Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1417 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 15 Wrz 2014 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
gdy wynajmuje samochod wybieram jak najmniejszy model
cena ,parkowanie ,spalanie etc
w wiekszosci przypadkow i tak dostaje sie duzo wiekszy model
bez zadnych doplat na miejscu

wiele osob chwali ze dostaje pachnacy nowoscia model
ja tam lubie jak ma juz kilka lat na karku i jest porysowany tu i tam
moja ewentualna rysa ginie w tłumie;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#62 PostWysłany: 23 Wrz 2014 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2012
Posty: 55
Lot powrotny mam z Bergamo do Warszawy o 8.40, zastanawiam się o czy o godzinie 6.30 będę mógł oddać autko do lotniskowej wypożyczalni. Słyszałem o tej słynnej skrzynce na klucze ;) ale zastanawiam się czy każda wypożyczalnia dysponuje takim cudem :?: Czy te wypożyczalnie otwarte są 24h :?:

Dziękuje za odp 8-)
_________________
1908 ldz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 23 Wrz 2014 23:18 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 24
Czy w tej wypożyczalni - https://www.cardelmar.pl da się wypożyczyć auto blokowania kaucji na karcie kredytowej? Jest jakaś opcja "bez udziału własnego" ale nie wiem czy oznacza ona właśnie to.

Samochodu poszukuję do wynajęcia w Neapolu ale jest to dla mnie czarna magia. Mogę też wyrobić sobie kartę kredytową ale o jaki limit poprosić bank? Jaki będzie wystarczający? Z tego co czytam to kaucje wahają się od 800 to 1500 i więcej euro... ale zakładać kartę tylko na jeden wyjazd...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 24 Wrz 2014 07:30 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
rysiek13 napisał(a):
Lot powrotny mam z Bergamo do Warszawy o 8.40, zastanawiam się o czy o godzinie 6.30 będę mógł oddać autko do lotniskowej wypożyczalni. Słyszałem o tej słynnej skrzynce na klucze ;) ale zastanawiam się czy każda wypożyczalnia dysponuje takim cudem :?: Czy te wypożyczalnie otwarte są 24h :?:

Dziękuje za odp 8-)


W poniedzialek odbieralem auto w Bergamo i z tego co widzialem kazda wypożyczalnia ma dziurę w drzwiach na klucze. Faktycznie drzwi otwierają o 8.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 25 Wrz 2014 15:52 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 36
A moglbys podzielic sie informacja z jakies wypozyczalni skorzystales? Dzieki z gory.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 27 Wrz 2014 13:50 

Rejestracja: 27 Wrz 2014
Posty: 1
Mam pytanie o autoeurope

Wyszukałem ofertę 13.10-24.10 w Trapani i mam dwie ceny do tego samego samochodu.
Z dodatkowym kierowcą wychodzi nawet taniej. Orientuje się ktoś o co chodzi?

Link do screena:
http://files.tinypic.pl/i/00580/tcx7k8naloua.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 06 Paź 2014 12:42 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 874
Loty: 457
Kilometry: 674 989
srebrny
chciałbym wynająć w Bari na 3 dni (14-17.10.2014) auto (klasa MINI/ECONOMY) dokupując pakiet pełnego ubezpieczenia tak, aby nie było blokady depozytu na karcie (ewentualnie na paliwo)

czy znacie takie wypożyczalnie, które oferują takie opcje? i jakie są orientacyjne ceny? pośrednicy nie są w stanie mnie zapewnić czy wypożyczalnia na miejscu nie będzie chciała czegoś blokować. a nie chce zdziwić się przy odbiorze auta, że nagle chcą blokować conajmniej kilkaset EUR na karcie.

jakieś doświadczenia? wiedza?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 08 Paź 2014 22:24 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 110
Pożyczałem we Włoszech wiele razy (Sardynia, Sycylia, Rzym, Bergamo itd). Zazwyczaj najlepsze ceny dostaję przez agregator http://www.rentalcars.com . Ostatnio, ponieważ więcej latam Ryanairem, dobre ceny dostaje też z http://www.hertz4ryanair.com/ - mają 30% zniżki w Hertz / Firefly dla klientów Ryanair, trzeba pożyczyć auto nie później niż 1h po przylocie (z pamięci piszę).

W Hertz / Firefly należy dokładnie zrozumieć ich "Mandatory Fuel Purchase Charge" - użyte niewłaściwie może narazić na spore koszty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 11 Paź 2014 11:40 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 874
Loty: 457
Kilometry: 674 989
srebrny
mozesz cos wiecej napisac o tym MFPC?

dobrze rozumiem ze mam przywiezc jak najmniej paliwa w baku? bo kwota blokowana na mojej karcie ma pokryc cale zuzyte paliwo?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 05 Lis 2014 00:47 

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 19
Witam,

Minęły 3 tygodnie od zwrócenie przezemnie auta na Sardynii (Olbia)
Wypozyczone przez auto4free, czyli przez rentalcars.com a wypozyczalnia to Locauto.
Do dziś mam zablokowane środki na karcie kredytowej.
Oczywiscie wszystko przebiegło zgodnie z planem, pani z wypozyczalni powiedziała, że jest w porządku.

To normalne że te środki są ciągle zablokowane?
Ile wy czekaliście?
Pisałem już do rentalcars.com..Czekam na odpowiedź.

Dzięki, pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 05 Lis 2014 01:51 

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 29
Locauto nie polecam. Najtańsza opcja ze wszystkich dostępnych na dwa dni (Alfa Mito, automat 65 euro). Lot z Krakowa do Bolonii opóźniony przez mgłę, dzwoniłem 2 razy do wypożyczalni na lotnisku że na pewno przyjedziemy. Oczywiście potwierdzili oczekiwanie na nas. Przylecieliśmy 21:10, wypożyczalnia do 21:00 i za usługę wypożyczenia auta zrobiło się +70 euro za oczekiwanie po godzinach (65 euro +70 euro + opcja full insurance kupiona przez ich stronę okazała się najwyższą z możliwych dostępnych na stronie, ale na miejscu była jeszcze total full insurance, która znosiła całkowity udział w szkodzie. Opcja ta z dopłatą po 18 euro/dzień. Z kwoty 65 euro zrobiło się 171 e i zamiast alfy w automacie zaproponowali jedyny dostępny fiat punto manual. Zrezygnowaliśmy i wzięliśmy automat w Avisie za 150 euro ze wszystkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 24 Lis 2014 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Wypozyczylam w zeszly weekend auto w Europcar na lotnisku Malpensa, cena ledwie 28 euro za dwa dni za najmniejszy segment. Dostalam Renault Clio kombi diesel. Wskazowka paliwa w tym aucie trzyma sie na full mimo wielu przejechanych kilometrow i cos czuje, ze zaplacilam za czyjes paliwo. Po przejechaniu 175km wlalam 20 litro do pelna, wiec auto musialoby palic jak smok, zeby tyle zuzyc. Przejechalam potem 60km i wskaznik paliwa byl dalej na full.

Poza tym zadnych problemow, auto w dobrym stanie, jedna felga uszkodzona, co bylo zaznaczone w opisie. Avis/Budget i Europcar maja swoje budki, gdzie sprawdzaja auta przy oddaniu. Sadze, ze pozostale wypozyczalnie tez. Parkingi sa duze i jest mnostwo aut dostepnych.

Ceny aut sprawdzilam na Kayaku i Ebookers, a potem poszlam bezposrednio do Europcar/Accor i zarezerwowalam na tej stronie, zeby zlapac punkty Accor. Ceny sa pokazywane w Euro, ale platnosc jest w lokalnej walucie, Europcar ma jakis zlodziejski przelicznik walut i prowizje, bo zaplacilam praktycznie 10% ekstra (2 funty) za przeliczenie z Euro na funty. Ciagle bylo najtaniej, ale niesmak pozostal.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 24 Lis 2014 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Wypożyczałem auto nie raz we Włoszech, ostatnio w zeszłym tygodniu w Brindisi, i nigdy nie słyszałem żeby jakaś wypożyczalnia nie blokowała kasy na karcie?! A jak niby mają sprawdzić czy jesteście wypłacalni na wypadek szkody?

Nawet zniesienie udziału własnego w szkodzie nie oznacza że za szkodę nie zapłacicie. Oznacza to tyle że zapłacicie, a pośrednik/wypożyczalnia zwróci wam kasę za parę tygodni/miesięcy jak wydębi kasę od ubezpieczyciela.

Jeżeli macie stłuczkę z winy innego kierującego zawsze potrzebny jest raport Policji + protokół z kolizji (jest specjalny formularz do ubezpieczenia). Ja go zawsze biorę na wszelki wielki z wypożyczalni (ostatnio musiałem ładnie poprosić panią z Budget żeby mi go dała, bo udawała że nie wie o co chodzi, a później po rozmowie z kolegą z Avis się znalazł).

PRZYDATNA INFORMACJA:
Wypożyczając auto zmieniajcie godziny wypożyczenia i oddania auta. Często godzinę później/wcześniej cena może być inna. Ja właśnie tak miałem w Brindisi. O 10 auto było za 26 euro za 2 dni w Budget, a o 9 już za 32 euro w Avis. Wszystko zależy od tego o której poprzednik oddaje auto + czas na sprzątanie. I z tego co zauważyłem to wypożyczenie auta wieczorem jest droższe niż z rana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 18 Gru 2014 12:55 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
polecacie jakąś wypożyczalnie w okoliicach Pizy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 18 Gru 2014 13:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
SicilyByCar? Dużo osób na nich narzeka, a ja wypożyczyłem tam 3x i 3x bez zastrzeżeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 02 Sty 2015 10:50 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 95
Czy zna ktoś może jakąś wypożyczalnie/multiwyszukiwarkę która uczciwie podaje ceny dla kierowcy 20-latka?
Szukałem długo, przejrzałem kilkanaście ofert i prawie zawsze po finalnym wyborze okazuje się że trzeba dopłacać 25-30eur/dzień.
Może być i z dopłatami - aby nie przekraczaly opłaty za wynajem samochodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 02 Sty 2015 11:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
ECR pokazuje finalną cenę. Można też zawsze przeczytać zasady wynajmu, dopłaty za wiek są zawsze czytelnie pokazane, na Car del Mar czy rentalcars.
Góra
 Profil Relacje PM off
KGula uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 18 Sty 2015 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1691
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Mam pytanie dot. Ryanair i Hertz.

Przy rezerwacji jest coś takiego:
Cytuj:
You must present your Ryanair Boarding pass or Flight Itinerary at the Hertz counter when you pick up your rental vehicle and your pick up time must be either (a) within one hour of the scheduled arrival time on your Boarding pass/Flight Itinerary or (b) during the listed Hertz office hours.

If you fail to match these criteria we reserve the right to charge you at the local rate applicable and/or 'Out of Hours' fees, or to cancel your rental.


Przylatuję w poniedziałek, ale auto potrzebuję od wtorku do środy. Auto chcę odebrać w godzinach pracy biura (czyli (b)). Zadziała mi na to stawka promocyjna Ryanair, czy nie zadziała?
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 18 Sty 2015 13:55 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
w Sixt doplata za kierowce ponizej 25 r.z. wynosi 6 €

sniferek napisał(a):
Czy zna ktoś może jakąś wypożyczalnie/multiwyszukiwarkę która uczciwie podaje ceny dla kierowcy 20-latka?
Szukałem długo, przejrzałem kilkanaście ofert i prawie zawsze po finalnym wyborze okazuje się że trzeba dopłacać 25-30eur/dzień.
Może być i z dopłatami - aby nie przekraczaly opłaty za wynajem samochodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 18 Sty 2015 14:24 

Rejestracja: 03 Sie 2011
Posty: 128
Ma ktoś może doświadczenie z wypożyczalnią SMILE RENT (sycylia)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1417 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group