Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lotnisko w Amsterdamie, Schiphol - Luchthaven Schiphol (AMS, EHAM)

położone około 9 kilometrów od centrum Amsterdamu
otwarte w 1916 roku
zawiera 3 terminale
Strona lotniska: http://www.schiphol.com/


Lotnisko posiada doskonałe połączenia komunikacji publicznej do Amsterdamu, Utrechtu, Hagi, Rotterdamu
także do Brukseli, Lille, Paryża i wielu innych miast.

Jak dojechać z lotniska Schiphol do miasta:

NS Koleje Holenderskie
Najszybsza ale i najdroższa opcja. Do Amsterdam Central dojedziemy w 20 minut (pociągi kursują od 05:00 do 01:00 prawie co 10 minut, i od 01:00 do 05:00 co godzinę) i bilet w jedną stronę kosztuje 4.2 euro (w obydwie 8.4 euro). Jak się nie posiada kartę OV Chipkart będzie dopłata 1 euro za bilet, więc warto zapłacić w 2 strony. Do tego płatność kartami innymi niż Maestro lub banknotami dodaje 0.5 euro do ceny biletu. Więc warto mieć drobne.
Karta turysty: Amsterdam Travel Ticket na jeden dzień (16 euro), 2 dni (21 euro) lub 3 dni (26 euro) zawiera przejazd w 2 strony pociągiem w 2 klasie

Więcej o rozkładzie: https://www.ns.nl/en/

Bus #397 / Amsterdam Airport Express
Linia kursuje między Leidseplein albo Elandsgracht w centrum miasta a Nieuwe Vennep na przedmieściach, a lotnisko Schiphol jest przystankiem pośrednim - trzeba uważać by z lotniska nie pojechać w kierunku Nieuwe Vennep. Jadąc z centrum uważać bo bus nie jest oznaczony że jeździ na lotnisko.
Cena: Na stronie przewoźnika Connexxion (jako Airport Express Bus) podana cena 6.50 euro do kupienia (tylko kartą) u kierowcy. Tymczasem można z niego skorzystać używając opcji OV pay, czyli po prostu zbliżając kartę płatniczą do kasownika przy wsiadaniu i drugi raz przy wysiadaniu. Wtedy płaci się według ogólnej taryfy.


GVB
Jeden z przewoźników Amsterdamu i zarazem najtańsza opcja dojechania do centrum, ale i dłuższa.
Autobusem 369 (dawniej 69) https://maps.gvb.nl/en/lijnen/69 jedziemy w stronę Station Sloterdijk (jak będziemy wracać to do stacji Havenmeesterweg - Schiphol Airport/Plaza) i wysiadamy w przystanku Meer en Vaart żeby wsiąść do tramwaju nr 1 lub 17 do Centraal Station. Autobus jedzie od 05:00 do 01:00 (sprawdźcie rozkład), i trzeba przeznaczyć ponad godzinę jazdy.
Bilety kupimy w kiosku na lotnisku lub u kierowcy kartą pay-pass.
1 godzina to 2.9 euro
24 godziny to 7.5 euro (dziecięcy 2.5 euro)
więcej tu: https://en.gvb.nl/reizen/producten-en-t ... ieven-2017

Taxi
25-40 minut jazdy.
Cena ok 70 eur ('22r)

Connexxion
Drugi przewoźnik Amsterdamu. Z nimi dojedziemy do licznych miast obok Amsterdamu.
Warte uwagi: 858 do parku tulipanów Keukenhof

Rowerem

Można dojechać specjalną trasą na lotnisko.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 150 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 01 Sie 2014 23:35 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Gadekk napisał(a):
Ledwo co wróciłem z amsterdamu, jadąc z lotniska do centrum skorzystałem z kolei. W hali przylotów, zaraz przed wejściem na perony, stoją żółte automaty, w których można płacić bilonem. Za dwa bilety zapłaciłem 9 Euro.

Droga powrotna pociągiem wydaje się być najrozsądniejsza. Myślałem, że autobusem Connexxion będzie taniej, ale za dwa bilety zapłaciłem 5 Euro..

Kartą chipową byłoby taniej, o ile się ją ma. U mnie to jeszcze zależy, co chcę potem robić, np. którego przewoźnika dobówki kupować, ale generalnie bilety bardzo tam ostatnio drożeją, a tanie nigdy nie były, zwłaszcza jak oni porzucili resztki integracji i zaczęli iść w kierunku odwrotnym niż cywilizowane kraje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 05 Sie 2014 17:19 

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 679
niebieski
obibok napisał(a):
Gadekk napisał(a):
Ledwo co wróciłem z amsterdamu, jadąc z lotniska do centrum skorzystałem z kolei. W hali przylotów, zaraz przed wejściem na perony, stoją żółte automaty, w których można płacić bilonem. Za dwa bilety zapłaciłem 9 Euro.

Droga powrotna pociągiem wydaje się być najrozsądniejsza. Myślałem, że autobusem Connexxion będzie taniej, ale za dwa bilety zapłaciłem 5 Euro..

Kartą chipową byłoby taniej, o ile się ją ma. U mnie to jeszcze zależy, co chcę potem robić, np. którego przewoźnika dobówki kupować, ale generalnie bilety bardzo tam ostatnio drożeją, a tanie nigdy nie były, zwłaszcza jak oni porzucili resztki integracji i zaczęli iść w kierunku odwrotnym niż cywilizowane kraje.


To pewnie naiwne pytanie: czy jak sobie sprawię taką kartę chipową, doładuję ją, to czy mogę używać jej dla kilku osób?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 05 Sie 2014 17:50 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
wikiman napisał(a):
To pewnie naiwne pytanie: czy jak sobie sprawię taką kartę chipową, doładuję ją, to czy mogę używać jej dla kilku osób?

Nie spotkałem się z taką opcją, więc należy założyć, że nie. A kosztuje ona jedyne € 7,50 i wciskają ją wszystkim z uporem maniaka jako jedynie słuszne rozwiązanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Sie 2014 18:34 

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 679
niebieski
Dzięki.

Znów 7,5 ojro?
Czyli jeśli dobrze rozumiem, to planując podróże tylko GVB są dwie opcje:
- €7,5 za pustą OV-chipcard, wielokrotnego użytku, którą trza później doładować i cieszyć się niższymi stawkami)
- €7,5 za jednorazową OV-chipcard 24-godzinną (i jej pozostałe wielodniowe warianty)
Jeśli coś pokręciłem to będę wdzięczny za korektę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 05 Sie 2014 20:33 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Pokręciłeś, albo ja nie pisałem wszystkiego, a sprawa jest skomplikowana, bo Holendrzy uznali, że są tak bogaci, że wszystkie zdobycze nowoczesnej cywilizacji, jak choćby integracja taryfowa, mogą sobie odpuścić. Więc jeśli chcesz korzystać z GVB, to zapierniczaj do punktu informacji turystycznej i tam kupisz1-, 2-, 3-, 4- lub 5-dobówkę i za nią nie musisz płacić ani grosza poza ceną nominalną, bo jest nagrana na kartę jednorazową. Możesz też analogicznie kupić 60-minutowy, który dostaniesz u kierowcy. Ale 69 dojedziesz tylko do Sloterdijku (można się oczywiście przesiąść). Jeśli zamierzasz korzystać z różnych przewoźników to w furgonetce Connexxion tudzież tym samym punkcie obsługi kupisz dobówkę regionalną za 14 euro.
Natomiast karta sztywna, która kosztuje 7,50, o której pisałem, jest dla jeżdżenia sporadycznego - za każdy przejazd płacisz z kilometra, niezależnie jakim przewoźnikiem.
Czy aby znów nie zamotałem?


Ostatnio edytowany przez Roku, 14 Lut 2016 19:34, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 05 Sie 2014 20:54 

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 679
niebieski
Wprost przeciwnie, rozjaśniłeś :) Dzieki.
Oni chyba za dużo w coffee shopach siedzą i im na mózg padło bo tak niejasnej oferty transportu publicznego dawno nie widziałem. Do tego o czym mówimy powyżej można jeszcze dorzucić ofertę "I amsterdam" i "Amsterdam Holland Pass", które też oferują przejazdy, ale każdy na innych zasadach. Kosmos :)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 14 Lut 2016 19:35, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 05 Sie 2014 21:08 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
No widzisz, a kiedyś mieli taką fajną taryfę. Kupowałeś w spożywczym <i>strippenkaart</i> i było ważne we wszystkim, a jak skasowałeś osiem pasków, to dobówka na cąły kraj. Teraz oczywiście utrzymują, że <i>chipkaart</i> jest kontynuacją, ale tak naprawdę ona nie jest niczym więcej, jak zintegrowanym sposobem wnoszenia płatności. To tak jakby przyjmować tylko kartą kredytową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 22 Kwi 2015 21:13 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 665
Loty: 1
Kilometry: 3 789
niebieski
Mam kilka pytań - ogólnie przylatujemy do Amsterdamu i chcemy dostac sie najlepiej chyba pociągiem chyba do miejscowości Zwolle, dwie osoby dorosłe i 2 dzieci skończone 4 i 7 lat. Z tej strony 9292.nl pokazuje połaczenie bezposrednio i cena 38e RT
pytania:
1 czy może ktos podróżował (podrózuje) na tym kierunku i jak najlepiej dostac sie do Zwolle
2 czy na dzieci sa jakies znizki w cenie biletu czy tez 38e RT
3 Jakie bilety (przewoźnik) jeest najtańszy na tej trasie
wiem że pytania sa na poziomie "turystycznego kaleki" ale jak zaczełem czytac o biletach w NL to już sam nie wiem co i jak (kupilem przelot a teraz juz nie wiem czy nie lepiej było jechac busikiem z PL- nie lubie jezdzic autami i dlatego przelot...)
jakby ktos był w stanie podac jakies wskazówki to dziekuje za wszelka informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Kwi 2015 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 540
Kilometry: 1 001 515
niebieski
W zeszłym roku bardzo często korzystałem z tego połączenia kolejowego o którym piszesz i niestety nie ma żadnej innej alternatywy by dostać się do Zwolle innym środkiem transportu.
Odnośnie dzieci to przed ukończeniem 4 roku życia mogą one jeździć za darmo pod warunkiem, że siedzą na kolanach rodzica. Dzieci w wieku od 4 do 11 lat mogą podróżować koleją z biletem typu rail runner za 2,5 euro.

Tutaj masz szczegółowe informacje prosto ze strony przewoźnika
http://www.ns.nl/en/travellers/arrange- ... unner.html

W Holandii bardzo często pojawiają się akcje w sklepach sieciowych, które polegają na sprzedaży biletu jednodniowego dla jednej osoby na połączenia kolejowe w promocyjnych cenach. Z reguły jest to cena 12-16 euro. Jest to bardzo dobra inwestycja gdyż można w przeciągu jednego dnia podróżować bez żadnych ograniczeń po całym państwie. Obecnie istnieje możliwość zakupienia takiego biletu przez internet na stronie sklepu Blokker w cenie 14,95 euro.
Oto bezpośredni link do sklepu
http://www.blokker.nl/nl/blknl/ns-dal-v ... term=27096
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Amcio uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 12 Maj 2015 10:59 

Rejestracja: 12 Maj 2015
Posty: 1
Witam, mam pytanie, jak/czym mogę sie najlepiej dostać się z lotniska na kompleks targowy? To jest na Amsterdam RAI Europaplein 22, 1078 GZ Amsterdam.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 12 Maj 2015 11:01, edytowano w sumie 1 raz
dubel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 12 Maj 2015 11:07 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Czarmander napisał(a):
W zeszłym roku bardzo często korzystałem z tego połączenia kolejowego o którym piszesz i niestety nie ma żadnej innej alternatywy by dostać się do Zwolle innym środkiem transportu.

Można autobusami, ale to oczywiście zajmuje mnóstwo czasu. Cena wychodzi około € 19. Kurcze, a jeszcze rok temu był w Connexxion Buzzer i można było kombinować nawet za € 7 od łba. Nie mówiąc o dawnych dobówkach na kraj. No cóż, Holendrzy idą z komunikacją w kierunku przeciwnym, niż cały świat.

Łukasz Badur napisał(a):
Witam, mam pytanie, jak/czym mogę sie najlepiej dostać się z lotniska na kompleks targowy? To jest na Amsterdam RAI Europaplein 22, 1078 GZ Amsterdam.

Pociągiem do stacji Amsterdam RAI. Bzyk i jesteś.
Góra
 Profil Relacje PM off
radzio666 lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 31 Sie 2015 02:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
maczala1 napisał(a):
Trzeba pamiętać, że bilet (a w zasadzie kartę) przyłada się do czytnika zarówno przy wsiadaniu jak i przy wysiadaniu z tramwaju czy autobusu. Tak samo jest w metrze, z tym że czytniki są przy wejściu na stację, a nie w samych pojazdach.
Ta sama zasada tyczy się również podróżowania pociągiem, bilet należy skasować (przyłożyć do czytnika).

Aktualne ceny biletów jednorazowych na trasie Schiphol<->Amsterdam to 5,1E (4,1E+1E jakiś dodatek widniejący na bilecie), opłata za płatność kartą bez zmian 0,5E.

Koszt taxi to ok. 50-55E.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 31 Sie 2015 08:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
LaVarsovienne napisał(a):
+1E jakiś dodatek widniejący na bilecie

1E to koszt "materiałowy" jednorazowego biletu, który nie jest zwykłym papierowym biletem, jak by się mogło wydawać, a wysoce wyspecjalizowaną kartą chipową (tak sobie trochę ironizuję).
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 01 Wrz 2015 09:18 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
No mówię - totalnie ich pochrzaniło. Ale stać ich. Ja jednak wolę kraje, gdzie z nowoczesnością idzie się w ofertę, a nie w elektroniczne zabawki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 14 Lut 2016 09:13 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
Czy na Schipholu jest przechowalnia bagazu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 14 Lut 2016 19:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
http://www.schiphol.nl/Travellers/AtSch ... ockers.htm

Na dworcu głównym kolejowym w Amsterdamie też jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 17 Lut 2016 21:49 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
Mając lot do Polski o 7 rano, jak mogę się dostać na około 5 na Schiphol z centrum?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 17 Lut 2016 22:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Google i http://www.ns.nl/?

Co chwile sa pociagi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 17 Lut 2016 22:05 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
Dzięki za pomoc googlowcu :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 18 Lut 2016 00:56 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
No tak, a nocny autobus w tym roku wycięli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 150 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group