Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Filmy użytkowników wykonane kamerką:
[+] Pokaż









https://vimeo.com/129976941


Przykładowe zdjęcia znajdziecie w postach poniżej.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 424 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 27 Lip 2015 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
Banggood.com

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#62 PostWysłany: 27 Lip 2015 12:13 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 144
hipeq69 napisał(a):
Jak ja zmieniałem ostrość to miałem cały czas włączoną kamerę i robiłem zdjęcie i od razu patrzyłem na komputerze jak wygląda, jeśli nie było okej to kręciłem dalej. W końcu znalazłem te idealne ustawienie i teraz jest miodzio :) Niczym też nie kleiłem tego, siedzi na tyle mocno, że nie będzie się obracało, a na pewno nie wypadnie :)

Pozdrawiam


Używałeś czegoś do poluzowania obiektywu, czy po prostu się dał przekręcić "ręcznie"? Ja czekam na kabelek micro HDMI, i też będę się brał za ustawianie ostrości, bo jest ewidentnie skiepszczona (szczególnie na prawym, dalszym planie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 27 Lip 2015 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 776
Loty: 64
Kilometry: 89 673
niebieski
Obiektyw był przymocowany trzema kroplami kleju (sylikonowy taki), wydrapałem to lekko nożem i już można było nim obracać, a dalej tak jak pisałem wyżej :)
_________________
Zapraszam na bloga - http://www.LikeToFly.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 27 Lip 2015 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
lukas63 napisał(a):
mplucinski napisał(a):
W moim egzemplarzu zainstalowałem wersję firmware 1.2.0 i niestety nie mam możliwości nagrywania w rozdzielczości większej niż 1920 x 1080 @ 60p... dziwne...


Mam niestety to samo - firmware 1.2.6 - i na tel. HTC i na tablecie Samsunga :(


Firmware jest wgrany w kamerkę, więc bez różnicy jakim sprzętem/andoridem/iOSem będziesz się z nią łączył.
Są dwie drogi, którymi można odblokować rozdzielczość 2k.
1. wygenerowanie sobie nowego firmwaru - tego chyba nikt już nie poleca
2. wykorzystanie skryptów modyfikujących ustawienia kamerki podczas jej rozruchu.

Druga opcja wygląda tak:
a. wchodzimy na stronkę https://github.com/funneld/XiaomiYi/tre ... Resolution
b. dla każdej rozdzielczości i bitrate jest osobny plik, wybieramy sobie jakiś, pobieramy go i zapisujemy w głównym katalogu karty pamięci jako autoexec.ash (te nowe windowsy jakoś sobie nie radzą z poprawnymi rozszerzeniami, najlepiej to skontrolować w commanderze)
c. uruchamiamy kamerkę
Teraz rozdzielczość 2k wybrana jest defaultowo i nie wyświetla się na rozwijanej liście dostępnych rozdzielczości w telefonie/tablecie. Wystarczy włączyć nagrywanie a później na kompie sprawdzić, że faktycznie rozdziałka się zgadza.
Oczywiście różnica jest diametralna, krawędzie są super ostre.
Jedna ważna rzecz, przy wyborze opcji 2. trzeba uważać, bo kamerka zawsze domyślnie bootuje się z ustawioną rozdziałką 2k. Niektórzy raportują, że powoduje to grzanie sprzętu, szczególnie karty pamięci, choć żadnego przypadku spalenia/przepalenia chyba jeszcze nie było. U mnie śmiga aż miło. W necie jest sporo plików, które odblokowują dodatkowe rozdziałki oraz bitrate. Pozdro :-)

Tutaj sporo na temat http://en.miui.com/thread-119391-1-1.html

Co do justowania soczewki: jak ktoś ma już kabel hdmi tutaj przejściówka za 4 zł (-;
http://allegro.pl/adapter-przejscie-hdm ... 68632.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 29 Lip 2015 20:34 

Rejestracja: 17 Lip 2011
Posty: 34
A jak ta kamerka ma sie w porównaniu do SJ6000? Cena podobna a gdzieś znalazłem jakiś temat w którym ludzi mocno sie nią zachwycają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 30 Lip 2015 10:13 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 144
Panowie, mam pytanie do tych co już regulowali samodzielnie ostrość- jak podłączaliście kamerę kablem HDMI do TV? Trzeba coś tam zmienić w ustawieniach? Bo w aplikacji zaznaczyłem "output" na "on", ale mimo tego po podłączeniu jej do tv nie reaguje... Sprawdzałem na 2 tv...

Jak bardzo musieliście obrócić obiektyw aby uzyskać poprawną ostrość?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 30 Lip 2015 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 778
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
jacwin77 napisał(a):
A jak ta kamerka ma sie w porównaniu do SJ6000? Cena podobna a gdzieś znalazłem jakiś temat w którym ludzi mocno sie nią zachwycają.

tu znajdziesz więcej info:
http://www.fly4free.pl/forum/kamerki-typu-gopro,241,48583&p=604338&hilit=Xiaomi+Yi+Xiaomi+Yi+test#p604338
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 30 Lip 2015 10:37 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
pebe86 napisał(a):
Panowie, mam pytanie do tych co już regulowali samodzielnie ostrość- jak podłączaliście kamerę kablem HDMI do TV? Trzeba coś tam zmienić w ustawieniach? Bo w aplikacji zaznaczyłem "output" na "on", ale mimo tego po podłączeniu jej do tv nie reaguje... Sprawdzałem na 2 tv...

Jak bardzo musieliście obrócić obiektyw aby uzyskać poprawną ostrość?


Jest mnóstwo filmików na YT jak zmieniają ostrość na filmie, zwykel jest to ok 8-10min zgodnie z ruchem wskazowek zegara, ale pewien nie jestem czy dobrze pamietam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 30 Lip 2015 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
Poza tym to jest zwykły element optyczny, krec ile wlezie i tak nie zepsujesz ;-)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 30 Lip 2015 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
problem mam ...
kamerka przy podlaczeniu krzyczy o upgrade firmware, robie wsyzstko wedlug isntrukcji, czyli sciagam i czekam ... ale nic się nie dzieje.
Drugi sposób ściągnąć na karte sd, wrzucic kartę do kamerki, włączyć i czekać na bip bip ... ale nic się nie dzieje.
co więcej nie mogę zrobić ani zdjęcia ani filmu bo przy każdej próbie robi bip bip bip niebieskie światło miga i czerwone na gorze ;/
ogarniacie to ?

edit: działa ... coś musialem przestawić w ustawieniach, format karty + restart do ustawień fabrycznych i smiga ;)
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 31 Lip 2015 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 92
Słuchajcie, czy można tą kamerkę ładować zwykłą ładowarka od telefonu podłączoną do gniazdka ?
Na wyjeździe nie mam dostępu do komputera/laptopa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 31 Lip 2015 10:29 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 144
Można. Ja jeszcze innej ładowarki nie użyłem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 01 Sie 2015 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 776
Loty: 64
Kilometry: 89 673
niebieski
Warto dodać, że można jednocześnie ładować i nagrywać :D Akurat żeby zrobić dłuuugi timelapse z okna pokoju hotelowego na ciekawą okolicę jak znalazł :D
_________________
Zapraszam na bloga - http://www.LikeToFly.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 01 Sie 2015 14:14 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 144
Ja mam inny problem- mianowicie nie działa mi live view po podłączeniu kamery przez hdmi do telewizora... Ktoś ma jakiś pomysł, ewentualnie inną możliwość aby poprawnie ustawić ostrość?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 01 Sie 2015 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Kwi 2015
Posty: 251
Loty: 16
Kilometry: 21 984
Ja właśnie przed momentem ustawiłem ostrość bez kabla. Zrobiłem to, jak kolega wyżej, krecik film, zgrywalem na tablet i porównywałem, aż znalazłem odpowiedni punkt ostrości. Teraz jest idealnie,kolosalna różnica. ..wszystko zajęło mi 10 minut. ..
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 01 Sie 2015 15:05 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 144
Zamówiłem jeszcze jeden kabel, być może ten mój był "rypnięty". Mocno musiałeś obrócić obiektyw w stosunku do pierwotnego punktu? Ja go nie zaznaczyłem (mój błąd), więc tym sposobem z tabletem czeka mnie sporo kręcenia :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 01 Sie 2015 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Kwi 2015
Posty: 251
Loty: 16
Kilometry: 21 984
pebe86 napisał(a):
Zamówiłem jeszcze jeden kabel, być może ten mój był "rypnięty". Mocno musiałeś obrócić obiektyw w stosunku do pierwotnego punktu? Ja go nie zaznaczyłem (mój błąd), więc tym sposobem z tabletem czeka mnie sporo kręcenia :P


U mnie wystarczyło obrócić o około 2-3 mm w prawo patrząc od przodu.
PS. Czy ktoś próbował tego:

? Odszumianie nagrywania ;)
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 02 Sie 2015 23:43 

Rejestracja: 02 Sie 2015
Posty: 2
Witam,
czy ktoś mi może powiedzieć na podstawie zdjęć czy w kamerce jest ustawiona zła ostrość? Posiadam wersje Z22L.
https://goo.gl/photos/oCpBX9MAX8fjhXcKA
Góra
 Profil Relacje PM off
malinowski.pawel lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 03 Sie 2015 11:27 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 144
Moim zdaniem ostrość jest ok- nie dramatyzujmy z tym i nie doszukujmy się dziury w całym :)
U mnie było tak że te dalsze budynki były bardzo rozmazane. U Ciebie wygląda to w porządku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 03 Sie 2015 11:58 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
lukasz236 napisał(a):
Witam,
czy ktoś mi może powiedzieć na podstawie zdjęć czy w kamerce jest ustawiona zła ostrość? Posiadam wersje Z22L.
https://goo.gl/photos/oCpBX9MAX8fjhXcKA


Moim zdaniem ostra w całym zakresie. Nie ma co kombinować i zmieniać bo możesz ustawić gorzej, zapewne u Ciebie mechanizm dobrze ustawił ostrość.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 424 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group