Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 434 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 09 Wrz 2014 20:01 

Normalna cywilizacja.
Ludzie mili, gniazdka jak u nas. Raz widziałem jakiegoś węża, albo zaskrońca. ;)
Góra
 PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#262 PostWysłany: 09 Wrz 2014 20:03 

Rejestracja: 23 Mar 2013
Posty: 46
Z tym rowerem to nie do końca jest tak łatwo,
odległości są niewielkie, ale różnice wzniesień znaczne + temperatura, np. termy, większość drogi pod górkę.
Osobiście doradzałbym wynajęcie skuterka, bardzo łatwo się nim jeżdzi, można swobodnie zwiedzić całą wyspę , nie będziesz uzależniona od autobusów, które też nie są za darmo i ograniczają czasowo.
Polecam koniecznie drogę z Kardameny przez Pili, Zia, Asclepieion do Kos, moim zdaniem obowiązkowa trasa, zatankuj tylko przed wyjazdem, nigdzie nie zabłądzisz to mała wyspa, Z portu w Kos dostaniesz się wszędzie gdzie zaplanowałaś.
Polecam tawernę https://www.facebook.com/pages/Family-z ... 63?fref=ts, raz w tygodniu regionalna muzyka na żywo
Powodzenia.


Ostatnio edytowany przez Władek, 09 Wrz 2014 20:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 09 Wrz 2014 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
charlize napisał(a):
na co uważać (poza sobą :D) coś specjalnego ze sobą zabrać?

Jak będziesz w okolicach Tigaki to coś na komary jest must have :) A i repelent do gniazdka też może się przydać ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 09 Wrz 2014 21:47 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 8
Władek napisał(a):
Z tym rowerem to nie do końca jest tak łatwo,
odległości są niewielkie, ale różnice wzniesień znaczne + temperatura, np. termy, większość drogi pod górkę.
Osobiście doradzałbym wynajęcie skuterka, bardzo łatwo się nim jeżdzi, można swobodnie zwiedzić całą wyspę , nie będziesz uzależniona od autobusów, które też nie są za darmo i ograniczają czasowo.
Polecam koniecznie drogę z Kardameny przez Pili, Zia, Asclepieion do Kos, moim zdaniem obowiązkowa trasa, zatankuj tylko przed wyjazdem, nigdzie nie zabłądzisz to mała wyspa, Z portu w Kos dostaniesz się wszędzie gdzie zaplanowałaś.
Polecam tawernę https://www.facebook.com/pages/Family-z ... 63?fref=ts, raz w tygodniu regionalna muzyka na żywo
Powodzenia.


Nie mam prawa jazdy, a nawet jak nie wszędzie jest wymagane to i tak bym nie umiała na tym jeździć :)
Tak to jasne, że wolałabym skuter albo samochód.

Postaram się na miejscu jakoś ogarnąć autobusy, zobaczę, może większość tras pokonam autobusami, a jak nie to najwyżej pół wyjazdu spędzę na plaży :D najwyżej nie zrealizuję wszystkich punktów podróży, wyjdzie w praniu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 09 Wrz 2014 21:59 

Rejestracja: 24 Kwi 2011
Posty: 46
Hej,

Tu masz rozkład autobusów:
http://www.ktel-kos.gr/site_en/
Łatwiej jest dojechać z Kefalos do Kos niż do Kardameny.
Kefalos - Kardamena konieczna przesiadka (około 1-1,5h czekania przy lotnisku).
Uważaj, bo z tego co pamiętam autobusy szybko przestają jeździć, jedynie te z Kos jadą do późna i może warto się pod tym kątem zastanowić.

Jeśli planujesz plażowanie to najlepiej zrobić jeden dzień plażowania, jeden jeżdzenia.
Wg mnie z plaż wybrałbym zdecydowanie: Tigaki/Marmai, Sunny/Paradise Beach (autobusem z Kos dojedziesz pod plażę), może Lampii.
Mastichari na zachód słońca, podobno Zia jest przereklamowane i zatłoczone :)

Na wyspie prawie wszyscy mówią po angielsku :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 10 Wrz 2014 09:41 

Rejestracja: 14 Lip 2013
Posty: 29
Czy i jak często odbywają się rejsy na 3 wyspy z Kardameny? W Kos będziemy pierwsze 4 dni i boję się że nie będziemy jeszcze gotowi na taką ilość słońca :-). Wolałbym popłynąć później, gdy będziemy już w Kardamenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 10 Wrz 2014 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
charlize napisał(a):
A macie jakieś szczególne rady odnośnie wyjazdu?

Polecam szczególnie trzy rzeczy:

1) ruiny zamku w Paleo Pyli - malowniczo położone i z zachowanym średniowiecznym klimatem, jako że zamek jest rozległy, niektórzy nie trafiają na górny zamek (najbardziej malowniczy) - aby nie ominąć tej atrakcji należy: idąc od parkingu w górę po jakimś czasie zauważy się ruiny takiego domostwa:
Image
i należy go obejść od lewej strony, przez uszkodzony kawałek murku wchodzi się na jakby dziedziniec, na końcu którego jest stary kościół, a naprzeciwko wejścia do niego niepozorna ścieżka wiedzie parę metrów w dół przez las i dalej już cały czas ścieżką bez problemów orientacyjnych
... tylko nie wiem jak tam się dostać bez auta;

2) wycieczka statkiem na Nisyros, najlepiej jeśli uda się kupić wariant z zawitaniem do wioski Nikia;

3) ruiny zamku w Antimachii, które tak naprawdę położone są spory kawałek od miasta (może auto stopem?), imponują swoją powierzchnią, najlepiej być tam po południu, bo wtedy słońce ładnie oświetla masyw Dikeos.

Poza tym jak już będziesz w Kefalos, dla widoku warto wejść na ruiny zamku.

kszychooo napisał(a):
Wg mnie z plaż wybrałbym zdecydowanie: Tigaki/Marmai, Sunny/Paradise Beach (autobusem z Kos dojedziesz pod plażę), może Lampii.

Nie wiem jak będzie we wrześniu, ale w sierpniu na Paradise Beach głowa na głowie, leżak na leżaku, ledwo co dało się przejść. Miejsce moim zdaniem zatłoczone, przereklamowane, a nad Bałtykiem mamy 600 km ładniejszych plaż (tylko ta niepewna pogoda).
kszychooo napisał(a):
podobno Zia jest przereklamowane i zatłoczone :)

Byłem i potwierdzam, przereklamowane i zatłoczone.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022


Ostatnio edytowany przez koncentrator, 15 Wrz 2014 09:56, edytowano w sumie 1 raz
Podmiana zdjęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 13 Wrz 2014 15:43 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 8
Dzięki za rady ;)
Dzisiaj wyruszam, po powrocie zdam relację dla tych którzy wybierają się w późniejszym terminie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 15 Wrz 2014 23:22 

Rejestracja: 09 Wrz 2012
Posty: 9
Loty: 8
Kilometry: 12 552
My wylatujemy w środę, moze ktoś powiedzieć jaka obecnie jest pogoda na Kos? Jak temperatura, czy jest zachmurzenie, może jakieś deszcze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 15 Wrz 2014 23:58 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Frugo napisał(a):
My wylatujemy w środę, moze ktoś powiedzieć jaka obecnie jest pogoda na Kos? Jak temperatura, czy jest zachmurzenie, może jakieś deszcze?


Fakt trudno to sprawdzić http://www.wunderground.com/cgi-bin/fin ... ?query=kos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 16 Wrz 2014 00:36 

Rejestracja: 09 Wrz 2012
Posty: 9
Loty: 8
Kilometry: 12 552
Chodziło mi o bardziej indywidualne odczucie, temperatura temperaturze nie równa, bardziej chciałbym wiedzieć czy upał nie do zniesienia czy tylko ciepło, bo dla mnie w dzień 29 stopni to nie jest jakiś wielki gorąc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 17 Wrz 2014 17:12 

Rejestracja: 14 Lip 2013
Posty: 29
Frugo napisał(a):
Chodziło mi o bardziej indywidualne odczucie, temperatura temperaturze nie równa, bardziej chciałbym wiedzieć czy upał nie do zniesienia czy tylko ciepło, bo dla mnie w dzień 29 stopni to nie jest jakiś wielki gorąc.

W takim razie nie będziesz cierpiał :-). W dzień 27-30 °C. Dzisiaj pierwszy raz zobaczyłem chmury na niebie. Do jakiego miasta się wybieracie?

My byliśmy już w stolicy Kos i Kefalos a teraz Kardamena. Zaliczone "3 wyspy". Jeśli macie jakieś pytania to piszcie. Przez najbliższe 5 dni mam dostęp do wi-fi :-).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 18 Wrz 2014 19:16 

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 7
taras.xvx napisał(a):
Frugo napisał(a):
Chodziło mi o bardziej indywidualne odczucie, temperatura temperaturze nie równa, bardziej chciałbym wiedzieć czy upał nie do zniesienia czy tylko ciepło, bo dla mnie w dzień 29 stopni to nie jest jakiś wielki gorąc.

W takim razie nie będziesz cierpiał :-). W dzień 27-30 °C. Dzisiaj pierwszy raz zobaczyłem chmury na niebie. Do jakiego miasta się wybieracie?

My byliśmy już w stolicy Kos i Kefalos a teraz Kardamena. Zaliczone "3 wyspy". Jeśli macie jakieś pytania to piszcie. Przez najbliższe 5 dni mam dostęp do wi-fi :-).


My lecimy za 10 dni, docelowo właśnie Kardamena.
Jak z komarami w Kardamenie? Czy wieczory (po zachodzie słońca) są już chłodne i trzeba zakładać coś z długim rękawem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 18 Wrz 2014 19:55 

Rejestracja: 14 Lip 2013
Posty: 29
mirek.krk napisał(a):
My lecimy za 10 dni, docelowo właśnie Kardamena.
Jak z komarami w Kardamenie? Czy wieczory (po zachodzie słońca) są już chłodne i trzeba zakładać coś z długim rękawem?

Komary w Kardamenie są i nie dają spać w nocy. Jedynie w Kos (Lambi) mogłem świecić światło z otwartym balkonem i nic nie leciało.
Po zachodzie i w nocy średnio 22 °Calee wiatr obniża nieco odczuwalną temperaturę i przyda się bluza i długie spodnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 19 Wrz 2014 15:31 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 77
Czy jest w Kefalos wypożyczalnia samochodów ? Albo gdzieś najbliżej Kefalos ? Może ktoś wie ?
Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 19 Wrz 2014 18:35 

Rejestracja: 14 Lip 2013
Posty: 29
Milkad napisał(a):
Czy jest w Kefalos wypożyczalnia samochodów ? Albo gdzieś najbliżej Kefalos ? Może ktoś wie ?
Dzięki.

W Kampos jest kilka wypożyczalni. Cen niestety nie dam rady sprawdzić.
Góra
 Profil Relacje PM off
Milkad lubi ten post.
 
      
#277 PostWysłany: 20 Wrz 2014 10:31 

Rejestracja: 14 Lip 2013
Posty: 29
Wszystkim polecam mapy offline maps.me
https://play.google.com/store/apps/deta ... ithme.maps
Łatwe w użyciu i przede wszystkim dokładne.
Można znaleźć na nich nawet najmniejsze stanowiska archeologiczne typu : pół kolumny w środku lasu :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 21 Wrz 2014 17:48 

Rejestracja: 14 Lip 2013
Posty: 29
Jeśli ktoś planuje gotować w Kardamenie to podaje namiar na sklep mięsny z prawdziwego zdarzenia:
http://goo.gl/maps/aXIjr
Niedaleko jest też piekara.

NISYROS:
Polecam zakup biletów na statku Maria Magdalini w Kardamenie.
Wszędzie cena ta sama: €16 statek, €6 bus = 22.
W moim wypadku przy 2 osobach dostaliśmy zniżkę €12 (czyli €32 za 2 osoby) a nie musiałem się jakoś specjalnie targować.
Na Nisyros wypożyczenie auta od €25, skuter od €10.

Dokładne sprawozdanie po powrocie :-).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 22 Wrz 2014 08:25 

Rejestracja: 14 Kwi 2011
Posty: 73
Napisz jeszcze czy bilety kupowaliście wcześniej czy przed samym odpłynięciem stateczku? No i o której i w jakie dni pływają teraz na wulkan?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 22 Wrz 2014 08:54 

Rejestracja: 14 Lip 2013
Posty: 29
kordi napisał(a):
Napisz jeszcze czy bilety kupowaliście wcześniej czy przed samym odpłynięciem stateczku? No i o której i w jakie dni pływają teraz na wulkan?

Załącznik:
uploadfromtaptalk1411367855408.jpg
uploadfromtaptalk1411367855408.jpg [ 82.57 KiB | Obejrzany 981 razy ]
załączam rozkład 2 statków.
Na Nisyros pływają tylko promy, więc mimo że kupisz na małej łajbie, to popłyniesz jednym z 3-4 promów, które stoją na końcu portu. Być może kupując na promie będzie jeszcze taniej.
Na promy z rozkładu obowiązuje jeden bilet, tj. możesz popłynąć o 9:30 i wrócić o 18:30. Być może nawet innego dnia, jednak radzę dopytać.
Bilety kupiliśmy 2 dni wcześniej.
W niedzielę w programie zwiedzanie Nikii.

EDIT: jeśli ktoś chce brać samochód na lotnisku to Caldera (Europcar) ma teraz tanie micry :
http://goo.gl/cZne6R
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 434 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group