Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 04 Sty 2016 11:18 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Sprawdź pogoda w Playa de la Américas a sam znajdziesz odpowiedź http://www.meteovista.pl/Europa/Hiszpan ... as/4952117
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq lubi ten post.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#182 PostWysłany: 04 Sty 2016 11:21 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
Pogoda na Teneryfie jest trudna do ogarnięcia tak naprawdę ;) Różnica między północą, a południem może i jest ale nieznaczna. Robotę robi wilgotność. Na północy większa szansa na deszcz. Aczkolwiek ja deszcz spotkałem tylko na południu. Jeśli chodzi o temperaturę, czym wyżej tym chłodniej. Będziesz miał termometr w aucie to zauważysz jak temperatura szybko spada :)
Co do noclegu, ja robiłem tak, że miałem zarezerwowane miejsce zarówno na południu jak i północy. Na północy noclegi tańsze ale codzienne dojeżdżanie może być trochę uciążliwe. Wschodnią stroną przelecisz szybko autostradą, jednak żeby przejechać stroną zachodnią będzie się już trzeba trochę natrudzić. Nie wiem czy tunel na TF-1 do Santiago del Teide jest już czynny, ale nawet jeżeli zostaje jeszcze spory kawałek krętej drogi.
Playa de la Américas to chyba najbardziej komercyjne miejsce na południu. Ceny najwyższe. Ja na południu nocleg miałem w Santa Barbara Golf and Ocean Club. Mogę polecić.
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq uważa post za pomocny.
 
      
#183 PostWysłany: 04 Sty 2016 11:36 

sebjag napisał(a):

Playa de la Américas to chyba najbardziej komercyjne miejsce na południu.
Ceny najwyższe.


Co do komercji się zgadzam, ale masz ogromny wybór miejsc noclegowych wraz z pobliskim Los Cristianos, dodatkowo podczas pobytu w styczniu można w ramach spacerku z przerwą na zakupy w centrach przy plaży i deptaku obkupić się za grosze, czy też "eurocenty"
Różnica temperatur i same odczucie są całkiem inne na południu i północy, wyżej masz linki do bieżącej temperatury na południu i do bieżącego obrazu z kamer na południu (gdzież tu był link do kamerki w stolicy wyspy, częsta w styczniu przepaść pogodowa)
Góra
 PM off  
      
#184 PostWysłany: 04 Sty 2016 11:46 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Byłem w grudniu i pogoda na południu była zdecydowanie najgorsza / silnie wiało/. Zgodnie z opinią większości forumowiczów najcieplej było w Puerto de Santiago osłoniętego klifami Los Gigantes. Oczywiście północ zdecydowanie atrakcyjniejsza niż południe. Jeśli chodzi o plaże to doskonała La Teresina osłonięta górami Anaga no i La Arena w Puerto de Santiago. Moim zdaniem zimą najlepiej zarezerwować noclegi w Puerto de la Cruz na kilka dni, a potem pojechać do Puerto de Santiago po drodze jadąc na Teide. Z Puerto de Santiago bardzo blisko do Maski.
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off
Monty lubi ten post.
Shaq uważa post za pomocny.
 
      
#185 PostWysłany: 04 Sty 2016 11:50 

Jeśli chodzi o Teneryfę to w przypadku sezonu wakacyjnego w pełni zgodziłbym się z forumowiczem z postu wcześniej, w styczniu jako bazę wybrałbym Los Cristianos lub Playa de Americas (ale to w sumie ta sama miejscówka), z wypożyczeniem samochodu mamy gwarancję pogody i dobre miejsce wypadowe do wycieczek wypożyczonym samochodem
Góra
 PM off
Shaq lubi ten post.
 
      
#186 PostWysłany: 04 Sty 2016 13:11 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Teoretycznie racja. Byłem jednak jeszcze 2 razy w styczniu i nigdy nie widziałem w Puerto de la Cruz po godzinie 10 temperatury niższej niż 21 C w cieniu! No i zawsze można mając samochód pojechać na południe a noclegi na północy jednak tańsze.
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 04 Sty 2016 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
George23 napisał(a):
... Byłem jednak jeszcze 2 razy w styczniu i nigdy nie widziałem w Puerto de la Cruz po godzinie 10 temperatury niższej niż 21 C w cieniu! ...

Tu nie chodzi o temperaturę ale o wilgotność. Na północy jest okropna!
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 04 Sty 2016 13:49 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Kamerki internetowe z południa
https://www.skylinewebcams.com/en/webca ... istas.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 06 Sty 2016 01:01 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 82
Witajcie,
Chciałbym wybrać się na Teneryfę lub Gran Canarię tak pod koniec maja lub w połowie czerwca. Jakie miejsca możecie polecić jeśli chodzi o klimat w tym okresie?

Dodam tylko, że lubimy odpoczywać na piaszczystych plażach, a wieczorami bywać w miejscach gdzie dużo się dzieje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 06 Sty 2016 01:19 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Przecież praktycznie wszystko co chcesz wiedzieć już 3 razy zostało napisany w tym wątku (10 stron) czytałeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 06 Sty 2016 19:20 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
cosmix napisał(a):
Witajcie,
...lubimy odpoczywać na piaszczystych plażach...

Na czarnym piasku też? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Monty lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Wyspy Kanaryjskie
#192 PostWysłany: 06 Lut 2016 11:56 

Rejestracja: 14 Gru 2014
Posty: 4
Loty: 22
Kilometry: 44 270
Witam!
Rok temu bylam na Lanzarote, w styczniu. Zakochalam sie w tej wyspie od pierwszego kroku tam postawionego! :) Spalismy w Puerto del Carmen, spokojnej milej miescince:) W tym roku znów chcemy upolowac tanie loty na którąś z wysp i tu zaczyna sie problem...
ktora wybrac??!! Przeczytalam o wyspach wszystko! Lanzarote pasowala mi bardzo pod wzgledem spokoju, dzikosci i pieknej natury, niezwyklych krajobrazow i tp... Wiem ze tą dzikoscia i spokojem moze dorównać jej tylko Fuerteventura a ja rozwazam Teneryfe... Przeraza mnie tylko fakt tych wielkich molochów, imprezowej atmosfery, nie takiej wyspiarskiej, tylko takiej amerykanskiej:/ Boje sie rozczarowania ze zamiast ogladac piekna nature bede ogladac beton... To samo Gran Canaria. Czy ktos byl na wszystkich wyspach?? moze mi je jakos porownac? ktora wybrac jako nastepna po Lanzarote zeby tak samo sie zakochac??:)
Ktora mierscowosc na Teneryfie jest w miare spokojna a zarazem piekna i ciekawa? bez wiezowców... No i jakie sa atrakcje poza tymi w przewodniku? Takie tylko przez turystów tam podziwiane miejsca na które wycieczki nie docieraja? jak np Papagayo i plaza Orzola na Lanzarote?:)
Góra
 Profil Relacje PM off
Roku uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wyspy Kanaryjskie
#193 PostWysłany: 06 Lut 2016 13:47 

Rejestracja: 09 Lis 2015
Posty: 13
Loty: 2
Kilometry: 1 874
Jeżeli na pierwszym miejscu stawiasz piękne widoki i brak turystów to wybierz Gran Canarię. Wyspa mała, ale jest tak górzysta i kręta, że żeby ją dobrze poznać trzeba przyjemniej 2 tygodnie czasu. Zwłaszcza polecam jeśli lubisz aktywnie spędzać czas - mnóstwo szlaków do wędrówek po górach. Dopiero tam zdałem sobie sprawę jak wspaniałą rzeczą są zapachy tysięcy przeróżnych krzewów, kaktusów i kwiatów, których na żadnej innej wyspie kanaryjskiej nie uświadczysz - przynajmniej w takiej ilości. Odradzam południe wyspy, lepiej poszukać czegoś bardziej klimatycznego w centrum lub północy wyspy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wyspy Kanaryjskie
#194 PostWysłany: 06 Lut 2016 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Temat rzeka - proponuję zajrzeć tu:
viewtopic.php?p=691896#p691896

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 06 Lut 2016 15:55 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Teneryfa i miejscowość Icod de los Vinos lub Gran Canaria i Teror.
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 10 Lut 2016 02:05 

Rejestracja: 29 Lis 2014
Posty: 51
Mój subiektywny ranking Wysp Kanaryjskich (tych dużych ;-) ):
1. Teneryfa
2. Lanzarote
3. Gran Canaria
4. Fuerteventura

No i jeżeli jeszcze bym miał wtrącić coś z tego kierunku ale nie należący do archipelagu Wysp Kanaryjskich to na 2 miejsce wskoczyła by Madera!

Biorę pod uwagę jedynie walory krajobrazowe i ........ ewentualnie miejsca historyczne/zabytki.

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off
pocahontas lubi ten post.
 
      
#197 PostWysłany: 30 Sty 2017 01:49 

Rejestracja: 29 Sty 2017
Posty: 10
Byłem teraz w Grudniu od 6 do 20 na Fuercie z dziewczyną. Mieliśmy być tydzień tu, a potem tydzień na Lanzarote ale w końcu zostaliśmy na Fuercie. Ogólnie co do pogody to średnio 23-25 stopni w dzień, 15-18 w nocy. Kilka dni było pochmurnych, kilka razy popadało. Cały czas wiatr :) Jak się znajdzie fajne miejsce (wiatrochrony z kamieni np. w El Cotillo, czy na Grandes Playas Corralejo) to wiatr nie przeszkadza. Ogólnie było świetnie - można naprawdę odpocząć. Co do miejsc, które moim zdaniem warto zobaczyć to zrobiłem krótki film z tego wyjazdy

- Można zobaczyć jak te miejsca wyglądają i udzielam też kilku innych wskazówek. Myślę, że 3-4 dni wystarczą na "zwiedzenie" Fuerty - dodatkowo warto kilka dni zarezerwować na opalanie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 20 Lip 2017 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 196
Loty: 220
Kilometry: 384 906
Gdybyście mogli zobaczyć 2 z 3 wysp: El Hierro, La Palma, La Gomera, które byście wybrali?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 20 Lip 2017 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@DenisP
zależy co lubisz.
Ja osobiście poleciłabym - La Palmę i El Hierro
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 20 Lip 2017 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 196
Loty: 220
Kilometry: 384 906
Raczej trekking niż plażowanie. I raczej zielone klimaty niż pustynne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group