Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 648 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 17 Cze 2014 09:55 

Rejestracja: 14 Kwi 2010
Posty: 99
Na ciuchy polecam Kohl wczesną jesienią, fajne wyprzedaże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#222 PostWysłany: 26 Cze 2014 17:10 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
ciastek660 - zerknąłeś chociażby na to co w wątku? Nie. I w tym problem...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mareckipl lubi ten post.
 
      
#223 PostWysłany: 26 Lip 2014 20:41 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
A jak sie zepsuje,to wyslesz go do serwisu w USA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 26 Lip 2014 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2014
Posty: 17
Monty napisał(a):
A jak sie zepsuje,to wyslesz go do serwisu w USA?


Macbooki mają globalną gwarancję. Wystarczy mieć fakturę ze Stanów na swoje nazwisko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 24 Sie 2014 18:19 

Rejestracja: 09 Lip 2013
Posty: 308
niebieski
W stanach z tego co mi ojciec mówił to obiektywy i akcesoria foto są dosyć tanie tak około o 1/3 ceny, dodatkowo podobno opłaca się kupić broń rozebrać i wysłać w częściach do pl :p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 29 Sie 2014 17:19 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 120
Z tymi obiektywami to bym polemizowal.

Przymierzam sie do obiektywu Nikona 80-400. Cena na stronie Nikona to ok.2700 $, do tego tax np. dla ILL - 6,25%, to robi sie ok. 3 tys. $.

Ten sam obiektyw w polskich sklepach internetowych kosztuje ok.9,5-10 tys. pln. a wiec podobne ceny.

Poza tym dochodza sprawy zwiazane z gwarancjami, naprawami itp.

Chetnie bym kupil taki obiektyw o 30% taniej:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 01 Wrz 2014 21:19 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
Masz nowe na ebay po 2300 bez podatku( chyba,ze sprzedajacy jest z tego samego stanu co kupujacy to wtedy sales tax).

Refurbished po 2100.

Ja osobiscie foce Sony,ze wzgledu na szeroka game obiektywow lidera w branzy optycznej Carl Zeiss.

Co do potencjalnych napraw to dobrej jakosc obiektyw ma prawo do psucia sie jedynie w przypadku uszkodzen mechanicznych.Obiektywy Sigmy wymagaja czasami kalibracji z body aby wszystko dzialalo tak jak w szwajcarskim zegarku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 01 Wrz 2014 22:45 

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 18
CIĄGLE można kupić markowe klasyczne dżinsy za przysłowiowe $20. Różne: Wrangler, Lee, Cavin Klein, DKNY, rzadziej Levis ale jak ktoś ma szczęście, to i Levisy znajdzie. Oczywiście nie na 5th Avenue ale gdzieś na obrzeżach Queens, Brooklynu czy na Long Island. W zasadzie trudno znaleźć asortyment, w każdej branży, którego nie kupi się gwarantowane 50% taniej niż w Polsce. Super eleganckie designerskie buty, najróżniejsze fasony, full genuine leather, włoskie, hiszpańskie, może z setka sklepów na Manhattanie, zwłaszcza Midtown East. Sporo Rosjan para się tym biznesem. Za $100 można kupić parę obuwia jakiego nie kupi się za 1000 PLN w kraju... Oczywiście obowiązkowa wizyta dla uzależnionych od zakupów jest 21 Century Store, gdzie można zostawić wszystkie pieniądze, ubrać się w markowe ciuchy największych projektantów odzieży i akcesoriów przecenionych w dół aż o 75%. Sklep jest na 22 Cortlandt Street, zaraz przy byłym/ a teraz odbudowanym WTC. Wyliczać można do rana...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 02 Wrz 2014 00:40 

Rejestracja: 09 Lip 2013
Posty: 308
niebieski
Dodatkowo jakość tej odzieży nawet za parę dolarów to niebo a ziemia w porównaniu z pl... Z drugiej strony jechać po wranglery szyte pod łodzią do US :P?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 02 Wrz 2014 01:01 

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 18
Maldo napisał(a):
Z drugiej strony jechać po wranglery szyte pod łodzią do US :P?


TEMAT wątku jest Zakupy w USA - co opłaca się kupić? a nie czy jechać po Wranglery za $20 do USA???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 02 Wrz 2014 01:27 

Rejestracja: 09 Lip 2013
Posty: 308
niebieski
Myślę że akurat mój post wpisuje się luźno bo luźno się jest na temat
Góra
 Profil Relacje PM off
Monty lubi ten post.
 
      
#232 PostWysłany: 02 Wrz 2014 09:34 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
atede napisał(a):
CIĄGLE można kupić markowe klasyczne dżinsy za przysłowiowe $20. Różne: Wrangler


Popatrz jakie produkty Wrangler produkuje na rynek w USA.Dodam,ze ich cala gama jest sprzedawana w Walmarcie.

W jeansach tego producenta dobrze wyglada sie tylko na budowie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 02 Wrz 2014 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2013
Posty: 52
Loty: 282
Kilometry: 465 550
dla zainteresowanych zakupem iPhone'ów:
- z koleżanką kupiliśmy 5s w marcu w NYC w sklepie firmowym, teraz, już w Polsce wystąpił u niej problem z odklejającym się ekranem. po kontakcie z oficjalnym supportem polskim telefon został wysłany do iMad i nieodpłatnie wymieniony na nowy w ramach gwarancji.

więc wychodzi na to, że gwarancję na telefony też respektują na całym świecie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 02 Wrz 2014 12:08 

Rejestracja: 09 Lip 2013
Posty: 308
niebieski
acquiesce21 napisał(a):
dla zainteresowanych zakupem iPhone'ów:
- z koleżanką kupiliśmy 5s w marcu w NYC w sklepie firmowym, teraz, już w Polsce wystąpił u niej problem z odklejającym się ekranem. po kontakcie z oficjalnym supportem polskim telefon został wysłany do iMad i nieodpłatnie wymieniony na nowy w ramach gwarancji.

więc wychodzi na to, że gwarancję na telefony też respektują na całym świecie

Ale tu nie chodzi o wszystkie telefony a tylko apple
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 02 Wrz 2014 13:35 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
Monty napisał(a):
atede napisał(a):
CIĄGLE można kupić markowe klasyczne dżinsy za przysłowiowe $20. Różne: Wrangler
Popatrz jakie produkty Wrangler produkuje na rynek w USA.Dodam,ze ich cala gama jest sprzedawana w Walmarcie. W jeansach tego producenta dobrze wyglada sie tylko na budowie.
Potwierdzam, że wysoka jakość dżinsów w US to już tylko historia. Kupiłem Levisy w październiku 2013 w San Francisco, made in Lesotho. Po 3-4 miesiącach zwykłego miejskiego używania wyglądały jakbym używał ich na budowie. Wyglądają tak brzydko, że do pracy już nie da się ich założyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 07 Wrz 2014 21:44 

Rejestracja: 07 Wrz 2014
Posty: 2
W chwili obecnej przebywam w Texasie, pod koniec września będe w San Francisco i zastanawiam się nad kupnem telefonu. Z tego co wyczytałem wcześniej najbardziej opłaca się kupić telefon apple'a ale z drugiej strony nie bardzo widzi mi się wydawać ponad 600$ na telefon, stąd też mam pare pytań:
1. Czy ktoś może robił podobne zakupy w Houston i mógłby polecić jakiś dobry sklep z elektroniką/telefonami
2. Czy faktycznie najbardziej opłaca mi się kupić tutaj iPhone'a czy może dorwe w dobrej cenie gdzieś Samsunga Galaxy ?
3. Czy ktoś może robił jakieś zakupy w Houston i mógłby polecić co najbardziej opłaca się tutaj kupić?
4. O co chodzi dokładnie z tym zwrotem podatku w texasie? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji jak to wygląda. Jeśli lece z Houston do San Franciso i dopiero stamtąd do Polski to czy ten zwrot podatku mnie obowiązuję? Czy zwrot podatku przysługuję mi tylko wtedy jeśli płace cło za przewożony sprzęt?
5. Dodatkowo czy ktoś mógłby polecić jakieś sklepy/outlety z dobrymi, tanimi ubraniami w Houston/San Francisco?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 07 Wrz 2014 21:59 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Wpisz w Google "premium outlets" dodając do tego miasto. Wyskoczy ci tzw standard ze wszystkim dostępnym. Jesli chcesz kupić dobre jeansy to polecam gap, guess.

Jesli chodzi o zwrot podatku to nie wiem czy nadal można go odbierać. Kiedyś było tak ze płaciłes normalna cenę plus podatek. Dostawało sie taki kwit do zakupu i z tym kwitem szło sie do okienka na lotnisku i zwracali ten podatek. To było w momencie wylotu z kraju.

Czemu pisze ze nie wiem czy to obowiązuje? Dlatego ze np Kanada sie z tego wycofała. Nie zdziwił bym sie gdyby USA nie postąpiło podobne. Wydaje mi sie ze musisz to poguglowac.

Co do telefonu Apple czy samsung. To zależy od twojej preferencji. Podejrzewam ze samsunga sie tak samo opłaci jak Apple. Nie wiem czy może nie masz starego Apple bo jak kupujesz nowy to możesz stary w rozliczeniu dać i ileś tam być do przodu.


Ostatnio edytowany przez Lx13, 07 Wrz 2014 22:01, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 07 Wrz 2014 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Co di iPhone to widać, że nie pojmujesz jego wyższości nad innymi telefonami (:D) więc odpuść. A drugi bardziej poważny powód to, że za 2 dni premiera nowego modelu i ciężko będzie Ci go dostać ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 07 Wrz 2014 22:09 

Rejestracja: 07 Wrz 2014
Posty: 2
szymonpoznan1 napisał(a):
Co di iPhone to widać, że nie pojmujesz jego wyższości nad innymi telefonami (:D) więc odpuść. A drugi bardziej poważny powód to, że za 2 dni premiera nowego modelu i ciężko będzie Ci go dostać ;)

Dziękuję za pomoc.



Jakby co to podziękowanie to była ironia.
Nie znam się na telefonach, nie wiem który jest najlepszy, pytam się jaki telefon mógłbym sobie kupić uwzględniając stosunek cena/jakość, wyczytałem, że najbardziej opłaca się iphone'y to dlatego spytałem się o iphone'y. A fakt, że za dwa dni jest premiera nowego nawet jest mi na ręke, bo może cena 5s spadnie o pare dolarów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 08 Wrz 2014 14:55 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
Ja od kilkunastu lat z powodzeniem kupuje na ebay.us.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 648 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group