Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 648 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 11 Gru 2014 10:26 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
doktor.lubicz napisał(a):
witam.
gdzie w Chicago znajde w dobrych cenach ciuchy, zegarki, buty itd. marek takich jak lacoste,tommy hilfinger, ralph lauren, nike,adidas itd?

przepraszam za brak Polskich znakow.


Rence opadają- przepraszam za brak polskiej ortografii ;)
Po pierwsze: dopiero co, kilka postów wyżej, zamieściłem link do Premium Outlets. Wystarczy kliknąć i zobaczyć, że w okolicy Chicago również są. Dostępna tam jest większość marek "premium", więc pewnie też większość z tych, które wymieniłeś.

A po drugie (albo po zerowe, bo to chyba podstawy): Szukasz konkretnych sklepów z konkretną marką w konkretnym miejscu... Google? Zwłaszcza w USA działa doskonale ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#282 PostWysłany: 11 Gru 2014 16:27 

Rejestracja: 11 Gru 2014
Posty: 4
prawda, moglem sprawdzic ;)

Wracam do Polski z USA. Gdy nie obetne metki z ciuchow, moga cos zrobic? I czy moge w bagazu podrecznym przewozic ciuchy i slodycze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 11 Gru 2014 16:32 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
doktor.lubicz napisał(a):
prawda, moglem sprawdzic ;)

Wracam do Polski z USA. Gdy nie obetne metki z ciuchow, moga cos zrobic? I czy moge w bagazu podrecznym przewozic ciuchy i slodycze?


Mogą (nie muszą)... Lepiej obetnij. Z metką mogą bardzo łatwo udowodnić, że towar został zakupiony tam, skąd wracasz. Bez metki- bardzo trudno.

Możesz przewozić w podręcznym i to i to, byleby się nie łapało na definicję płynów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 11 Gru 2014 16:49 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Eryk napisał(a):
doktor.lubicz napisał(a):
witam.
gdzie w Chicago znajde w dobrych cenach ciuchy, zegarki, buty itd. marek takich jak lacoste,tommy hilfinger, ralph lauren, nike,adidas itd?

przepraszam za brak Polskich znakow.


w sklepach doktorze, w sklepach :mrgreen:


Hej, jezeli bedziesz mial samochod to warto kopnac sie do Outletow - wygooglaj Gurnee Mills lub Pleasant Prairie Premium Outlets
11211 120th Avenue
Pleasant Prairie, WI 53158

Ten drugi jest tuz za granica stanu w Wisconsin i tam sa nizsze podatki wiec i ceny nizsze. W Gurnee za to jest wiekszy wybor.

-- 11 Gru 2014 16:51 --

Aha i jeszcze jedno - warto sie na tej stronie Pemium Outlets zarejesterowac w VIP klubie i wtedy ma sie dostep do roznuch wouczerow typu np additional 10% off itp itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 11 Gru 2014 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
lataczuk napisał(a):
Aha i jeszcze jedno - warto sie na tej stronie Pemium Outlets zarejesterowac w VIP klubie i wtedy ma sie dostep do roznuch wouczerow typu np additional 10% off itp itd.

I warto przejrzec ulotki w hotelu (zazwyczaj jest stojak przy recepcji), nawet jesli sie nie mieszka to mozna podjechac. Tam często są mapki do najbliższych outletów, a w nich tez potrafi byc sporo kuponów. Na miejscu warto też już w sklepach poczytać. często kupując w jednym sklepie dostajesz voucher ważny jeden dzien na inny sklep - warto wtedy robic zakupy w dobrej kolejności i można pare $ urwac dodatkowo.
Ja w okolicach Chicago odwiedzałem tylko outlet blisko Aurory, ale to juz jest sporo za miastem, więc na pewno masz coś bliżej.
Jeśli masz w okolicy jakis duzy Mall, niekoniecznie outlet to też warto zajrzeć, bo czasem ciuchy potrafią być taniej (przeceny, promocje, 2 pary w cenie jednej)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 11 Gru 2014 17:12 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
BrunoJ napisał(a):
Jeśli masz w okolicy jakis duzy Mall, niekoniecznie outlet to też warto zajrzeć, bo czasem ciuchy potrafią być taniej (przeceny, promocje, 2 pary w cenie jednej)


Można spokojnie powiedzieć, że w USA się takim czymś specjalizują. Przykładowo, w tym roku we wrześniu kupiłem 2 pary Levis 511 (rzecz jasna mogłem dobrać różne rozmiary, krój i kolor) za 20% mniej, niż bym zapłacił za 2x1 parę. Swoją drogą: wyszło razem z tax'em coś koło 80$ za te 2 pary spodni.
W Galerii Krakowskiej TE SAME spodnie kosztują zależnie od koloru 250-350zł za parę, oczywiście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 11 Gru 2014 22:47 

Rejestracja: 11 Gru 2014
Posty: 4
prawda. w downtown kupilem fajny zegarek u.s polo za 15$. 4 pary bokserek tommy hilfingera za 15$. Ale bedac w outleciewLas Vegas kupilem buty reebok za 23$. Czy bluze adidas za 20$. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 16 Gru 2014 22:17 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
john_doe napisał(a):
doktor.lubicz napisał(a):
prawda, moglem sprawdzic ;)

Wracam do Polski z USA. Gdy nie obetne metki z ciuchow, moga cos zrobic? I czy moge w bagazu podrecznym przewozic ciuchy i slodycze?


Mogą (nie muszą)... Lepiej obetnij. Z metką mogą bardzo łatwo udowodnić, że towar został zakupiony tam, skąd wracasz. Bez metki- bardzo trudno.

Możesz przewozić w podręcznym i to i to, byleby się nie łapało na definicję płynów.


Jezeli masz 50 sztuk ubran roznego rodzaju to nic Ci nie zrobia.Jezeli znajda 50 identycznych to moze byc problem.
Mnie po okolo 20 powrotach z USA na Okecie na przestrzeni ostatnich 5 lat celnicy zapraszali 3 razy do swego kantorka.Nigdy nie patrzyli na ciuchy a na elektronike.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 17 Gru 2014 00:15 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3227
srebrny
john_doe napisał(a):

Można spokojnie powiedzieć, że w USA się takim czymś specjalizują. Przykładowo, w tym roku we wrześniu kupiłem 2 pary Levis 511 (rzecz jasna mogłem dobrać różne rozmiary, krój i kolor) za 20% mniej, niż bym zapłacił za 2x1 parę. Swoją drogą: wyszło razem z tax'em coś koło 80$ za te 2 pary spodni.
W Galerii Krakowskiej TE SAME spodnie kosztują zależnie od koloru 250-350zł za parę, oczywiście.



Nie te same - Levisy w USA są tragicznej jakości - trudno jest nawet znaleźć 2 tak samo uszyte pary w tym samy rozmiarze.
Levisy w Europie mają inną cenę, ale też i jakość.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 17 Gru 2014 00:24 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
SPLDER napisał(a):

Nie te same - Levisy w USA są tragicznej jakości - trudno jest nawet znaleźć 2 tak samo uszyte pary w tym samy rozmiarze.
Levisy w Europie mają inną cenę, ale też i jakość.


Sądzę, że każdy da radę to ocenić organoleptycznie, czy dane spodnie mu odpowiadają.
Ja kupowałem Levisy w dwóch różnych miejscach. Premium Outlets: sklep Levis oraz zwykły sklep Levis w centrum handlowym jakich dużo. Przyznam- nie brałem kilku par i nie porównywałem z linijką. Mam raczej inną strategię zachowania w sklepie ze spodniami :D

W obu przypadkach spodnie przymierzone, wygodne i bardzo bardzo bardzo trwałe w/s do tego, co można nabyć w Polsce- to jest dla mnie jakość. Przyjaciel, który lubi "ekstrawaganckie" ubrania przywiozłem też kilka razy kolorowe Levisy z serii 511. Nie narzeka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 17 Gru 2014 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Kupując w outlecie trzeba sie liczyć z tym ze to sa spady z produkcji. Tyle ze te spady wytrzymują 2-3 lata a krajowe czasem niedozywaja roku.
A to ze maja szew poprawiony to mnie lotto.
Do tego - szczególnie dla osób lepiej odzywionych albo uprawiających kolarstwo (czytaj grube uda ;) u nas praktycznie nie da sie dostać sensownego kroju. A w US sa wszystkie rozmiary. Szerokie uda, szerokie nogawki, szerokie tyłki.
Ja osobiście rzadko kupuje lewisy. Bo kupują wszyscy inni, bo wranglery czy inne dockersy mozna złapać po $10 za pare, bo Tommy H czy Ralph P maja fajniejsze, niedzinsowe kroje. Lewisy to ciagle ok $30, czasem dwie pary za $39. To taniej niz w PL ale w tej cenie mogę przywieźć 4 pary innych, równie fajnych. Co tez czynie regularnie, rowniez dla rodziny.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
john_doe lubi ten post.
 
      
#292 PostWysłany: 17 Gru 2014 12:54 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
BrunoJ napisał(a):
Ja osobiście rzadko kupuje lewisy. Bo kupują wszyscy inni, bo wranglery czy inne dockersy mozna złapać po $10 za pare, bo Tommy H czy Ralph P maja fajniejsze, niedzinsowe kroje. Lewisy to ciagle ok $30, czasem dwie pary za $39. To taniej niz w PL ale w tej cenie mogę przywieźć 4 pary innych, równie fajnych. Co tez czynie regularnie, rowniez dla rodziny.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


To podobnie jak u mnie- poza Levisami, które kupiłem wyłącznie przy okazji zakupów dla przyjaciela właśnie, preferuję Lee oraz Wranglery. Jeansy to jeansy, o ile są dobrej jakości to ja tam różnicy nie widzę. A za metkę niekoniecznie warto przepłacać.
Wbrew pozorom, cały czas jesteśmy w temacie; W USA warto kupować JEANSY. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 17 Gru 2014 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Tak. W końcu to jakby kolebka tego rodzaju spodni, wytrzymałych bo przeznaczonych dla poganiaczy bydła ;)
Tak mi sie teraz skojarzyła reklama sprzed lat jak siedzi młodzież przy ognisku i nagle gość wyskakuje trzymając sie za .... krocze. Zbliżenie na metalowy cekin/nit. I tekst - tylko oryginalne wranglery maja nity na szwach...

Tak przy okazji chyba nikt tutaj nie podał sklepów TK Max. Takie se jak u nas tylko oczywiście - jak to w US - większe. Okazyjnie ceny na markowe towary.

To juz było wcześnie napisane ze w US generalnie warto sie ubrać.

Jeszcze niedawno przywozili sie np sosy do grilla ale teraz juz wszystko mozna dostać u nas (w sensie bliżej niz za woda).


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 18 Gru 2014 06:00 

Rejestracja: 11 Gru 2014
Posty: 4
jesli chodzi o jeansy, to ostatnio w Chicago kupilem w sklepie firmy Aeropostale fajne jeansy. Zaplacilem bodajze 12$. Jak narazie sa ok.

Ktos wspominal o Wiskonzin. Gdzie dokladnie jest outlet. Jutro wlasnie jade tam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 18 Gru 2014 11:01 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
Premium Outlets
11211 120th Avenue
Pleasant Prairie, WI, United States


Jak bedziesz jechal z Chicago to masz bardzo dobry outlet w Gurnee Mills(6170 West Grand Avenue, Gurnee, IL 60031, United States).Zaraz jak miniesz potezny Six Flags(wesole miasteczko) to zjazd z 94 na Grand West i za 3 minuty jestes na miejscu.Tam tez sobie zatankuj na Shell bo paliwo tansze o okolo 10% niz w aglomeracji Chicago.


BrunoJ napisał(a):
Kupując w outlecie trzeba sie liczyć z tym ze to sa spady z produkcji. Tyle ze te spady wytrzymują 2-3 lata a krajowe czasem niedozywaja roku.
A to ze maja szew poprawiony to mnie lotto.

Gadasz glupoty.Chyba ,ze mowa o polskich "outletach".

BrunoJ napisał(a):

Tak przy okazji chyba nikt tutaj nie podał sklepów TK Max.


Oczywiscie,ze nie podał bo TkMaxx masz w Warszawie.W USA sa TJMaxx.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 18 Gru 2014 11:26 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
TK i TJ to ta sama firma btw. Jest jeszcze Marshalls a jak kogos interesuja ubrania z troche lepszej polki (Diesel, Boss itp np) to polecam Nordstrom Rack - to taki outlet sklepow Nordstrom - adresy do wyguglania. Jeansy Diesla ostatnio widzialem po 60 USD - w sumie niezla cena.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 18 Gru 2014 17:03 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
Wrangler tez ta sama firma a porownaj fasony, jakosc i przede wszystkim cene na rynek w USA i w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 18 Gru 2014 21:43 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Monty napisał(a):
Wrangler tez ta sama firma a porownaj fasony, jakosc i przede wszystkim cene na rynek w USA i w Polsce.


Co masz konkretnie na myśli? Dla mnie jakość w USA jest lepsza. Fasony- nie wiem, ale porównywalne.

A jeśli chodzi o cenę "na rynek w Polsce", to ta cena zawiera w sobie 23%VAT + 2x droższe paliwo do transportu + cła importowe UE + chore koszty pracy i wynajmu w Polsce. Odejmij te rzeczy i okaże się, że spodnie u Nas też MOGĄ kosztować 100zł zamiast 300zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 19 Gru 2014 04:10 

Rejestracja: 11 Gru 2014
Posty: 4
W Chicago oprocz TJ Max, Marshalla i Nordstrom Rack, jest jeszcze Ross. W Ross kupilem 4pak bokserek Tommiego Hilfingera, zaplacilrm chyba 21$, a w TJ Max chodza po 23$.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#300 PostWysłany: 19 Gru 2014 13:05 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Ja mogę jeszcze polecić KOHLS. Akurat ich strona w tej chwili, przynjamniej u mnie, nie działa. Sporo sklepów widziałem w Teksasie- ale podejrzewam, że są w całym kraju.
Sklep jest zwykle duuuży jak na same ciuchy- także ogromny wybór ciekawych, dobrze wyglądających ubraniń (wszelkie rodzaje) w czasami bardzo dobrych cenach, mnóstwo promocji typu "2 za 50$ ceny", bezterminowy zwrot (w USA to nie dziwi, ale akurat tam z tego korzystałem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 648 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group