Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 284 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Maj 2014 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
lahcimmm2 napisał(a):
kilka wcześniejszych linków nie działa,
moze ktos ma swieże informacje ?
gdzie warto i/bo tanio ?

ponawiam bo help nie ma
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 16 Maj 2014 07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 495
Loty: 35
Kilometry: 111 384
Zapraszam do mojej relacji z Islandii
islandia-na-majowke,209,47745&start=0

właśnie wróciliśmy i braliśmy auto z faircar, nie miaąłm żadnych zastrzeżeń co do nich, narzeczoną właściciela jest Polka i nie robiła problemów. Braliśmy starszy model auta ponieważ one wtedy są już zarysowane a w opisie auta na umowie jest adnotacja "liczne rysy i zadrapania" wówczas nie czepiają się jeśli jest jakaś dodatkowa bo nie mogą jej udowodnić że akurat teraz powstała. Jeśli wypożyczycie dosyć nowe auto radzę dokładnie przy odbieraniu spisać każdą ryske na umowie bo przy nowym aucie bardzoooo dokładnie wszystko oglądają. Ważna wskazówka: umyjcie auto!!!!! Myjnie na Islandii przy stacjach paliw są darmowe obok jest też odkurzacz. Małym druczkiem w umowie jest adnotacja, że przy oddaniu brudnego auta pobierają opłatę za jego sprzątnięcie, która nie pamiętam dokładnie ale też jest dosyć duża. Weźcie też dodatkowe ubezpieczenie na szyby. Jest ono stosunkowo tanie w przeliczeniu na dzień a nowa szyba bez ubezpieczenia koszmarnie droga. Na Islandii ryzyko ryśnięcia szyby jest ogromne.... Jakby mogła jeszcze jakoś pomóc to służę radą;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 17 Maj 2014 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
prosimy o dokończenie;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 19 Maj 2014 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
Czy ktos moze wypozyczal samochod z Avisa?
Widze ze oferuja oni tez WIFI. Czy wiecie jak to dziala? Nie ma zbyt wielu informacji na ich stronie podanych wiec moze cos wiecie na ten temat?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 19 Maj 2014 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
a czy ktoś korzystał, ze strony tania-wypozyczalnia.pl ?
wyglada, ze maja najtaniej, wspolpracuja z cartrawel, digi car,
ktos ma jakieś doswiadczenia ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 19 Maj 2014 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Szczerze mówiąc to sama właśnie szperam za rentalem na wrzesień (po sezonie) i mi jednym z najtańszych miejsc wychodzi że jest http://www.geysir.is/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 19 Maj 2014 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
tutaj nieźle wychodzi:
http://www.faircar.is/
niestety w moim czerwcowym terminie nie ma juz interesujacych mnie samochodów
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 03 Lip 2014 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
wróciłem z Islandii i mogę polecić ich Budgeta
1080 PLN za 5 dni - Skoda Citigo z dwoma kierowcami.
jak ja odbieralem samochod to byly zaznaczone, ze dwie ryski ktorych ja nie widzialem nawet jak sie wpatrzylem,
natomiast przy odbiorze sprawdzili samochod w 3 sekundy, nie przejmujac sie minimalnym zadrapaniem po odprysnietym kamyku oraz co najwyżej ok czystoscia (nie zdazylem wiecej),
+1
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 23 Lip 2014 03:20 

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 1
moge wam zaproponowac roadtravel.is/ maja tam nissany terrano starsze auta cena od 8,900 isk do 14,900 isk dobra cena jak na takie auto 4x4 pracuje tam 3 Polakow oni wszystkim sie zaimuja naprawa ,odbiorem z lotniska i odbiorem auta , i mialem pecha ze rozwalilem opone z mojej winy i normalnie to pewnie by mnie sporo skasowali ale z Polakami mozna bylo sie dogadac , jeden mowil mi ze otwieraja wypozyczalnie IcePol mozna juz zamawiac auta na facebooku pytac o szczegoly , jak ktos wypozyczy auto na dlugi okres nawet wejsciowki na Blue Lagoon mozna dostac Ja musialem kupic ale w dobrej cenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 23 Sie 2014 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
ktoś ma jakieś doświadczenia z sadcars bo opinie krążące po sieci są różne a powiem szczerze że zależy mi na wypożyczeniu auta które nie będzie nowe ( i oczywiście cenna ;) )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 01 Wrz 2014 01:15 

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 24
z sadcars wypożyczałem teraz na tydzień toyotę avensis i samochód co prawda jest starszy, ale bardzo w porządku. wszystko lux, odbiór z lotniska, formalności, potem oddanie samochodu i transport na lotnisko też, poza tym goście przymykają oko na drobiazgi jak rysa czy pęknięty kołpak - jak nie zepsujesz czegoś większego to nie będzie powodu do zmartwień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 25 Wrz 2014 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Dokładam swoje 3 grosze:

Eksperymentalnie wypożyczyliśmy auto z miejsca, o którym nawet nie znaleźliśmy zbyt wielu opinii - http://www.arctic.is/. Pogrzebaliśmy, popisaliśmy maile, okazało się, że Arctic ma tego samego właściciela, co SS Car Rentals, który nie jest zbyt popularny również, ale o którym opinii jest więcej i wiadomo, że nie jest krzakiem ;)

W każdym bądź razie: za wypożyczenie auta 4x4 na tydzień, na 4 dni przed wylotem z ubezpieczeniami jak poniżej, zapłaciliśmy tyle, co poniżej:

Cytuj:
Car: Suzuki Jimny 4x4 2 pers. (Manual)
Pick up: 1.9.2014 11:00 Our Office
Drop off: 8.9.2014 11:00 Our Office
Extras:
Insurances: Theft protection (dawali i tak, nie dopłacałam, bo to głupota na Islandii), Gravel protection, SCDW

PRICES
Car: 74.900 ISK
Deliveries: 0 ISK
Extras: 0 ISK
Insurances: 0 ISK
Discount: -7.490 ISK (za wypożyczenie na 7 dni zniżka)
Total: 67.410 ISK


Czyli ok 436 EUR - około 70 EUR taniej niż w innych wypożyczalniach w tym samym terminie.

Wypożyczalnia przetestowana i mogę polecić - wzięliśmy Jimny'ego, któremu po chwili wysiadła żarówka - wróciliśmy, wymienione bez problemu. Jeździliśmy autem po F26, ostrożnie, ale coś tam się zawsze odbije od lakieru. Auto już i tak miało lekkie ślady normalnego zużycia przy jeżdżeniu po F, więc nie było problemów przy oddaniu. Chłop dostał jeszcze darmową podwózkę na KEF przy oddawaniu auta, więc sympatyczni ludzie. Zablokowany depozyt w całości wrócił.

Jedna uwaga odnośnie brania ubezpieczenia Gravel Protection:
Czytajcie drobny druk! Cytując:
Cytuj:
Gravel protection includes damage to windscreen, headlights and the car when gravel or rocks get thrown on the vehicle by another car.


'By another car' jest tutaj kluczowym fragmentem. Z tym zapiskiem spotkałam się studiując warunki ubezpieczenia w większości firm na Islandii. Zgodnie z zapisem, ubezpieczenie nie obejmuje rys lakieru i innych uszkodzeń spowodowanych przez żwir odpryskujący spod kół naszego auta, a JEDYNIE spowodowane przez INNY samochód przejeżdżający obok.
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 14 Paź 2014 21:05 

Rejestracja: 10 Wrz 2014
Posty: 8
Jeszcze moje trzy grosze:

Byliśmy tydzień temu, mogę potwierdzić ze arctic jest niezły i daje sporą różnicę cenową w porównaniu do "mainstreamowych" wypożyczalni, bo ich też braliśmy pod uwagę przy wyborze. W końcu jednak zdecydowaliśmy się na http://www.autocarrental.is/ - Jimny wyszedł podobnie jak w arcticu, tzn 8 dni kosztowało 69 000 isk, z tym że spotkało nas kilka miłych niespodzianek:

- Nasz Jimny kilka dni wcześniej wpadł w burzę śnieżną i wypadł z trasy, także wzamian dostaliśmy Hyundaia Tucsona :)
- Firma w cenie oferuje całkowite ubezpieczenie samochodu od sand/gravel/ash - jedyne co nie jest pokryte to przejeżdzanie przez głębokie rzeki, co Pan nam wytłumaczył jako "woda ponad maskę która zniszczy alternator"
- Firma ma bardzo fajne zasady co do zarysowań: "No new big dents"
- Nie mają czegoś takiego jak "fuel policy", dostajesz ze 100km benzyny w baku, oddajesz mniej więcej tyle samo
- Dorzucają GPSa
- Samochód można zostawić gdzie się tylko chce, trzeba im tylko potem napisać emaila gdzie :)

Spotkaliśmy jeszcze jedną parę której udało się wynająć jakiegoś osobowego za 200 euro na 7 dni, nie pamiętam co to było ale też atrakcyjnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 27 Paź 2014 22:09 

Rejestracja: 26 Mar 2010
Posty: 42
To ja dorzucę dla wzbogacenia wątku. My we wrześniu pożyczaliśmy Hyundai Tucson 4x4 tutaj: http://www.carsiceland.com/. Auto na 8 dni kosztowało nas 62300 ISK. Starszy model - 2007-2009 rocznik. Spisywał się bez zarzutu. W cenie ubezpieczenia (oprócz od pyłów wulkanicznych) - część z nich z wkładem własnym. To ostatnie to raczej norma dla tamtejszych ofert. Odbiór i zdanie auta przy lotnisku. Auto odbierał od nas Polak pracujący w tej wypożyczalni. Problemów nie było żadnych. Przy odbiorze były uwagi o tym, że ubezpieczenie nie obejmuje uszkodzeń powstałych przy przekraczaniu rzek i ... oberwania drzwi wskutek działania wiatru.
Sporo przewertowałem stron internetowych i ta oferta była zdecydowanie najkorzystniejsza jeśli chodzi o samochód trochę większy niż osobowy i z napędem 4x4. Uwaga ode mnie: z materacem kupionym w Reykjaviku w Jysk za jakieś 80 zł (134x190 cm) śpi się w tym aucie idealnie bo tylne siedzenie składa się tworząc za przednimi siedzeniami zupełnie płaską powierzchnię. Za tę cenę mieliśmy auto i hotel w jednym :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 27 Paź 2014 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Opis przygody z Sixt'em pokazują dość typowe podejście do wypożyczania aut.
Ja miałem kiedyś przygode w Rzymie z Avisem. Po wyjechaniu autem z lotniska parkowalem jest na zamkniętym parkingu w hotelu a w dzien na terenie stanowczo strzeżonym. Gdy oddawałem auto gość który oglądał prawie od razu podszedl do tylnej wycieraczki i okazało się że nie ma pióra. Wycieraczka zabudowana wieć tego nie było widać. Auto oryginalnie zakurzone, bez sladu zeby ktos dotykał. W skrócie - mam mocne przekonanie żę tej wycieraczki tam nie było w momencie gdy wyjeżdzałem z wypożyczalni Zostałem skasowany na 60EUR (30 za wycieraczke i 30 opłaty manipulacyjnej). Napisałem skarge na wypożyczalnie ale poza ogólnymi przeprosinami za moje złe samopoczycie nie dopatrzyli sie nieprawidłowości. Ciekawe ilu klientów można skroic na jedna wycieraczke ;)
Druga typową rzeczą ktora się zdarza to że na kwitach jest mniej zaznaczone niz jest w realu, trzeba obejsc z czlowiekiem auto i kazac dopisac wszystko co podpada, a przynajmniej potwierdzic ze to sie nie zalicza. Jak porzadny gosc to sam oprowadza i pokazuje, ale roznie bywa. Mnie sie juz w kazdym razie zdarzylo ze sie szarpalem przy oddawaniu ze szkody nie byly moje tylko juz wczesniej, bo sie okazalo ze na kwitach nie byly zaznaczone.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 03 Lis 2014 10:35 

Rejestracja: 10 Wrz 2014
Posty: 8
Dlatego mniejsze wypozyczalnie nie-mainstream, w ktorych regulamin to 'no new big dents' sa chyba najlepszym wyborem na Islandie zeby nie poplynac finansowo. Tak jak kolega wyzej napisal, trzeba tylko uwazac na rzeki. Wlasciciele tych malych wypozyczalni wydaja sie byc blizej ziemi jesli chodzi o uszkodzenia : "Panie, to Islandia, tu sa kamienie, odlamki, i tak sie zarysuje chocby nie wiem co robil".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 03 Lis 2014 10:57 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
BrunoJ napisał(a):
Opis przygody z Sixt'em pokazują dość typowe podejście do wypożyczania aut.
Ja miałem kiedyś przygode w Rzymie z Avisem. Po wyjechaniu autem z lotniska parkowalem jest na zamkniętym parkingu w hotelu a w dzien na terenie stanowczo strzeżonym. Gdy oddawałem auto gość który oglądał prawie od razu podszedl do tylnej wycieraczki i okazało się że nie ma pióra. Wycieraczka zabudowana wieć tego nie było widać. Auto oryginalnie zakurzone, bez sladu zeby ktos dotykał. W skrócie - mam mocne przekonanie żę tej wycieraczki tam nie było w momencie gdy wyjeżdzałem z wypożyczalni Zostałem skasowany na 60EUR (30 za wycieraczke i 30 opłaty manipulacyjnej). Napisałem skarge na wypożyczalnie ale poza ogólnymi przeprosinami za moje złe samopoczycie nie dopatrzyli sie nieprawidłowości. Ciekawe ilu klientów można skroic na jedna wycieraczke ;)
Druga typową rzeczą ktora się zdarza to że na kwitach jest mniej zaznaczone niz jest w realu, trzeba obejsc z czlowiekiem auto i kazac dopisac wszystko co podpada, a przynajmniej potwierdzic ze to sie nie zalicza. Jak porzadny gosc to sam oprowadza i pokazuje, ale roznie bywa. Mnie sie juz w kazdym razie zdarzylo ze sie szarpalem przy oddawaniu ze szkody nie byly moje tylko juz wczesniej, bo sie okazalo ze na kwitach nie byly zaznaczone.


dlaczego zakładasz, że chciano Cię naciągnąć? Przecież pracownicy wypożyczalni nie mają bonusów za to, że ktoś zniszczy ich auto i oni to wykryją. Może akurat z danego modelu samochodu giną te wycieraczki i z doświadczenia pracownicy sprawdzają ten element, bo tak im każe kierownik? Jak nie sprawdziłeś przed odbiorem samochodu to możesz miec pretensje tylko do siebie. Pracownicy sieciówek nie zarabiają kokosów i często zaznaczają uszkodzenia samochodu pobieżnie, bo mają to po prostu w d... W Twoim interesie jest dopilnować, aby było zgodnie z prawdą co kwitujesz podpisem. Swoją drogą w sieciówkach często równie pobieżnie robią oględziny przy odbiorach.
Ja mam dużo lepsze doświadczenia z sieciówkami niż z małymi "niezależnymi" wypożyczalniami. W dużych wypożyczalniach nikt zazwyczaj nie robi problemu z małej ryski, bo tak na prawdę nie jest to sprawdzane przy oddawaniu samochodu. Za to w małych wypożyczalniach czasami odbierający chodzą niemal z lupą i ewidentnie chcą sobie odmalować na nasz koszt samochód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 03 Lis 2014 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Jednak Islandia rządzi się innymi prawami, tak jak napisane powyżej tam to że samochód wróci "porysowany" nikogo nie dziwi,a gravel insurance jest w standardzie. I zdecydowanie jeśli chodzi o ten kraj to polecam małe wypożyczalnie, naszej Imprezy nikt nawet nie sprawdzał, gościu zapytał czy nić się nie stało i to wszystko.

http://www.cheapjeep.is/english/contact/
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 19 Lis 2014 23:09 

Rejestracja: 02 Sty 2014
Posty: 9
u nas to samo, samochód miał kilka rysek, niektórych brakowało na diagramie więc chcieliśmy je dopisać do protokołu, pan w okienku nawet nie patrzył tylko zaznaczał rysy tam gdzie mu powiedzieliśmy. raczej nie zwracają na to dużej uwagi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 23 Gru 2014 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2014
Posty: 156
Loty: 17
Kilometry: 29 684
Hej, powiedzcie mi drodzy forumowicze, czy kiedy wypożyczaliście samochód na Islandii braliście dodatkowe ubezpieczenie SAAP ( Sand and Ash Protection)?
Jakie jest Wasze zdanie, czy warto je brać.

Dzięki za odpowiedź :)
_________________
"Panie, Islandia to mi z ręki jadła" - fotorelacja Islandia 2015
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 284 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group