Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 01 Sie 2015 15:07 

Rejestracja: 01 Sie 2015
Posty: 5
Cześć mam do Ciebie kilka pytań o ten wyjazd do ZAE i nie chcę zaśmiecać forum, czy zechciałbyś mi podac swój adres mailowy. Z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#102 PostWysłany: 01 Sie 2015 15:23 

Rejestracja: 29 Mar 2015
Posty: 53
Loty: 21
Kilometry: 32 723
Pojęcie weekendu w krajach arabskich, to rzecz bardzo względna :). W Omanie dopiero 2 lata temu przesunęli sobie weekend na odpowiadający całemu półwyspowi, czyli piątek/sobota.
Agmat, pytaj może tu. Informacje przydadzą się może też innym odwiedzającym. Chętnie pomogę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 01 Sie 2015 17:28 

Rejestracja: 01 Sie 2015
Posty: 5
Ok. Wybieram się w grudniu z rodziną do Emiratów. 10 dni (5 Dubaj, 3 Fujairah, 2 Abu Dhabi).
Plan miałam taki aby wypożyczyć auto. Ale jak zaczęłam wdrażać się w temat do zaczynam głęboko wię nad tym zastanawiać. Nigdy jeszcze nie wypożyczaliśmy auta i chciałam to zrobić teraz dla fatwiejszego przemieszczania się. Ale zaczyna mnie przerażać podpisanie umowy wynajmu auta w języku angielskim. Mój angielski jest raczej taki do codziennego użytku a tutaj podsuną mi umowę, której w ogóle pewnie nie zrozumiem, a chciałabym nie zaliczyć jakiejś wtopy i ubezpieczyć się odpowiednio. No i ta blokada kaucji na karcie. Czytam i czytam i nigdzie nie ma żadnych konkretów jaka kwota jest blokowana. Wszyscy piszą, że to zależy od humoru wypożyczalni. Jednak ja wolalabym wiedzieć już w Polsce na jaką dodatkową kasę muszę się przygotować. Zaczynam rozważać czy jednak komunikacja publiczna nie będzie lepszym rozwiązaniem, choć niekoniecznie komfortowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 01 Sie 2015 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2013
Posty: 292
Loty: 217
Kilometry: 450 288
niebieski
Zdecydowanie rekomenduje wynajęcie samochodu. Mi w europ car zablokowali coś ok 150 euro. Także myślę że bez tragedii. Do tego ta cena benzyny. Jeśli bym teraz jechał na 10 dni Napewno w planie uwzglednilbym Oman.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 01 Sie 2015 18:14 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
agmat napisał(a):
Ok. Wybieram się w grudniu z rodziną do Emiratów. 10 dni (5 Dubaj, 3 Fujairah, 2 Abu Dhabi).
Plan miałam taki aby wypożyczyć auto. Ale jak zaczęłam wdrażać się w temat do zaczynam głęboko wię nad tym zastanawiać. Nigdy jeszcze nie wypożyczaliśmy auta i chciałam to zrobić teraz dla fatwiejszego przemieszczania się. Ale zaczyna mnie przerażać podpisanie umowy wynajmu auta w języku angielskim. Mój angielski jest raczej taki do codziennego użytku a tutaj podsuną mi umowę, której w ogóle pewnie nie zrozumiem, a chciałabym nie zaliczyć jakiejś wtopy i ubezpieczyć się odpowiednio. No i ta blokada kaucji na karcie. Czytam i czytam i nigdzie nie ma żadnych konkretów jaka kwota jest blokowana. Wszyscy piszą, że to zależy od humoru wypożyczalni. Jednak ja wolalabym wiedzieć już w Polsce na jaką dodatkową kasę muszę się przygotować. Zaczynam rozważać czy jednak komunikacja publiczna nie będzie lepszym rozwiązaniem, choć niekoniecznie komfortowym.


du grudnia jeszcze 4 miesiace, Podszlifujesz ang i problem zniknie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 01 Sie 2015 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2013
Posty: 292
Loty: 217
Kilometry: 450 288
niebieski
Wypożyczalnia w jakiś sieciowce nie będzie problemu z umowa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 01 Sie 2015 18:41 

Rejestracja: 01 Sie 2015
Posty: 5
A jak z ubezpieczeniem brać wszystko jak leci? I nie muszę się obawiać że kwota do zablokowania będzie wyższa niż 2000 zł?

-- 01 Sie 2015 18:45 --

A i jeszcze chciałam wziąć to auto już z lotniska i na lotnisko oddać. Czy mam je zarezerwować jeszcze w Polsce czy na miejscu? Jeśli na miejscu to czy macie jakieś sprawdzone fajne wypożyczalnie. Czy mam to zrobić w Polsce i wtedy przez pośrednika jakiegoś czy bezpośrednio w tej firmie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 01 Sie 2015 19:38 

Rejestracja: 29 Mar 2015
Posty: 53
Loty: 21
Kilometry: 32 723
Ja do tej pory rezerwowałem przez Budget w UAE i Budget oraz Europcar w Omanie (rezerwacja z PL). Umowę pobieżnie przejrzałem i podpisałem. Żadnych problemów, samochody nawet nie były sprawdzane przy odbiorze. Jeżeli jedziesz kilkuosobową grupą zdecydowanie polecam samochód. Koszty rozkładają się wtedy, a z uwagi na cenę benzyny i wygodę jest to najlepsza opcja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 01 Sie 2015 20:34 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
dobra rada ode mnie, zawsze sprawdzaj samochod, ktory wypozyczasz przy odbiorze :)
pare minut, ktore moze Ci oszczedzic wiele wyjasnien i ewentualnych roszczen ze strony wypozyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 22 Sie 2015 01:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
ile kosztowalo zniesienie wkladu wlasnego w przypadku szkody?

ma ktos na sprzedaż entertainer pass ?
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 12 Wrz 2015 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2013
Posty: 292
Loty: 217
Kilometry: 450 288
niebieski
luftairways napisał(a):
ile kosztowalo zniesienie wkladu wlasnego w przypadku szkody?

ma ktos na sprzedaż entertainer pass ?

Zniesienie wkładu własnego w europcar było niedrogie ok 10aed za dzień . Ale w przypadku szkody trzeba zgłosić na policje wtedy zadziala.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 12 Wrz 2015 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
otóż w Avis a Abu Dhabi brałem pachnące nowością Camaro - udział własny 5tys, brak mozliwosci dokupu zniesienia - kupilem gdzie indziej , blokada zeszla po 2 tyg - mam nadzieje ze fotoradary z Dubaju mnie nie złapaly, bo sa co kilkaset metrow i przekroczenie nawet o kilometr to mandat kilkaset zlotych - nie wiem ile miejscowi maja kasy ale nikt nie przestrzegal ograniczen, a mandaty sa rowniez za nie przestrzeganie odstepu pomiedzy samochodami co najmniej 5 metrow przy predkosci powyzej 80km/h - 400 zl
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 16 Wrz 2015 07:49 

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 50
Powiedzcie, czy lepiej wypożyczyć auto na miejscu (możliwość targowania się) czy lepiej z PL? I czy nie ma problemu, żeby wypożyczyć auto w ZEA i jechać zwiedzać Oman? Czy lepiej wypożyczyć w Omanie, niestety widzę, że tu są droższe.
W jakiej firmie warto wypożyczać? Dużo pytań, ale nigdy wozu nie wypożyczałam i mam spore wątpliwości a jadę tam na 3 tygodnie i chciałabym dojechać tam gdzie transportem publicznym ciężko. Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 21 Wrz 2015 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 10
Loty: 81
Kilometry: 175 403
Witam. Czy może ktoś polecić jakąś wypożyczalnię, która pożyczy mi auto bez karty kredytowej a będę mógł samochodem wyjechać do Omanu. I czy muszę liczyć się z kaucją większą niż 1500-2000 AED?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 21 Wrz 2015 14:40 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Musisz się liczyć z kaucją i ekstra opłatą

1. While picking up the car ask for additional insurance for the teritory of Oman and the letter confirming the owners approval to take the car abroad. We took the car from Budget as they had clear rules of going to Oman on their web site. For each day in Oman they charged +50% but all the documents were properly prepared and we had no problem at the border.

http://www.mynameisola.com/en/how-to-cr ... an-border/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 25 Wrz 2015 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 13
Loty: 54
Kilometry: 148 894
Jeżeli masz parę dni na Oman to wykorzystaj to, równie dobrze, możesz przejechać autobusem z Dubaju do Musckatu i tam wypożyczyć auto. Nigdzie nie jeździło mi się tak dobrze, pewnie i pusto jak po Omanie - oczywiście w środkowej i południowej części. Ceny paliwa zwalają z nóg, a i przy tamtejszych cenach hoteli polecam nocowanie w aucie - dobrze jest obudzić się na w wąwozie, przy palmach i rzece :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 25 Wrz 2015 09:00 

Rejestracja: 01 Sie 2015
Posty: 5
Właśnie zaczęłam się zastanawiać nad podrożą jednak też Omanu bo o tak będziemy w Fujairah i będziemy wynajętym autem. Powiedzcie proszę czy ten wąwóz palmy i rzeka to gdzieś w okolicy Muskatu. I czy potrzebna jakaś wiza do Omanu. No i czy potrzebne prawo jazdy międzynarodowe ?

--
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 27 Paź 2015 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 1
Myślę, że podczas pobytu w Dubaju wypożyczenie samochodu i krótka wycieczka do Omanu to świetny pomysł, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę cenę paliwa :) Ja osobiście skorzystałem z firmy Budget za pośrednictwem Rentalcars.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group