Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 159 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Sie 2012 22:42 

Rejestracja: 11 Mar 2011
Posty: 160
witam!

mam do was prosbe.....
chce zakupic aparat fotograficzny taki do 1500, max 2000 zlotych....
moje wymagania, to zeby robil dobre zdjecia, zeby nie byl za ciezki,
na fotografi sie nie znam, na rynku jest mnostwo egzemplarzy.... nie moge sie w tym polapac....
dodam, ze do tej pory uzywalam taki zwykly aparat za 300 zlotych...., zdjecia robie na automacie...
bede wdzieczna za sugestie
pozdrawiam i dziekuje za wszystkie rady
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 27 Sie 2012 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Nie napisałaś w ogóle najważniejszych rzeczy, w tym czy chodzi o lustrzankę czy kompakt czy może o te nowe hybrydy ale po tekście wnoszę, że chyba chodzi o kompakt.

Może SONY DSC-HX (9?)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Sie 2012 23:18 

Rejestracja: 11 Mar 2011
Posty: 160
dla mnie to bez znaczenia.... tak jak pisalam, nie znam sie na fotografi.... ale czesto wyjezdzam i robie duzo zdjec.... dla mnie to bez naczenia czy lustrzanka czy kompakt czy jeszcze cos tam innego...

ma kosztowac max 2000 zl, robic dobre zdjecia, nie byc za ciezki....
obecnie mam sony , cyber - shot , dsc -w 170 (chyba taki, tak przynajmniej na nim pisze) ale wydaje mi sie, ze robi coraz gorsze zdjecia... wiec po trzech latach chce go wymienic...

bede wdzieczna za sugestie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Sie 2012 01:20 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
Ja mam Panasonic Lumix G2
http://www.fotoit.pl/index.php?site=pro ... 39&id=1930

mieści się w Twoim budżecie. Bardzo dobry fotograf mi go polecił ze względu na jakość oraz przystępną wielkość. Jest mniejszy od lustrzanki i lżejszy (dla laika nie do odróżnienia), jakość fot świetna (lekkie szumy na ISO6400). Jest to kompakt z wymiennymi obiektywami. Pasują od lustrzanek jak kupisz adapter. System micro 4/3. W standardzie kitowy obiektyw 14-42 wystarczający do normalnego użytku. Obrotowy wyświetlacz idelany do różnych pozycji zdjęć i do tego dotykowy ;) Ostatnio wyszedł następca G3, lecz okazał się gorszy :/ mniejszy co za tym idzie nieporęczny, matryca przeładowana pikselami, o tej samej wielkości co G2 i bateria o mniejszej pojemności. Na baterii robi 700-800fot. Zapisuje zdjęcia również w niekompresowanym formacie RAW. Polecam ten model. Wpisz w google "Lumix g2 test" lub podobne i jest porównanie z nexem Sony, samsungiem i Olympusem. Lumix wygrał cały test dlatego go kupiłem i to najlepszy zakup aparatu jaki mogłem wybrać do podróży :) Jeśli robisz foty na automacie to jest to opcja dla Ciebie, w lustrzankach automat jest ubogi. Tutaj świetnie sobie radzi. Możesz robić zdjęcia na automacie z manual focus czego nie da Ci zwykły kompakt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Sie 2012 01:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
najważniejsza jest optyka, patrz żeby szkło było jasne, za 1500-2000 kupisz bardzo dobrego kompakta ze świetną optyką, odradzam lustro bo to niekończące się wydatki a i wiedzy i chęci z tego co widzę nie masz
zainwestuj swój czas w poznanie minimalnej wiedzy o fotografowaniu, czas, przysłona, kompozycja itd.
polecam genialne małe aparaciki samsung EX1 albo któregoś Panasonica LX, z tym, że one wymagają wiedzy, sam się nad nimi zastanawiałem i zastanawiam się dalej bo lustro jest mi ciężko nosić niekiedy
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Sie 2012 09:35 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 22
Taak, EX1, to świetna sprawa. Sama go mam od 2 lat. Optyka bardzo dobra, jasna... Fotki na automacie robi całkiem niezłe. Obecnie kupisz go teraz ponizej 1000zł. Koniecznie dokup 1 lub 2 dodatkowe baterie (koszt odpowiedników ok. 22zł/szt), bo to mały żarłacz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Sie 2012 09:59 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Wnioskuję, że chcesz małym nakładem własnych sił robić ładne fotki. Skoro się nie znasz i nie masz potrzeby poznawania tajników fotografii - wybierz kompakt. Kwoty, którymi dysponujesz w zupełności wystarczą Ci na dwa świetne kompakty, więc zaoszczędzisz na fajny wyjazd, na którym zrobisz kilka pięknych fotek.

To
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/canon-pow ... zarny.html
na pewno Cię zadowoli.
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 28 Sie 2012 10:24 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
Jeszcze dodam jeśli nie interesują cię aparaty z wymiennymi obiektywami jak opisalem powyzej to jesli kompakt to nic innego jak Panasonic Lumix DMC-LX5
http://www.agito.pl/aparat-cyfrowy-pana ... ent=426883

to jest ten sam aparat co Leica D-Lux 5. Tej firmy raczej przedstawiać nie trzeba :) Jeśli kompakt to tylko Lumix z optyka Leica to samo jesli chodzi o hybrydy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Sie 2012 10:30 

Rejestracja: 28 Gru 2010
Posty: 42
jezleli jednak zdecydujesz sie na lustrzanke to w tej kategorii cenowej :
Canon 1100 d - dodatkowo video hd
NIKON D3100 - dodatkowo video full hd
_________________
Blog PODRÓŻNIKA
“Happiness only real when shared ”
www.quack87.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Sie 2012 11:05 

Rejestracja: 11 Mar 2011
Posty: 160
witam!

dzieki za wszystkie sugestie....

chyba jednak lustrzanka nie, z tego co czytalam pozniej trzeba dokupic obiektywy i inne tam... a na fotografi sie nie znam i w najbliszym czasie nie bede miala czasu zeby sie troche poduczyc...

w moim przypadku wiec wchodzi gre jakis kompakt ... tylko nie moge sie zdecydowac jaki... jak pisalam zdjecia bede robic tylko na AUTOMACIE ......

dziekuje bardzo za sugestie.... musze teraz troche o tych aparatach poczytac no i wybrac...
jeszcze jedno, gdzie mi polecacie kupic , na alegro czy lepiej w sklepie stacjonarnym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Sie 2012 11:43 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
bimba napisał(a):
witam!

dzieki za wszystkie sugestie....

chyba jednak lustrzanka nie, z tego co czytalam pozniej trzeba dokupic obiektywy i inne tam... a na fotografi sie nie znam i w najbliszym czasie nie bede miala czasu zeby sie troche poduczyc...

w moim przypadku wiec wchodzi gre jakis kompakt ... tylko nie moge sie zdecydowac jaki... jak pisalam zdjecia bede robic tylko na AUTOMACIE ......

dziekuje bardzo za sugestie.... musze teraz troche o tych aparatach poczytac no i wybrac...
jeszcze jedno, gdzie mi polecacie kupic , na alegro czy lepiej w sklepie stacjonarnym?

Najlepiej w dobrym sklepie internetowym, płacąc kartą z Alior Sync - dodatkowe 5% rabatu :)
Niektórzy dalej do końca nie ufają zakupom w Internecie, a największe polskie sklepy Internetowe handlujące elektroniką to są prawdziwe molochy z olbrzymimi centrami dystrybucyjnymi. Jeśli chcesz to część z nich oferuje odbiór osobisty w sklepie, po złożeniu zamówienia online.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Sie 2012 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
To już jest trochę większa kwota niż 500zł, więc ja bym proponował wziąć coś po środku. Nie tak wielkie jak lustrzanka, ale też nie zwykły kompakt. Celuj za tą kasę w kompakt z wymienną optyką, np Sony NEXa, albo Nikona i na pewno się nie zawiedziesz :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Sie 2012 13:25 

Rejestracja: 11 Mar 2011
Posty: 160
szymonpoznan1 napisał(a):
To już jest trochę większa kwota niż 500zł, więc ja bym proponował wziąć coś po środku. Nie tak wielkie jak lustrzanka, ale też nie zwykły kompakt. Celuj za tą kasę w kompakt z wymienną optyką, np Sony NEXa, albo Nikona i na pewno się nie zawiedziesz :)



Wiem, ze to jest wieksza kwota bo taki apaqrat za 300 zl juz mam i chce go wymienic....

jak pisalam wymienna optyka nie bede sie zajmowla , bo wydaje mi sie to skomplikowane - i nie mam czasu sie tego szystkiego uczyc, dlatego wiec chce taki dobry kompakt za 1500 zl, co wszystko za mnie zrobi sam....i musi byc raczej lekki i maly, zeby miescil sie w damskiej torebce....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Sie 2012 15:03 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
no to hybrydy odpadaja, chyba ze bedziesz do transportu odpinac obiektyw. Hybrydy nie sa skomplikowane maja zaawansowany tryb automatu a jak zalozysz obiektyw to nie musisz go zdjemowac i sluzy ci jak normalny kompakt tylko o wiekszych gabarytach. Jesli maly i bardzo kompaktowy to jak juz pisalem tamten lumix z optyka Leici
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Sie 2012 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
http://allegro.pl/gliwice-salon-firmowy ... 13696.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Paź 2012 20:55 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
Pozwolę sobie podbić temat.

Czy ktokolwiek z Was używa/używał aparatów:
Sony Cyber-shot DSC-HX9V (lub pokrewne HX20V)
Canon PowerShot SX230 HS (lub pokrewny SX260)

Szukam aparatu do zdjęć na autonastawieniach celem wykonania zdjęć w trakcie podróży (czyli krajobrazy, duża jasność, mała jasność, o zmierzchu z ręki etc). Oczywiście nie spodziewam się cudów za kwotę w okolicach 1000 zł, ale szukam rozsądnego optimum.

Byłbym bardzo wdzięczny za przykładowe wasze zdjęcia (obejrzałem sample z internetu, ale chciałbym zobaczyć też realne efekty - jakoś z rezerwą podchodzę do recenzji ;) ) lub ew. wskazanie alternatywnego sprzętu dla ww.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Paź 2012 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
wzieli napisał(a):
Byłbym bardzo wdzięczny za przykładowe wasze zdjęcia (obejrzałem sample z internetu, ale chciałbym zobaczyć też realne efekty - jakoś z rezerwą podchodzę do recenzji ;) ) lub ew. wskazanie alternatywnego sprzętu dla ww.


Ja tez z rezerwą, dlatego często patrze jakie fotki robią zwykli ludzie:
http://www.flickr.com/cameras/sony/dsc-hx9v/
http://www.flickr.com/cameras/canon/powershot_sx230_hs/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Paź 2012 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
polecam http://pl.pixel-peeper.com/

aczkolwiek większość lustrzanki.

Ze swojej strony do 1500zł zdecydowanie zalecam kupno używanej lustrzanki.
Nie trzeba wcale dokupować obiektywów. wystarczy jeden dobry uniwersalny. np, 18-105 z systemu nikona :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Paź 2012 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Tez czegoś szukam ale niestety nie mogę nic znaleźć. No i zdecydowanie NIE lustro. Nie spełnia w zasadzie żadnego z wymagań ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Paź 2012 21:40 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
Cytuj:
Ze swojej strony do 1500zł zdecydowanie zalecam kupno używanej lustrzanki.

Dzięki za sugestię, ale ponieważ ma to być aparat podróżny to ważne, żeby był możliwie jak najmniejszy. Na lustrzankę muszę targać dodatkową torbę co zajmuje ogólną przestrzeń bagażu i zwiększa jego wagę. Ponadto nie jestem pewien czy lustrzanka będzie dobra dla auto-nastawień (90% wykonywanych zdjęć).

Z podobnych przyczyn jak ww. odpadają wszelkie kompakty z wymienialnym obiektywem (w przeciwnym przypadku prawdopodobnie wybrałbym jakiegoś NEX'a i dorzucił do niego jasny obiektyw).

Sony DSC-HX9V i Canon SX230 HS są mobilne (mogę je nosić w kieszeni). Poza tym mają rozsądne parametry (Sony ma nawe HDR'a). Pytam Was o opinie, ponieważ w testach jakie czytałem recenzenci potrafią podbić/odebrać punkty za takie rzeczy jak słaby GPS lub mało przejrzyste meny a mi zależy po prostu na dobrych zdjęciach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 159 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group