Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Lis 2013 05:23 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5146
srebrny
Witam
czy mogę kupic alkohol w strefie wolnoclowej w Singapurze lub Abu Dhabi i potem
Miec te zakupy w bagazu podrecznym podczas przesiadki w RZymie do Warszawy ?
Logika mowi ze tak bo nie uplynelo 24h od zakupu,
Ale kiedys znajoma wracala do Dublina z Meksyku przez
Madryt i wlasnie w Madrycie skonfiskowano jej alkohol, mimo ze ladnie zamkniety, z rachunkiem - ochroniarze stwierdzili ze to nieważne, bo alkohol byl kupiony poza Unią Europejską . Czy spotkaliscie sie z podobna sytuacją ?
Dzieki
Michcioj


Ostatnio edytowany przez Abcn 08 Wrz 2017 19:23, edytowano w sumie 2 razy
Poprawka w tytule
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
#2 PostWysłany: 16 Lis 2013 05:40 

problemem są obostrzenia związane z przewożeniem w bagażu podręcznym płynów w opakowaniach do 100 ml, poniżej link do podobnego tematu
viewtopic.php?f=18&t=7522
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Lis 2013 08:54 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
Jeżeli nie opuszczasz lotniska i będziesz w strefie transferowej czyli nie będziesz przechodził kontroli bezbieczeństwa to raczej nikt się nie ma podstaw żeby się przyczepić do twoich zakupów.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Lis 2013 09:42 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
Anonymous napisał(a):
problemem są obostrzenia związane z przewożeniem w bagażu podręcznym płynów w opakowaniach do 100 ml, poniżej link do podobnego tematu
viewtopic.php?f=18&t=7522

W przypadku zakupów z duty free nie jest to żadnym problemem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Lis 2013 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Mixer napisał(a):
Anonymous napisał(a):
problemem są obostrzenia związane z przewożeniem w bagażu podręcznym płynów w opakowaniach do 100 ml, poniżej link do podobnego tematu
viewtopic.php?f=18&t=7522

W przypadku zakupów z duty free nie jest to żadnym problemem.

Właśnie nie jestem pewna. Leciałam z Seulu przez Amsterdam do Warszawy. Na lotnisku w sklepie nam powiedzieli ze w Amsterdamie na pewno nas nie przepuszcza z butelka wieksza niz 100 ml mimo ze bedzie zapakowana w torbe z wolnoclowki (w Amsterdamie trzeba przechodzic ponownie przez kontrole bezpieczenstwa). Potem dopytywalysmy w biurze KLM, bo troche mi sie to dziwne wydawalo, ale oni tez to potwierdzili. W koncu nic nie kupilysmy wiec nie wiem jak by bylo rzeczywiscie ale takie informacje dostalysmy.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Lis 2013 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Przepuszczają w Amsterdamie z zakupami z duty free
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Lis 2013 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Przed majówką br. dowiadywałem się tutaj na forum w innym wątku i ludzie pisali, że można kupić i nawet wyjśc z lotniska, z tego co pamiętam były 2 osoby które przetestowały to na własnej skórze. Leciałem do Porto przez Oslo - czyli korzystałem z cen poza UE, pomimo, że docelowy port był w UE. Na kasie powiedziałem Pani, że chce z tym przejść przez bramkę w Oslo ponownie, wtedy spakowała butelki w specjalny worek, paragon też w środku, ale tak by był widoczny + wprowadzała coś do komputera, mówiła że to konieczne. Niestety do końca tej opcji nie przetestowałem, bo nocka na lotnisku w Oslo 'wchłonęła' całe zakupy i nie było okazji przechodzić ponownej kontroli z takim pakunkiem, ale z tego co pamiętam innym z tego forum to przechodziło.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Lis 2013 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Ja tak ze 2-3 razy robiłem, w tym raz wracając ze stanów i nie było problemów. Do tego są te zapieczętowane torebki, ale jak widać są/mogą być jakieś wyjątki i warto by się przyjrzeć jak to wygląda. (A może po prostu hiszpańskiemu security spodobała się zawartość i postanowili ją zatrzymać dla siebie...)
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Lis 2013 18:44 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8896
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Jest to kwestia przepisów unijnych.

Można przewozić alkohol i inne płyny powyżej 100 ml, jeśli są zakupione w strefie wolnocłowej, odpowiednio tam zapakowane, z paragonami itd. Ale dotyczy to zakupów dokonanych na lotniskach w Unii oraz nie należących do Unii, ale będących w strefie Schengen, czyli np. Norwegii.

A zatem wszelkie zakupy na wolnocłówce poza Unią skutkują albo utratą albo koniecznością nadania na bagaż główny na lotnisku tranzytowym, tudzież natychmiastową konsumpcją. Oczywiście, jeśli lecimy bezpośrednio np. Pekin - Warszawa i kupimy alkohol na lotnisku w Chinach, to nie będziemy przechodzić już kontroli bezpieczeństwa w Polsce i nie grozi nam konfiskata, a co najwyżej spotkanie z celnikami, ale w przypadku prawidłowych ilości nie będzie problemu. Ale już np. lecąc BKK - FRA - GDN, prawie na pewno utracimy nasze zakupy w Niemczech (o ile nie będziemy mieli wystarczająco czasu na nadanie ich na bagaż główny).

Natomiast niektóre lotniska spoza Unii są na liście wyjątków i alkohol tam kupiony, można przewieźć tranzytem. Należą do nich Singapur, Kuala Lumpur i lotniska północnoamerykańskie, ale chyba nie wszystkie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Lis 2013 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Tutaj chodzi o przepisy unijne , jak pisano powyżej. W praktyce działa to tak, że możesz kupić alkohol w Warszawie i przy tranzycie np. w Amsterdamie przewieźć zapakowaną torbę, bo opuszczasz Unię/Schengen przy locie poza Europę, ale w drugą stronę przewieźć możesz alkohol zapakowany tylko do pierwszego portu w Unii/Schengen jeśli jest docelowym. W przypadku tranzytu musisz przejść "unijną" kontrolę bezpieczeństwa i wtedy alkohol jest traktowany jak zwykłe płyny, bo kupione poza Unią . Trzeba wtedy nadać go w bagażu rejestrowanym na tranzycie lub nie zostanie przepuszczony. Czasami można dogadać się w porcie wylotowym z obsługą, gdy ma się dłuższą przesiadkę, żeby nadać bagaż tylko do lotniska tranzytowego, wtedy wychodzisz na halę przylotów, odbierasz bagaż, pakujesz alkohol i nadajesz go ponownie. Niestety takie nadanie to już dobra wola obsługi i jeśli się nie zgodzą to nie dasz rady kupić alkoholu poza Unią. Zawsze możesz spróbować, bo bagaż nadajesz przed przejściem do airside i jesli się nie uda to po prostu nie zrobisz zakupów.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Wrz 2017 19:29, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Lis 2013 20:00 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
też to miałam w Sao Paulo - kupiłam alkohol i pani od razu powiedziała, że we FRA muszę go wrzucić do dużego bagażu, bo przepadnie... zdziwiłam się troszkę, ale widać, dobrze że mnie ostrzegła :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Stavros uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 17 Lis 2013 04:01 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
no to flaszka może być argumentem przy opuszczaniu ostatniego odcinka lotu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Lis 2013 08:08 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5146
srebrny
Dzieki zapomoc jestem w rzymie w tej chwili i... Whisky dla kumpla przezyla kontrole bezpieczenstwa
Wyjasnilem obsludze secirity ze butelka kupiona w singapurze i potwierdzili ze spoko. :)
Jesli jednak by tak nie. Bylo to musialbym nadac bagaz podreeczny jako bagaz glowny. Wedlug przedstawicieli ethidadu nie ma z tym problemu dopoki waga laczna nie przekracza 32kg
Dzieki raz jeszcze michcioj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Lut 2014 17:55 

Rejestracja: 05 Sty 2013
Posty: 13
Cześć, nie będę zakładać nowego tematu, tylko tu się dopiszę, bo chodzi mi o przewóz alkoholu w Europie. Raczej z tego, co piszecie, to chyba znam odpowiedź na swoje pytanie, no ale... :P

Lecę Katowice - Mediolan (Wizzair) i dalej Mediolan - Malta (Ryanair).
Czy jeżeli kupię na wolnocłowym w Katowicach alkohol, to mogę spokojnie dowieźć to na Maltę? Zakładając, że nie wyjdę z lotniska w Mediolanie?
I czy jest jakiś limit alkoholu (wódki), którą mogę tak przewieźć (zakładając, że będę mieć to w 1 torbie z wolnocłowego)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Lut 2014 17:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
tak, mozesz dowiezc bez problemu do Malty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Lut 2014 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
Możesz pod warunkiem, że masz to zapakowane w specjalną torbę z paragonem w środku i przesiadasz się poniżej 24h od zakupu. Limit mocnych alkoholi to 10l (UE) i 1l (po za UE) na pasażera.


Ostatnio edytowany przez Kadet, 04 Lut 2014 18:21, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Lut 2014 18:14 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5146
srebrny
mloda92 napisał(a):
I czy jest jakiś limit alkoholu (wódki), którą mogę tak przewieźć (zakładając, że będę mieć to w 1 torbie z wolnocłowego)?

mozesz przewiezc, spoko.
limit to 10 litrow na osobe w unii europejskiej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Lut 2014 18:20 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
A można w takiej sytuacji wyjść z lotniska (zakłądając, że zmieścimy się w 24h)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Lut 2014 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
A można w takiej sytuacji wyjść z lotniska (zakłądając, że zmieścimy się w 24h)?

Oczywiście, że można.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 05 Lut 2014 13:05 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Czyli nie mogę kupić alkoholu na strefie na Fuerteventurze, przewieźć do Wielkiej Brytanii i później do Polski? (w ciągu jednego dnia)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Bot] oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group