Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lip 2015 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Witajcie,

Przebywam obecnie w Tokyo i zastanawiam się nad kupnem elektroniki w opcji tax free. Opcja się dość fajnie kalkuluje, bo oprócz tax free (-8%) zaproponowano mi również zniżkę 5% za płatność kartą. Pytanie tylko jak później z wjazdem do kraju, jak będę miał w paszporcie wbitą pieczątkę tax free? Czy muszę towar zdeklarować na lotnisku, jeśli jest zakupiony tylko do własnego użytku i zapłacić cło, vat oraz akcyzę? Czy też nie muszę tego zgłaszać, mimo, że będę miał w paszporcie tę pieczątkę?

Z góry dzięki za odp.!

Pozdrawiam,

Marcin
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 05 Lip 2015 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Gdzie dostales znizke za kk?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Lip 2015 01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Sklep z elektroniką na Akihabarze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Lip 2015 14:36 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 120
Ciekawa informacja o tej zniżce. Niestety mnie na Akihabarze jej nie oferowano.

Wróciłem w niedzielę z Japonii i moje doświadczenia z zakupami tax free są następujące:
- w każdym sklepie proszono o paszport, który skanowano i wklejano do niego kartkę z rachunkiem tax free
- na każdym rachunku była informacja, że nie mozna z produktów korzystać w Japonii
- przy odlocie podchodzi się do stanowiska celników (w Naricie to punkt przed kontrolą paszportową)
- celnik wydziera wszystkie wczesniej wklejone karteczki z paszportu bez kontroli czy są w oryginalnych opakowaniach i czy byly wczesnie uzywane i życzy udanej podróży
- w Polsce przechodzi się przez wejscie "nic do oclenia" jesli zakupione towary są na użytek prywatny

Pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Lip 2015 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
NIE wprowadzaj ludzi w błąd
Nie ma czegoś takiego jak na użytek prywatny
U nas jest ograniczenie od wartości kupionych rzeczy
Jak tamtejsi cenowo? Bo jak patrzę na sklepy internetowe to szału nie ma
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Lip 2015 16:46 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 120
Nie wiedziałem o tym.
Jaki jest limit przywozowy od którego nalicza się cło?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Lip 2015 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
http://www.mf.gov.pl/sluzba-celna/wiado ... ed-podroza
i węzykiem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group