. To nie jest poprostu wykonywalne w 6kg bagazu podrecznego i trzy tygodnie Azji.

Kwestia odpowiednich ubrań. Naturalne, antybakteryjne koszulki i bielizna załatwia sprawę nieprzyjemnych zapachów. Nie są to tanie rzeczy, ale jak raz się człowiek przekona, to wyrzuci wszystkie bawełniane ubrania przez okno. Ostatni mój wyjazd, bez napinki o wagę i rozmiar bagażu zakończył się wynikiem 5.8kg, z czego 1.5kg to sam plecak. No i to nie były tropiki, ale temperatury od +20 do -3, a śniegu było miejscami po kolana ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 18 Maj 2015 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2015
Posty: 89
Ja podróżując po Azji zawsze kupowałem na miejscu trochę bielizny bo jest bardzo tania i nie trzeba się tym przejmować. W zależności gdzie jedziesz (czy będziesz iść wysoko w góry) warto mieć porządną kurtkę z Polski.
_________________
http://skokispadochronowe-pl.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 25 Maj 2015 21:32 

Rejestracja: 05 Paź 2012
Posty: 47
Loty: 31
Kilometry: 70 108
Ja zapytam na jak długo lecisz?
Kiedy ja wylatywałem zimą to planowałem powrót wiosną.

Dlatego kupiłem za 20zł kurtkę w sklepach renomowanej marki "CIUCHBUDA" wygrzebałem buty, których już nie używam i tak poleciałem.
Na miejscu (Tajlandia) wszystkie te przedmioty bardzo szybko znalazły swoich nabywców.

Patent cienkiego polaru + kurtki p.deszczowej też się bardzo dobrze sprawdza, a i w tropikach warto mieć polar gdzie w autobusach panuje zima ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 26 Cze 2015 01:31 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 240
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
MaSell, co to za magiczna kurtka i gdzie ją można kupić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 30 Wrz 2015 19:55 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 80
macie może do polecenia jakieś kurtki przeciwdeszczowe, taka żeby były lekka i mała po złożeniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 30 Wrz 2015 20:01 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
popatrz odziez do biegania lub jazdy na rowerze. Maja kurtkie przeciwdeszczowe ktore mieszcza sie w dloni.


Ostatnio edytowany przez zbyhu, 30 Wrz 2015 20:02, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
radoslaw uważa post za pomocny.
 
      
#98 PostWysłany: 27 Lis 2015 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 723
Loty: 71
Kilometry: 134 192
niebieski
A jak sobie radzicie z tak prostą niby sprawą wyjazdów w zimie w cipłe kraje ?
Powiedzmy w Polsce sroga zima - 15 stopni, na lotnisko jedizeicie pociagami lub autobusem.
Czapki, zimowe grube kurtki itd leca z Wami w ciepłe kraje czy jakoś radzicie sobie inaczej ? :D :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 27 Lis 2015 13:38 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8912
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
Zostawiam np. w hotelu przed wylotem i odbieram po powrocie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 27 Lis 2015 13:49 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
można spróbować odesłać paczkomatem do domu i umówić się na odesłanie przez rodzinę na dzień powrotu. ;)
Jednak paczkomaty są na tyle daleko od lotniska, że chyba tylko dojazd taksówką wchodzi w grę. Ale skoro zostawiacie kurtki w hotelu to do niego też trzeba jakoś dojechać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group