Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 280 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 08 Kwi 2015 19:19 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
Poproszę Was o opinie na temat wynajmu samochodu. Nie żebym był skąpy, ale ubezpieczenie od pyłu i piasku oraz od kamieni na nasze 5 dni to dodatkowe jakieś 100-150 EUR. Niektóre wypożyczalnie, które mam na oku nie oferują tego zresztą. Pytanie więc, czy skoro zamierzam się trzymać drogi 1, Golden Circle i tylko nieznacznie zapuszczać się dalej (np. do parku Skalfatell), to czy sądzicie, że takie typy ubezpieczenia mogą być konieczne?

EDIT: Widzę że pokrywam się tematycznie z postem powyżej, więc niech będzie, że podbijam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z all inclusive od 2707 PLN. Wyloty z 6 miast Lato w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z all inclusive od 2707 PLN. Wyloty z 6 miast
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
#42 PostWysłany: 09 Kwi 2015 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
trudne pytanie,
ja byłem tyle samo dni, ubezpieczenie wykupiłem (w zewnętrznej firmie 80 % taniej), samochód się zarysował od odskakującego kamienia i nikt go nawet nie sprawdzał...
reasumując, proponuje zrobić tak samo:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 04 Maj 2015 22:44 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 44
Pytanie `z innej beczki`:
Długo nie używałem pinu do karty kredytowej. Niestety nie mogę go odnaleźć ani przypomnieć. Pytanie brzmi - jeżeli zapłacę kartą kredytową przez www, czy istnieje możliwość depozytu w formie gotówkowej w którejś z wypożyczalni? Ew. czy istnieje możliwość ominięcia płatności w terminalu gdzie nie można ominąć podawania pinu k.k.?
Będę wdzięczny za szybką odpowiedź..
pozdrawiam
Michał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 05 Maj 2015 07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Na infolinii banku, ewentualnie w placówce, po pozytywnej weryfikacji, powinni ci zmienić PIN. Nie wyobrażam sobie jechać za granicę bez działającego plastiku.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
radzio666 lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 15 Cze 2015 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Mam spory problem z carrenters.is, albo dostaje odmowy albo wlasciciele nie odpowiadaja. A do wyjazdu tydzien. Icepol nie ma juz niczego dostepnego, tak samo jak icerentalcars, ktory reklamuje sie jako wypozyczajacy bez koniecznosci posiadania karty kredytowej.

Jest cokolwiek innego, gdzie nie wymagaja karty kredytowej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 16 Cze 2015 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Nie moge edytowac, wiec odpowiem sobie sam: napisalem do kilku wypozyczalni, wypozyczalnia Geysir ma mozliwosc wynajecia samochodu bez karty kredytowej, trzeba tylko dokupic ubezpieczenie i zostawic 250 euro depozytu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 29 Cze 2015 14:20 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
Korzystałem w SadCars. Cena faktycznie niezła, 5 dni wyszło mnie niecałe 300 EUR za Toyotę Avensis z niezłym pakietem ubezpieczeń (CDW, Gravel, Theft). Ale te auta, które oni mają to totalne graty. Jeździło, wygląda na to, że faktycznie technicznie bez zarzutu, ale można mieć stracha, że gdzieś po prostu stanie i do widzenia. Mieliśmy atrakcje typu: 260k przejechane, piszczący pasek klinowy, nie działający centralny zamek, czasem nie działający zwykły zamek w drzwiach kierowcy, szyby opuszczane z takim dźwiękiem jakby miały się już nie podnieść oraz mniej więcej tyle rdzy co lakieru :D

Tak jak mówię, dojechaliśmy, awarii zero. Ale czy poleciłbym?... Hmm... ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 30 Cze 2015 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
To ja po skorzystaniu polece carrenters.is

- niepotrzebna karta kredytowa
- niepotrzebny depozyt
- bardzo czesto brak limitow typu minimalne wypozyczenie 4 dni, mozna indywidualnie umowic sie co do szczegolow i godzin wynajmu

Do tego trafilismy na bardzo wyluzowanego wlasciciela, ktory na dzien dobry przeprosil za kilka wad samochodu i stwierdzil, ze jesli go porysujemy, to i tak nie bedziemy musieli za to placic. Dodatkowo stwierdzil, ze mozemy samochod oddac 3 godziny pozniej niz po 3 dobach. Calosc za 3 dni wyszla 920 zl z ubezpieczeniem. Razem z benzyna, koszt to 1270 zl.

A do tego jak stawilismy sie na dworcu Hlemmur zamiast BSI, bez problemu podjechal. Nastepnym razem tez wybiore te strone, uzeranie sie z wypozyczalniami uwazam za duzo bardziej problematyczne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 lubi ten post.
wojtekf93 uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 04 Wrz 2015 14:12 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
ja mogę polecić sadcars.com
koleś odebrał nas z lotniska, formalności dotyczące wypożyczenia trwały jakieś 10 minut
nie ma polityki paliwowej, masz ile jest, oddajesz ile chcesz :)
przy oddaniu auto sprawdzają tylko z grubsza
miałem ze dwie nowe wgniotki od kamienia, ale nikt nie robił problemów
odwieźli nas przedmiotowym autem na lotnisko, pewnie żeby go z grubsza sprawdzić

w komplecie breloczek, który obniżał o 5 koron cenę paliwa na stacjach sieci orkan i shell

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 15 Wrz 2015 13:25 

Rejestracja: 31 Gru 2014
Posty: 54
Loty: 48
Kilometry: 98 366
Wybaczcie, jeśli nie do końca na temat wypożyczalni, ale na temat wypożyczania i transportu :)

Czy jest sens wypożyczać na Islandii zwyczajny samochód osobowy, a nie 4x4? Zanim ktoś odpowie, to prośba o spojrzenie na to pod kątem tego, że:
- byłby to pierwszy wyjazd na Islandię, więc trzeba się po prostu "zapoznać" z miejscem ;)
- wyjazd na ok. jeden tydzień w okresie "ciepłym"
- dla dwóch osób, więc minimalizacja kosztów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 15 Wrz 2015 15:48 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
witam

Byliśmy w dwie osoby pod koniec sierpnia na 7 dni
Mieliśmy wypożyczoną pierdziawkę :)

Z tego co zauważyłem nawierzchnia dróg oznaczonych jako 4x4 pomimo że szutrowa nie stanowi problemu dla pierdziawek
Problemem jest to, że na takiej drodze najprawdopodobniej trafisz na rzekę i masz dylemat czy próbować ją sforsować czy nie :)
Ja spotkałem kilka wyschniętych rzek i to ułatwiło sprawę

Według mnie jeśli ma to być minimalizacja kosztów i tygodniowy pobyt dla dwóch osób po raz pierwszy to raczej coś małego i ekonomicznego

Jeśli pojadę tam jeszcze raz to zorganizuję ekipę minimum 4 osób, które większość łatwo dostępnych atrakcji widziały, weźmiemy 4x4 i jeździmy głównie tam gdzie pierdziawka nie dała rady ;)

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 10 Paź 2015 10:56 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 6
Byliśmy 18-25 września 2015, wybraliśmy Dacię Duster (4x4) z https://www.reykjavikrentacar.is/
Wypożyczalnia ma bardzo dobre opinie na tripadvisor (czym się zresztą chwali na swojej stronie) i w paru innych miejscach online, zapłaciliśmy €515 z drugim kierowcą i GP (a CDW do 320000 ISK było już wliczone).
Odbiór bezproblemowy - gość czekał na lotniku i zawiózł nas do biura przy lotnisku. Formalności zajęły tylko chwilę, dostaliśmy prawie nowy (jakieś 20tys przebiegu) i czyściutki samochód. Nie sprawiał żadnych problemów, a dzięki temu że był 4x4 mogliśmy bez obaw zaliczyć trochę Highlands jadąc drogą F35 (polecam).
Myślę, że całość naszej trasy zwykłe auto raczej też by pokonało (choć F35 z naruszeniem umowy ubezpieczenia), ale różnica w cenie była niewielka, a komfort psychiczny i większa elastyczność w planowaniu podróży i improwizacjach były tego warte.
Ubezpieczenie GP się przydało - zaliczyliśmy odprysk na szybie i przednim zderzaku, w dodatku wydaje mi się, że ten na szybie zafundowało nam mijające auto akurat na asfalcie.
Samochód oddawałem gdy akurat nikogo w biurze nie było, więc wrzuciłem klucz do skrzynki i nie miałem okazji wyspowiadać się i usłyszeć komentarza, ale te odpryski były ewidentnie spowodowane kamieniami spod kół innych aut, więc powinny być pokryte przez GP.
Biuro jest w odległości 5min spacerem do lotniska, więc oddawanie kluczy przez wrzucenie do skrzynki nie było problemem.
Jak się okazało https://www.icelandcarrental.is/ to de facto ta sama wypożyczalnia (mają wspólne biuro, wspólną naklejkę na szybie samochodu itp), więc jeśli wyjdzie taniej śmiało można z niej korzystać.
Płaciłem kartą debetową (ale embosowaną; MasterCard z hologramem Debit) i nie było problemu, ale na wszelki wypadek w zapasie miałem też kredytówkę.
No, problem początkowo był jeden - chcieli zablokować 100x za dużą kwotę i bank to odrzucił, ale zakładam, że to błąd ludzki np. pominięcia przecinka przy wpisywaniu, a nie celowe działanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 26 Gru 2015 13:59 

Rejestracja: 26 Gru 2015
Posty: 3
Witam.. Powstaje nowa strona, przez którą bedzie mozna wynajac samochod na Islandii - placac tylko 13% przy zamowieniu a reszte przy odbiorze samochodu na Islandii... http://www.cariniceland.is. Strona jest w trakcie budowy.. Prawdopodobnie bedzie w uzyciu od lutego 2016..
Zapraszamy.
Ps. Bedzie możliwość wygrania biletow na przelot w obydwie strony..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 20 Sty 2016 06:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
Ja ze swojej strony mogę polecić http://www.campericeland.is/en/home/. Wypożyczaliśmy od nich auto (Dacię) ze spaniem na pace, na 5-dniowy wypad Ring-Road do Jökulsárlón i z powrotem.
Auto niemalże nowe, świetnie wyposażone i zadbane. W okresie, kiedy podróżowaliśmy (maj 2015) - najtańsze ze wszystkich okolicznych. Wzięliśmy zwyczajnego vana, bez 4x4, bo planowaliśmy jeździć tylko drogą główną, bez bezdroży i interioru.
Doskonała pomoc i wsparcie; kiedy zaparkowaliśmy w Þingvellir i jakiś kolega z parkingu obił nam drzwi swoim autem - ekipa wyjaśniła, uspokoiła, poradziła, a na końcu nie zażądała ani grosza kary. Wszystko szybko, łatwo i przyjemnie, z odebraniem z lotniska i dostarczeniem nań. Same pozytywy!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 28 Sty 2016 11:34 

Rejestracja: 28 Sty 2016
Posty: 1
Zapraszam do skorzystania z naszej strony z samochodami do wynajecia na Islandii http://www.carsiniceland.is. Przed - wplata tylko 13% , reszte placisz na miejscu. Konkurs - do wygrania darmowy przelot do Islandii, w konkursie biorą udzial osoby które zamowia samochod do maja 2016,
Losowanie odbedzie sie 10 maja 2016, wszystkie osoby wylosowane zostana poinformowane telefonicznie. Rozmawiamy po polsku, wrazie pytan zapraszamy info@carsiniceland.is
Goraco pozdrawiam i zapraszam
Cars In Iceland..


Ostatnio edytowany przez Abcn, 03 Mar 2016 17:17, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 13 Lut 2016 18:28 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Moze ktoś wie, czy jest szansa, że na Islandii pojawi się ubezpieczenie SCDW zmniejszające odpowiedzialność do 0?
Póki co prawie każda wypożyczalnia chce dopłaty za SCDW a i tak można tylko zredukować kwote odpowiedzialnosci.
Choc trzeba przyznac, ze w ofercie powyzej - mimo znaczacej ceny doubezpieczenia - SCDW zmierza wreszcie w dobrą stronę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 23 Lut 2016 00:26 

Rejestracja: 15 Paź 2015
Posty: 2
Sprawdz tą firmę - zmniejsza udział własny do zera bez tej horrendalnej dopłaty. Co więcej można kupić wersję ubezpieczenia na rok, co ma sens jak dwa razy będziesz wynajmować auto:
http://www.insurance4carhire.com/europe ... -insurance

Pewnie są inne firmy (to była pierwsza z googla). Znacie jakies lepsze?


Ostatnio edytowany przez Roku, 09 Maj 2016 23:24, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 29 Lut 2016 09:54 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 11
@sonical
czym to ubezpieczenie się różni od "pełnego zabezpieczenia wkładu własnego" oferowanego przez rentalcars.com? to jest to samo?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 03 Mar 2016 17:19, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 29 Lut 2016 10:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Tak, zasada działania jest taka sama, różnice są tylko w szczegółach (np objęcie ochroną kół, szyb itp)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 29 Lut 2016 13:11 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 11
czyli kupując takie ubezpieczenie i tak nie uniknie się wysokiego depozytu na karcie przy odbiorze auta?

Próbował ktoś może negocjować wysokość takiego depozytu na miejscu? Np w wypożyczalni Budget? (oczywiście bez dokupowania ich ubezpieczenia)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 280 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group