Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Strona lotniska http://www.london-luton.co.uk/pl/airport/

Alternatywne zestawienie: http://www.toptiplondon.com/transport/a ... on-airport

Cytuj:
jeśli ktoś się decyduje na autokar, to przy wyjeździe z Londynu w godzinach porannego (6:00-9:30) albo wieczornego szczytu (16:30-20:00), to rekomendowane jest przemnożenie czasu przejazdu podawanego przez Google Maps co najmniej x 2 i rozpoczęcie podróży ok. 4 godziny przed planowym odlotem. W razie wątpliwości należy zamknąć oczy, wyobrazić sobie ruch uliczny w Warszawie i pomnożyć x 10 (przybliżona korekta z racji rozmiarów obu aglomeracji i wielkości populacji ich mieszkańców). I traktować niedzielę jak każdy inny dzień tygodnia.


Polecamy korzystanie z paszportów biometrycznych i bramek automatycznych (e-gates). Można zaoszczędzić nawet pól godziny.

Czas przejazdu autobusem około 1-1,5 godz., pociągiem - około 45 min.

Autobusy => http://www.london-luton.co.uk/pl/conten ... ge580.html

EasyBus - od £2/ os. w jedną stronę - http://pl.easybus.co.uk/londyn-luton

Odjazd z zatoczki S przy wyjściu z terminala: http://www.london-luton.co.uk/uploads/gfx/1361.jpg

Trasy:
do Victoria Coach Station (Westminster) (obsługiwana przez National Express) - http://www.easybus.com/pl/londyn-luton/ ... o-victoria - przystanki: jak dla National Express (poniżej).
albo
do Liverpool Street Station (City) - http://www.easybus.com/pl/londyn-luton/ ... ool-street - przystanki: http://www.easybus.com/en/london-luton/ ... t-bus-stop

National Express - od £5/ os. w jedną stronę - http://www.nationalexpress.com/whereweg ... rport.aspx

Trasa: do Victoria Coach Station (Westminster)

Odjazd z zatoczki K lub L nieopodal terminala: http://www.london-luton.co.uk/uploads/gfx/1361.jpg

Przystanki: http://coachtracker.nationalexpress.com ... own-London

GreenLine (757) - od £10 / os. w jedną stronę - https://tickets.arrivabus.co.uk/greenline/757-service/

Trasa: do Victoria Station (Westminster)

Odjazd z zatoczki E przy parkingu koło terminala: http://www.london-luton.co.uk/uploads/gfx/1361.jpg

Przystanki: zakładka Coach stop maps w dolnej części strony: http://www.greenline.co.uk/757/

Pociągi => http://www.london-luton.co.uk/pl/conten ... ge579.html

Od £12.5/os. w jedną stronę (autobus wahadłowy z/ do lotniska + pociąg). Kupno lub odbiór biletu zakupionego przez internet możliwe jest w automacie w hali przylotów. Rozwiązanie to jest najbardziej opłacalne dla grup co najmniej 3-4 osob, bo wtedy koszt biletu spada do £8.25/ os. w jedną stronę.

Zakup biletu na http://www.nationalrail.co.uk/ - w granatowej ramce Train times & tickets, w polu From należy wpisać skrót LUA (pełna nazwa: Luton Airport),

a w polu To - albo London albo skrót lub nazwę konkretnej stacji (w kolejności wg oddalania się od lotniska):
STP - London St Pancras International
ZFD - Farringdon
CTK - City Thameslink
BFR - London Blackfriars,
dodać daty, godziny, liczbę osób (ważne!) i kliknąć na przycisk Go. Na kolejnej stronie pojawią się połączenia i ceny, a po kliknięciu na "Other services you can travel on" pod ceną danego przejazdu - alternatywne pociągi, którymi można pojechać np. w razie opóźnienia lotu. Uwaga: na tej trasie jeżdżą też pociągi dwóch operatorów.

Można obniżyć koszt przejazdu kupując 2 bilety osobno:
1) z lotniska (LUA) do stacji kolejowej Luton Airport Parkway (LTN) - £1,60/ os. (ew. u kierowcy, ale wtedy płatność tylko gotówką),
2) ze stacji Luton Airport Parkway (LTN) do centrum (j.w.) - od £10/ os.

Inne przydatne informacje:
- Komunikacja w Londynie (szczególnie wikipost): londyn-i-komunikacja-miejska,1408,3189
- System Pay As You Go: karta Oyster lub zbliżeniowa karta płatnicza: payg-oyster-i-contactless-karty-zblizeniowe,1408,41334

@Kara


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1959 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 98  Następna
Autor Wiadomość
#541 PostWysłany: 18 Lis 2014 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Sprawdziłem, faktycznie jest 19 minut, ale do samej Tamizy, Tower jest na tyle duże, że kilka minut się je obchodzi.
Do skrzyżowania przy którym się "zaczyna" wg Google jest 15 minut, reszta zależy już od tempa marszu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#542 PostWysłany: 19 Lis 2014 16:28 

Rejestracja: 19 Lis 2014
Posty: 3
Jadę w 2 osoby do Lądka 26.11 i wracam 1.12 .
Trasa Luton lotnisko - Stratfort Int. Chcę jechać pociągiem i w związku z tym mam parę pytań:

- Czy cena zakupu biletów na pociąg online będzie taka sama jak w kasach na lotnisku? (off pick - return - online: 34Ł z LUA 31,5Ł z LTN)
- Czy bilety kupione online i odebrane na lotnisku w maszynie będą działać w promocji 2for1? czy muszę kupić na miejscu w kasie? (http://www.daysoutguide.co.uk/2for1-london)
- Czy chcąc korzystać z promocji 2for1 - bilety off pick-return w ogóle są brane pod uwagę? (można z nich korzystać przez cały 1 miesiąc ich obowiązywania? tzn w moim przypadku od 26 listopada do 1 grudnia?)
- Przy kupowaniu off pick - return muszę zaznaczać o której godzinie będę podróżował - czy ma to znaczenie? (nie wiem o której skończy się odprawa) czy bilet jest ważny na danej trasie, w danym dniu, poza szczytem?
- Jest kilka stron sprzedających bilety online - Czy wszystkie mają osobne maszyny do odbioru biletów czy jest 1?
- Polecacie jakaś konkretną stronę do sprzedaży biletów? Ma ktoś na zbyciu jakieś kody rabatowe do nich?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#543 PostWysłany: 20 Lis 2014 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
przestroga dla osob korzystajacych z polaczenia easybus
londyn do stansed wczoraj nie przyjechaly 3 kolejne busiki
mega awantura na przystanku, wiele osob decydowalo sie na podroz taxi

nie wiem czy to jednorazowy epizod ale warto przemyslec
odpowiednio wczesniejszy kurs powrotny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#544 PostWysłany: 20 Lis 2014 10:28 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Ogólnie wczoraj był jakiś problem, na LGW było podobnie.
Na Victorii kurs do Luton też mega zamieszanie, ja miałem to szczęście się załapać.
Ale wiele osób także na przystankach po drodze (jeździ NationalExpress) została odprawiana z kwitkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#545 PostWysłany: 20 Lis 2014 12:11 

Rejestracja: 19 Lis 2014
Posty: 3
prodrewno napisał(a):
u99artur napisał(a):
Wiem, że easybus tanio, ale ze względu na ryzyko korków itp. polecam połączenie kolejowe. Za grosze jesd dojazd autobusem do stacji w Luton, autobusy są co kilka/kilkanaście minut. To samo z powrotem. Z Luton do Lądka dość często kursują pociągi - kupujcie bilet w kasach British Railways i korzystajcie z oferty 2for1 (o ile jedziecie w dwie osoby) - np Tower, czy HMS Belfast - masz ważny bilet powrotny kupiony w Britsh Railways to jedna osoba płaci a druga wchodzi darmo :) - http://www.daysoutguide.co.uk

przetestowane


Również ja potwierdzam skuteczność i pewność tej metody.
Dodatkowo do Luton Parkway można dojść pieszo z lotniska w 20-30 minut.
Przy zakupie bielu off peak pamiętajcie, że nie odjedziecie pociągiem dopiero po godzinie 19 (wsiądziecie po 9), więc jeśli jest ryzyko nie zdążenia na samolot warto wykupić "dodatek", który upoważnia do powrotu w godzinach szczytu.
Niestety dodatek nie kosztuje 1 czy 2 funty jak pisano wcześniej tylko 19 funtów za 4 osoby.
Ostatecznie i tak warto dojechać do centrum w 33-40 minut pociągiem bez ryzyka korków.

Podsumowując jadąc na jednodniówkę w 4 osoby nie widzę lepszego rozwiązania.


Czy trzeba kupić w kasach czy można przez internet i odebrac na lotnisku w maszynie?
Czy na Luton Airport jest jakiś biletomat czy dopiero na stacji Luton Airport Parkway? (probuje kupić np. przez southeastern i nie mogę wybrać biletomatu na lotnisku)
Rozumiem, że bilety kupione u autoryzowanych przewoznikow przez national rail biorą udział w promocji 2for1 (np. southeastern, thameslink, east midlands train, virgin trains itd.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#546 PostWysłany: 20 Lis 2014 12:30 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
dark01 napisał(a):
Jadę w 2 osoby do Lądka 26.11 i wracam 1.12 .
Trasa Luton lotnisko - Stratfort Int. Chcę jechać pociągiem i w związku z tym mam parę pytań:

- Czy cena zakupu biletów na pociąg online będzie taka sama jak w kasach na lotnisku? (off pick - return - online: 34Ł z LUA 31,5Ł z LTN)
- Czy bilety kupione online i odebrane na lotnisku w maszynie będą działać w promocji 2for1? czy muszę kupić na miejscu w kasie? (http://www.daysoutguide.co.uk/2for1-london)
- Czy chcąc korzystać z promocji 2for1 - bilety off pick-return w ogóle są brane pod uwagę? (można z nich korzystać przez cały 1 miesiąc ich obowiązywania? tzn w moim przypadku od 26 listopada do 1 grudnia?)
- Przy kupowaniu off pick - return muszę zaznaczać o której godzinie będę podróżował - czy ma to znaczenie? (nie wiem o której skończy się odprawa) czy bilet jest ważny na danej trasie, w danym dniu, poza szczytem?
- Jest kilka stron sprzedających bilety online - Czy wszystkie mają osobne maszyny do odbioru biletów czy jest 1?
- Polecacie jakaś konkretną stronę do sprzedaży biletów? Ma ktoś na zbyciu jakieś kody rabatowe do nich?


1. Cena w kasach bedzie taka sama jak na nationalrail.co.uk - ceny na niektore pociagi zmieniaja sie dynamicznie (nie wiem jak jest z ta linia) wiec im blizej wyjazdy tym drozej - w twoim przypadku jest juz tak blisko do wyjazdu, ze nie bedzie roznicy.
2. Tak - bilety kupione on line i odebrane w maszynie niczym nie roznia sie od tych kupionych w kasie.
3. Bilety Off-Peak sa OK.
4. Teoretycznie tak, ale bilet zadziala i na inny pociag tej samej kategorii. Wiec jak zaznaczysz 14 a wsiadziesz w pociag o 15 to nic sie nie stanie.
5. Maszyna jest 1. Strony to tylko posrednicy. Na thetrainline czasami idzie dopasc jakies deale. Poza tym to warto kupowac na stronie przewoznika bo zazwyczaj nie dodaja zadnych extra oplat za wystawienie, karty itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#547 PostWysłany: 20 Lis 2014 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 925
Zbanowany
Posiadam środki na koncie EasyBus i nie wykorzystam ich więc gdyby ktoś był chętny to mu zarezerwuję dorzucając od siebie jakiś rabacik.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#548 PostWysłany: 20 Lis 2014 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2013
Posty: 97
correos napisał(a):
przestroga dla osob korzystajacych z polaczenia easybus
londyn do stansed wczoraj nie przyjechaly 3 kolejne busiki
mega awantura na przystanku, wiele osob decydowalo sie na podroz taxi

nie wiem czy to jednorazowy epizod ale warto przemyslec
odpowiednio wczesniejszy kurs powrotny


Nie jest to jednorazowy przypadek. Stronę wcześniej opisywałem podobną sytuację z przed dwóch tygodni. W naszym wypadku GreenLine z Baker Street uratował (10 funtów). Na przyszłość radzę traktować EasyBus'a jako linię podwyższonego ryzyka :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#549 PostWysłany: 20 Lis 2014 23:12 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Wczoraj mieliśmy niezłą jazdę. EasyBus zamiast na Luton zawiózł nam na Stansted. Busa mieliśmy o 10:34 a lot do Warszawy dopiero o 14:20 - wiedziałem, że po EasyBusie można się spodziewać opóźnień. Na Stansted dojechaliśmy ok 11:15. Ludzie z Busa wysiedli, zostaliśmy tylko my we czwórkę i jakaś babka, która pracuje dla Wizzair i chciała się dostać na Luton. Wystartowała z gębą do kierowcy, że mówiła mu, że chce jechać na Luton. My w sumie nie mówiliśmy bo wpadliśmy w ostatniej chwili na ale na biletach, których część kierowca oddziera, jest London Luton. Kierowca twierdzi, że nigdy mu się coś takiego nie zdarzyło ale to nie jego wina, bo on miał kurs do Stansted i zaczyna pakować do Busa ludzi na powrotny kurs do Londynu. Babka zawołała jakiegoś gostka z kontroli National Express, który dzwoni do EasyBusa, żeby to zgłosić, drugi jak się zorientował, że mamy lot na 14:20 z Luton to stwierdził, że możemy zdążyć tylko taksówką więc mówię mu, żeby ją wołał (75 Funtów za kurs ze Stansted na Luton). Mówię też, że mam ubezpieczenie od spóźnienia na samolot jeśli nie dotrę kiedy zawiedzie transport publiczny (worldwideinsure), tylko potrzebuje jakiegoś potwierdzenia, że była taka sytuacja. Ten pierwszy podaje centrali numer busa i nazwisko kierowcy, ten drugi mówi mu, że mamy ubezpieczenie i potrzebujemy potwierdzenia co też ten pierwszy zgłasza centrali. Po chwili okazuje się, że kierowca miał jednak jechać na Luton a przyjechał na Stansted! Niezły cyrk. Ale to co stało się dalej sprawiło, że szczęki nam opadły. Ten, który rozmawiał z centralą woła kierowcę i mówi, że ma natychmiast wysadzić ludzi z busa i zawieźć naszą piątkę jak najszybciej na Luton! O 13:20 wysiadamy z EasyBusa na Luton, biegiem do kontroli bezpieczeństwa. 6 minut przed podaniem numeru bramki pod którą mamy się zameldować jesteśmy w hali odlotów po kontroli bezpieczeństwa. W życiu bym się nie spodziewał takiego finału po EasyBusie! Może jak usłyszeli, że mamy ubezpieczenie i uświadomili sobie, że ubezpieczalnia może się domagać od nich zwrotu wypłaconego odszkodowania, w ramach regresu, to doszli do wniosku, że bardziej im się opłaca odwieźć nas na Luton. Nie wiem i pewnie się nie dowiem. Nie wiem też dlaczego reszta osób z busa wysiadła i poszła do terminalu - może nie byli jeszcze na Luton ani Stansted i zorientowali się później, może kierowca brał wszystkich jak stali i część chciała jechać na Stansted i tam się znalazła. Nie wiem. Moja córka w czasie drogi na lotnisko spytała po co jedziemy tak wcześnie i będziemy czekać na lotnisku 3h. Teraz i Ona wie, że jadąc EasyBusem lepiej wyjechać duuużo wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
redrumik lubi ten post.
 
      
#550 PostWysłany: 21 Lis 2014 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
kendi napisał(a):
Wczoraj mieliśmy niezłą jazdę. EasyBus zamiast na Luton zawiózł nam na Stansted. Busa mieliśmy o 10:34 a lot do Warszawy dopiero o 14:20 - wiedziałem, że po EasyBusie można się spodziewać opóźnień. Na Stansted dojechaliśmy ok 11:15. Ludzie z Busa wysiedli, zostaliśmy tylko my we czwórkę i jakaś babka, która pracuje dla Wizzair i chciała się dostać na Luton. Wystartowała z gębą do kierowcy, że mówiła mu, że chce jechać na Luton. My w sumie nie mówiliśmy bo wpadliśmy w ostatniej chwili na ale na biletach, których część kierowca oddziera, jest London Luton. Kierowca twierdzi, że nigdy mu się coś takiego nie zdarzyło ale to nie jego wina, bo on miał kurs do Stansted i zaczyna pakować do Busa ludzi na powrotny kurs do Londynu. Babka zawołała jakiegoś gostka z kontroli National Express, który dzwoni do EasyBusa, żeby to zgłosić, drugi jak się zorientował, że mamy lot na 14:20 z Luton to stwierdził, że możemy zdążyć tylko taksówką więc mówię mu, żeby ją wołał (75 Funtów za kurs ze Stansted na Luton). Mówię też, że mam ubezpieczenie od spóźnienia na samolot jeśli nie dotrę kiedy zawiedzie transport publiczny (worldwideinsure), tylko potrzebuje jakiegoś potwierdzenia, że była taka sytuacja. Ten pierwszy podaje centrali numer busa i nazwisko kierowcy, ten drugi mówi mu, że mamy ubezpieczenie i potrzebujemy potwierdzenia co też ten pierwszy zgłasza centrali. Po chwili okazuje się, że kierowca miał jednak jechać na Luton a przyjechał na Stansted! Niezły cyrk. Ale to co stało się dalej sprawiło, że szczęki nam opadły. Ten, który rozmawiał z centralą woła kierowcę i mówi, że ma natychmiast wysadzić ludzi z busa i zawieźć naszą piątkę jak najszybciej na Luton! O 13:20 wysiadamy z EasyBusa na Luton, biegiem do kontroli bezpieczeństwa. 6 minut przed podaniem numeru bramki pod którą mamy się zameldować jesteśmy w hali odlotów po kontroli bezpieczeństwa. W życiu bym się nie spodziewał takiego finału po EasyBusie! Może jak usłyszeli, że mamy ubezpieczenie i uświadomili sobie, że ubezpieczalnia może się domagać od nich zwrotu wypłaconego odszkodowania, w ramach regresu, to doszli do wniosku, że bardziej im się opłaca odwieźć nas na Luton. Nie wiem i pewnie się nie dowiem. Nie wiem też dlaczego reszta osób z busa wysiadła i poszła do terminalu - może nie byli jeszcze na Luton ani Stansted i zorientowali się później, może kierowca brał wszystkich jak stali i część chciała jechać na Stansted i tam się znalazła. Nie wiem. Moja córka w czasie drogi na lotnisko spytała po co jedziemy tak wcześnie i będziemy czekać na lotnisku 3h. Teraz i Ona wie, że jadąc EasyBusem lepiej wyjechać duuużo wcześniej.

takie jak ten przypadki są na szczeście odosobnione ale na easybusa trzeba brać spory zapas czasowy. W większości przypadków jak jechałem było ok ale wystarczy że cokolwiek się stanie na drodze i już kilka busów się może spóźnić i zaczynają się nerwy. Przeżyłem raz tak na poważnie i nikomu nie życzę byłem tylko mocno zdziwiony że poza mną się nikt nie denerwuje ale się okazało że wszyscy mieli dużo większe zapasy czasowe. Teraz już wiem dlaczego.

-- 21 Lis 2014 08:54 --

kendi napisał(a):
Wczoraj mieliśmy niezłą jazdę. EasyBus zamiast na Luton zawiózł nam na Stansted. Busa mieliśmy o 10:34 a lot do Warszawy dopiero o 14:20 - wiedziałem, że po EasyBusie można się spodziewać opóźnień. Na Stansted dojechaliśmy ok 11:15. Ludzie z Busa wysiedli, zostaliśmy tylko my we czwórkę i jakaś babka, która pracuje dla Wizzair i chciała się dostać na Luton. Wystartowała z gębą do kierowcy, że mówiła mu, że chce jechać na Luton. My w sumie nie mówiliśmy bo wpadliśmy w ostatniej chwili na ale na biletach, których część kierowca oddziera, jest London Luton. Kierowca twierdzi, że nigdy mu się coś takiego nie zdarzyło ale to nie jego wina, bo on miał kurs do Stansted i zaczyna pakować do Busa ludzi na powrotny kurs do Londynu. Babka zawołała jakiegoś gostka z kontroli National Express, który dzwoni do EasyBusa, żeby to zgłosić, drugi jak się zorientował, że mamy lot na 14:20 z Luton to stwierdził, że możemy zdążyć tylko taksówką więc mówię mu, żeby ją wołał (75 Funtów za kurs ze Stansted na Luton). Mówię też, że mam ubezpieczenie od spóźnienia na samolot jeśli nie dotrę kiedy zawiedzie transport publiczny (worldwideinsure), tylko potrzebuje jakiegoś potwierdzenia, że była taka sytuacja. Ten pierwszy podaje centrali numer busa i nazwisko kierowcy, ten drugi mówi mu, że mamy ubezpieczenie i potrzebujemy potwierdzenia co też ten pierwszy zgłasza centrali. Po chwili okazuje się, że kierowca miał jednak jechać na Luton a przyjechał na Stansted! Niezły cyrk. Ale to co stało się dalej sprawiło, że szczęki nam opadły. Ten, który rozmawiał z centralą woła kierowcę i mówi, że ma natychmiast wysadzić ludzi z busa i zawieźć naszą piątkę jak najszybciej na Luton! O 13:20 wysiadamy z EasyBusa na Luton, biegiem do kontroli bezpieczeństwa. 6 minut przed podaniem numeru bramki pod którą mamy się zameldować jesteśmy w hali odlotów po kontroli bezpieczeństwa. W życiu bym się nie spodziewał takiego finału po EasyBusie! Może jak usłyszeli, że mamy ubezpieczenie i uświadomili sobie, że ubezpieczalnia może się domagać od nich zwrotu wypłaconego odszkodowania, w ramach regresu, to doszli do wniosku, że bardziej im się opłaca odwieźć nas na Luton. Nie wiem i pewnie się nie dowiem. Nie wiem też dlaczego reszta osób z busa wysiadła i poszła do terminalu - może nie byli jeszcze na Luton ani Stansted i zorientowali się później, może kierowca brał wszystkich jak stali i część chciała jechać na Stansted i tam się znalazła. Nie wiem. Moja córka w czasie drogi na lotnisko spytała po co jedziemy tak wcześnie i będziemy czekać na lotnisku 3h. Teraz i Ona wie, że jadąc EasyBusem lepiej wyjechać duuużo wcześniej.

takie jak ten przypadki są na szczeście odosobnione ale na easybusa trzeba brać spory zapas czasowy. W większości przypadków jak jechałem było ok ale wystarczy że cokolwiek się stanie na drodze i już kilka busów się może spóźnić i zaczynają się nerwy. Przeżyłem raz tak na poważnie i nikomu nie życzę byłem tylko mocno zdziwiony że poza mną się nikt nie denerwuje ale się okazało że wszyscy mieli dużo większe zapasy czasowe. Teraz już wiem dlaczego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#551 PostWysłany: 21 Lis 2014 21:55 

Rejestracja: 01 Sie 2014
Posty: 28
Loty: 32
Kilometry: 26 849
W lutym lecę do Londynu na weekend (sb-nd). To będzie moja pierwsza wizyta w tym mieście, więc nie znam tamtejszych realiów. Ze względów techniczno - czasowych lecę na LTN, a wracam z STN. Przeglądnąłem wątek i dochodzę do następujących wniosków:
- z Luton do Londynu najlepiej dojechać autobusem (koszt od 2-3 funtów/os). Autobusy się spóźniają, ale nie ogranicza mnie czas.
- z Londynu na Stansted najpewniej i najszybciej Stansted Express (koszt od 8F - kupuję bilety "Low-cost 30 day Advance Fare" i nie spóźnię się na lot)

I teraz pytanie. Czy mogę skorzystać z oferty "2FOR1" i wykupić 4 bilety w cenie 2 na atrakcję z listy (myślałem o London Eye) na podstawie biletu kupionego na pociąg na Stansted? Może macie inne - lepsze pomysły na transfer?

Dzięki za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#552 PostWysłany: 24 Lis 2014 10:34 

Rejestracja: 19 Lis 2014
Posty: 3
gienuu napisał(a):
W lutym lecę do Londynu na weekend (sb-nd). To będzie moja pierwsza wizyta w tym mieście, więc nie znam tamtejszych realiów. Ze względów techniczno - czasowych lecę na LTN, a wracam z STN. Przeglądnąłem wątek i dochodzę do następujących wniosków:
- z Luton do Londynu najlepiej dojechać autobusem (koszt od 2-3 funtów/os). Autobusy się spóźniają, ale nie ogranicza mnie czas.
- z Londynu na Stansted najpewniej i najszybciej Stansted Express (koszt od 8F - kupuję bilety "Low-cost 30 day Advance Fare" i nie spóźnię się na lot)

I teraz pytanie. Czy mogę skorzystać z oferty "2FOR1" i wykupić 4 bilety w cenie 2 na atrakcję z listy (myślałem o London Eye) na podstawie biletu kupionego na pociąg na Stansted? Może macie inne - lepsze pomysły na transfer?

Dzięki za pomoc :)

według mnie możesz skorzystać z 2for1, ale tylko w dniu wylotu (dzień ważności biletu) - jeśli masz późno pociąg to zadziała :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#553 PostWysłany: 24 Lis 2014 11:47 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8851
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Mam takie pytanie odnośnie Easybusa z/do Luton.

Bilety mam kupione do i z Baker Street. Natomiast bardziej pasuje mi Victoria. W tamtą stronę pewnie nie będzie problemu, bo po prostu wysiądę później.
Ale zastanawiam się nad powrotem, czy jeśli będę na Victoria, to kierowca może odmówić wpuszczenia mnie do autobusu ponieważ mam bilet z innego miejsca?

Będę wdzięczny za info od kogoś, kto być może przerabiał taką sytuację.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#554 PostWysłany: 24 Lis 2014 12:18 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 21
Ku przestrodze:

Miesiąc temu mieliśmy bilety na Easybusa z Baker Street na Luton. Nasz autobus w ogóle nie przyjechał, w kolejnym były dla nas miejsca, ale tłum ludzi bez rezerwacji pozostał na przystanku. Organizacja na tym przystanku bardzo słaba, wszyscy wszystkich się pytali, no i trzeba uważać, by przypadkiem nie pojechać do Stansted. Mimo niedzieli i wieczorowej pory autobus wlókł się niemiłosiernie, na lotnisko dojechał po 1:15h. Opóźnienie musiał mieć konkretne, bowiem po przyjeździe połowa pasażerów od razu rzuciła się biegiem do terminala.

I ku pokrzepieniu:

Przy punktualnym wylocie Wizzaira o 20:30 i przewidzianej godzinie zamknięcia bramek o 19:50, przekraczając próg lotniska o 20:00, jest szansa załapać się na samolot :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#555 PostWysłany: 24 Lis 2014 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Chciałbym kupić bilety na bus + pociąg z Luton airport na st. Pancras.
Obecnie na stronie internetowej thameslink nie ma możliwości wyboru automatu do pobrania biletu na lotnisku.
Jak sobie w praktyce radzić ? Wybrać luton parkway ?
Czy nadal jest punkt wymiany na lotnisku "w okienku"?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#556 PostWysłany: 24 Lis 2014 20:48 

Rejestracja: 31 Lip 2013
Posty: 65
Loty: 70
Kilometry: 167 826
Kupiłem 2 bilety na easybus'a na styczeń . 2 osoby RT ~ 15Ł do stacji Victoria Coach Station mam nadzieję, że nie będzie problemów ;)
BTW Wyczytałem, że na trasie Luton->VCS->Luton kursuje National Express - czyli zamiast jechać tym małym pomarańczowym busikiem, mam szukać dużego busa NX ???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#557 PostWysłany: 26 Lis 2014 09:11 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Tak,jeździ NX. Byłem 24.11. MIeliśmy autokar na 7:50. Przyjechał 8:10 i odjechały dwa o 8:15. Jechaliśmy do centrum równe 2h! na powrót o 16:40 nie zdążyliśmy i pojechaliśmy z Victorii o 17:00. Dobrze, że poszliśmy na dworzec bo autokar nie zatrzymywał się na Baker! Na lotnisko jechał 1:45h ! Za tydzień znów lot. Na następny raz chyba wybiorę pociąg. Nawet w samolocie Wizz sprzedaje bilety i mówili, że jest dojazd busem na kolej i dalej pociąg. Ciekawe jak czasowo to wygląda?
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#558 PostWysłany: 26 Lis 2014 10:03 

Rejestracja: 31 Lip 2013
Posty: 65
Loty: 70
Kilometry: 167 826
Dzięki, tak właśnie myślałem żeby nie brać biletów do/z Baker st tylko jechać i wracać z ostatniego przystanku.
BTW. Dużo czasu spędziłem w Szkocji - tam jak autobus był spóźniony lub pełny kierowca nie zatrzymywał się na przystankach tylko jechał dalej. Może jak easybus lub NX ma opóźnienie to bierze ludzi tylko z Victoria i jedzie prosto na Luton ?!
BTW czy z Victoria Coach Station jest blisko do stacji metra?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#559 PostWysłany: 26 Lis 2014 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
Najbliżej jest stacja Sloane Square (linie: żółta i zielona), w drugą stronę jest stacja Victoria (linie: żółta, zielona, niebieska).
Do obu jakieś 10 minut spacerkiem.
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#560 PostWysłany: 26 Lis 2014 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 206
Loty: 30
Kilometry: 37 700
niebieski
Dziewon napisał(a):
Na lotnisko jechał 1:45h !
Ale z którym przewoźnikiem był ten problem EB czy NX? Chciałam kupić bilety do Marble Arch, tam jest taki sajgon jak na Baker Street?
Pamieta ktos ile kosztują te bilety na pociąg w samolocie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1959 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 98  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group