Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Strona lotniska http://www.london-luton.co.uk/pl/airport/

Alternatywne zestawienie: http://www.toptiplondon.com/transport/a ... on-airport

Cytuj:
jeśli ktoś się decyduje na autokar, to przy wyjeździe z Londynu w godzinach porannego (6:00-9:30) albo wieczornego szczytu (16:30-20:00), to rekomendowane jest przemnożenie czasu przejazdu podawanego przez Google Maps co najmniej x 2 i rozpoczęcie podróży ok. 4 godziny przed planowym odlotem. W razie wątpliwości należy zamknąć oczy, wyobrazić sobie ruch uliczny w Warszawie i pomnożyć x 10 (przybliżona korekta z racji rozmiarów obu aglomeracji i wielkości populacji ich mieszkańców). I traktować niedzielę jak każdy inny dzień tygodnia.


Polecamy korzystanie z paszportów biometrycznych i bramek automatycznych (e-gates). Można zaoszczędzić nawet pól godziny.

Czas przejazdu autobusem około 1-1,5 godz., pociągiem - około 45 min.

Autobusy => http://www.london-luton.co.uk/pl/conten ... ge580.html

EasyBus - od £2/ os. w jedną stronę - http://pl.easybus.co.uk/londyn-luton

Odjazd z zatoczki S przy wyjściu z terminala: http://www.london-luton.co.uk/uploads/gfx/1361.jpg

Trasy:
do Victoria Coach Station (Westminster) (obsługiwana przez National Express) - http://www.easybus.com/pl/londyn-luton/ ... o-victoria - przystanki: jak dla National Express (poniżej).
albo
do Liverpool Street Station (City) - http://www.easybus.com/pl/londyn-luton/ ... ool-street - przystanki: http://www.easybus.com/en/london-luton/ ... t-bus-stop

National Express - od £5/ os. w jedną stronę - http://www.nationalexpress.com/whereweg ... rport.aspx

Trasa: do Victoria Coach Station (Westminster)

Odjazd z zatoczki K lub L nieopodal terminala: http://www.london-luton.co.uk/uploads/gfx/1361.jpg

Przystanki: http://coachtracker.nationalexpress.com ... own-London

GreenLine (757) - od £10 / os. w jedną stronę - https://tickets.arrivabus.co.uk/greenline/757-service/

Trasa: do Victoria Station (Westminster)

Odjazd z zatoczki E przy parkingu koło terminala: http://www.london-luton.co.uk/uploads/gfx/1361.jpg

Przystanki: zakładka Coach stop maps w dolnej części strony: http://www.greenline.co.uk/757/

Pociągi => http://www.london-luton.co.uk/pl/conten ... ge579.html

Od £12.5/os. w jedną stronę (autobus wahadłowy z/ do lotniska + pociąg). Kupno lub odbiór biletu zakupionego przez internet możliwe jest w automacie w hali przylotów. Rozwiązanie to jest najbardziej opłacalne dla grup co najmniej 3-4 osob, bo wtedy koszt biletu spada do £8.25/ os. w jedną stronę.

Zakup biletu na http://www.nationalrail.co.uk/ - w granatowej ramce Train times & tickets, w polu From należy wpisać skrót LUA (pełna nazwa: Luton Airport),

a w polu To - albo London albo skrót lub nazwę konkretnej stacji (w kolejności wg oddalania się od lotniska):
STP - London St Pancras International
ZFD - Farringdon
CTK - City Thameslink
BFR - London Blackfriars,
dodać daty, godziny, liczbę osób (ważne!) i kliknąć na przycisk Go. Na kolejnej stronie pojawią się połączenia i ceny, a po kliknięciu na "Other services you can travel on" pod ceną danego przejazdu - alternatywne pociągi, którymi można pojechać np. w razie opóźnienia lotu. Uwaga: na tej trasie jeżdżą też pociągi dwóch operatorów.

Można obniżyć koszt przejazdu kupując 2 bilety osobno:
1) z lotniska (LUA) do stacji kolejowej Luton Airport Parkway (LTN) - £1,60/ os. (ew. u kierowcy, ale wtedy płatność tylko gotówką),
2) ze stacji Luton Airport Parkway (LTN) do centrum (j.w.) - od £10/ os.

Inne przydatne informacje:
- Komunikacja w Londynie (szczególnie wikipost): londyn-i-komunikacja-miejska,1408,3189
- System Pay As You Go: karta Oyster lub zbliżeniowa karta płatnicza: payg-oyster-i-contactless-karty-zblizeniowe,1408,41334

@Kara


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1959 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 98  Następna
Autor Wiadomość
#641 PostWysłany: 25 Sty 2015 11:13 

Rejestracja: 10 Sty 2015
Posty: 16
tomson623 napisał(a):
Kilka informacji apropo biletów na pociąg, off peak return, luton airport - london zones 1-6(czyli z travelcard). Cena dla 2 osób wyszło 47Ł po wyszukaniu na stronie nationalrails, a kupieniu u pośrednika Chiltern Railways(u innych pośredników wyrzucało mi błąd!?). Jako miejsce odbioru biletu wybrane Luton Airport parkway, ale automat na lotnisku luton bez problemu wydał bilet (potrzebny jest numer zamówienia).
Pomimo tego, że bilet jest off peak, to przy powrocie o godz. 17.30 bramki na dworcu St.Pancras nas przepuściły bez problemu(godz szczytu od 16.30). Nie wydaje mi się żeby były dodatkowe kontrole w pociągach, żeby obawiać się mandatu. W autobusach kierowcy pobieżnie spoglądają na bilet.

Warto zabrać paszport biometryczny, dużo mniejsza kolejka po przylocie na Luton.


a mógłbyś może opisać, gdzie dokładnie jest ten automat :) czy to ten, który stoi gdzieś w holu bagażowym? i jak jest oznakowany? :) pytam tak, żeby uniknąć niepotrzebnego chodzenia i szukania ;) z góry bardzo dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#642 PostWysłany: 25 Sty 2015 18:28 

Rejestracja: 06 Lip 2013
Posty: 39
Witam,
Wczoraj byłem na jednodniówce w Londynie więc podzielę się swoimi spostrzeżeniami odnośnie dojazdu z/na lotnisko.
Bilet na pociąg kupiłem wcześniej przez stronę Thameslinkrailway ( wybrałem godzinę wyjazdu i powrotu, bilet super-off peak + travelcard - 18,50 GBP). Bilet odebrałem z automatu w holu bagażowym ( jest wyraźnie oznakowany). Kupując bilet zaznaczyłem opcję odbioru w automacie w Luton airport parkway. Jak widać odbiór biletu w automacie innym niż wybrany przy kupnie nie stanowi żadnego problemu.Ważne żeby mieć przy sobie kartę kredytową, bez jej wsunięcia maszyna nie wyda biletu.
Ponieważ samolot przyleciał trochę wcześniej, postanowiłem się upewnić czy mogę skorzystać z wcześniejszego pociągu ( na bilecie nie było wybitej godziny odjazdu). W głównym holu lotniska znalazłem budkę z napisem Thameslink i miłego pana, który wytłumaczył mi że w dzisiejszym dniu mogę jechać dowolnym pociągiem ( oczywiście w tej taryfie).
Przed lotniskiem czekał już autobus, którym po ok 10min dotarłem do Luton airport parkway. Jeżeli dobrze pamiętam, pociągi do Londynu odjeżdżają z pierwszego peronu ( ruchomymi schodami na dworcu na najwyższe piętro). Wsiadłem w pierwszy pociąg przez St. Pancras jaki nadjechał (pociąg jechał do Brighton). W czasie drogi konduktor sprawdzał bilety. Po ok 30min byłem na St.Pancras.
Powrót zaplanowałem na 17.30 ( samolot 20:40). Na St. Pancras przybyłem na szczęście trochę wcześniej. Pociąg, którym chciałem jechać jak się okazało został odwołany. Zdążyłem na pociąg wcześniejszy, który na moje szczęście był opóźniony 15min. W tym kierunku konduktor nie sprawdzał biletów. Warto sobie w telefonie zainstalować aplikację Thameslink, lub zaglądać na ich Twittera - na bieżąco informują o utrudnieniach na trasach. No i lepiej chyba nie zostawiać sobie powrotu na ostatnią chwilę. Odwołanie pociągu w takiej sytuacji może mieć dramatyczne skutki.
Warto również zajrzeć na plan prac serwisowych w metrze na stronie http://www.tfl.gov.uk/tube-dlr-overground/status/. Wczoraj np część linii było zamkniętych przez co musiałem sobie trochę przemodelować plan dnia.
Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Recos, 25 Sty 2015 19:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
anjya lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#643 PostWysłany: 25 Sty 2015 18:45 

Rejestracja: 10 Sty 2015
Posty: 16
@Recos dzięki bardzo za praktyczne wskazówki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#644 PostWysłany: 25 Sty 2015 22:27 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 3
Czy orientujecie się czy bilety na national express są godzinowe tzn. obowiązują na przejazdy tylko dla określonej godziny wybranej przy zakupie biletu, czy obowiązuje podobna zasada jak przy easybusie +/- określony czas?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#645 PostWysłany: 25 Sty 2015 23:40 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 3
marilyn napisał(a):
Chciałabym wybrać się na tzw. jednodniówkę do Londynu. Przejrzałam sporo wpisów. Pociąg raczej odpada ze względu na cenę... Czy jesteście w stanie doradzić, z którym przewoźnikiem autobusowym jest najmniej stresu?... Wybrać EasyBus, National Express czy Green Line (Luton - Londyn)? Może ktoś ma jakieś w miarę świeże doświadczenia i coś doradzi?


W zeszły poniedziałek byłam na 'jedniodniówce' w Londynie i mimo wcześniejszych negatywnych opinii o EasyBus nie żałuję, że go wybrałam zamiast pociągu (za bilety w dwie strony zapłaciłam niecałe 4 Ł). Miałam kupiony bilet na 8:55 do Victoria, ale bez problemu mogłam jechać wcześniejszym autobusem. Wyjechaliśmy z Luton zgodnie z rozkładem (8:05), wysiadłam przy Marble Arch o 9:45. Powrót miałam o 17 z Liverpool Street. Bus podjechał na przystanek 10 minut przed czasem, odjechał zgodnie z rozkładem, na lotnisku byliśmy o 18:40.
Góra
 Profil Relacje PM off
bulion lubi ten post.
 
      
#646 PostWysłany: 25 Sty 2015 23:59 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 173
olemka89 napisał(a):
Czy orientujecie się czy bilety na national express są godzinowe tzn. obowiązują na przejazdy tylko dla określonej godziny wybranej przy zakupie biletu, czy obowiązuje podobna zasada jak przy easybusie +/- określony czas?

Jeżeli chodzi Ci o bilety easyBusa na National express to cytat z biletu
" Rezerwacja siedzenie jest wazna tylko na godzine, na ktora bilet jest zarezerwowany
Bilet zachowuje waznosc na przejazd nastepnym autobusem do 60 minut przed lub po godzinie, na ktora zostal
wykupiony, bez zadnych dodatkowych oplat. Jednakże easyBus nie gwarantuje miejsc wolnych na przejazd
następnym autobusem, gdyż pasażerowie z rezerwacja na dana godzine maja pierwszeństwo przejazdu",
ale nastaw się na problemy- szczególnie, jeżeli chcesz wsiąść na przystanku, który znajduje się gdzieś na trasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#647 PostWysłany: 26 Sty 2015 00:09 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 3
sive napisał(a):
olemka89 napisał(a):
Czy orientujecie się czy bilety na national express są godzinowe tzn. obowiązują na przejazdy tylko dla określonej godziny wybranej przy zakupie biletu, czy obowiązuje podobna zasada jak przy easybusie +/- określony czas?

Jeżeli chodzi Ci o bilety easyBusa na National express to cytat z biletu
" Rezerwacja siedzenie jest wazna tylko na godzine, na ktora bilet jest zarezerwowany
Bilet zachowuje waznosc na przejazd nastepnym autobusem do 60 minut przed lub po godzinie, na ktora zostal
wykupiony, bez zadnych dodatkowych oplat. Jednakże easyBus nie gwarantuje miejsc wolnych na przejazd
następnym autobusem, gdyż pasażerowie z rezerwacja na dana godzine maja pierwszeństwo przejazdu",
ale nastaw się na problemy- szczególnie, jeżeli chcesz wsiąść na przystanku, który znajduje się gdzieś na trasie.


Chodzi mi o bilety kupowane bezpośrednio przez nationalexpress.com. Wiem, że easybus jeździ dla national express lub odwrotnie. Kupując bilety, przy wyborze godziny odjazdu warunki nie są jednoznacznie określone. Ponadto kupując bilet można dokupić opcję flexible airport journey za 40Ł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#648 PostWysłany: 26 Sty 2015 00:52 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
https://nationalexpress.faq-help.com/mo ... %20tickets => What should I do if my flight is delayed?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#649 PostWysłany: 26 Sty 2015 01:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
nikusiama napisał(a):
marilyn napisał(a):
Chciałabym wybrać się na tzw. jednodniówkę do Londynu. Przejrzałam sporo wpisów. Pociąg raczej odpada ze względu na cenę... Czy jesteście w stanie doradzić, z którym przewoźnikiem autobusowym jest najmniej stresu?... Wybrać EasyBus, National Express czy Green Line (Luton - Londyn)? Może ktoś ma jakieś w miarę świeże doświadczenia i coś doradzi?


W zeszły poniedziałek byłam na 'jedniodniówce' w Londynie i mimo wcześniejszych negatywnych opinii o EasyBus nie żałuję, że go wybrałam zamiast pociągu (za bilety w dwie strony zapłaciłam niecałe 4 Ł). Miałam kupiony bilet na 8:55 do Victoria, ale bez problemu mogłam jechać wcześniejszym autobusem. Wyjechaliśmy z Luton zgodnie z rozkładem (8:05), wysiadłam przy Marble Arch o 9:45. Powrót miałam o 17 z Liverpool Street. Bus podjechał na przystanek 10 minut przed czasem, odjechał zgodnie z rozkładem, na lotnisku byliśmy o 18:40.


To i ja opiszę moje wczorajsze doświadczednia z Easybusa - wczoraj byłem na jednodniówce w Londynie, leciałem z Modlina do Stansted i z powrotem, bilety na Easybusa kupiłem ze 2 miesiące wcześniej.

Wylot z Modlina spóźniony o o 15 minut ale po drodze nadrobiliśmy i lądujemy 7:50. Ponieważ bilety mamy na busa o 8:50 to znaczy mamy luzik. Po przyjechaniu kolejką do terminala masakra !!! - z 500, a może i 700 osób kłębi się do kontroli dokumentów a sprawdzają tylko 4 osoby. Koniec końców udało się dobiec do busa o 8:46 i 4 minuty później już jechaliśmy (w busiku był komplet).

W powrotną drogę busa mieliśmy o 15:40 (Old Street), wylot ze Stansted mamy o 18:00. Na przystanek przychodzimy o 15:24 i dosłownie sprzed nosa ucieka nam Easybus (w środku ze 2-3 osoby). Nic to - nasz będzie za 15 minut, zresztą widzimy pomarańczowego busika na Shellu naprzciwko. Zatankował, wyjeżdża ze stacji, podnosimy się, obok nas podnosi się szóstka Czechów lecących do Brna o 17:50. Busik wyjeżdża ze stacji i......mija nas i nie zatrzymując się jedzie sobie pusty :shock: OK - jest 15:38 więc zaraz powinien przyjechać ten nasz. Mijają kolejne minuty, na przystanku robi się coraz gęściej bo schodzą się ludzie na kolejny kurs o 16:15. Zaczyna się robić nerwowo, w końcu 16:05 na przeciwny (G) przystanek podjeżdża busik, wypuszcza ludzi i jedzie zrobić zawrotkę - nie ma go z 10 minut, a tymczasem na przystanku już wrze bo czujemy, że będzie ostro. W końcu (16:15) podjeżdża i kierowca mówi, że zabiera ludzi z biletami na 16:15 - no i się zaczyna !!! My (we dwoje) i Czesi (6 osób) drzemy się, że wsiadamy bo za 1,5 godziny mamy samolot, awantura, kierowca mówi żeby się odsunąć, przekrzykiwania, no generalnie mega nerwowo. W końcu decyduje, że zabiera te 8 osób z 15:40, ładujemy się do busa (przypinam się pasami i zapowiadam, że odepnę się dopiero na lotnisku), oprócz nas wchodzi jeszcze kilka osób (bus jest 14-osobowy) z 16:15 ale oczywiście część z tej godziny zostaje na przystanku.

Kierowca uspokaja, że za 10 minut podjedzie kolejny bus. W drodze powrotnej wypatruję tego busa, aż do wyjazdu na autostradę go nie minęliśmy, potem już nie obserwowałem. Na lotnisko zajechaliśmy o 17:08, biegiem przez lotnisko, na security akurat nie ma kolejki - dosłownie 10-15 osób ale X-ray szwankuje - ucieka nam prawie 15 minut, w końcu biegiem przez terminal, do kolejki, na gate a tam już końcówka ludzi do wejścia (17:40). Przedostatni pakujemy się do samolotu i 18:08 wylatujemy.

W każdym razie ja się skutecznie wyleczyłem z Easybusa, bo gdyby nie dużo pozytywnych zbiegów okoliczności to byśmy nie złapali naszego samolotu (nie wiem co z Czechami, ale oni jeszcze mieli walizki do nadania :shock: )
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#650 PostWysłany: 26 Sty 2015 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 206
Loty: 30
Kilometry: 37 700
niebieski
olemka89 napisał(a):
Czy orientujecie się czy bilety na national express są godzinowe tzn. obowiązują na przejazdy tylko dla określonej godziny wybranej przy zakupie biletu, czy obowiązuje podobna zasada jak przy easybusie +/- określony czas?

W NE obowiązują tylko na okresloną godzinę. Przerabiałam w piątek. Nawet jak jest wolne pół autobusu to nikogo innego nie zabiorą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#651 PostWysłany: 27 Sty 2015 01:26 

Rejestracja: 22 Sty 2015
Posty: 6
pytanie, wybieram się pt rano - pon wieczór na Luton i docelowo Londyn.

przerobiłem większość tematu ale nadal nie mam złotego środka, easy bus jak widzę puszczają ludzi w trąbę ale przemawia za nimi cena.

thameslink jest szybkie ale z tego co patrzyłem, w obie strony co najmniej 30 funtów.

ale potrzebuję też przejazdów na metro, istnieje jakaś opcja, że kupię na jednym bilecie to:
w sensie dojazd luton lotnisko londyn centrum i potem jakaś oysterka na powiedzmy 10 przejazdów metrem i powrót na luton koleją??



z góry dzięki za odpowiedź.


5.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#652 PostWysłany: 27 Sty 2015 08:54 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 88
bajzel. napisał(a):
istnieje jakaś opcja, że kupię na jednym bilecie to:
w sensie dojazd luton lotnisko londyn centrum i potem jakaś oysterka na powiedzmy 10 przejazdów metrem i powrót na luton koleją??
5.


Nie. Oysterka dziala tylko w obrebie London. Jak sie nie spoznisz na easybusa to cie nie zostawia na przystanku. Jezdzilem nim ponad 10 razy w kazda strone, na kazde lotnisko i zawsze dotarlem na czas, wrocilem na czas.

Chociaz, ostatnio przezucilem sie na national express, bo wygodniejszy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#653 PostWysłany: 27 Sty 2015 09:06 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Moya napisał(a):
olemka89 napisał(a):
Czy orientujecie się czy bilety na national express są godzinowe tzn. obowiązują na przejazdy tylko dla określonej godziny wybranej przy zakupie biletu, czy obowiązuje podobna zasada jak przy easybusie +/- określony czas?

W NE obowiązują tylko na okresloną godzinę. Przerabiałam w piątek. Nawet jak jest wolne pół autobusu to nikogo innego nie zabiorą.


Chyba nie ma reguły mnie kiedyś wzięli dwa razy wcześniej. Z lotniska bez problemu. Z centrum po prośbie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#654 PostWysłany: 27 Sty 2015 14:23 

Rejestracja: 22 Sty 2015
Posty: 6
fakalaka napisał(a):
bajzel. napisał(a):
istnieje jakaś opcja, że kupię na jednym bilecie to:
w sensie dojazd luton lotnisko londyn centrum i potem jakaś oysterka na powiedzmy 10 przejazdów metrem i powrót na luton koleją??
5.


Nie. Oysterka dziala tylko w obrebie London. Jak sie nie spoznisz na easybusa to cie nie zostawia na przystanku. Jezdzilem nim ponad 10 razy w kazda strone, na kazde lotnisko i zawsze dotarlem na czas, wrocilem na czas.

Chociaz, ostatnio przezucilem sie na national express, bo wygodniejszy :)


moje niedoczytanie, o oyster już wszystko wiem,

jakaś duża różnica jest pomiędzy easy busem a ne?

ceny rozumiem w internecie jak kupię wcześniej są niższe niż na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#655 PostWysłany: 27 Sty 2015 19:06 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 138
bajzel. napisał(a):
jakaś duża różnica jest pomiędzy easy busem a ne?


NE to największy, normalnokosztowy przewoźnik autobusowy w UK. EB to niewielka firemka oferująca tanie przejazdy busikami na podlondyńskie lotniska. Taka jest różnica :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#656 PostWysłany: 29 Sty 2015 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
Wczoraj byłam na jednodniówce w Londynie z przyjaciółką i trasę Luton-Londyn-Luton odbyłyśmy EasyBusem. Taniość ponad wszystko :D Za 4 bilety dałam łącznie 6 funtów (z opłatą rezerwacyjną łącznie).
Rano miałyśmy wyjazd o 7.35, trochę się zasiedziałyśmy na lotnisku i pojechałyśmy dopiero o 8.30, nie było żadnych problemów. Na Victorii wysiadłyśmy o 10.30 (dość spory korek w centrum miasta, mogłyśmy w sumie wysiąść wcześniej na Baker Street).
Z powrotem nie dotarłyśmy na wykupiony przejazd o 17.30, ale tuż po 18.00 złapałyśmy EB również na Victorii. Na lotnisku byłyśmy o 19.45.
Dla mnie największym plusem EB jest cena i możliwość zmieniania godziny odjazdów :) Jechał z nami też chłopak, który miał bilet Victoria-Luton, ale wsiadł pod Marble Arch i też nie było problemów.
W październiku też jeździłam EasyBusem, odczucia podobnie jak wyżej.
Nie chcę umniejszać problemów innych forumowiczów z EB, natomiast warto jednak pamiętać, że cała londyńska aglomeracja to istny komunikacyjny horror i wystarczy jeden czy dwa większe wypadki na drodze, o które naprawdę nietrudno, i sypie się cały rozkład jazdy autobusów.
Jeśli komuś zależy na zminimalizowaniu ryzyka spóźnienia, to sugeruję wybór kolei.
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#657 PostWysłany: 01 Lut 2015 10:48 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 8
Proszę o pomoc, a mianowicie:
1. jakie są aktualne ceny travelcard?
2. jeżeli kupuję bilet na pociąg z National Rail z St Pancras do Luton Airport to gdzie muszę odebrać ten bilet? Czy przyjdzie na email czy odbiór w jakimś automacie na stacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#658 PostWysłany: 03 Lut 2015 10:54 

Rejestracja: 03 Lut 2015
Posty: 8
Cześć,
wybieram się na jednodniówkę do Londynu (przylot: 7.30 wylot ok 20:35)
Pytanie mam następujące - w którym miejscu najlepiej wysiąść w centrum pod kątem zwiedzania ?
Widzę, że jest klilka powtarzających się w wielu miejscach opcji (w załeżności od przewoźnika, którego aktualnie poszukuje):
- Victoria,
- Liverpool Street,
- Baker Street,
-Marble Arch,
-Finchley Road,
- Brent Cross.

Z góy dzięki.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Lut 2020 21:10, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#659 PostWysłany: 03 Lut 2015 11:02 

Rejestracja: 10 Sty 2015
Posty: 16
też lecę na jednodniówkę i wybrałam Liverpool Street :) na mapie obejrzałam gdzie to i wymyśliłam trasę-koło, że tak powiem :) właśnie z liverpool street prosto na london bridge, potem pod tamizą (patrząc na mapę), przy parlamencie, westminster, buckingham palace,i potem powrót górą, jak da radę piccadily circus i st. paul's cathedral i z powrotem na liverpool street :) ale szczerze powiem, nie mam pojecia, gdzie są pozostaje stacje :D


Ostatnio edytowany przez Zeus, 03 Lut 2015 11:03, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#660 PostWysłany: 03 Lut 2015 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Ale to zależy co chcesz zwiedzać. Np. Liverpool Steet (a tak naprawdę Commercial Street) do dobry punkt do zobaczenia Tower i Tower Bridge). Victoria żeby pójść pod Buckingham Palace itd itp.
Zastanów się co chcesz zobaczyć, a potem wybierz sobie optymalne punkty. Inna rzecz, że w godzinach szczytu najlepiej dojechać gdzieś do metra i dalej jechać nim, bo w centrum są duże korki i dużo stracisz w autobusie (czyli z tych które zaproponowałeś Brent Cross albo Finchley Road).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1959 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 98  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group