Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 434 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 08 Maj 2015 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Były bankomaty w Tigaki. Nawet ze dwa czy trzy różne :)
Co do pamiątek - na początku miejscowości (od strony głównej drogi) masz ogromny market Konstantinos, który ma bardzo rozbudowany dział ubraniowo-pamiątkowo-badziewiowy. My kupiliśmy magnesy i mydła oliwkowe, a na spożywczym - oliwę (pyszna jest pomarańczowa), przyprawy, kawę do parzenia w tygielku, miód z orzechami, oliwki pakowane próżniowo, retsinę i chyba tyle :)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kravkrk uważa post za pomocny.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#322 PostWysłany: 08 Maj 2015 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Kravkrk napisał(a):
Co byście polecali tam na miejscu kupić jako jakiś mały podarek? Myślałem nad jakimiś przyprawami, oliwa, mają tam jakieś lokalne wino czy inny alkohol ? Na coś ciekawego natrafiliście ?

Bardzo ciekawa rzecz i w dodatku "lokalna", bo z okolicznej wyspy Nisyros - likier migdałowy, słodko-gorzkawy w smaku, nadaje się do drinków, znakomicie sprawdza się też (albo przede wszystkim) rozcieńczony wodą 1:5.

Załączniki:
5.01 syrop migdałowy z Nisyros.JPG
5.01 syrop migdałowy z Nisyros.JPG [ 94.73 KiB | Obejrzany 4543 razy ]
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
Kravkrk uważa post za pomocny.
 
      
#323 PostWysłany: 26 Maj 2015 00:12 

Rejestracja: 23 Paź 2014
Posty: 35
Loty: 85
Kilometry: 216 783
Jesteśmy w 3 osoby do soboty wieczora na Kos(Kardamena). Chciałbym wynająć na jeden dzień żaglówkę ze skipperem. Czy ktoś z was ma znajomego, który tutaj urzęduje albo może polecić mi jakąś firmę/stronę?
Z góry dziękuję za pomoc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 29 Maj 2015 13:43 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
http://www.tvn24.pl/imigranci-brytyjscy ... 702,s.html
Ktoś kto było ostatnio może jest w stanie potwierdzić lub zaprzeczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 29 Maj 2015 14:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Hm, to może też opublikuję zdjęcia angolom, jak oni się zachowują w Grecji? Jak to bydło się bawi w Faliraki, w Korfu itd.? Tam od lat 80 jest problem z nielegalnymi uchodźcami, ale jakoś UE nie przejmował się wtedy z Grecją i uchodźcami. Niestety, kolorowo nie jest w wyspach koło Turcji (Kos, Karpathos, Chios, Mytilini)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 30 Maj 2015 11:21 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 1
Cześć!

Ja mam takie pytanie: Jadę na Kos z mężem i 4 letnim synkiem. Czy widzieliście może wypożyczalnie rowerów z fotelikamii dla dzieci? Zamierzamy dużo jeździć po wyspie i obawiam się czy będzie w ogóle jak...Wiem że na skuter nie da rady w trójkę, może są jakieś pojazdy, kłady czy coś gdzie zmieścimy się z dzieckiem? A i czy spotkaliście się z fotelikami w wypożyczalniach samochodów??
Będę wdzięczna za pomoc.

A jeżeli chodzi o imigrantów, to mam info od osoby, która jest aktualnie na Kos i mówi, że nie jest wcale tak źle. Oni siedzą sobie w specjalnie przygotowanych budynkach z dala od centrum lub pod komisariatem. Przypływają z Turcji z komórkami, laptopami i pełnymi portfelami i nie stanowią żadnego zagrożenia. Anglicy przesadzili....

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 30 Maj 2015 13:16 

Rejestracja: 19 Maj 2013
Posty: 105
Loty: 34
Kilometry: 73 282
Krraki napisał(a):
Jadę na Kos z mężem i 4 letnim synkiem. Czy widzieliście może wypożyczalnie rowerów z fotelikamii dla dzieci? Zamierzamy dużo jeździć po wyspie ...


Myślę, że na miejscu zmienisz zdanie. Dzieciak padnie Ci na tym foteliku pierwszy, a Wy zaraz za nim. Wbrew pozorom nie jest tak płasko na Kos.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 02 Cze 2015 19:09 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Wróciłem z Kos - moje spostrzeżenia, rady itp.

Na początku napiszę krótko - były to jedne z najlepszych wakacji w moim życiu (jeśli nie najlepsze). Gorąco polecam Kos na wakacje !

1. Lotnisko w Kos - o ile w dniu przyjazdu nie było żadnych problemów, to w drodze powrotnej przekonałem się co znaczy tamtejsze "lotnisko". W toalecie syf i smród, że autentycznie ciężko było załatwić wiadomo co. To jednak jest najmniej ważne.
Na lotnisko po prostu sobie nie radzą z organizacją. Lotów jak na tak małe lotnisko było bardzo dużo, w zasadzie co 5 min. Mimo, że byliśmy tam na prawie 2 godz. przed odlotem to ledwo zdążyliśmy. Na tablicy widniała tylko informacja o stanowisku Ryanair, informacji o gate już nie podali i bardzo dużo grupa ludzi o godz. 10 45 stała zdezorientowana bo nie wiedziała gdzie ma iść. Informacji na wyświetlaczach zero, obsługi zero - dramat. Coś mnie tknęło, podszedłem do pracownika i spytałem dlaczego jeszcze nie ma gate' podanego na lot do Krk - ze spokojem powiedział mi, żebym poszedł do nr 5...
Punkt bezpieczeństwa do oddania bagażu - jeden na całe lotnisko. Nie muszę mówić co to znaczy przy takim natężeniu lotów.

Ale poza tym wszystko było w jak najlepszym porządku.

Pogoda w Tigki na 7 dni -5 dni słonecznych, jeden słoneczny ale wiało + 1 deszczowy (akurat wtedy byliśmy na Nissyros, miało to swoje plusy, ale o tym za chwilę).
Woda w morzu jak dla mnie super - wiadomo, to nie to samo co zupa w lipcu-sierpniu, ale i tak uważam, że była ciepła. Wypożyczenie zestawu - 2 leżaki + parasolka - 6 euro. I tu ciekawostka - znalazłem miejsce gdzie leżaki są za darmo ;) Mieszkaliśmy w hotelu Akti Dimis i właśnie na wysokości tegoż są drewniane, brązowe leżaki, które są darmowe. Ani razu nie zapłaciłem, mimo, że początkowo miałem taki zamiar ;) Także polecam tamto miejsce - myślę, że 7 dni x 6 euro - 43 euro można wykorzystać w lepszy sposób ;)

Wypożyczenie rowerów - ja dałem 7 euro za 2 za jeden dzień. Uważam to za dobrą cene bo proponowali i za 10 i nawet za 12. Co do skuterów to sytacja jest nieciekawa - mam prawo jazdy kat. b, chciałem wypożyczyć skuter do 50cc, byłem w 4 punktach i mi się to nie udało. Z tego co rozmawiałem w wypożyczalniach, w Grecji w zeszłym roku zaostrzyli prawo pod tym względem i sprawdzają czy ma się odp. kategorię do prowadzenia. Co najśmieszniejsze - quad, którego w końcu wypożyczyłem bez problemu można na kat B.
Koszt - ja płaciłem 30 euro/dzień, proponowali mi nawet za 50 po "niby-obniżce" z 60 :D. Dostawałem z pustym bakiem, oddawałem tak samo. Nie warto tankować więcej niż 7 euro.Ja wlałem za 10, zrobiłem ok. 100 km i paliwa jeszcze zostało całkiem sporo.

Jedzenie - wszędzie gdzie jadłem świetne ! I duże porcje. Zawsze wychodziłem przepraszam za wyrażenie - obżarty. Najwięcej zapłaciliśmy za obiad w Kefalos (sea bass fish - POLECAM !) 27 euro z napitkiem. W Tigaki można spokojnie zjeść za 18-euro. Dwa miejsca zdecydowanie muszę polecić każdemu kto będzie w Tigaki:

1) Aspros Mylos - souvlaki i bekri meze spicy chiken - pycha ! Widać od razu, że wszystko robione na bieżąco, świeże i dlatego tak smaczne. Tylko tyle i aż tyle. Do tego bardzo sympatyczni kelnerzy - jeden wyglądał jak żywcem wyjęty Ireneusz Krosny :D

2) Taka Taka Mam Kebab - to bardziej ekonomiczna opcja bo za ok. 4 euro. Ale jest to kebab, który faktycznie jest kebabem. Rozmawiałem z panem, który wszystko sobie sam tam ogarniał i powiedział to samo co wyżej - małe porcje, robione na świeżo i efekt też ten sam. Świetna "giant pita", kebab jeszcze bardziej.

Z rzeczy, które widzialem: Tigaki, miasto Kos, Asklepion, miasteczko Kefalos i plaża Agios Stefanos nieopodal, ruiny twierdzy w Antimachii, grób Harmylosa k. Pyli, miasteczko Pyli, wyspa Nissyros.

Must see wg mnie to miasto Kos, Asklepion, Agios Stefanos i Nissyros. Reszta nie zrobiła na mnie wrażenia. W ogóle mam taką generalną smutną konstatację, że zabytki są bardzo na Kos zaniedbane i aż żal ogarniał, że tak to wygląda - szczególnie dot. to twierdzy w Antimachii i Asklepionu

Będąc na Nissyros udało mi się wykupić opcję z wizytą we wiosce Nikia (30 euro/os + 4 euro wejście do wulkanu) - faktycznie jest tam ślicznie, magiczne miejsce na zboczu góry. Piękne widoki.
Jak pisałem wcześniej, akurat ten dzień był deszczowy. Posiłkując się wcześniejszymi postami z forum, by zabrać zabudowane buty z grubą podeszwą, tak zrobiłem i w ogóle nie żałuje. Nie dlatego, że od podłoża wulkanu było gorąco, ale było mi po prostu ciepło, bo deszcz miejscami przemieniał się w solidną ulewę. Także czy gorąco czy zimno na NIssyros warto wziąć pełne buty ;)
Wulkan robi wrażenie - wprawdzie gorąco nie było, smród owszem był, miejscami nie do zniesienia, a było bardzo wietrznie ! Nie chce mi się myśleć co tam się dzieje przy pełnym słońcu :D Stolica Madraki też ładna - ja polecam krótką wspinaczkę do Monastyru na wzgórzu. Piękne zdjęcia stamtąd wychodzą, a z tego co widziałem, bardzo mało osób decydowała na wejście. Jest jeszcze mała kapliczka na samym czubku wyspy, niestety nie było czasu, żeby tam pójść.
Nissyros to jest chyba najciekawsze miejsce do odwiedzenia przy okazji urlopu na Kos. Dla mnie jedyną męczącą i mało przyjemną czynnością było dostanie się tam czyli rejs statkiem. Raz, że nie lubię pływać, dwa- po 20 min czułem się zamulony i znużony, trzy - irytowało mnie zachowanie niektórych osobników z Polski, robiących lekką "wieś".
Zakupiłem polecane trunki - sumadę w wersji oryginalnej i bardzo fajną odmianę wiśniową z alkoholem - jest pyszna (a nie jestem wielbicielem nalewek, sznapsów i tego typu rzeczy). Bardzo podobało mi się to, że w sklepie pani bardzo chętnie zrobiła nam degustację i można było przed kupnem spróbować i później dokonać wyboru.

Na wyspie zdecydowanie najwięcej Niemców. Później Brytyjczycy i Holendrzy, Grecy i Polacy.
Rozpisałem się ;) Jeśli ktoś ma pytanie to śmiało - Kos mam na świeżo, więc postaram się pomóc.

Jeszcze raz tylko polecam wszystkim Kos - świetne miejsce na wypoczynek i reset.

Ps - co do rzekomych imigranów - nie wiem o czym mowa. W ogóle jestem zaskoczony, że taki temat istnieje. Nie widziałem nikogo kto w jakikolwiek sposób zakłócałby spokój kogokolwiek.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#329 PostWysłany: 02 Cze 2015 22:26 

To jest prawdziwa relacja kogoś ,kto był pierwszy raz na greckiej wyspie. Rowery ,rowerami, pogoda pogodą, ale już od chyba 4 lat wypożyczenie skutera nawet o poj 50 cmm trzeba mieć prawko A na motor. Wiązało się to z wypadkami i odpowiedzialnością i roszczeniami turystów do wypożyczalni. Tak cywilizowana KOS odbiega swoimi prawami,jednak na wariackich wyspach jak Mykonos,Ios, Paros skuter jest dostępny nawet pijanemu i bez kasku.
Góra
 PM off  
      
#330 PostWysłany: 02 Cze 2015 23:41 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 9
Byłem z rodziną na Kos na weekend majowy -
- uchodźcy- praktycznie spotykani tylko w miejscowości KOS. Dużo zbiorowisko pod komisariatem oczekujących na dokumenty.
W okolicy trochę osób oczekujących w śpiworach, trochę w centrum na ławkach. Co do zachowania - spokojni, ale rzeczywiście widok burzący wakacyjny relaks,
- podczas pobytu (przed sezonem) korzystaliśmy z wypożyczalni Europcar na lotnisku. Klient wynajmujący samochód przed nami /nie miał rezerwacji/ dostał fotelik od obsługi gratis. Wisiały trzy w boxie. Czy to standardowe działanie, nie umiem odpowiedzieć.
- największe wrażenie - Nissyros + termy Embros (ale byliśmy zdecydowanie rano i nasze 5 osób stanowiło 40% osób w "termach". Płeć piękna tylko w ciepłym grajdołku, brzydsza część naprzemiennie ciepło+morze ...polecam. W naszej drodze powrotnej ....waliły już masakryczne tłumy.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 04 Cze 2015 12:39 

Rejestracja: 18 Wrz 2012
Posty: 12
Informacje ktore moga byc przydatne dla podrozujacych z malymi dziecmi.

Bylismy na Kos w drugiej polowie maja. Dla rodzin z dziecmi miejscowosc Kefalos jest idealna: spokoj, piekne widoki, plaza zwirkowa/b.male kamyczki - czyli nie przylepia sie do skory dziecka tak jak piasek, dla mnie akurat plus.

Hotel: bylismy w hotelu Kordistos i byl to strzal w dziesiatke, hotel praktycznie na plazy, swiezo wyremontowany, w pokoju wystroj typowo grecki (bialy, niebieski). Dla dziecka dostalismy lozeczko turystyczne. Jedynie sniadania dosc monotonne: platki sniadanowe, konfitura, tosty, czasem greckie ciasteczka, kawa, herbata, napoje owocowe, jogurt grecki (jogurt byl rewelacyjny i mozna bylo go jesc codziennie). Maja krzeselko dla dziecka do karmienia. Obsluga bardzo zyczliwie nastawiona, czystosc wzorcowa (dla mnie wrecz przesada bylo zmienianie poscieli dzien w dzien...) Naprawde hotel godny polecenia i "na zywo" wyglada lepiej niz na ich zdjeciach reklamowych (chyba jeszcze nie zdazyli porobic zdjec po remoncie). Jedyny minus: lezaki na plazy platne dodatkowo (2,5eur os/dzien).

Gdzie jesc: na przeciwko Kordistosa jest knajpka z zewnatrz wygladajaca niepozornie: HUB'S. Trafilismy tam wlasciwie tylko dlatego, ze blisko od hotelu. To byla najlepsza knajpka w calym Kefalos! Ceny spoko, od 6 euro wzwyz. Rozne zamowienia skladalismy w trakcie pobytu, wszystko zawsze swieze, pyszne i duuzo:) Obsluguje przemila Polka, Jagoda, gotuje jej maz a nad atmosfera miejsca czuwa przezabawny wlasciciel Papi. Tam chcialo sie wracac! Takiej atmosfery i jedzenia nie spotkalismy nigdzie. Jak bedziecie w Kefalos, uderzajcie od razu do Hubs'a, naprawde warto.
Bylismy tez w knajpce prowadzonej przez Polakow, wspominanej na tym forum ("Gosia") ale szczerze mowiac ani nie czuc tam greckiej atmosfery, jedzenie i obsluga tez takie sobie... no i ceny troche przesadzone.

Jedzenie dla niemowlat: mozna zakupic w kazdym supermarkecie a jest ich w Kefalos kilka. Ceny: w pierwszych dniach naszego pobytu 1,8EUR za sloiczek z obiadkiem 250g, potem cena skoczyla do 2 a nawet 2,4EUR. Deserki od 1,7EUR.

Owoce i warzywa ku naszemu zdziwieniu byly dosc drogie:( (drozsze niz w Polsce!) Generalnie ceny sa ciut wyzsze.

Transfer z i na lotnisko: korzystalismy z resorthoppa ze wzgledu na to, ze publiczny transport dosc rzadko kursowal.

Transport publiczny: z kurortu nadmorskiego do miasteczka Kefalos 1,6EUR w jedna strone (szczerze mowiac, w samym miasteczku nic szczegolnego nie ma, poza cmentarzem :) ktory jest inny niz u nas, wiec mozna w ramach ciekawostki zobaczyc). Z Kefalos do Kos jesli dobrze pamietam 4,6EUR. Generalnie oplaca sie wynajac samochod i zwiedzic wyspe, ceny od 20EUR (mozna sie potargowac bo pierwsza cena jaka widzialam 60EUR:)

O wycieczkach nie bede sie rozpisywac bo juz sporo bylo, Nissyros rzeczywiscie jest opcja godna polecenia (placilismy 18 EUR za statek na wyspe + 6 za autobus na wulkan + 3 za wejscie na krater)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 04 Cze 2015 12:44 

Rejestracja: 04 Cze 2015
Posty: 1
Witam,
mam pytanie dotyczące rejsu na Nissyros. Czy tylko w ramach wycieczek zorganizowanych, czy można też indywidualnie? Co polecacie.

I jeszcze jedno.
Wybieramy się dwiema rodzinami z dziećmi, najmłodsze 2 i 4 lata. Zamierzamy wynająć na dzień lub dwa auto i trochę pojeździć po wyspie. Poproszę o radę tych którzy również jeździli z dziećmi po wyspie, gdzie warto się pchać z dzieciakami, a gdzie jest za daleko (hotel mamy w Kos - blue lagoon), zwłaszcza, że początek lipca to chyba 35 C w dzień murowane.
Z góry dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 08 Cze 2015 15:49 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
seblo napisał(a):
Witam,
mam pytanie dotyczące rejsu na Nissyros. Czy tylko w ramach wycieczek zorganizowanych, czy można też indywidualnie? Co polecacie.


Ja mimo wszystko polecam zorganizowaną wycieczkę. Masz w zasadzie wszystko zrobione, bus podjeżdza Ci pod hotel, później jedziesz bezpośrednio do portu i dostajesz sie na statek (na powrotny dostajesz kartę), później już na Nissyros również jedziesz sobie spokojnie busem nie martwiąc się o nic, dodatkowo można się dowiedzieć ciekawych informacji od przewodnika, zapytać o coś, z powrotem również odstawiają Cię pod sam hotel.

Tych wszystkich rzeczy nie masz przy samodzielnej organizacji, a zaoszczędzisz 5-7 euro. Moim zdaniem akurat w tym przypadku nie warto.
Góra
 Profil Relacje PM off
hicarian uważa post za pomocny.
 
      
#334 PostWysłany: 25 Cze 2015 20:48 

Rejestracja: 16 Mar 2013
Posty: 9
mam pytanie do tych, którzy byli na kos.
czy około 1,5h to wystarczający czas żeby odprawić bagaż i siebie?
wylatujemy w niedzielę o 11:25, a pierwszy autobus z miasta kos na lotnisko wyjeżdża o 9tej i jedzie około godziny.
z tego co czytałem na lotnisku jest tylko jeden punkt odprawy bagażu.
może warto pojechać wcześniej taksówką (kosztuje 35 ojro)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 26 Cze 2015 08:15 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
banan1983 napisał(a):
mam pytanie do tych, którzy byli na kos.
czy około 1,5h to wystarczający czas żeby odprawić bagaż i siebie?
wylatujemy w niedzielę o 11:25, a pierwszy autobus z miasta kos na lotnisko wyjeżdża o 9tej i jedzie około godziny.
z tego co czytałem na lotnisku jest tylko jeden punkt odprawy bagażu.
może warto pojechać wcześniej taksówką (kosztuje 35 ojro)?



Jeśli na lotnisku będziesz ok. 10, a masz bagaż rejestrowy to powinieneś zdążyć - jak będziesz mieć podręczny tylko to i 30 min powinno spokojnie wystarczyć.

A jeśli chcesz być spokojniejszy, a Twój portfel nie nadwyrężony to pomyśl może o transporcie z portali typu a2b czy resorthoppa ? Taniej niż taxi, a jedzie się krócej (ja z Tigaki jechałem ok. 25 min).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 26 Cze 2015 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Lotnisko na Kos jest bardzo zatłoczone, lepiej nie być tam zbyt długo ;) Punkt oddawania bagażu jest jeden, stanowiska do odprawy są normalnie i szło to w miarę szybko - po odprawie kładło się tylko torbę na taśmę, nikt nic nie sprawdzał.
Co do transportu, to też polecam Resorthoppa - my płaciliśmy za kurs chyba 15 euro za dwie osoby w jedną stronę (z Tigaki), nawet nasza gospodyni dziwiła się, że tak tanio :) Transport wykonywała dla nich jakaś lokalna firma, ale przyjechali na czas (w tym jeden kurs był ok. 5.30 rano), przejazdy były opłacone, żadnych problemów :)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 26 Cze 2015 15:20 

Rejestracja: 12 Cze 2015
Posty: 2
Spokojnie, autobus z Kos na lotnisko nie jedzie godzinę tylko najwyżej 35 minut. Byłem tydzień temu i miałem ponad 2 godziny. Na lotnisku jest tłok, ale do odprawy bagażowej Ryanaira nie było więcej niż kilka osób. Ogromne ogony są na inne loty, głównie holenderskie. Ryanowcy latają z podręcznym :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 07 Lip 2015 16:44 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 9
Hej, mam pytanie w związku z wycieczkami, m.in. do Bodrum i na Nissyros. Lepiej na własną rękę, czy z lokalnym biurem podróży? Bo pytałam o ofertę i szczerze, jest dość atrakcyjna, a mówią mi, że do Bodrum lepiej samemu, bo tak to będą ciągać po straganach i namawiać do kupowania. Może ktoś to zweryfikować? I pytanie: czy na wyspach kryzys daje się jakoś we znaki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 08 Lip 2015 00:40 

Byłem w tych dwóch miejscach na własną rękę. Moje zdanie jest takie, jeśli Twój hotel lub tam gdzie mieszkasz jest po północnej stronie Kos lub w samym Kos ,wycieczkę na Nissiros kup sobie w lokalnym BP. Jeśli będziesz mieszkał w Kardamenie ,to ta własną rękę statkiem z tej mieściny i na wysepce autobus,wypożyczone auto lub skuter,koniecznie z wioską Nikiti
Do Bodrum już można na 1 dzień z dowodem ,płaci się za prom i opłatę portową razem ok 25 e i sam sobie chodzisz tak aby wrócić na powrót. Ja wracałem o 17 ale jest zasada ,że bilety są na jednego przewożnika. Czyli kupując bilet na Kos u przewożnika A nie wrócimy na nim u przewożnika B. Takie przypadki są częste i trzeba wybulić następne 15 e .
Góra
 PM off
Kay uważa post za pomocny.
 
      
#340 PostWysłany: 08 Lip 2015 09:44 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 9
Anonymous napisał(a):
Byłem w tych dwóch miejscach na własną rękę. Moje zdanie jest takie, jeśli Twój hotel lub tam gdzie mieszkasz jest po północnej stronie Kos lub w samym Kos ,wycieczkę na Nissiros kup sobie w lokalnym BP. Jeśli będziesz mieszkał w Kardamenie ,to ta własną rękę statkiem z tej mieściny i na wysepce autobus,wypożyczone auto lub skuter,koniecznie z wioską Nikiti
Do Bodrum już można na 1 dzień z dowodem ,płaci się za prom i opłatę portową razem ok 25 e i sam sobie chodzisz tak aby wrócić na powrót. Ja wracałem o 17 ale jest zasada ,że bilety są na jednego przewożnika. Czyli kupując bilet na Kos u przewożnika A nie wrócimy na nim u przewożnika B. Takie przypadki są częste i trzeba wybulić następne 15 e .


Dziękuję za odpowiedź. Czyli wychodzi na to, że opłaca mi się bardziej z BP, bo będę w Marmari, a do Bodrum wycieczka z tego BP również kosztuje 25 euro :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 434 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group